New Posts New Posts RSS Feed - Koliko puta tjedno u teretanu i trcanje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko puta tjedno u teretanu i trcanje?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko puta tjedno u teretanu i trcanje?
    Posted: 13 Lipanj 2010 at 18:44
 Nisam htjela otvarati novu temu pa se nadam da sam izabrala dobru za ovo pitanje.
Zanima me koliko puta tjedno je najbolje da idem u teretanu i na trcanje?
Sada trcim 3 puta tjedno poslijepodne, a u teretanu sam namjeravala ici 5 puta tjedno ujutro jer sada imam puno slobodnog vremena pa mi se sviđa takav raspored. Je li to previše (napominjem da sam pocetnica, bez ikakve fizicke aktivnosti oko 2 godine)?

Purrfection...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2010 at 23:18
Evo ja otvorio temu - prebacio tvoj post u nju.
Bitno je da sve imamo pregledno i definitivno otvori svoju temu ukoliko želiš nešto pitati. Nemojte uskakati u tuđe teme - slobodno otvorite svoju.

što se tice teretane i trcanja, kreni lagano i vidi kako tijelo reagira.
Ako nisi dugo vježbala, definitivno nemoj startati s 5 puta tjedno, jer ceš imati ionako opake upale i bitno je da se dobro odmoriš između treninga.
Pocni s 3 puta tjedno!

Nakon određenog vremena slobodno povecaš intenzitete i kreneš 5 puta tjedno u teretanu + ubaciš i trcanje i sl..

Kad kreneš u teretanu, javi kako ide..

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 09:08
  Hvala puno i budem javila!
Purrfection...
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 11:16
mogu li se ja ubaciti sa pitanjem - koliko trciš? vremenski ili u km?

koliko ce ti trajati trening u teretani?
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 11:25
staza na kojoj trcim je duga 5,4 kn (2,7 u jednom smjeru i 2,7 natrag), meni to ispadne oko sat vremena ali uzmi u obzir da sam pocetnica pa sad malo trcim, malo hodam.
a u teretani ce mi trening trajati oko sat i pol - dva. zadnji put kad sam bila to mi je bilo taman za sve proci + 20ak minuta kardio poslije.

Purrfection...
Back to Top
niXa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 276
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote niXa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 12:07
3 puta tjedno svaki drugi dan xD
Back to Top
Blia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 152
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 10:16
5,4 km je ok, možeš slobodno svaki drugi dan, tj. 3 puta tjedno. nije bitno što ti treba sat vremena, bitno je da si pocela, kako budeš sve više trenirala to ce ti manje vremena trebati pa ceš na kraju stazu prijeci za pola sata, samo naprijed!
slušaj svoje tijelo, ako mu treba odmora onda preskoci trening, a ako imaš višak snage - samo udri po vježbanju!


zoki ti je dobro rekao, kreni sa 3 puta tjedno, lagane težine, a onda svaki trening malo više optereti tijelo i nda povecaj br. treninga u tjednu! nemoj prenagliti jer nema smisla trpiti upaletine i ostajati doma, bolje manje opterecenje, a redoviti trening.

Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 11:36
  Hvala na savjetima, tako cu napraviti.
Purrfection...
Back to Top
Marijucha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marijucha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 12:34
 Za pocetak kombiniraj dan trcanja pa dan teretane.
Ja bi tu obavezno stavila 2 dana u tjednu odmor obzirom da si koliko sam shvatila tek na pocetku.
Ne bi bilo dobro da se pretreniraš. Za napredak je uz dobar trening i sređenu prehranu jednako važan i odmor.

Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 13:09
Da, budem vikendom odmarala, eventualno samo trcanje jedno jutro ako se tako posloži
Purrfection...
Back to Top
Indir88 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indir88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 10:48
  ja se tebi divim, to bi na kraju bilo 8 treninga tjedno, samo pazi koliko se forsiras na pocetku da ti ne bi brzo omrzlo
tvoje tijelo, tvoja tvrdjava
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 13:23
  Uh, moram i na nabavit mp3 player novi (stari mi riknuo ) i bacit se na trcanje u brda....
Back to Top
Breathless View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Breathless Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 00:59
Ja se u cetvrtak vracam u teretanu pa planiram nastaviti malo žešce zato što mi se kondicija vratila trcanjem. :) Mislite li da je dan trcanja pa dan teretane preveliko opterecenje za tijelo? :)
"Najbrzi nacin da smiris um jest da pokrenes tijelo."

(Gabrielle Roth) ~
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 01:13
 a napravi š dan pauzu ako je potrebno. ja san tri miseca ima 4x teretanu i 3x trcanje
Back to Top
Breathless View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 267
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Breathless Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 01:36
Ma, mislim da mi nece trebati, ali pitam cisto preventivno. :)
"Najbrzi nacin da smiris um jest da pokrenes tijelo."

(Gabrielle Roth) ~
Back to Top
PoleDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote PoleDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2010 at 10:35
  ja sam trcala svaku vecer po sat vremena be prestanka...sad sam malo u skripcu s vremenom zbog ispita kji mi dolaze i svega...ali zar je to previse?
Work, work, work, work!
Work, work bitch, you better work!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.