New Posts New Posts RSS Feed - kolicina proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kolicina proteina

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 09:18
Ok...hvala... poprilicno sam sredila sve to..pa cu valjda imati rezultate kakve želim za 2mj....;) 
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 09:29

 @hammer

jel mozes napisati primjer jednog svog dana i vrijeme u koje šta jedeš? ak nije problem

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 11:06
slikica?? 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 12:08
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 @hammer

jel mozes napisati primjer jednog svog dana i vrijeme u koje šta jedeš? ak nije problem


Nema problema, iako uvijek napominjem kako bi svatko trebao imati svoj individualni jelovnik, no kad vec tražite hehe, evo ga jedan okvirni (ne pišem tocnu gramažu niti kolicinu jer se s time u pravilu ne zamaram).

Dakako i jelovnik mi se razlikuje, jelovnik za dan kad imam težinski trening i jelovnik za dan kad nemam težinski, ali onda je crobni.

DAN ANcROBNOG TRENINGA
š.obrok - mjerica wheya, zobene, nešto malo mlijeka da poveže; sve u mikseru

2.obrok - preWM - isto U+P buduci da poslije imam trening; nekakvo meso + riža, krompir ili vec kakav U (ne zamaram se je li jednostavan iil složeni U buduci da uz obrok ide obavezno nekakvo povrce koje ce donekle usporiti apsorpciju U)

3.obrok - PWM - mjerica wheya + dekstroza

4.obrok - tunjevina/ili meso (piletina, junetina, krti dio svinjetine, itd...) od rucka + maslinovo ulje + povrce

5.obrok - jaja + dimljena pileca prsa + nešto sitno tvrdog sira + kikiriki + povrce

6.obrok - pola kutijice posnog sira + laneno ulje + povrce

7.obrok - ostatak posnog sira (prije spavanja)

Ovo je kako sam rekao okvirno, iako je upravo u tome sva ljepota, kad god naletim na nešto novo ubacim i probam neku novu kombinaciju. Dosta vremena ode na pripremu i nabavku hrane, dok samo spremanje jela ide malo brže. Sam svoj majstor hehe.

A što se tice dana kad NEMA ANcROBNOG TRENINGA, samo su prva 2 obroka (nekad cak i samo prvi obrok, ovisno o tome kako se osjecam - jesam li napuhnut ili ne) U+P, dok je ostalo M+P. Naravno prije prvog obroka ide cROBNI.

Varam li nekada? He...
Ako zaslužim, da.
Ako tijelo tako osjeca, da.
U protivnom, ne.

@evica
Nemoj se ljutiti ali buduci da nisi naznacila kome si uputila to pitanje za slikicu, hehe, ja sam se našao prozvan
Ne bih još, jer iako je otišlo š2kg od š.š.08., spuštam još malo, pa tek onda smijem to pokazati hehe. Ne zamjeri!
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
fatima View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fatima Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 13:55

svaka cast!

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 14:06

 ova dimljena pileca prsa - to je u obliku salame? nes tipa puris sunke?

ti si od š.š.08. izgubio š2 kg masti ili? to na foru jutarnjeg treninga nataste? koliko vec dugo bildas?

 kolko sam skužila uopce ne jedeš voce vec samo povrce?

Edited by jedna_mala
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 16:59
@fatima
Zahvaljujem!


Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 ova dimljena pileca prsa - to je u obliku salame? nes tipa puris sunke?


Da. Vindijin dimcek ili purisova delux šunka.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

ti si od š.š.08. izgubio š2 kg masti ili? to na foru jutarnjeg treninga nataste? koliko vec dugo bildas?

 kolko sam skužila uopce ne jedeš voce vec samo povrce?

Voce jedem, ali dobro si primijetila, nisam ga stavio u jelovnik. Obicno ako jedem voce to bude s U+P obrokom. Ali isto tako ne vidim razloga za ne jesti voce i u ostalim obrocima, pogotovo ono sa malim % U u sebi. Jer voce (ali i povrce naravno) kao takvo vrlo dobro djeluje na "negativne kalorije", tj. organizam troši više kalorija za probavljanje te vocke (povrca) nego što ono sadrži.

što se tice tog gubitka:
-š.š. odluka je bila jasno donešena, cilj je bio postavljen - ali ne cilj od š2kg, ne odmah. Sitnim koracima koji su samo potkrepljivali moju želju da još više skinem sa sebe.
-cime? definitivno jutarnji kardio - i po zimi i po kiši jer sam poceo dok je bila zima (a organizam preko zime slabo troši energiju za kretanje jer manje-više preko zime je to manje moguce nego u toplijim razdobljima - slabije se krecem(o)), tako da sam time dodatno trošio kalorije i ubrzavao metabolizam - zapravo sam tijelo stavljao u cudan položaj, ono se kretalo više nego što je to normalno za razdoblje zime i pocelo je reagirati iskorištavanjem energije iz sala za vlastito pokretanje i održavanje.

Definitivno najviše posla je bilo u kuhinji i striktnim određivanjem i kombiniranjem naimirnica.

Trenutno, za ovakvih dana gotovo da i ne nemam potrebu za kardiom, trening sam smanjio na 3x tjedno (full body), prehranu držim na nivou, dovoljno se krecem preko dana (jer drukcije ne mogu kad je ovako toplo) i to je dovoljno da još više uspijem u onome što želim.

Neka mi ne zamjere ostali zbog dužeg posta.
Pozdrav!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 19:26
@ hammerstrength
što se tice fotke,nisam zamjerila,rijec je samo o "požudi" haha...
znaci ti si na tako puno hrane uspio š2 kg izgubiti-cca 2,5 kg mjesecno??? pa jesi li imao prije puno sala ili...? stvarno veliki gubitak...-svaka te po imenu zvala!
i još jedno pitanje-trenirao si samo ujutro crobno ili?minutaža i koliko cesto?
p.s. cim si objavio ovo za š2kg morat ceš neprestano tipkati svima!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2008 at 20:42
Originally posted by evica evica wrote:

@ hammerstrength
što se tice fotke,nisam zamjerila,rijec je samo o "požudi" haha...

Hehe


Originally posted by evica evica wrote:

znaci ti si na tako puno hrane uspio š2 kg izgubiti-cca 2,5 kg mjesecno???

U pravilu, to za osobu mojih kg nije bilo puno hrane, ali se organizam svakako imao cime "zabavljati i muciti", odnosno probavljati. Poanta je da je ta hrana bila pravilno posložena i metabolizam se samo ubrzavao - to je kljuc, zar ne?

Originally posted by evica evica wrote:

pa jesi li imao prije puno sala ili...? stvarno veliki gubitak...-svaka te po imenu zvala!

Može se reci da ga je bilo, ali što je najljepše - barem u mom slucaju - otišlo je s onih dijelova gdje ga je bilo najviše (prvenstveno struk, stomak). Ima ga još nešto te stoga posao još nije do kraja završen.

Originally posted by evica evica wrote:

i još jedno pitanje-trenirao si samo ujutro crobno ili?minutaža i koliko cesto?

Sve do unazad mjesec dana (kako zbog faksa, tako i zbog ljetnih vrucina i opcenito vece aktivnosti) je bio svakodnevni jutarnji kardio (45-60min) te ako nisam mogao ujutro bio je odmah iza treninga.
No onda sam shvatio da sam napravio grešku - jednom rjecju uhvatila me pretreniranost (kg stajali, težine u teretani nisu se povecavale, loš san, opca iscrpljenost itd) i uzeo sam 2 tjedna odmora i to doslovno ODMORA! Bez teretane, bez kardia, prehrana s dosta junk-a. Za ta 2 tjedna kg su opet poceli padati, sve sam si bolje izgledao, osjecaj fenomenalan i nakon ta 2 tjedna presložio trening na 3x tjedno full body, kardio samo u dane BEZ TRENINGA (inace je bio svaki dan) i tako su pocele ove vrucine koje su me samo tjerale na nekakve aktivnosti.

U zadnje vrijeme, to je vecernja vožnja biciklom (cca 60-90min), iako možda u nekim trenucima protivna laganom intenzitetu, koliko vidim za sada odgovara.

Originally posted by evica evica wrote:

p.s. cim si objavio ovo za š2kg morat ceš neprestano tipkati svima!

Svjestan sam toga hehe

Ako sam nešto izostavio a zanima te/vas slobodno pitati!

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 06:38
 a cemu ova prehrana s dosta junk-a u vrijeme odmora?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 09:31
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 a cemu ova prehrana s dosta junk-a u vrijeme odmora?

šokiranje organizma, jer vjerojatno je (ponovno) usporio metabolizam (opet potaknut pretreniranošcu)- cak i svakodnevna pravilna prehrana može dosaditi organizmu u smislu da navikne na jedan te isti unos i jednake kolicine. Da se razumijemo, junk nije bio svaki obrok, i dalje sam pazio da unesem jednaku kolicinu P, ali nisam se ni previše brinuo kad bih jeo nešto zabranjeno. Meni je odgovaralo, metabolizam se ubrzao i bio sam zadovoljan. Tu i tamo koji cheat obrok (i dalje uz P te pravilno kombiniran) definitivno (me) spašava od upravo nevednog što se meni dogodilo. cak i sada se zaleti tek toliko da prevarim organizam i dam mu nešto novo s cime ce se "igrati".
"Igram" prema osjecaju tijela.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 19:06
a koji ti/vam je inace cheat obrok? inace i ja dosta cheatam,ali to je bilo dok se još nisam navikla na ovu prehranu,pa sam bila u depri neki dan kad sam vidjela neki mrak badic jer sam dosad toliko cheatala...
bit ce druge godine suprotno,hehe
 

Edited by evica
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 19:44
Originally posted by evica evica wrote:

a koji ti/vam je inace cheat obrok? 

Hehe ma joj kakav Vi, nisam toliko star ako sam student
Slobodno na ti...tek mi je 2š hehe

A što se tice obroka, stvarno ih ne mogu sve nabrojati...ali su vjerojatno manje više slicni svim ostalima - kad je cheat onda je cheat, nema izgovora.

Originally posted by evica evica wrote:

inace i ja dosta cheatam,ali to je bilo dok se još nisam navikla na ovu prehranu,pa sam bila u depri neki dan kad sam vidjela neki mrak badic jer sam dosad toliko cheatala...
bit ce druge godine suprotno,hehe
 

Ako si do sada toliko cheatala a koliko sam shvatio promijenila si prehranu i vjerojatno ti ide na bolje ne vidim razloga za krivnju zbog tih obroka, cak i kada je badic u pitanju
Hocu reci, ako se ne vide posljedice cheatanja, nema(š) razloga za loše raspoloženje.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 21:31

 a taj junk si jeo u koje vrijeme? ujutro, navecer, popodne?

btw - 2š god samo imaš? ja sam dobila dojam da si dosta stariji...

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 23:01
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 a taj junk si jeo u koje vrijeme? ujutro, navecer, popodne?


Pretežito prijepodne i oko podneva, iako nije bilo nekakve određene vrmenske granice.

Ne znam zašto se stalno vrtimo oko cheat obroka hehe.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

btw - 2š god samo imaš? ja sam dobila dojam da si dosta stariji...


Morat cu pocet ispravljat taj dojam
Hehe da, samo 2š
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2008 at 23:56
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

btw - 2š god samo ima±? ja sam dobila dojam da si dosta stariji...


Morat cu pocet ispravljat taj dojam
Hehe da, samo 2š
 

i da si neki full ozbiljan sam isto dobila dojam

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.