New Posts New Posts RSS Feed - kolicina proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kolicina proteina

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kolicina proteina
    Posted: 30 Svibanj 2008 at 14:45

 dal mi je dosta dnevno uzeti š00g proteina za održat postojecu masu i za ocuvat mišice od katabolizma? to uzimam iz hrane jer trnutno nemam para za proteine..

btw - zelim izgubit masno tkivo..

moje aktivnosti (smanjile su se u zadnje vrijeme) : sat vremena pilatesa dnevno i do sat vremena crobnog (rolanje, šetnja, orbitrek)...

Back to Top
darija View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 15:12
 za žensku osobu to je dovoljno. ali ako želiš izgubiti masno tkivo ipak pripazi na sveukupni unos kalorija u jednom danu. neznam što jedeš pod tim proteinima ali i oni imaju kalorija, pa ne bi bilo dobro da unosiš puno drugih stvari.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 15:40
 evo primjer za danas.. pizza i jabuka ujutro (znam da mi pizza nije trebala), š jaje sa 200g posnog i malo mlijeka i brašna, š00g svinjetinje pecene, kasnije cu popapat 250g posnog s 3dl vocnog jogurta i možda još koji obicni jogurt i to je to za danas..
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 18:12
hihi svinjetina...pizza i to je to!
ma samo daj!
By:©parogica:)
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 18:27
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 dal mi je dosta dnevno uzeti š00g proteina za održat postojecu masu i za ocuvat mišice od katabolizma? to uzimam iz hrane jer trnutno nemam para za proteine..

btw - zelim izgubit masno tkivo..


Vec smo pricali o tome ako se dobro sjecam. Vidjet ceš po sebi. Od viška P neceš patiti, ali od manjka svakako. Tebi treba nekakva sredina.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

moje aktivnosti (smanjile su se u zadnje vrijeme) : sat vremena pilatesa dnevno i do sat vremena crobnog (rolanje, šetnja, orbitrek)...


Da se razmumijemo, netko ne mora ni mrdnuti iz kuce, niti odraditi nijedan kardio, ali ako taj isti ima odlicno sastavljen jelovnik kojim doslovno prži tjelesne masnoce njegov je posao odrađen. Poanta je u sređenoj prehrani.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 18:46

 po kalorijskim vrijednostima nemogu ih uzeti više.. pri tom mislim na sveukupnu kalorijsku vrijednost.. kak misliš da cu vidjete? ak ne bu dosta mišici ce se smanjiti?

kažeš da mi treba neka sredina - pri tom misliš na koliko grama? š00 je ja mislim dosta s obzirom da ja imam 66-68 kg...

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 20:31
a zašto ti tako puno jedeš? ili mi se samo cini da je puno.....

Hammer...a kako bi bilo najbolje sređena prehrana... jel znaš složiti neki jelovnik... Ja bi sad trenutno na neku definiciju recimo i želim izgubiti 6-8kg kroz 2mj.....
Vidim da se dosta kužiš...a ja sam bit ce na istom režimu prehrane vec dugo...pa nemam neke rezultate više......... Hvala
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2008 at 20:41
 ovo gore kaj sam nabrojala je tebi puno? meni je to nešto između malo i normalno.. evo popapala sam sve ovo kaj je gore nabrojano danas osim ovog spomenutog obicnog jogurta i sad mi organizam traži još.. koliko ti dnevno pojedeš ako ti je ovo moje puno?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 03:25
š, ujutro zobene, zdjelicu malu...oko š00g plus 2dcl mlijeka, banana....
2. rucak 200g puretine ili piletine,povrce, salata
3. jabuka
5. malo integralno pecivo
6. whey nakon vecernjeg treninga.....
danas recimo... a slicno je svaki dan.... Imam tu 2 treninga svaki dan i relativno težak fizicki posao.... i ne osjecam se gladno.... mislim....samo pizza za dorucak mi je vec dosta puno za ujutro npr....;)ja pizzu pojedem jednom u par mjeseci, i onda ne cijelu ;)
I ovo brašno ne kužim;))
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 11:52
 dobro - to nije bila cijela pizza vec 2 komadica kolko ti kg imaš i na koju visinu kad tak malo jedeš.. ovo tvoje je meni stvarno malo.. ja mislim da bi crkla od gladi kad bi samo ovoliko jela.... kakva 2 treninga imaš dnevno? pilates ili? koji posao radiš?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 12:30
Imam 68kg na š73cm, ovo sada kako jedem jedem jer sam na "dijeti", kada nisam jedem mrvicu više.... ali isto ne jedem junk...osim povremene cokolade one prije menge jel;))
Ma meni je samo bilo cudno da jedeš pizzu isvinjetinu...meni je to ono kad prekršim malo i to;)) Eventualno ako baš zalomim vani jedan cut.....
Ja sam viši fizioterapeut, treniram 6X tjedno body pilates, 2 treninga na reformeru, 2X tc bo, ujutro natašte hodanje 45min.... i vikend plivaanje, rolanje ili sl.....
Ma nije to malo.... meni se ne cini to malo hrane za nekog tko želi izgubiti masti;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 12:31
I da...da odgovorim...ako imaš oko 50kg onda ti je dosta š00g proteina dnevno... racunaš mislim oko neka 2g na kg tjelesne težine.....;) 
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 14:06
 da, ali to je ako zeliš povecati masu, tj misice.. ja sam pitala dal je to meni dosta ako želim odrzat postojecu..mislim da sam vec napisala da imam 66-68kg
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 19:50
Originally posted by dalila dalila wrote:



Hammer...a kako bi bilo najbolje sređena prehrana... jel znaš složiti neki jelovnik... Ja bi sad trenutno na neku definiciju recimo i želim izgubiti 6-8kg kroz 2mj.....
Vidim da se dosta kužiš...a ja sam bit ce na istom režimu prehrane vec dugo...pa nemam neke rezultate više......... Hvala

Isprika. Nisam bio u mogucnosti prije odgovoriti.
Dakle, po meni sređen jelovnik = U + P oko tjelesnih aktivnosti (bilo koje, recimo ujutro iza sna, te prije i iza treninga kada je tijelo naosjetljivije), a M + P ostali obroci. Uz svaku kombinaciju, U+P ili M+P povrce u gotovo neogranicenim kolicinama. Voda, voda, voda. Nadalje, poanta je držati U što niže u ono doba dana kada nisu potrebni, a za one najekstremnije, U+P samo kao PWM a sve ostalo M+P. Naravno bitan je i tajming unosa određenog obroka. Ovo je okvirno i nikako ne predstavlja cjelokupan prikaz sređene prehrane.

M=kvalitetne masti
P=proteini
U=ugljikohidrati

@jedna_mala
Za tvoju kilažu, bit ce dovoljno to što uneseš. Promjenu ceš teško vidjeti na vagi, jer ne mora biti da je samo gubitak mišica zbog nedovoljnog unosa P uzrokovan manjom kg, vec to cesto može biti i masnoca. A eventualni "gubitak" zbog kolicine proteina teško da ce itko od nas moci objektivno odrediti, vec to više ide po osjecaju, kako na treningu, tako i kada se pogledamo u ogledalo.

Pozdrav!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2008 at 19:59
 kak je tajming bitan?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2008 at 12:01
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 kak je tajming bitan?

u tom smislu da između obroka ne smije proci niti premalo vremena (jer se prethodni nece stici probaviti - ali tu naravno ovisi jeli kombinacija jednostaviU + P ili složeniU + P; naravno kao i nešto duže vrijeme vrijeme između obroka U+P i M+P kako ne bi došlo do kolizije i napada inzulina), niti previše vremena cime riskiramo mini katabolizam - naravno da vecina nece odmah nakon što nije jela npr. 4 ili 5 sati izgubiti x grama mišica, ali uzastopni mini katabolizmi poput tih stvarat ce jedan veliki.

 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.