New Posts New Posts RSS Feed - Kolacici sa steviom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kolacici sa steviom

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kolacici sa steviom
    Posted: 16 Studeni 2012 at 14:06
Biskvit od maka sa steviom
sastojci:
250 g brašna (ja koristim raženo)
200 g mljevenog maka
50 g kakaa
1 vrecica praška za pecivo
500 ml mlijeka 1,5% mm
2 jaja
420mg (to je cca 10 onih dozera- ako ima dozer unutra, ako ne onda nekako treba izmjerit pola grama) stevije u prahu. Ako se nema kako mjeriti onda kad se sve umjesi proba se slatkoca pa se ocjeni koliko treba

Ugrijati pecnicu na 200 stupnjeva. Pomiješati brašno, mljeveni mak , kakao i prašak za pecivo. Steviju rastopiti u dvije žlice vode te pomiješati s mlijekom i umucenim jajima. Pomješati suhe i mokre sastojke u homogenu smjesu, izliti u zamašcenu tepsiju (ja zamastim s 1 žilicicom kokosovog ulja) i peci 20 min.
Unutra se može ubaciti i neko voce, ja nekad ubacim ili šumsko voce ili brusnice suhe

Muffini u zoni – biskvit:
21 gr kakao   2 žlicice maslinovog ulja   2 žlice proteinskog praha (ja sam probala s wheyem od cokolade)   60 gr brašna raženog i malo praška za pecivo   2 kom bjelanjka   3 žlicice stevije, malo vode
Fil:
210 gr oguljenih komada narance 1 jaje 115 gr svježeg posnog sira 2 žlicice stevije, dosta naribane korice narance
Izmiksati sir, jaje i steviju za fil i dodati oguljene usitnjene komadice narance. Treba paziti da ne stavimo previše soka, svega 1-2 žlice jer ce biti previše vodeno. Sastojke za biskvit izmiksati uz dodavanje malo vode. U kalup za 6 muffina staviti najprije fil. Peci 15 min. Kada se fil malo stvrdnuo staviti preko biskvit od kakaa i peci još 20 min.

Zadnji recept je iz Kuharice u zoni, a za prvi me izvor ispricajte jer ne znam odakle sam ga skinila.

Edited by avangarde - 16 Studeni 2012 at 14:08
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.