New Posts New Posts RSS Feed - Koju vodu pijete i koliko?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koju vodu pijete i koliko?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koju vodu pijete i koliko?
    Posted: 26 Ožujak 2013 at 09:37
Zanima me koju vodu pijete i u kojoj kolicini?
Znam da ce velika vecina reci "pa iz špine",ali kod nas u Istri to baš i nije pametno zbog kamenca.
Evo recimo ja sam trenutno na Jani,ima ona boca od 5l sa pipom.U Konzumu je 15kn.Trošim je oko 2l dnevno.
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 10:32
jbt ja iz pipe ( vodovod Smile ) , a 3 l se negdje preporucuje nema nekog univerzalnog pravila
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 11:19
pa nisam valjda luda da placam plastiku!?
inace,na poslu imamo aparate za vodu,a doma iz pipe

a ,pijem kad sam žedna,glupo mi se nacejavat,samo zato, kaj je to ,kak ti neka preporuka!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 11:56
Sa cesme.
2,5 litra dnevno maksimalno, s obzirom da unesem dosta tecnosti kroz cajeve dodatno (2-3 velike solje dnevno) i voce...
Ako uzimam vise od toga, stalno sam na WC-u, sto je neprakticno.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 12:39
kakve veze ima kaj voda ima kamenac? pa nisi ves masina
Back to Top
Lola_zgb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 127
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lola_zgb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 13:31
Pa bome nije ni zagrebacka bolja Smile I ja iz pipe. 
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 13:43
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

kakve veze ima kaj voda ima kamenac? pa nisi ves masina
 
Bubrezni pijesak/kamenci.
Ne zelis da znas kako boli ak dobijes to.
Back to Top
AlenRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AlenRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 13:46
Mi u rijeckom zaledju na granici sa slovenijom pijemo slovensku rijeku Reku Heart
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 13:46

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

kakve veze ima kaj voda ima kamenac? pa nisi ves masina

LOLLOL

Ja takodjer pijem iz špine.

A gle, ništa nije zdravo, ali misliš li da je dobra ta voda iz plastike.

Svi znamo koliko je plastika štetna pogotovo kad se tekucina unutra ugrije...a možeš misliti po sezoni, ona voda unutra prilikom trasnporta samo što ne zavrije, i plastika ispušta kancerogene tvari...što je puno gore on kamenca Wink

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 14:32
Neznam šta je u vodi u plastici,ali znam ono što sam cuo za vodu iz istarskog vodovoda,i nije baš za preporuciti ako je puno piješ.Ok ako govorimo o šalici dnevno,ali tu se radi o litrama dnevno.Radije i tu iz plastike, koju by the way ne držim na suncu
Dali imamo nekoga tko radi sa tim kupovnim vodama ovdje na forumu,da nas malo prosvijetli?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:28

koliko ja znam, kamen/pijesak se ne dobiva iz kamenca iz vode. 

ljudi su, zahvaljujuci marketingu firmi koje flasiraju vodu, postali paranoicni, a pritom nitko ne razmislja da li je ova flasirana voda (posebice u plastici) ista zdravija. zamisli kaj se dogadja s plastikom kada stoji na suncu, a voda u njoj zavrije. kakvi se kemijski spojevi otpustaju u tu vodu?

da ne spominjem "filtere" koji micu minerale (potrebne i korisne), a onda ti prodaju dodatke za filtriranu vodu kako bi je obogatio potrebnim mineralima (istim onima koje si prethodno filtrirala). 

sve to je biznis, budi malo manji paranoik i slobodno pi vodu kao i svaki normalan hrvat (ili manjinac u hrvackoj :) )

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:34
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

koliko ja znam, kamen/pijesak se ne dobiva iz kamenca iz vode

ljudi su, zahvaljujuci marketingu firmi koje flasiraju vodu, postali paranoicni, a pritom nitko ne razmislja da li je ova flasirana voda (posebice u plastici) ista zdravija. zamisli kaj se dogadja s plastikom kada stoji na suncu, a voda u njoj zavrije. kakvi se kemijski spojevi otpustaju u tu vodu?

da ne spominjem "filtere" koji micu minerale (potrebne i korisne), a onda ti prodaju dodatke za filtriranu vodu kako bi je obogatio potrebnim mineralima (istim onima koje si prethodno filtrirala). 

sve to je biznis, budi malo manji paranoik i slobodno pi vodu kao i svaki normalan hrvat (ili manjinac u hrvackoj :) )

 
Ne samo, zbir mnogo faktora, al definitivno je rizicni faktor.
U Hercegovini, gdje je voda nenormalno tvrda, je rata ljudi koji pate od toga mnogo veca od prosjeka npr (pijesak u bubregu), i ak ti to otkriju prvo kazu "prokuhavaj i cijedi vodu"...


Edited by tare - 26 Ožujak 2013 at 15:34
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:36

Originally posted by fittyp fittyp wrote:

, koju by the way ne držim na suncu   

ne drzis ti, ali ti si krajnji potrosac. kaj mislis da proizvodjaci, distributeri, ducani imaju podzemna skladista samo za vodu? 

manje "brij" i slobodno pij vodu iz pipe, a novce koje bi potrosio na flasiranu vodu uplati za bolesnu djecu.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:49
ja cijeli život pijem iz špine i živa sam...i zdrava....valjda, ko ce mi garantirat da me je od svega što "ne smijemo i nije zdravo" baš voda usrala :)

Ajde, bar hvale našu rijecku vodu....

Nisam psiho za to zdravlje, i zdravija sam od vecine takvih iz moje okoline. Ima nešto i u uvjerenjima.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 15:52
Neznam odakle si,ali ocito nisi upucen u stanje pitke vode u Puli.Još ona iz Butonige,ajde nekako,ali ova sa Karoline je puna bakterija,samo što o tome normalno nitko ne prica.Sve ima svoje prednosti i mane.Isto tako voda koju piješ je klorirana,dok izvorska nije.Mene samo brine dali je stvarno izvorska,a za skladištenje se ne brini,skladišta su uglavnom u zatvorenim i tamnim prostorima,ne zbog vode,nego opcenito zbog sve hrane koju prodaju.Da se razumijemo, nisam ja zagrižen korisnik flaširane vode,ali ni one iz špine.Najradije uzmem par kanistara sa sobom pa ih napunim na Ucki iz izvora.Samo to kratko traje.

Edited by fittyp - 26 Ožujak 2013 at 15:55
Back to Top
AlenRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 45
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AlenRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2013 at 16:13
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Ajde, bar hvale našu rijecku vodu....



Nece je još dugo hvaliti zbog gomilanja smeca u blizini izvora Rjecine. No, ovo nije forum za te stvari :)) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.