New Posts New Posts RSS Feed - kojim redosljedom unosti P, UH, M??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kojim redosljedom unosti P, UH, M??

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kojim redosljedom unosti P, UH, M??
    Posted: 26 Rujan 2011 at 10:00

Bok......da pojasnim svoje pitanje.

Mene zanima npr. citao sam malo po forumu da je dobro ugljikohidrate jesti samo za dorucak.......zanima me kada bi se jelo 4-5 puta na dan svakih 4 sata od cega bi se trebali sastavljati obroci( UH,M,P.....ne zanima me koja hrana tocno nego dalis su UH, M ili P.)npr. za š.obrok UH+P 2.obrok P+M itd........bio bi zahvalan na odgovoru......
Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2011 at 14:22
Bok!

Tempiraj si ovisno o ciljevima. Ako si npr. na "definiciji" jedi P+UH samo ujutro i poslije treninga. Ako si na "masi", prva 4 obroka neka ti budu P+UH a zadnji P+M. Postoje naravno varijacije na temu ali mislim da bi se kao pocetnik trebao toga držati.
Back to Top
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 08:14
dali pod ''definicija'' spada skidanje kila trebao bih skinuti š5 kg.....a citam na forumu da je prehrana najvažnija
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 08:24
da
U mirin brah?
Back to Top
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 09:25

super hvala i jos jedno pitanje koliko je važno poslije treninga jesti P i UH

Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 10:06
To je najvažniji obrok u danu i tu ne bi smjelo raditi kompromise.

Ukoliko koristiš whey protein, pomiješaj ga s grožđanim šecerom (glukozom) i to popij poslije treninga. Ako ne koristš whey, poslije treninga pojedi obrok bogat proteinima i ugljikohidratima npr. piletinu i rižu/krumpir/tjesteninu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 10:17
Originally posted by numer@l numer@l wrote:

dali pod ''definicija'' spada skidanje kila trebao bih skinuti š5 kg.....a citam na forumu da je prehrana najvažnija


Definicija podrazumijeva da imaš što definirati Wink Ako tek kreceš sa treningom i nemaš baš nešto mišicne mase (odnosno imaš problem sa velikim viškom masnih naslaga) tu masu treba prvo izgraditi da bi se imalo što definirati, odnosno skidati prvenstveno masne naslage da bi mišici došli do izražaja.....

Teško je reci samo iz ovakvog pitanja jer ne znamo ništa o tebi....ja nebih odmah išla na UH samo za dorucak i nakon treninga ako prelaziš sa jedne totalno zbrkane prehrane i neaktivnosti...prije bi onda malo presložila prehranu i stavila ti umjeren deficit, bez UH -a samo za veceru, a drugo uravnoteženo..al kažem, teško mi je reci na osnovu nicega Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 12:50

okej.....šta da napišem o sebi da stvoris neku opcu sliku.....

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 13:28
hmmm...pa recimo što slušaš, di izlaziš, kakve filmove voliš... T&#šš1;ngue

- visina/težina, ciljevi, prijašnja prehrana i nacin života (odnosno što te dovelo do tih š5 kg), trenutna prehrana i trening, jel duže treniraš il si pocetnik...bla bla bla.... Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 13:58
slušam sve što vole mladi....da se uozbiljim....š75cm/š04kg(danas vagao)  prije sam  koristio neke svoje djete te sam u 4 mjeseca uspio skinuti 20 kg (od 4mj. 20šš-8mj.20šš) ......te sam nakon toga stao te se vratio nezdravom nacinu prehrane( te opet dobio pet kojih skidam vec 3 tjedna) .....uz djetu vježbao sam doma, trcao i vozio bicikl barem 6puta u tjednu(jedan dan trcao drugi dan vozio bicikl i vježbao itd.)................. zadnja 2 tjedna uglavnom jedem slicne obroke onima s foruma(pod nutricionizam dnevni obroci) ali to radim tek zadnja 2 tjedna uz to......6puta tjedno radim vezbe slicne ''P90X'' i 3puta tjedno trcim pola sata i igram nogomet 2 puta tjedno.....to je manje više to....
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 22:22
Znaš li slucajno kojeg si somatotipa? Ako si endomorf morat ceš stvarno pazit šta jedeš...
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 22:29
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Znaš li slucajno kojeg si somatotipa? Ako si endomorf morat ceš stvarno pazit šta jedeš...

i to zauvijek..koliko god bio gladan LOL
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 23:07
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Znaš li slucajno kojeg si somatotipa? Ako si endomorf morat ceš stvarno pazit šta jedeš...

i koliko Big smile
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2011 at 23:20
Mislim da za endo vrijedi ona "you are what you eat", u svakom smislu mogucem. Bar po sebi znam pošto sam neki mezo/endo, znate i sami kakve pizdarije izvodim sa hranom LOL ali evo, sacekajmo da on odgovori da mu znamo bar pružit neke osnovne upute za prehranu.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
numer@l View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote numer@l Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 08:41

Oprostite ali kako da saznam kojeg sam somatotipa??

Back to Top
Passiongym View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2011
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Passiongym Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 09:15
A jeste sad zbunili jadnog covjeka. :D

Ajd ne opterecuj se sada s time nego malo procitaj po forumu kako se pravilno kombiniraju namirnice, izracunaj si kolko kalorija ti dnevno treba, od toga oduzmi cca 300-500 kcal, to si raspodijeli u 5 obroka i deri :D Pazi da ti je vecina kalorija iz proteina i složenih UH, malo zdravih masti tipa laneno/maslinovo ulje i to je to. Malo se prati, mjeri, vagaj i ak vidiš da se ne mrdaš s mrtve tocke smanji još za cca š50-200 kalorija dnevni unos hrane il ak pak prenaglo mršaviš (više od recimo š,5 kg/tjedno) onda si dodaj još malo kalorija.

Ono što je najbitnije je da se prije dijete fino izvagaš, izmjeriš i da to isto radiš svaka dva tjedna kako bi mjerio svoj napredak. Za pocetak ak se držiš toga, to je više nego dovoljno bez obira koji si tip građe.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.