New Posts New Posts RSS Feed - Koji whey?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koji whey?

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:27
Može biti medjuobrok, možeš ga dodati u zobene ili svježi sir i razne druge kombinacihe.
Najbolje da ga uzmeš nakon treninga, a u drugim dijelovima dana kombiniraj kako ti najviše odgovara i kako ti fali proteina u obrocima.
Ne moraš se opterecivati vremenom, ja dnevno 1 do 2 mjerice pojedem. Iza treninga uvijek i kad mi fali proteina u obroku (ujutro, popodne, navecer svejedno je... ako ti je jelovnik posložen koristiš ga kao dodatak i pomoc (finu:))
Back to Top
biankoneri View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 79
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote biankoneri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:33
hvala scarpetta na pomoci i ostali naravnoTongue
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 21:57
hej, hej cure i decki, polakše malo :) Whey protein je dodatak prehrani, na novohrvatskom "suplement", a ne zamjenski obrok... Možda medjuobrok kao shake sa npr vocem, mladim sirom, zobenim, itd... I da ne miješamo pojam tj naziv makronutrienta sa namirnicama. . . @biankoneri, ako nisi imao kompletan obrok prije treninga, a cilj ce ti biti dobijanje mišicne mase, popi ga poslije treninga, pa poslije pojedi nešto. Konzumacija samo 1 makronutrijenta nije dovoljna za regeneraciju. A ako ti je primarni cilj skidanje kilograma, a ocito si pocetni vježbac pa volumen tvog treninga i nije nešto, i ako ne radiš trening na prazan želudac - npr ujutro, rekao bih da ti uz normalnu prehranu whey nije potreban. I posebno i kod topljenja masnog tkiva, pa raznih procesa u tijelu pri tome, trebaš i mikronutriente koji su katalizatori raznih procesa u tijelu. No vecina pobjedjuje pa ceš raditi što hoceš... :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 22:26
odsad kad mene pitaju koji whey kupit ja kažem da kupe meso :D
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Listopad 2013 at 23:08
@iver sve stoji što kažeš naravno, mislila sam samo da ti može olakšati zbog vremena, posla, nošenja obroka..... i sl kao jednostavni dodatak.
Sad kad citam svoj komentar vidim da to ne piše ali nekako podrazumijevam uravnoteženu prehranu sa svim potrebnim nutrijentima prije i poslije, a whey samo dodatak koji ti povremeno olakša život (bar meni)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 00:27
@scarpeta, jasno, vidim i promjenu :) Ma da, svi su savjeti uglavnom za uravnoteženu prehranu, ali veliki dio ljudi ne razlikuje nutrient i hranu, pa netko pocne sa 1 zamjenskim obrokom samo whey, pa netko procita i uzme 2 takva obroka, itd...Nemam ja ništa protiv da ih netko pije, ali i za kolicine treninga vecine koji dolaze po savjete ovdje je uravnotežen obrok više nego dovoljan. A u raspravu koliko je kome potrebno i ne bih ulazio, jer ce opet netko procitat neko istraživanje banalizirano na prosjeku, i radjeno na pojma nemam kome, bez imalo personalizacije, što se ionako najbolje odredjuje detaljnim pracenjem, a vecina ne zna ni svoju nemasnu tjelesnu masu, osim par izuzetaka. Osim toga, i za ljude u deficitu se spominje gubitak mišica, a ne cini se razlika izmedju mišicne mase i mišicnih vlakana, a mladji ljudi u ne predugom deficitu baš i nece izgubiti vlakna, pa ih relativno lako hipertrofiraju opet kad se vrate na normalni režim prehrane. . . @Markane, tako nekako, osim ako vec nije bodybuilder sa velikom hipertrofiranom masom :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Listopad 2013 at 07:47
od njih obicno nemam upita pa ono hehe
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.