New Posts New Posts RSS Feed - Koja tjestenina?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koja tjestenina?

 Post Reply Post Reply
Author
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koja tjestenina?
    Posted: 07 Lipanj 2011 at 10:10
Koju tjesteninu dostupnu kod nas bi bilo najbolje konzumirati? Ima li uopce zdravih integralnih tjestenina kod nas? ja ih nisam vidio..
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 12:17
ima finih integralnih u bio & bio
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 19:03
Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2011 at 21:20
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink
Odlicno onda. jedna stvar manje za brinuti se.


Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

ima finih integralnih u bio & bio  
izbjegavam te specijalizirane trgovine bio hranom, jer smatram da preveliku maržu ubiru na ljudima koji žele zdravo jesti.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 04:54
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??


Edited by jedna_mala
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 08:22
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??

Jedina razlika je u tome što bijela ima malo viši GI, ali pojedeš uz nju neko povrce i imat ce slicni GI kao i integralna....
btw. zaboravio sam, integralna je puno skuplja Big smile
Back to Top
josipr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote josipr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 10:33

ja konzumiram uglavnom intergralnu, u Konzumu na akciji 6 kn/500g...inace je oko 8 kn...

Razlike između obicne i intergralne skoro uopce nema, cak sam negdje procitao da je obicna bolja.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 11:17
Ne bih rekla da nema razlike....integralna ima više vlakana, vitamina i minerala (navodno Big smile)...jedino što ne vrijedi, a što mnogi misle - da se može jest do mile volje jer je "zdrava" :..ne, ima isto kalorija, samo što joj vlakna malo usporavaju probavu pa se sporije otpušta u krvotok...ali ako se prekrdaši sa kolicinom, nismo puno napravili.

Prolaze i jedna i druga, samo kao dio uravnoteženog obroka...znaci umjerena kolicina + povrce i neki izvor proteina.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 13:18
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Jedi slobodno obicnu, razlike su zanemarive Wink

po cemu su razlike zanemarive??

Jedina razlika je u tome što bijela ima malo viši GI, ali pojedeš uz nju neko povrce i imat ce slicni GI kao i integralna....
btw. zaboravio sam, integralna je puno skuplja Big smile

ok - u GI nema toliko velike razlike, ali integralna sadrži kaj gym_girl kaže više vlakana, vitamina i minerala... ja osobno rađe biram integralnu... a i razlika u cijeni je možda 2 kn ak i tolko :D
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 18:56
one u konzumu što kupiš za 6 kn tipa pasta zara je od mješanog brašna. dakle razlika između nje i obicne je minimalna. ekozona je oko 9 kn ( viđala sam je i u super konzum) nije mješana nego je integralna. razliku cete primjeiti i po boji vec u startu, ali i po ukusu kad se skuha. nekako je okus cjelovitiji :)
u bio i bio ima zbilja veliki izbor. Istina je da ima nekih koje su zbilja preskupe, ali ima i ovih oko š0 kn koje su totalno ok.

slažem se da u bio i bio ima stvari koje su iz moje perspektive preskupe, ali ima i onih po koje se isplati tamo ici. evo recimo razlika u cijeni smeđe riže je u 2 kn, a ova iz bia je neusporedivo bolja... malo istražite.. nisam ni ja zagriženjak kupovanja u specijaliziranim ducanima, ali neke stvari zbilja vrijede te male razlike u cijenama.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2011 at 20:22
ja inace tjesteninu kupujem u konzumu... iz bio bio ducana planiram probati rižu... to sam vec cula od frendice da je ta riža iz bio bio puno bolja nego integralna iz obicnih ducana, a razlika u cijeni neprimjetna... u bio bio kupujem inace maslac od kikirikija koji mi je prefin u usporedbi s maslacem od kikirikija iz dm-a - razlika nebo i zemlja - bar meni... iz bia je sastav maslaca 99% kikiriki, dok je kod dm-ovog nekih 80% a ostalo je biljna mast... a razlika u cijeni je cca 8 kn...
Back to Top
sinistral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sinistral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 10:31
da
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

one u konzumu što kupiš za 6 kn tipa pasta zara je od mješanog brašna. dakle razlika između nje i obicne je minimalna. ekozona je oko 9 kn ( viđala sam je i u super konzum) nije mješana nego je integralna. razliku cete primjeiti i po boji vec u startu, ali i po ukusu kad se skuha. nekako je okus cjelovitiji :)
u bio i bio ima zbilja veliki izbor. Istina je da ima nekih koje su zbilja preskupe, ali ima i ovih oko š0 kn koje su totalno ok.

slažem se da u bio i bio ima stvari koje su iz moje perspektive preskupe, ali ima i onih po koje se isplati tamo ici. evo recimo razlika u cijeni smeđe riže je u 2 kn, a ova iz bia je neusporedivo bolja... malo istražite.. nisam ni ja zagriženjak kupovanja u specijaliziranim ducanima, ali neke stvari zbilja vrijede te male razlike u cijenama.

možda sam i ja preoštear, možda stvarno ima nekih artikala koje se isplati uzeti. recimo to za rižu zvuci ok. riža mi ionako traje, nikad je potrošiti.
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2011 at 14:50
preoštar si definitivno ne grizu tamo u ducanu. odeš i istražiš šta ja po kojim cijenama od proizvoda koje konzumiraš. ima i lijepih mermelada i džemova bez šecera tj. bez dodanog šecera a puno su jeftiniji nego oni britanski u konzumu i tako. sretno sa istraživanjem
Back to Top
dodoonn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2012
Location: Pazin
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoonn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2014 at 12:47
Ekipo,
Poceo sam sa zdravom prehranom i tako vec par dana,izbacio kruh i te gluposti,student sam,pa me zanima da li mogu jest tjesteninu sa domace napravljenim umakom ili kako bi dereklo gulasem? Nisam jos poceo u teretanu,pocinjem uskoro,nego me zanima cisto ovako..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.