New Posts New Posts RSS Feed - škljocanje u koljenu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

škljocanje u koljenu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: škljocanje u koljenu
    Posted: 24 Veljaca 2013 at 20:51
Pozz,

u zadnje vrijeme se baziram vecinom na vježbama s tjelesnom težinom i došao sam do tocke u kojoj mogu raditi cucnjeve na jednoj nozi bez pridržavanja za neki oslonac do odredjene tocke (kad se pridržavam mogu odraditi puni cucanj) ali tu dolazimo do mojeg problema.

Pri spuštanju ispod razine na kojoj je bedrena kost paralelno s podom javlja mi se škljocanje u koljenima (nekad u jednom nekad u drugom) i osjetim kao da nešto preskace. Dogadja li se ovo ikome i možete li mi pomoci jer mislim da bih uskoro mogao raditi pune cucnjeve (a volim kad su mi noge jake jelte :P) ali se bojim povrede koja bi mogla doci izvedbom ove vježbe u potpunosti.

Hvala unaprijed
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 21:36
Ako je to glasno škljocanje u koljenu to nije ništa zabrinjavajuce tak da škljocanje te nebi trebalo brinuti ako se radi samo o škljocanju
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 21:52
meni se isto javlja u ramenu i rjesim to sirim hvatom ili drugacijim kutem izvodenja pa probaj to
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 22:01
A btesko da moze mjenjat nesto kod sirine stava ili kuta izvodjenja  u jednonožnom cucnju :) Ak je škljocanje Ok je, ak imas preskakanja ili nestabilnost nije ok

Edited by The Phoenix - 24 Veljaca 2013 at 22:02
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 22:11
Škljocanje u koljenu nije baš uper stvar.
Vjerujem da je neki problem sa meniskom.
Daj malo više informacija:
-primarna ili ne primarna noga
-povijest bolesti
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 22:11
je da ipak je to cucanj možda da ne ide nisko previše tj ne do 90 stupnjeva nego se malo ranije zaustavi i eto
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2013 at 23:09
Ma meni pucketaju i koljena i ramena i svi zglobovi opcenito. Vjerovatno je i kod tebe slicno.. Mada npr nakon benca ne mogu radit sklekove jer ko da mi lakat nemre izdržati.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 09:30
Originally posted by Amiketa Amiketa wrote:

Škljocanje u koljenu nije baš uper stvar.
Vjerujem da je neki problem sa meniskom.
Daj malo više informacija:
-primarna ili ne primarna noga
-povijest bolesti

Zbog cega mislis?
Pitam jer nedavno sam slusao predavanja sportskih ljecnika u nogometnim klubovima, ujedno i ortopeda pa je rekao da je zbog tlaka u zglobnoj cahuri ili prelaska tetive preko zglobnih tijela. Da je to oni tipicno glasno skljocanje, pucanje i da je to normalno. Veli da ona tiha , vise kao zvuk mrvljenja, tj kao da prelazis prstima preko tipkovnice nisu dobra, dok ova glasna i jasna su bezazlena.
Nezna na kaj je on mislio sad, al pretpostavljam ta tipicna pucanja zglobova
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 17:52
probat cu na sve odgovorit sa informacijom ako promašim nemojte zamjerit

cujem škljocanje a sad za osjecaj, mislim da ne preskace

ne primarna noga

jedino cega se sjecam od povijesti bolesti (što se mene tice) je težina od 135 kila a sad imam 85

inace nemam problema sa koljenima al ne znam jel se može naslijedit brzo trošenje koljena genetski jer mi staru to muci (sa 45 godina je imala zglobove kao da ima 80)

ne osjecam nestabilnost

žao mi je stat na 90 stupnjeva kuta jer osjecam da bih mogao potegnut puni cucanj a uz to mi je super za core (iznenadio sam se kako su me baš unutra boljeli stabilizatori, jednostavno sam to osjetio

idem sutra na pregled kralježnice pa cu pitat doktoricu što bi to moglo bit, sad sam se sjetio tek toga

hvala na tako puno odgovora i interesu
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 19:10
e,i ja pucketam, i evo baš danas me u cucnjevima prekinula oštra bol u lijevom koljenu,ali niš novo, meni su iz mladosti "sredjeni" meniskusi, od rukometa,i sva sam potrgana.
tak me jednom doktorica,(scintigrafija) pitala jel sam možda imala saobracajku,kak su mi kosti u banani!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 22:29
igrao sma ja rukomet al sam bio golman, nije valjda od toga, još uvijek igram rekreativno
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 08:16
moguce,ja sam puno puta grubo nastradala,ali nisu ni druge cure bolje prošle
prije nekih 8 godina,smo se skupile veteranke,i nakon treninga ,oštra bol,i koljeno naoteklo,ko balon,na kraju sam bila na bolovanju 2 mjeseca,išla na artroskopiju,i za dlaku izbjegla operaciju
tak da i sad vježbam s velikom dozom opreza
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2013 at 13:14
evo da vam se javim, bio sam danas kod specijalistice i rekla mi je da su mi ledja u redu (hvala bogu hehe) i pitao sam ju za koljeno i rekla mi je dok pazim da su mi snažni kvadricepsi i gluteusi (cak je rekla hamstrings :P) da bi koljeno trebalo bit u redu jer nije oteceno pa bumo vidli, ako ce ic pun raspon ide ako ne i pokaže se da je opterecenje za meniskus preveliko smanjit cu radijus pokreta
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2013 at 15:52
Pozdrav ljudi trebala bih pomoc! Pošto sam nešto bolesna zadnjih mjesec dana nisam se bavila nikakvom aktivnost, ovaj tjedan odlucila sam poceti lagano vježbati pa sam tako u ponedjeljak odradila jedan bodyweight trening, kod cucnjeva i još nekih vježbi koristila sam uteg od 11.5 kg, znaci ništa pretjerano, a jucer sam lagano vozila bicikl. Naime, danas je koljeno pocelo školjacati, to se dogadja kad idem po stepenicama tj svaki put kad savinem nogu, koljeno me ne boli i nije oteklo. Jeli moguce da sam povrijedila koljeno na biciklu (nisam izbjegavala brda koja su predstavaljala veci napor nego prije kad sam redovito vozila) i jel se uopce trebam brinuti jer kolko sam citala ako koljeno ne boli navodno nije ništa opasno?
I još bi dodala da sam prije nekih 8 godina imala problema sa koljenima i doktor mi je napisao da izbjegavam duboki cucanj i stepenice a preporucio mi je plivanje i vožnju bicikla, s tim da su ti bolovi nestali kad sam pocela vježbati i opcenito postala aktivnija.
Danas sam mislila opet malo voziti bicikl, ali sad sam u nedoumici jer školjaca i kad sam na biciklu, pa neznam jel da odmorim još malo i odem u šetnju jer nemogu više ležati i imam osjecaj da bi mi neka aktivnost pomogla. Jel ima netko kakve prijedloge oko vježba (za koljeno)?

Malo sam se raspisala.


Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

evo da vam se javim, bio sam danas kod specijalistice i rekla mi je da su mi ledja u redu (hvala bogu hehe) i pitao sam ju za koljeno i rekla mi je dok pazim da su mi snažni kvadricepsi i gluteusi (cak je rekla hamstrings :P) da bi koljeno trebalo bit u redu jer nije oteceno pa bumo vidli, ako ce ic pun raspon ide ako ne i pokaže se da je opterecenje za meniskus preveliko smanjit cu radijus pokreta


Jel kod tebe prestalo to škljocanje? Užasno me iritira taj zvuk Mislim da su meni kvadricepsi, gluteusi i hamstringsi dovoljno snaži, cak i previše za moj ukus.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2013 at 16:02
sjedni na rub stola i lamataj nogama kao dijete jedno 10 min. Tako ces potaknuti sinovijalnu tekucinu da se jace luci i podmazuje zglob. Evo, probaj to svaki dan napraviti, meni je pomoglo
pozz

Edited by avangarde - 05 Rujan 2013 at 16:03
cookies are for pussies
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2013 at 16:13
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

sjedni na rub stola i lamataj nogama kao dijete jedno 10 min. Tako ces potaknuti sinovijalnu tekucinu da se jace luci i podmazuje zglob. Evo, probaj to svaki dan napraviti, meni je pomoglo
pozz


+ slušalice na uši da ne slušam to. Ok probat cu to, hvala na odgovoru!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.