New Posts New Posts RSS Feed - Kilogrami ne idu dole, zasto? :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kilogrami ne idu dole, zasto? :/

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
teenager00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teenager00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kilogrami ne idu dole, zasto? :/
    Posted: 03 Veljaca 2013 at 18:07
Pa ovako, potrebno mi je vase misljenje ili savjet.
Imam 17 godina. Od svoje desete godine imam problem sa prekomjernom tezinom, i u zadnjih godinu dana odlucila sam da rjesim taj problem, jer sam dosla u taj period kad mi je izgled veoma vazan. :D
Treniram odbojku vec par godina, redovna sam na treninzima ( 3 treninga+1 kondicija), ali to nije bilo dovoljno pa sam i jednom sedmicno krenula u teretanu. I za sest mjeseci uspjela sam da sa 79kg padnem na 71kg. Ali od te brojke nize ne moze. :/ U zadnjih par tjedana pojacala sam treninge sada idem tri puta sedmicno u teretanu po sat i pol (kombinujem trcanje i vjezbe snage). Ali i dalje nista. :(
Sto se tice prehrane. Trudim se, hraniti se sto zdravije. Ali tesko je to izvesti dok sam van doma, od 12 popodne do 10 navecer sam van kuce (odmah posle skole letim na trening ili u teretanu). Obilno doruckujem i obilno veceram (znam da je lose, ali nema mi druge). I jos jedan mali problem je sto malo spavam (4-5 sati radnim danima) jer nemam vremene bas za to :D Je li samo problem u prehrani ili se to moze ispravit na neki drugi nacin? :D
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 18:30
veliki problem je u spavanju jer ti treba bar 7 sati (to ako si endomorf kao ja) da se oporaviš pa cak i više, organizam ti je usporen jer ne spavaš i pošto obilno doruckuješ i veceraš on to sve spremi umjesto da potroši, san je jako bitan preduvjet zdrave prehrane

pitanje je i što jedeš, ako možeš napisati tocno kako ti dan izgleda sa jelovnikom i treningom npr i kako izgleda kad nema treninga pa ce ljudi moci više savjeta podijeliti mada se meni ciniš kao idealni kandidat za warrior dijetu al ne pomišljaj zasad na to

3 treninga +1 kondicijski je po meni sasvim dovoljno eventualno još jedan trening (HIIT bi bio dobar izor pošto nemaš vremena baš puno a on traje '0la sata sa zagrijavanjem i istezanjem skupa :)) jer uz to idu i utakmice ako se ne varam ?
napiši i svoju visinu da znamo koliko je viška ili manjka kila (ovako ne znamo, možda si skinny fat)

napiši pa cemo nešto iskombinirat :)
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 18:36
Originally posted by teenager00 teenager00 wrote:

jer sam dosla u taj period kad mi je izgled veoma vazan. :D


:D Problem ti je što bi trebala imat bar 5 obroka dnevno da ti se ubrza metabolizam, a i navecer nebi trebala puno jesti... Izbaci nezdravu hranu, isto tako što manje kruha iz pekara i ducana, i ubaci si voca i povrca u prehranu.. Ujutro npr zobene  UH + P, a navecer nešto sa malo UH i više proteina, a tijekom dana pazi da ne ubacuješ gluposti u sebe, radje ponesi neko voce sa sobom pa jedi.


"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
teenager00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teenager00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 18:47
Pa nije mi svaki dan isti, zavisi od skole (nekad sam prva smjena a nekad druga). Kada idem u skolu poslje podne onda ustajem u 5 ujutro (jer putujem), kuci sam tek oko pola 3. Imam slobodnog vremena do 8, onda idem na trening do 10. i na kraju u tek 12 sam u krevetu. U tom slucaju rucak mi je glavni obrok tada jedem neko meso, sa prilogom (riza, kumpir), za dorucak pojedem neko pecivo u pekari, a navecer poslje treninga pojedm 2-3 vocke :D
A ako sam druga smjena, onda doruckujem 2-3 kriske hljeba sa nekim namazom ili jaja i solja mlijeka. U skoli pojedem sta stignem, i onda ne idem kuci nego direktno na trening, i kad dodjem kuci oko10 pojedem ono sto obicno jedem za rucak. I onda ostanem dugo u nocu uceci. I jos da dodam da pojedem 1-2 cokoladice dnevno.
A vikendom jedem sasvim normalno i da naravno, imam utakmice. A ako ne onda sam u teretani kao sto sam rekla kombinujem trcanje i vjebe snage ( u periodu od 1 i pol).

Visoka sam oko 180cm. :)

Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 18:58
Imala si solidne rezultate, ali sa boljom prehranom bi imala još i bolje.. Kruh bi trebala potpuno izbacit, ili ako ne možeš onda to svedi na minimum, isto tako cokolade imaju previše šecera u sebi... Trebala bi ubacit više proteina sa zobenima i posnim sirom
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 19:57
Vec jako puno treniraš (ako sam dobro shvatio, 4 treninga odbojke + 3 puta teretana) tako da ti je najbolje još malo manje jesti ili dio te hrane zamijeniti povrcem. I svakako više spavati.


Edited by Remind - 03 Veljaca 2013 at 20:05
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:07
Originally posted by Remind Remind wrote:


A dnevni broj obroka ti ne igra gotovu nikakvu ulogu. Samo ukupan unos kalorija.


Hmm, normalno da ima veze. Metabolizam ti se ubrza ako jedeš puno puta, a i ti kažeš da je isto pojest 200g mesa za dorucak,rucak, medjuobrok, veceru, i prije spavanja, i pojest kilu mesa prije spavanja ( znaci 1 obrok samo na dan) ? Organizam prepozna da ne dobivaš energije i hranjivih tvari, i te tvari sprema za rezervu, u obliku sala, za slucaj kada ce ti trebati.. A ako ti jedeš 5-6 puta dnevno i organizam prepoznaje da redovito dobivaš energiju vitamine, proteine , itditd, nece ti se ništa taložiti, vec ce normalno organizam raditi i raspodjeljivati tvari kako treba..
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:22
Originally posted by XQ XQ wrote:


Originally posted by Remind Remind wrote:


A dnevni broj obroka ti ne igra gotovu nikakvu ulogu. Samo ukupan unos kalorija.
Hmm, normalno da ima veze. Metabolizam ti se ubrza ako jedeš puno puta, a i ti kažeš da je isto pojest 200g mesa za dorucak,rucak, medjuobrok, veceru, i prije spavanja, i pojest kilu mesa prije spavanja ( znaci 1 obrok samo na dan) ? Organizam prepozna da ne dobivaš energije i hranjivih tvari, i te tvari sprema za rezervu, u obliku sala, za slucaj kada ce ti trebati.. A ako ti jedeš 5-6 puta dnevno i organizam prepoznaje da redovito dobivaš energiju vitamine, proteine , itditd, nece ti se ništa taložiti, vec ce normalno organizam raditi i raspodjeljivati tvari kako treba..


više istraživanja je pokazalo da veci broj obroka ne ubrzava metabolizam. Dosta ljudi s foruma primjerice primjernjuje warrior diet s postom i najobilnijim obrokom navece i normalno funkcioniraju i masom i definicijom
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:28
Ma istraživanja ne želim ni komentirati, jer kad bi znali istinu o svemu ( bolestima, lijekovima itd) ljudi bi pop... A onaj koji želi reci istinu ce dobit mjesto 2 metra pod zemljom, zato cu i šutit...
Sa warrior dijetom nisam upoznat, ali znam da ima milijun nacina, i da nismo isti, vec možda slicni po necemu, ali vecina nas je razlicita po mnogo toga... Tako da radiš 10 sklekova dnevno opet ceš pokazat neki napredak naspram onog koji ne radi ništa, a uz to ima veze i genetika.
Intenzitet treninga, prehrane, i vrste treninga ne želim komentirat, svako radi svoje šta oce, ali neke stvari su ocite i logicne..
I da ovo tvoje "najobilniji obrok navece" me bode u oci dok pišem, pa cu malo vidjeti na što si mislila jer me baš zanima sad :D
Pozz
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:49
ne kažem ja da ne valja jesti 5 obroka na dan, ja ih prakticiram 7    samo kažem da to nije jedini nacin i koliko vidim po forumu ovi forumasi koji prakticiraju warrior su zadovoljni (to navece je vrijeme hranjenja gdje u 4 h jedes redom nutrijente) evo ovdje jedan blog https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Ovo-ce-vas-sokirati---.aspx
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 20:59
Kao 1. to ne bih mogao izdržati, jedva ujutro od 7 do 10 izdržim do obroka , a kao drugo kad sam prije znao jesti navece prije spavanja, ujutro bi bila bol u želudcu jer tijekom noci slabije radi i teže probavlja hranu, i još uz to loše utjece na san..Al ko voli nek izvoli, ja isto bar 5 obroka dnevno imam, i to bome lijepih(voce i ostale medjuobroke ne racunam, to je tek ovak usput kad je dosada) :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Remind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Remind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 22:07
Nema smisla forsirati 6 obroka dnevno ili po obrok svakih 3 sata. Hrana samo u tankom crijevu ostaje do 24. Jedeš onoliko obroka koliko ti odgovora. Ja imam 4 obroka dnevno + posni prije spavanja.

Evo baš svježeg clanka koji to spominje:
http://www.fitoverfat.com/rj-perkins-interview/

"Name a fitness “Myth” that just isn’t true no matter how many times you hear it?

Well I could write a book on this but here is a quick and basic list:
3.) Carbs before bed do not make you fat unless you over eat your daily need/requirement of carbs before bed. That just goes for the overall day though as well.
4.) Eating after 6 PM or 8 PM does not make you fat again that is over eating and under eating throughout the day that does."


Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 22:11
1. skroz slabo se debljam, jednostavno moram preko 4 obroka dnevno imat da dobijem na masi, sve ispod ništa nebi valjalo.
2. ovo se slažem sa UH, ja uvijek navece se nabijem sa UH+P+M, zobene i sviježi sir
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 08:26
bitno je da rasporediš obroke sukladno životnom tempu, ja sam primjerice na warrioru i cijeli dan preživim bez problema, fokusiran sam (sad su baš ispiti i kad ne jedem koncentriran sam odlicno (jucer je bilo 5 sati u komadu rješavanja opakih zadataka)) i poslije svega toga trenkam na prazan želudac i to nisu laki treninzi dapace strgam se i onda poslije toga sjednem i jedem koliko mi terba (slušati svoje tijelo je poruka)

bilo je teško u pocetku ali ako odgovara tvojem tempu možeš jesti samo jednom dnevno iako ja to podijelim na 2 obroka da bude lakše za želudac a preko dana pijem zeleni sok domace izrade, ujutro ili prije treninga zeleni caj ili kava i to je to, osjeca se sjajno treniram samo 3 puta tjedno (zasad uskoro cu na 4 pa pred ljeto opako rezanje sa 6 hehe) i jedem kao neman i idem spavat sit i zadovoljan :)

ovo spominjem samo zato što cura ima takav tempo, a uz ovakvu prehranu joj ne treba više od 4 treninga tjedno ako se drži principa, evo clanak cisto za informaciju da prouciš i shvatiš odakle dolazim (da se razumijemo jeo sam prije 6 obroka dnevno i trenirao po nekom bb nacinu ali ovako se jednostavno bolje osjecam)

Warrior diet
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 10:15
Markane nisi dugo napisao kako napredujes na warrioru? kolko je ošlo dolje?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 16:27
a ono, sad sam smanjio treninge na 3 tjedno i stvarno puno jedem i još uvijek stojim na 85 :P, ali da dodam još koji trening dodjem na 82 bez problema ali svi su mi govorili da sam kostur i nije mi se to svidjelo tako da sad razmišljam da se nakon završetka programa od extremefita prebacim na onaj za masu i pocnem ozbiljno jest (ima princip za masu i na warrioru koji polako vec provodim hehe) pa cemo vidjet, najbitnija mi je trenutno snaga, cista snaga pa ako masa dodje zašto ne
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.