New Posts New Posts RSS Feed - kikiriki
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kikiriki

 Post Reply Post Reply
Author
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kikiriki
    Posted: 01 Veljaca 2015 at 03:58
Pozz ekipa
Da ne kompliciram-zanima me vase misljenje o kikirikiju., dali/kad/koliko/s cime.., ga konzumirate itd.Svaki savjet je dobrodosao
Ne volim "brojat" kalorije, i znam da je kiki visok po tom pitanju, pa me zanima kako tj dali ga vi konzumirate..?
(P.S. mislim na obicni kiki., na kiki maslac ne pomisljam jer mi je toliko fin i drag da ga vidim kao "cheat".. )
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2015 at 10:51
Ajme kikirikiiii
Obožavam, obožavam!
Najdraži od svih orašastih plodova, zajedno s pistacijem.
Jedem orašaste uglavnom svaki dan, najčešće navečer ako ranije večeram, ili popodne za međuobrok. Većinom ih jedem same i uživam :)
prije sam znala jesti s posnim sirom, ali pošto sad ne smijem..
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2015 at 17:31
Kikiriki i bilo što derivirano od istog sam trajno izbacio iz prehrane. Je da je fino, no ima loš profil masnih kiselina, a i proteini iz kikirikija nisu neko blago. Ak ću se već trovat, onda ću radije orasima, pogotovo u obliku domaće bosanske baklave.

Od orašastog su mi trenutno jedino lješnjaci napeti.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Veljaca 2015 at 19:42
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Kikiriki i bilo što derivirano od istog sam trajno izbacio iz prehrane. Je da je fino, no ima loš profil masnih kiselina, a i proteini iz kikirikija nisu neko blago. Ak ću se već trovat, onda ću radije orasima, pogotovo u obliku domaće bosanske baklave.

Od orašastog su mi trenutno jedino lješnjaci napeti.

http://body.ba/ishrana/nutricionizam/namirnice-bogate-aminokiselinama/617

... je bogat BCAABig smile...zašto ga izbacit?...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 02:12
deno, pa lijepo ti je napisao... Gledao je profil masnoća u kikirikiju i on zna da to ne želi...A ako unosi dovoljno sa ostalim proteinima što konzumira, zašto bi trebao još i te iz tvog linka tj kik...
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 02:24
Ja od orasastih svakih par dana ubacim bademe i njih mi bude dosta vec nakon 10 komada.A kikiriki mogu pojest 200g bez problema-i onda kad vidim kcal
Neznam zaso su mi toliko fini ali eto tu i tamo ih kupim,pojedem i zaboravim da postoje sljedecih par dana.Kikiriki maslac odavno ne jedem jer isto-nemam stop nakon jedne zlice nego nakon 4-5 pa bolje ne izazivat samu sebe
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 09:19
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

http://body.ba/ishrana/nutricionizam/namirnice-bogate-aminokiselinama/617

... je bogat BCAABig smile...zašto ga izbacit?...


Uz sirutku, kazein, svinjetinin, govedinin, puretinin i ribin, čudo je da mi BCAA ne izlaze na nos. Smanjio sam unos proteina skoro na pola onog od prije godinu dana, i mislim da je sasvim dostatan, možda još uvijek previsok. No, treniram 6x tjedno, napredujem, što po snazi, mišićnoj masi i gubitku masnih zaliha, te uspješno kršim zakon bodibildinga koji kaže da se ne može dobiti mišićne mase pri kalorijskom deficitu. Nixa reko može.

Nisam alergičan ni na što, niti mi ijedna namirnica trenutno smeta, i želim da tako ostane. Kikiriki sadrži aglutinin, protein iz porodice lektina, koji može biti problematičan i negativno utjecati na imunitet, probavu, gubitak kilograma te uzrokovati alergije. Jedan naš forumaš je nakon konzumacije velikih količina kikirikija postao alergičan na isti, tako da ima nešto u tome. Koji kikiriki tu i tamo nije problem, no kikiriki na dnevnoj bazi kao značajan izvor kalorija i makronutrijenata... nije za mene.

Plus, masne kiseline trećina masti u kikirikiju je linolna, polinezasićena omega-6 koju izbjegavam kao kugu dok ne potrošim zalihe na akciji, od kojih neke sežu u doba kad je Ante Marković bio premijer, a nekih pet posto masnih su zasićene dužine ugljikovog lanca od 20 atoma i više, koje su pogodnije za rafineriju u Kutini nego za ljudski metabolizam.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 10:23
Originally posted by iver iver wrote:

deno, pa lijepo ti je napisao... Gledao je profil masnoća u kikirikiju i on zna da to ne želi...A ako unosi dovoljno sa ostalim proteinima što konzumira, zašto bi trebao još i te iz tvog linka tj kik...

...je ivere napisao je za masnoće(nezasićene zdrave masti)...istina.... al je napisa da protein nije nešto  od kikirikija..a vidim ja da i ti nisi upoznat sa  proteinima bogati BCAA aminokiselinama=u roku od 30 min zaobilaze jetru i prve dolaze u mišiće prije proteina,odgađaju zamor nervnog sustava i daju izdržljivost )...ljudi troše pustu lovu na BCAA a btw. whey je bogat BCAA(leucin,izoleucin,valin)...ako nemamo love za BCAA zašto ga izbjegavat u hraniWink........nije isto poslije ubitačnog treninga ručat pileća prsa(BCAA) ili nemasnu prasetinu...jel se slažeš?...osobno sam  napisa da sam ekstremno aktivan i držim se ove hrane bogate BCAA i ne znam kad sam zadnji put bija umoran...šta je napisa goranchero neki dan ; mogu volu rep iščupatLOL...jesi me sad razumija za kikiriki!? ...ivere...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 10:28
Dena, nije ti to s proteinima tako jednostavno i linearno. To što si ti pojeo protein bogat leucinom, izoleucinom i valinom, ne garantira da ćeš ga ti i probaviti i absorbirati. Ako se taj protein ne probavi kako treba može doći do ulaska neprobavljenih peptida u krvotok i alergijskih reakcija ili do fermentacije u debelom crijevu koja rezultira toksičnim spojevima. Zato je bitno da unos proteina budu kvalitetni proteini, ne samo po profilu aminokiselina, već i po probavljivosti. Tu su životinjski proteini daleko zahvalniji nego bilo koji biljni.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 11:24
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Dena, nije ti to s proteinima tako jednostavno i linearno. To što si ti pojeo protein bogat leucinom, izoleucinom i valinom, ne garantira da ćeš ga ti i probaviti i absorbirati. Ako se taj protein ne probavi kako treba može doći do ulaska neprobavljenih peptida u krvotok i alergijskih reakcija ili do fermentacije u debelom crijevu koja rezultira toksičnim spojevima. Zato je bitno da unos proteina budu kvalitetni proteini, ne samo po profilu aminokiselina, već i po probavljivosti. Tu su životinjski proteini daleko zahvalniji nego bilo koji biljni.

...goranchero to i jesu probabljivi kvalitetni proteini(BCAA) brzopuštajući..pileća prsa,pureća,govedina,tuna,losos,jaje,mlijeko,soja,sirutka,kikiriki,slanutak......nije isto pojest protein koji će doći za pola sata ili 3 sata u mišiće....nema veze tebi kikiriki ne valja a meni je super i ja se neću ljutitBig smile..od ukusima se ne raspravlja...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 12:00
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...goranchero to i jesu probabljivi kvalitetni proteini(BCAA) brzopuštajući..pileća prsa,pureća,govedina,tuna,losos,jaje,mlijeko,soja,sirutka,kikiriki,slanutak......nije isto pojest protein koji će doći za pola sata ili 3 sata u mišiće....nema veze tebi kikiriki ne valja a meni je super i ja se neću ljutitBig smile..od ukusima se ne raspravlja...


Druže, miješaš voće i povrće. BCAA su tri esencijalne aminokiseline specifičnog oblika molekule. BCAA kao suplement su te tri aminokiseline u slobodnom obliku. Proteini mogu, a i ne moraju imati ove tri aminokiseline u svom sastavu, no njihovo prisustvo ne utječe na brzinu probave i absorpcije proteina koji ih sadrže, niti je nužno dobra stvar da organizam absorbira sve aminokiseline u što kraćem roku. Brzi protein sirutke je koristan nakon treninga, no prije spavanja je spori micelarni kazein daleko zahvalniji izbor. Također, BCAA kao suplement ne služe za pokrivanje deficita ove tri aminokiseline u prehrani, već da u vrlo kratkom roku stvore dovoljnu koncentraciju da stimuliraju proces sinteze proteina. Da li to stvarno i funkcionira, tko će ga znat, ništa mi nije falilo s BCAA, ništa mi ne fali  i bez BCAA, osim onog divnog okusa leucina nakon dobro odrađenog treninga.

Ovdje nije pitanje brzine absorpcije proteina, već probavljivost i utjecaji na probavni sustav i zdravlje. Možda se time i ne treba previše opterećivati, no bolje spriječiti nego liječiti.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2015 at 17:54
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Originally posted by dena75 dena75 wrote:

...goranchero to i jesu probabljivi kvalitetni proteini(BCAA) brzopuštajući..pileća prsa,pureća,govedina,tuna,losos,jaje,mlijeko,soja,sirutka,kikiriki,slanutak......nije isto pojest protein koji će doći za pola sata ili 3 sata u mišiće....nema veze tebi kikiriki ne valja a meni je super i ja se neću ljutitBig smile..od ukusima se ne raspravlja...


Druže, miješaš voće i povrće. BCAA su tri esencijalne aminokiseline specifičnog oblika molekule. BCAA kao suplement su te tri aminokiseline u slobodnom obliku. Proteini mogu, a i ne moraju imati ove tri aminokiseline u svom sastavu, no njihovo prisustvo ne utječe na brzinu probave i absorpcije proteina koji ih sadrže, niti je nužno dobra stvar da organizam absorbira sve aminokiseline u što kraćem roku. Brzi protein sirutke je koristan nakon treninga, no prije spavanja je spori micelarni kazein daleko zahvalniji izbor. Također, BCAA kao suplement ne služe za pokrivanje deficita ove tri aminokiseline u prehrani, već da u vrlo kratkom roku stvore dovoljnu koncentraciju da stimuliraju proces sinteze proteina. Da li to stvarno i funkcionira, tko će ga znat, ništa mi nije falilo s BCAA, ništa mi ne fali  i bez BCAA, osim onog divnog okusa leucina nakon dobro odrađenog treninga.

Ovdje nije pitanje brzine absorpcije proteina, već probavljivost i utjecaji na probavni sustav i zdravlje. Možda se time i ne treba previše opterećivati, no bolje spriječiti nego liječiti.

...goranchero....a šta ti mene ovo sad učišLOL... ovo šta si pisa slabo si prekopiraLOL....napisa sam ti sve je stvar ukusa...tebi M+P iz kikirikija ne valja a meni je superBig smile...jeli ti znaš šta je BV?Shocked....sad otiđi na web i traži šta je BV..i koliki je BV tih aminoproteina...i ova ti dijeta LCHF uopće nije dobra jer ti aktivira parasimpatički sustav...više dijeta za neke školarce koji leže doma i uče ili katkad odu u teretanuLOL..i koji imaju fobiju od UH..jer da si energičan ne bi se odma napalija a počeja si se lagano...sa drugovima i kruškama..Wink.
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.