New Posts New Posts RSS Feed - KIKIRIKI
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

KIKIRIKI

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:00
Originally posted by Sale_456 Sale_456 wrote:

fala ljudi :)a jos jedno pitanje, ili dva xDznaci kikiriku u ljusci je zdrav? naprimjer jedna šaka kikirikija 2,3 sata nakon jela da te zasiti?isto tako mogu i bademe konzumirati? kad osjetim glad, uzmem 10 g i to pojedem da me zasiti?i kakve bademe i kikirikije treba kupovati? kikiriku u ljusci? a bademe?


Svi ti orasasti plodovi su zdravi. Da, pripazis na gramazu i to je to. A idealni su za kombinaciju s proteinima. Pa bademi su svi isti - ja kupujem zapakirane tvornicki, ali mozes ih i izvagati sam u nekim samoposluzivanjima.
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:48
Originally posted by Sale_456 Sale_456 wrote:

fala ljudi :)a jos jedno pitanje, ili dva xDznaci kikiriku u ljusci je zdrav? naprimjer jedna šaka kikirikija 2,3 sata nakon jela da te zasiti?isto tako mogu i bademe konzumirati? kad osjetim glad, uzmem 10 g i to pojedem da me zasiti?i kakve bademe i kikirikije treba kupovati? kikiriku u ljusci? a bademe?



nemoj se opterecivati gramima..ja uzmem neku normalnu šaku badema i pojedem..(bademi nisu bas tako lagani, tak da 10g ti je par badema)...

ako ti je tako lakse, onda vidi u tablici kalorija koliko Cal, P, UH, M ima na 100g, pa si izvagaj onoliko koliko tih nutrijenata zelis unijeti ;)

osobno kupujem bademe (i kikiriki) iz rinfuze..

iako su i orasi jako dobri i zdravi, a postoje ljudi koji ih uzgajaju pa mozes nabavit domace, da ne kupujes one iz ducana koje tamo stoje tko zna koliko
Back to Top
Sale_456 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale_456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:52
Pa ja to samo za primjer uzeo, sto je bolje bademi ili kikiriki? al ako se ne varam kikiriki je jeftiniji? :)
i kad je najbolje to jesti ?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 11:57
A kazu da su bolji bademi.. i super ih je jesti sa posnim, kao zadnji obrok.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 12:24
Da, definitivno je najbolji onaj iz DM-a, Alnaturin.

Ovako izgleda:


Što se tice orašastih plodova, ja uvijek volim pomiješati orahe, kikiriki i bademe, jer ne mogu jesti solo bademe - pregorki su mi.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 13:21
evo nabrzaka sam napravio malo komparaciju

              CAL UH M    P
Badem    634   17   54   20

Kikiriki    547   23   40   23

Lješnjak 657   15   60   13

Orah       667   14   62   15

cisto da se vidi da su svi dobri, stvar je s kakav okus kome odgovara, a naravno i cijene.

Edited by Gabrijel7 - 03 Veljaca 2013 at 13:23
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 15:34
Orasi su nekako najbolji pa bademi i ljesnjaci, kikiriki nije orasasti plod nego mahunarka
Back to Top
Sale_456 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale_456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:05
hvala svima.
Ipak cu kupit kikiriki, samljet ga i napraviti si svoj maslac od kikirikija,nekako najisplatljivije, jedino što bi to trebalo namazat na nesto, a to je sad opet problem.
Šaka kikirikija,badema na dan nece nikome naskoditi, a dobra je ;)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:42
zasto namazat :D ja to zlicom hehe
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:45
I ja zlicom! Nikakvi kruhovi

Al vec dugo nisam, eh...
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 16:55
morat cu onda viditi taj iz dm-a jer mi je dojadilo mazati abc i med po dvopeku, zato sam uzeo kiki za malu promjenu Smile 
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:00
Originally posted by Ivica23 Ivica23 wrote:

morat cu onda viditi taj iz dm-a jer mi je dojadilo mazati abc i med po dvopeku, zato sam uzeo kiki za malu promjenu Smile 


a da promjenis dvopek i namaze za nesto drugo..hehe

samo deri, al ne previse
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:05
haha bude raznih kombinacija (zobene, jecmene s medom, sirom, jogurtom itd) al nekak mi je najdraze mazati po dvopeku Big smile 
Back to Top
Sale_456 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale_456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:11
i kolko toga pojesti na dan? :) i kad je najbolje vrijeme?
kazete da je ovaj iz dm-a najbolji? cijena?

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:42
pa uglavnom ga ljudi jedu navecer kao zadnji obrok koji bi trebao biti P+M. i jede se kao neki meduobrok, ako recimo za medubrok ides popiti shake, stavis u blender i bademe (+naravno ostale sastojke)..ili recimo preko dana kad osjetis glad a nije vrijeme obroku pa da malo ublazis tu glad

sto se tice cijene iz DM-a, to ce ti netko drugi reci, ja sam zabravio
Back to Top
Sale_456 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sale_456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:55
a kolko kolicinski toga?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.