New Posts New Posts RSS Feed - Kickbox vs Teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kickbox vs Teretana

 Post Reply Post Reply
Author
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kickbox vs Teretana
    Posted: 01 Listopad 2010 at 16:08
Imam š5 god. i razmisljam se da li je bolje da krenem u
teretanu il na kickbox.

Kao prednosti teretane bih naveo:
Konkretan cilj pumpanja misica
Blizina
Neograniceni termini

Prednosti kickboxa:
Generalna fizicka razvijenost
Naucena samoodbrana

Koje je vase misljenje, i sta biste vi odabrali?

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2010 at 17:10
Teško je odabrat jedno ili drugo, kickbox je crobni trening i malte ne nema nikakve veze s izgradnjom tijela (eventualno gubljenje suvišnih kilograma), teretana, konkretno vježbanje s utezima- ancrobni trening i totalna izgradnja tijela. Probaj kombinirat i jedno i drugo, najbolja opcija.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Triceps7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Rujan 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Triceps7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2010 at 20:27
  Ja bi prije kickbox - a evo i razloga zasto:

- ne vrijedjam - ali teretana bas i nije sport, kickbox jeste,
a to kazem zato sto si mlad i pretpostavljam da bi se zelio natjecati sa drugim - imati borbe i ici na turnire - a to nemas kad se bavis teretanom.
- samoodbrana - to si i sam naveo..
- kad treniras kickbox - uz to mozes ici i u teretanu ako zelis, a ako ne, nije neophodno....

Po meni, bolje se baviti nekim konkretnim sportom, a po zelji ici i u teretanu - nego ici u teretanu da pumpas misice zbog cura :S

Meni je to glupost - ali eto.
Back to Top
Andrej_93 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej_93 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 15:26
NAjbolje ici bilo koji sport bilo to Kickbox ili bilo sta i uz to ici u teretanu i izgradjivati telo za bolju funkciju u odredjenom sportu.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2011 at 15:38
Ako imaš vremena, i jedno i drugo Ako ne, za mene bi
teretana bila bolji izbor
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2011 at 23:38
ja treniram kickboxing i uz to idem u teretanu...

3 puta (nekad i 4) imam kick,a 3 puta idem u teretanu...

moj odgovor tebi je - kickboxing

-premlad si da krenes sa napucavanjem mase pogotovo ak si to mislio uz koristenje kojekakvih suplemenatta

-netko je napisao da kick nema veze sa izgradnjom tijela-netocno...sa kicboxingom itekako mozes imati isklesano i izgradeno tijelo (naravno da neces biti ogroman ko bilderi, ali vjerujem da ti to i nije cilj) jer se na treninzima radi i na snazi, znaci ukljucen je rad u teretani (rad sa utezima, girjama, medicinka, lupanjem batom po bagerskoj gumi - u mom slucaju,takoder trening mi ne prolazi bez hrpu cucnjeva, sklekova i trbušnjaka) tako da i na taj nacin ti nabijas misice..uostalom pogledaj malo po netu slike kickboxera pa ces sam vidjeti kako izgledajui dali bi ti s tim bio zadovoljan

a kad dode vrijeme (znaci kad ipak malo budes stariji) lako krenes u teretanu van treninga gdje ces iskljucivo pumpat misice da dobijes eventualno na masi ak ce ti trebati...al kao sta znamo, za masu je najbitnija prehrana...tako da i kroz kickboxing treninge ti mozes graditi masu, samo pazi na prehranu ;)

nadam se da sam ti bar malo pomogao...
Back to Top
shy* View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote shy* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2011 at 10:48
Kikbox Smile
Jesam cura, ali trenirala sam skoro dve godine kickbox. Razvices flexibilnost, brzinu, a pozitivno utice i na um. Mnogi momci koji su sa mnom trenirali su se jako fino oblikovali.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Svibanj 2011 at 13:52

Kick boxing, definitvno

I to ne govorim subjektivno nego objetkivno.. bolji izbor definitivno

Ako budeš jeo kako spada i sa kick boxingom ( i vježbama snage koje tamo radite ) možeš biti jak i mišicav samo istraži bodyweight vježbe i to je to

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
lakyberry View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lakyberry Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2011 at 20:02
Kickboxing naravno.
Ako budes u bilo kakvom boljem klubu neces moci izbjeci treninge u teretani jer je to sastavni dio priprema. Naravno to se odnosi na kruzne treninge, vjezbe s katlle bell, cucanj, izbacaj, trzaj, itd.

Jesi mlad za dosta ovih vjezbi ali kruzni trening s laksim tezinama neces izbjeci.

Evo jedno treninga s mojih pripema...

Zagrijavanje: lagano trcanje s istezanjem i preskakanje uzet.

Kruzni trening. Cetiri sprave:
-dipsevi ( dipovi, propadanja ili kako god ih vec zovu )
-Swing lunge za š0kg na ledjima
-biceps s sipkom- š5kg i trzaj gore
-pozivija za sklek- noge rasirene pogled gore. Ustajanje brzo skok( koljena na prsa ) te ponovo noge siroko dolje na pod a pogled gore u krov :)

Tako idu dvije serije po 6 minuta u krug bez prestanka (imitacija meca jer je u amaterskom kickboxing 2x3 min runde)
Odmor izmedju serija 3min.

Nakon toga ide drugi tip kruzne vjezbe ovaj put 2 sprave:

-bench press 70kg - 8ponavljanja
-ova vjezba ne znam kako se zove pa cu je objasniti:
Lezis dolje na struznjaci noge u zraku, trener se bca tijelom na tebe ti ga docekujes nogama i guras nazad ( jako dobro za eksplozivnost tzv. 'ulaza i izlaza' u klinch)
To ide 6 ponavljanja.

2 serije po 4minute, odmor izmedju serija 2min.

Prije ove vijezbe vezu se bandaze (da se odmah moze pocet 3 runde sparinga poslje) Nakon toga tzv. bombardiranje. Radi se u paru uteg( sipka š5kg ) prvi krece s 9 ponavljanja I tako drugi š0 pa prvi šš pa drugi š2 i tako bez prestanka do otkaza.

Odmor 30sek pa 3minx3 runde laganog sparinga ( drukcijeg ni nema jer ti otpadaju ruke xD )

Istezanje i kraj.

Naravno ovo su malo ozbiljni trenizi. Ovo ne rade pocetnici.

Edited by lakyberry
Stay safe, stay 2. amendment!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.