New Posts New Posts RSS Feed - Kettlebell training
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kettlebell training

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Rujan 2011 at 22:40
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

khm, nisam se dobro izrazio, serije i ponavljanja kod turskog, swinga, clean & pressa i one arm row se odnose samo na ponavljanja jednom rukom, radim ih isto toliko i drugom, naravno naizmjenicno..

:) pa jasno, neceš valjda odraditi samo na jednu stranu hehehe...  Jesi li probao odraditi tabatu?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 19:05
Tabata? fino bogami... :) (dobro sam se umorio, cak sam morao i malo vecu pauzu uzeti za nastavak treninga) samo,, što eksplozivnije misliš samo dizanje, a spuštanje u slobodnom padu ili i forsiranje prema dolje? Ja ga puštam dole slobodno... :)
I da, imaš pravo za clean&press, sad sam radio 4xš0 i cist lagano sam napravio seriju... 

Jedino mi one arm row šteka, htio bih neku vježbu da bolje pogađa trapez?

i pitanje jedno, da li se sprema kakav seminar u zagrebu, neki jednokratni trening možda?


Edited by alpinist
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 19:22
 
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Jedino mi one arm row šteka, htio bih neku vježbu da bolje pogađa trapez?

Nabacaj :)

Nekakve shrugse je meni bezveze raditi, bolje se držati one arm rowa

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 21:38
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Tabata? fino bogami... :) (dobro sam se umorio, cak sam morao i malo vecu pauzu uzeti za nastavak treninga) samo,, što eksplozivnije misliš samo dizanje, a spuštanje u slobodnom padu ili i forsiranje prema dolje? Ja ga puštam dole slobodno... :)
I da, imaš pravo za clean&press, sad sam radio 4xš0 i cist lagano sam napravio seriju... 

Jedino mi one arm row šteka, htio bih neku vježbu da bolje pogađa trapez?

i pitanje jedno, da li se sprema kakav seminar u zagrebu, neki jednokratni trening možda?

Evo jednog "seminara" 
http://snaga.hr/news.aspx?category=7ffc5096-b2cc-4f5a-be56-e090eccbbe89&articleid=364760c-6bbb-4a3š-924š-3bf6š6dš965c
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 23:12
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Tabata? fino bogami... :) (dobro sam se umorio, cak sam morao i malo vecu pauzu uzeti za nastavak treninga) samo,, što eksplozivnije misliš samo dizanje, a spuštanje u slobodnom padu ili i forsiranje prema dolje? Ja ga puštam dole slobodno... :)
I da, imaš pravo za clean&press, sad sam radio 4xš0 i cist lagano sam napravio seriju... 

Jedino mi one arm row šteka, htio bih neku vježbu da bolje pogađa trapez?

i pitanje jedno, da li se sprema kakav seminar u zagrebu, neki jednokratni trening možda?


Hehe! Znao sam da ce ti se svidjeti :))  Eksplozivnost...prije svega je potrebno biti eksplozivan u "dizanju", a forsirano spuštanje u obliku "hike pass" tehnike koju rade rugbyijaši i igraci americkog nogometa kad zapocinju napad, predstavlja nešto napredniji dio tehnike swinga. Ipak, ako želiš zagurati š5 ili više swingova u tih 20 sekundi koliko traje jedna serija u tabati, morat ceš upotrijebiti "hike pass" tehniku - povlacenje kettlebella u zamah kukovima...

Trapez? Probaj Snatch - the tzar of kettlebell lifts :))

Ako ti je press prelagan sa š6kg, a ocito jest, probaj ga raditi bottoms up - kettlebell je okrenut naopako. To je odlicno za poboljšavanje gripa koji ti u penjanju defnitivno treba :)

Seminar...hm. Bit ce sad predstavljanje u nedjelju 9. š0. u sklopu nekih borbi na "Only Men Stuff"...ali to ce biti više prezentacijskog karaktera bez mogucnosti nekog ucenja.
Trenutacno nemam ništa takvo u planu, ali dalo bi se nešto organizirati. Razmislit cu o tome.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 23:34
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Originally posted by alpinist alpinist wrote:

Tabata? fino bogami... :) (dobro sam se umorio, cak sam morao i malo vecu pauzu uzeti za nastavak treninga) samo,, što eksplozivnije misliš samo dizanje, a spuštanje u slobodnom padu ili i forsiranje prema dolje? Ja ga puštam dole slobodno... :)
I da, imaš pravo za clean&press, sad sam radio 4xš0 i cist lagano sam napravio seriju... 

Jedino mi one arm row šteka, htio bih neku vježbu da bolje pogađa trapez?

i pitanje jedno, da li se sprema kakav seminar u zagrebu, neki jednokratni trening možda?


Hehe! Znao sam da ce ti se svidjeti :))  Eksplozivnost...prije svega je potrebno biti eksplozivan u "dizanju", a forsirano spuštanje u obliku "hike pass" tehnike koju rade rugbyijaši i igraci americkog nogometa kad zapocinju napad, predstavlja nešto napredniji dio tehnike swinga. Ipak, ako želiš zagurati š5 ili više swingova u tih 20 sekundi koliko traje jedna serija u tabati, morat ceš upotrijebiti "hike pass" tehniku - povlacenje kettlebella u zamah kukovima...

Trapez? Probaj Snatch - the tzar of kettlebell lifts :))

Ako ti je press prelagan sa š6kg, a ocito jest, probaj ga raditi bottoms up - kettlebell je okrenut naopako. To je odlicno za poboljšavanje gripa koji ti u penjanju defnitivno treba :)

Seminar...hm. Bit ce sad predstavljanje u nedjelju 9. š0. u sklopu nekih borbi na "Only Men Stuff"...ali to ce biti više prezentacijskog karaktera bez mogucnosti nekog ucenja.
Trenutacno nemam ništa takvo u planu, ali dalo bi se nešto organizirati. Razmislit cu o tome.

razmisli.... Clap
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 23:39
eto sad i dvojbe, nabaviti još jednu od š6 pa trenirati sa dvije, ili nabaviti neku težu?
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2011 at 23:53
ja cu si nabaviti od 20 kg i nakon nekog vremena cu si kupiti i drugu jer se mislim baviti sa girjama !
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2011 at 16:47
Alpinist, nabavi težu...imat ceš više mogucnosti nego sa dvije iste girje. Mislim, odlicna je stvar raditi sa dva kbella ali kad vec (vjerovatno) nemaš mogucnosti nabaviti po dva kbella od svake težine savjetujem ti da kupiš težu...možda cak i 24kg.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 08:58
Brle, to se može nazvati i seminar, i trening i radionica, kako god hoces. Cilj je pokušati objasniti nacin izvođenja vježbi, popraviti tehniku i dati neke smjernice za rad kod kuce, a da se to ne naplati š50kn/sat :)
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 09:01
ovisi koji ti je cilj, ako se mislis strogo rekreativno baviti girjama, onda je bolje kupiti jednu tezu, a ako mislis malo ozbiljnije s njima vjezbat (2-3x tjedno) preporucam 2 girje i vece minutaže rada s girjama (ne po principu 2-5 ponavljanja, 3 serije) nego npr 7 minuta :)
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 13:32
Inace vježbam sa girjom 4 x tjedno sa š6 kg, nadam se da cu iduci tjedan dobiti i od 20 kg.
Cilj mi je definicija tijela i povecanje snage, za 2. god. ako Bog da da upišem faks želim se baviti natjecateljski s girjama ! 
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2011 at 13:22
Brle, natjecateljski se girjama se možeš baviti i od doma, samo trebas imat dvije girje iste tezine
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2011 at 20:50
Ma znam, ali sada mi je najvažnije tehniku savladati !
A i želim si malo tijelo "izdeformirati" kak ja kažem !
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.