New Posts New Posts RSS Feed - Ketogena dijeta - da ili ne!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ketogena dijeta - da ili ne!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 11:10
Aha da naravno jesti cu ribu, jaja i ave sto si nabrojala ovo sam naštimala samo za danas da vidim jesam li dobro shvatila u kojem smjeru treba ici. Povrce volim i jedem ga redivito uz rucak, danas cu tikvice, sutra bih mogla neku ribu i zelje za rucak. A sto se tice kcal unosila bih oko 1500 kcal jer stvr želik izgubiti ovih 5 6 kg. E da donji dio mi je malo jači, ali nista strasno,iako se da se tu jos toga korigirati. Onda cu svakako pojačati povrce i cardio. Što se tice junk food-a totalno ga planiram izbaciti, tj vec vise manje jesam. Što se tice masnoca unosit cu masnoce kroz maslinovo, bademe, avokado, jaja. Jel mi dobar odabir od 1500 kcal ili da jos pojacam.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 14:12

Ok, kreni s tim okvirno za početak pa ćeš vidjeti. Povrće (zeleno lisnato - kelj, brokula, kupus, cvjetača..., salatno - salate, paprike, rajčice, krastavci...) si lijepo ubaci u ručak i večeru, a ako si kad budeš napravila omlet za ujutro možeš ga čak i u doručak. Ja ti često znam sa jajima smuljati povrće koje mi ostane od obroka prije, od blitve, špinata, brokula pa i onog zaleđenog miješanog povrća. Još malo gljiva, začina i imaš top obrok za bilo koje doba dana Wink

I da, hvataj se čučnjeva! Cool Super vježbica za cijeli donji dio, ima puno vrsta, varijanti progresa, lako ih je izvoditi bilo gdje na početku i stvarno rade posao kako treba ako ih se radi pravilno, progresivno i redovito.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 14:17

A kao zamjenu za mlijeko možeš iskoristiti razna nezaslađena biljna mlijeka, npr. bademovo, kokosovo.. ili jednostavno umjesto toga ubaciti neki jogurt ili svježi sir. I ne moraju biti low fat, zapravo bolje da ne budu - ja sam se odavno prebacila na full fat i nikad nisam imala manje kila - možda u 5. osnovne LOL

S tim da pripaziš na svoje reakcije na to mliječno - nekima znaju nakupljati vodu, me first, zato ih i jedem za doručak i finito dalje Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 19:01
Curke evo vam moj današnji jelovnik, ali ja opet nisam uspijela doci ni do 1400 kcal. I iskreno ni ne mogu više ništa staviti u sebe sita sam. 

Doručak: zobene 50 g sa malo mlijeka te jednom srednjom bananom 3 jagode te 5 suhih šljiva uz 15 g Whey-a

Potom sam odradila trening od nekih 45 minuta nije bio pretjerano intezivan jer sam u onim danima haha

Ručak: Dvije ribe strune, kiseli kupus sa mrkvom, pola proteinskog jogurta od 200 g zbregov (nešto novo u ducanu koliko sam vidila, navodno nema masti) i pet feta pureće šunke delux, te šaka badema tocnije njih 10

Večera: (nakon kucnog treninga za stražnjicu) 150 g pilećih prsa na maslinovom ulju, jedna tikvica te ostatak onog proteinskog jogurta uz dodatak Whey-a (15 g) 

I to je sve skupa ni 1400 kcal.


Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2019 at 19:03
Ocigledno mi se nakon keto stisnuo želudac
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 09:57

Ja ovo nekako ne vidim kao stisnut želudac Smile nego možda više kao sitost zbog po meni nepotrebne količine proteina u ručku i večeri. Pojedeš li toliko jer ganjaš neki konkretan omjer ili radi navike, gladi...?

Koliko su te dvije ribice težile ako znaš? Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:01
Da u Myfitnesspal sam unijela sve ispalo je 1370 kcal. Ali da e osjecala sam se ful sito, evo ni sada cak nisam gladna. Ma meni ti nije jasno to cikliranje i koliko trebam unijeti UH, koliko proteina koliko masti. Pa sam eto podigla proteine, a UH pokusavam drzati oko doručka.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:13

Nemoj se toliko opterećivati kalorijama, ionako ih nikad nećeš pogoditi u broj Smile Myfitnesspal te može zavarati isto kao i tvoja probava, o kojoj na kraju najviše ovisi koliko ćeš izvući iz tih kcal Smile 

Ja se recimo odavno ne vodim time, više samim rasporedom makronutrijenata po obrocima i kvalitetom hrane, a onda po tijelu gledam kako se ponaša nakon svakog obroka....pod tijelo mislim i na glavu Big smile Ovako ćeš se samo izluditi dok pokušavaš sve po kalkulacijama - pokušaj prvo malo uravnotežiti te obroke i fokusirati se da nekako svega imaš pomalo, a ničeg previše.

Recimo doručak - kako si se osjećala nakon doručka, da li si osjetila pad energije u nekom trenu, umor možda? Kako si odradila trening, koliko ti je trebalo da ogladniš, da li si se možda osjećala nekako pretrpano i presito? Kada si išla ručati da li si mogla još izdržati ili si baš bila spremna za jesti?

Uzet ću u obzir i one dane ali svejedno Wink





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:18
Pa evo sto se ticz pozitivne strane zadnja dva dana otkad sam unjela UH ponovno u prehrani nisam vratila ni gram onog sto sam smrsavila na keto, a inace nakon keto cim vratim UH z dan su bar 1.5, 2 kg gore. Tako da moguce da je to dobar pokazatelj. A kako si raspodijelila makronutrijente?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:35

Odlično, možda je tijelo baš to tražilo Smile No gle - kad ti dobiješ 2 kg u 2 dana smatraj to posljedicom vode Smile

Ja sam te više pitala kako se ti fizički i mentalno osjećaš nakon ovakvog doručka s obzirom na količinu UH-a u njemu, odnosno dosta jednostavnih šećera i svega ukupnog u odnosu na proteine. Ja znam da bi mene to malo skršilo pa zato pitam, čisto testinga radi Wink Pa možeš se malo osvrnuti na taj dio?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:40

Ja sam ti odavno na nekom zonskom pristupu u smislu ravnoteže svega tako da se u svakom obroku trudim unijeti i UH,P i M, s time da P držim na oko 20-30g, UH-e uglavnom u ravnoteži s time ili mrvu više i M do 15g....pa ti to tako za ručak može biti npr. 100g piletine sa 60g heljde, povrćem za prilog i maslinovim uljem u salati/na povrću..... 3-4 obroka kroz dan...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 10:48
Ahaaa, znaci po obroku uneses oko 30 g proteina. A koliko UH uneses? U kojem smislu mislis skrseno. Osjecam se dobro nakon dorucka, nmg ti sad tocno odgovoriti ni da li me digne no da li me spusti, nekako kao da ne osjetim taj utjecaj secera ako mislis npr. na onaj šečerni udar nakon pola čokolade hahaha toga nema
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 12:02

Češće sam na manje P, 20-ak g. Za Uh-e sam napisala da unesem isto ili malo više. Ma gle, ovo je samo osobni primjer, i nešto što sam si ja sklepala nakon godina i godina testinga, nešto što se mijenja s vremenom i nešto što nekima nebi uopće odgovaralo...uzmi sve to u obzir Smile

I nisam baš robot svaki dan tako da znam i odstupit koji put od tih makrosa, ako ništa drugo onda radi testinga :)

Ako te ne skrši umor i pad šećera ok. Iako ja tu više prostora vidim za proteine iz ostalih obroka gdje su višak, a manje UH-a, ili ih zobenih ili iz tog voća. Potencijalna mogućnost. Nemaš ih puno tokom dana pa ne dođe to puno generalno ali s vremenom ih probaj malo raspodijeliti i u još jedan obrok, a smanjiti u tom doručku....igraj se malo :)


Edited by Gym_girl - 04 Travanj 2019 at 12:08
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 12:11

I naravno, ovo je sve neka površna verzija sklapanja jelovnika, nisu baš forumi idealno mjesto za to Smile Samo te potičem da razmišljaš što šire i jedeš što raznolikije.....treba nekako podržati te treninge :)

Usput - hrana ispred sve suplementacije tako da se potrudi što više toga izvući iz onoga što jedeš, a manje iz suplemenata. Pogotovo ako ih uzimaš napamet, dakle bez neke potvrde ili naznake da uopće imaš neki deficit...


Edited by Gym_girl - 04 Travanj 2019 at 12:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fittgirl123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2019
Location: ?ibenik
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittgirl123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 14:01
E e ma znam sve mi je jasno, znam da nije mjesto, ali puno mi je pomoglo sve sto ste mi napisale 😁 stvr vam hvala 😊
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2019 at 14:22

Nema problema i nema na čemu, samo ti piši i pitaj! Wink

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.