New Posts New Posts RSS Feed - Keatin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keatin

 Post Reply Post Reply
Author
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Keatin
    Posted: 20 Ožujak 2012 at 10:12
Pozdrav!  Planiram uzeti kreatin kao dodatak prehrani pa imam nekoliko pitanja. Koliko sam citao kreatin se uzima sa sokom ili glukozom. Ja poceo uzimati glukozu s wheyom kao PWM i poceo sam dobivati pristice zbog nje tako da sam odustao od toga! Pa me zanima jel postoji jos koja vrsta brzih uh za pwm a da nije glukoza? Pritim bi umjesao kreatin s tim uh. I jos me zanima jel neko ima iskustva s uzimanjem kreatina stalno, znaci svaki dan po 5g i kakvi su rezlutati s tim jer mi se bas ne svidjaju one faze punjenja? Imam 188cm i 84 kg ektomorf :( .. Htio bih sad do ljeda nabacit barem 3 kg kvalitetne misicne mase uz adekvatnu prehanu i dodatke. Unaprijed hvala za pomoc! ;)
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2012 at 11:33
3kg mišicne mase do lita nije moguce nabacit, pa mogu sigurno rec ni sa steroidima.

kreatin, 5 dana po 20g (podilit u 4x 5g doze), i onda 25 dana po 5g. nakon punjenja možeš ga uzimat prije ili posli treninga na dane kada treniraš, meni je preporuceno bilo iza treninga. možeš ga pomišat u whey shake, ili ga popit doma odvojeno sa vodom ili sokom od narance (iscjedjene), limunadom....



edit - nakon tih 30 dana uzimanja, 30 dana stanke, nevalja ga stalno uzimat jer postoji šansa da ti tijelo više ne proizvodi kreatin prirodno nakon dugorocne uporabe.

Edited by pepperedangus - 20 Ožujak 2012 at 11:35
Back to Top
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2012 at 23:53
Hmm znaci nije moguce nabacit 3 kg.. A s tom fazom punjenja? Koliko mogu ocekivat?  Kakvi ce mi biti rezultati kada ga prestanem uzimat (mislim na onu stanku)?? Ocu li izgubit što na masi (pošto on navlaci vodu u mišice)? ..oke..tnx..a jel znas mozda neku zamjenu za desktrozu?? I jel kreatin nužno piti sa sokovima??
Back to Top
pepperedangus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pepperedangus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 03:37
pa jesam ti napisa da ne moraš sa sokom pit, možeš i sa vodom, možeš ga ubacit u shake, možeš ga i na žlicu jest ako si hardcore. koliko možeš ocekivat, to zavisi kakve si gradje, meni recimo kreatin nije djelova toliko na masu koliko na snagu, ali u svakom slucaju dobit ceš nešto mase i snage, a kad prestaneš 30 dana uzimat nešto snage ce past dole, pa tako i mase, ali ništa strašno, opet ce imat pozitivan ucinak kad sve zajedno sagledaš. zamjena za dekstrozu = suhe groždjice.
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 08:15
@ dodo
nemozes ocekivat da ces nabacit 3 kile kvalitetne misicne mase do ljeta,to su gluposti i mani se toga..misicna masa se dobiva postepeno i polako,mada ako si pocetnik i moguce je dobit 3 kile do ljeta,ja sam osobno u svojim pocecima nabubrio par kila po ljeti,samo trenirajuci i jeduci.
sta se tice kreatina...nemoras ti radit punjenje-praznjenje,to je vec stara fora,danas je popularnija ubacit 5g prije i 5g poslje treninga,i da mozes sa nekim sokom prije treninga a na kraju sve ubacis u shake.
ali vjeruj mi da ces samo navuci vode i moda ces prividno izgledati jaci,ali ako to radis samo radi plaze onda zaboravi...nije kreatin nista posebno, samo jos jedan od proizvoda koji stvara dobru reklamu sa slikama before-after dobro obradjenim u photoshopu...nema tog suplemeta koji ce ti uvelike pomoci da dodjes do nekog extra rezultata..samo dugorocno treba gledat kroz trening i prehranu...nista neide do ljeta. zaboravi to.
sto se tice pwm...moguce je da si dobio pristice od glukoze,cuo sam to vec od nekolicine,ali i nemora biti kod tebe slucaj,ako ju mislis izbacit,uzmi grozdice kao sto je prije receno ili malo bijelog kruha..nemoj whey sam pit i nemoj pokusat prec na fruktozu...
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 10:02
Pa da..mene kvaliteta i zanima..nisam pocetnik, treniram vec dvije i pol godine, sa 62 kg sam došao na 84 a ove zime sam jedva 3 kg dobio..A to sto se tice kraeatina sam mislio uzet samo kao dodatak, da mi malo ubrza napredak. I meni bi bilo glupo napumpat mišice vodom a da se oni poslje smanje zbog te vode. Zato sam i pitao jer ga ko uzima zastalno, pomalo jer mi je u cilju nabit kvalituenu masu (uz treninge i žderanje jer sam ektomorf). Znaci moje konacno pitanje je jel da ga uzmem ili ne? Cilj mi je nabit kvalitetne mase, pa makar kilu i povecati snagu? Kako se napreduje s ovim 5 g prije i 5 g poslije treninga?? Sta bi mi se desilo kad bi ga presato uzimat, jer bu izgubio sve ili bi mi nesto ostalo? 
Back to Top
animal87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 163
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2012 at 22:18
ja ti savjetujem da ne bacas pare na to..radije kupi crvenog mesa,jaja i udaraj po tome.
dobio si dobru kilatu,tako to i ide,tko god je ozbiljan u treningu moze ocekivati da ce dobiti 10kg godisnje u samome pocetku,dok kasnije ide sve sporije i sporije i pocinje stagnirati...znam iz iskustva to.
pregledaj malo svoju prehranu,stavi na papir...izracunaj kcal ukupni,napravi suficit...
kakav je trening,vjerujem da je heavy posto treniras 2 godine i vise,pojacaj i to,izbaci izolacijske vjezbe,ubaci powerlifterske metode..jedi zdrave masti
Jedem pileca prsa po kucama. Sa prilogom i bez!
Back to Top
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2012 at 21:50
U redu ;) Hvala :) ..nemam neki extra plan prehrane, tj trudim se jest sto kvalitetnije i vise, udaram po mesu, jajima, posnom siru, riži, tijesti i tako tom...trening mi se sastoji ugl od tih jednostavnih vježbi, jedino cucanj i bench ne mogu radit posto nemam doma stalak za to ali ubrzo cu smislit nesto (radim mrtva dizanja, potisak iznad glave, veslanje u pretklonu te bickps pregibe) a sto se tice izolacijskih vjezbi volim pumpat bicepse pojedinacno ;) .. prsa radim sa sklekovima a noge vise snaga explozivnost jer nemam na sto odlozit sipku pa da radim manje ponavljanja za masu.. samo me zanima kako da izracunam koliko kalorija mi je dnevno potrebno? Ekto sam ali ne radim nikakve anaerobne vjezbe.. Koliko otprilike UH, M i P dnevno da unesem posto sam dobio malo masti kroz zadnju god dana?? Vrlo malo tek da se vidi, ali nista strasno! Evo to su moja zadnja pitanja i puno zahvaljujem... :))
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 13:35
Slobodno uzmi kreatin i to monohidrat, one druge sci fic verzije su neophodne i nisu toliko potvrdjene a bezveze ti oduzimaju pare.

Kreatin hidratizira mišicne stanice, obnavlja zalihe atp-a itd itd i samim time postoji bolja opskrpljenost mišicnih stanica nutrijentima tako da cak i ode voda kad prestaneš, nešto ce sigurno ostati.

Nikakve faze punjenja, oko treninga 5-10g grama i to je to.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2012 at 14:01
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Slobodno uzmi kreatin i to monohidrat, one druge sci fic verzije su neophodne i nisu toliko potvrdjene a bezveze ti oduzimaju pare.

Kreatin hidratizira mišicne stanice, obnavlja zalihe atp-a itd itd i samim time postoji bolja opskrpljenost mišicnih stanica nutrijentima tako da cak i ode voda kad prestaneš, nešto ce sigurno ostati.

Nikakve faze punjenja, oko treninga 5-10g grama i to je to.


+1
SLažem seThumbs Up
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2012 at 16:16
kreatin je ok,nista toliko fantasticno,ali sluzi,sve sta je thorn reka stoji rokni 5gr prije treninga i 5 poslin ili samo poslin kako tise vec da i to je to
Back to Top
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 18:10
Znaci mogu ga stalno uzimati na nacin 5g prije i 5g poslije! Kako da uzimam na dane bez treninga?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2012 at 19:35
na dane bez treninga ujutro popij 5 gr
Back to Top
dodo2995 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodo2995 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2012 at 16:42
Oke! ;D Hvala vam na pomoci..uzet cu kreatin i rokat po kalorijama..nadam se da bude vidljivig rezultata! ;)
Back to Top
Anarion View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anarion Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2012 at 23:02
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Slobodno uzmi kreatin i to monohidrat, one druge sci fic verzije su neophodne i nisu toliko potvrdjene a bezveze ti oduzimaju pare.Kreatin hidratizira mišicne stanice, obnavlja zalihe atp-a itd itd i samim time postoji bolja opskrpljenost mišicnih stanica nutrijentima tako da cak i ode voda kad prestaneš, nešto ce sigurno ostati.Nikakve faze punjenja, oko treninga 5-10g grama i to je to.



Ako treniram 2x dnevno, mogu svaki put uzet po 5g?

Super sam zadovoljan rezultatima dok ga koristim, pa me zanima koliko je cesto potrebno raditi pauzu?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 02:24
Originally posted by Anarion Anarion wrote:



Ako treniram 2x dnevno, mogu svaki put uzet po 5g?

Super sam zadovoljan rezultatima dok ga koristim, pa me zanima koliko je cesto potrebno raditi pauzu?

Možeš svaki put po 5g.

Nije potrebno raditi pauzu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.