New Posts New Posts RSS Feed - KAVA
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

KAVA

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 07:31
popila sam vec  2x kavu prije treninga i super je!bas pokrece, oznojis se totalno (preporuka zenama zbog celulita!) i mogu dugo izdrzat. danas sam prije jutarnjeg nataste popila cistu crnu kavu i mogla sam izdrzat i 45min dok sam prije nakon 2min razmisljala "kolko jos?!",ali sam morala zbog stiske s vremenom odustat
zanima me jel dobro popit kavu nataste prije treninga,dali su i tada masti primarni izvor energije?ima li kava UH ili masti (crna,bez mlijeka i secera)?
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 16:21
Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:


zanima me jel dobro popit kavu nataste prije treninga,dali su i tada masti primarni izvor energije?ima li kava UH ili masti (crna,bez mlijeka i secera)?


N i ne nema masti!Kava bez secera nije kaloricna bas!
A neznan ja bi radje savjetovo da probas npr jednom tjedno popit red kick ako vec zelis kofein!

Jer kofein iz kave je taj koji utjece na raspolozenje,mislim malo vas podigne jer utjece na receptore u mozgu!

Ja sam jednom tjedno uzimo red kick od multypowera !Inace bas dize covjeka i osjeca se mocnije sto je ustvari mala krinka jer to djelovanje zavara mozak sto je jako dobra forica.Sad ne znan dali se to preporuca i zenama zbog svog jakog djelovanja!
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 18:10
pogledaj sto je nepobedivi ubacio kofein ili kafa nije sve jedno,ja mislim da je takav naziv tu imas sve o tome.... 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Ožujak 2008 at 19:43

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

popila sam vec  2x kavu prije treninga i super je!bas pokrece, oznojis se totalno (preporuka zenama zbog celulita!) i mogu dugo izdrzat. danas sam prije jutarnjeg nataste popila cistu crnu kavu i mogla sam izdrzat i 45min dok sam prije nakon 2min razmisljala "kolko jos?!",ali sam morala zbog stiske s vremenom odustat
zanima me jel dobro popit kavu nataste prije treninga,dali su i tada masti primarni izvor energije?ima li kava UH ili masti (crna,bez mlijeka i secera)?
 

Svakako nemoj pretjerati s kavom prije ancrobnog treninga (za crobni je cak pozeljno nesto vise ako se ne kraju ne uzima brzo probavljiv U, npr. glukoza), pogotvo ako imas losu IS (inzulinsku osjetljivost) buduci da kofein iz kave (ili bilo kojeg drugog izvora) smanjuje IS sto ponajvise ovisi o kolicini kofeina. Kavu (ili jos bolje zeleni caj - po mogucnosti nesto kvalitetniji) slobodno na taste prije crobnog upravo zbog ubrzavanja procesa iskoristavanja masnoca kao izvora energije. Prema tome, masti su naravno i dalje primarni izvor i to sve vise sa protekom vremena.

Mali hint: siguran znak da si crobni (niskog intenziteta) odradila na mast a ne na glikogen je neznojenje i izostanak umora koji se inace javljaju kad je tijelu potrebna brzo dostupna energija (glikogen) kod izvrsavanja tezih napora (visokog intenziteta).

Pozdrav i sretno!

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 09:09
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

popila sam vec  2x kavu prije treninga i super je!bas pokrece, oznojis se totalno (preporuka zenama zbog celulita!) i mogu dugo izdrzat. danas sam prije jutarnjeg nataste popila cistu crnu kavu i mogla sam izdrzat i 45min dok sam prije nakon 2min razmisljala "kolko jos?!",ali sam morala zbog stiske s vremenom odustat
zanima me jel dobro popit kavu nataste prije treninga,dali su i tada masti primarni izvor energije?ima li kava UH ili masti (crna,bez mlijeka i secera)?
 

Svakako nemoj pretjerati s kavom prije ancrobnog treninga (za crobni je cak pozeljno nesto vise ako se ne kraju ne uzima brzo probavljiv U, npr. glukoza), pogotvo ako imas losu IS (inzulinsku osjetljivost) buduci da kofein iz kave (ili bilo kojeg drugog izvora) smanjuje IS sto ponajvise ovisi o kolicini kofeina. Kavu (ili jos bolje zeleni caj - po mogucnosti nesto kvalitetniji) slobodno na taste prije crobnog upravo zbog ubrzavanja procesa iskoristavanja masnoca kao izvora energije. Prema tome, masti su naravno i dalje primarni izvor i to sve vise sa protekom vremena.

Mali hint: siguran znak da si crobni (niskog intenziteta) odradila na mast a ne na glikogen je neznojenje i izostanak umora koji se inace javljaju kad je tijelu potrebna brzo dostupna energija (glikogen) kod izvrsavanja tezih napora (visokog intenziteta).

Pozdrav i sretno!



Vrlo interesantno!
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 14:30
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Mali hint : siguran znak da si crobni (niskog intenziteta) odradila na mast a ne na glikogen je neznojenje i izostanak umora koji se inace javljaju kad je tijelu potrebna brzo dostupna energija (glikogen) kod izvrsavanja tezih napora (visokog intenziteta).


Super informacija, nisam to znala!

Kaj se tice kave, ja volim popit kavu, ali prije vjezbanja mi bas i ne pase, moram priznati. Ne toliko fizicki, nego cesto nakon kave trening odradim nekako nervozno. Nesto se teze koncentriram i sva sam nekako preubrzana, a to mi ne pase, pa onda izbjegavam kavu prije.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 15:18

 što se tice "hinta" duzan sam jedno objasnjenje jer prema meni savjet bez objasnjenja uopce nije savjet. Reci nekome da jede povrce bez da mu se objasni njegova uloga u probavi ravno je srljanju u maglu, tocnije nece se postici efekt buduci da osoba nece imati motivaciju to jesti jer ne zna funkciju povrca.

Dakle, pitanje stoji na mjestu; zasto se prilikom crobnog niskog intenziteta ne bi trebalo znojiti? Odnosno ako postavimo ovako, zasto se znojimo pri crobnom visokog intenziteta? (vrijedi i za ancrobni trening naravno)

Odgovor: buduci da se u misicnom glikogenu nalazi puno vise vode nego ugljikohidrata, izgaranjem ugljikoh. iz glikogena oslobadja se voda. Nadalje, kod crobnog visokog intenz. oslobodi se puno topline tijekom aktivnosti te se tijelo stiti jednostavnim mehanizmom znojenja od pregrijavanja. Kod crobnog niskog. intenz. naravno nema potrebe za znojenjem.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 15:50
pa na kraju mada se trening odradi na glikogen,mrsavi se kaj ne?
ja sam cula da se svakim crobnim treningom nataste mrsavi i do 3x brze bez obzira o intenzitetu i znojenju,nego  sto se mrsavi "dnevnim". jel to istina?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 20:19

Originally posted by evica evica wrote:

pa na kraju mada se trening odradi na glikogen,mrsavi se kaj ne?
ja sam cula da se svakim crobnim treningom nataste mrsavi i do 3x brze bez obzira o intenzitetu i znojenju,nego  sto se mrsavi "dnevnim". jel to istina?
 

Na ovo bi ti mogao odgovoriti Nepobedivi da je aktivan, ali kako njega nema moze ti odogovoriti i Nikola?!

Mislim da sada svi napeto iscekuju odogvor u nadi da ce biti podareni istinskim znanjem i velicanstvenim iskustvom ovoga dvojca!

Sretno!

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 20:32
hehehe....summa cum laude! 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 22:22
Originally posted by evica evica wrote:

pa na kraju mada se trening odradi na glikogen,mrsavi se kaj ne?
ja sam cula da se svakim crobnim treningom nataste mrsavi i do 3x brze bez obzira o intenzitetu i znojenju,nego  sto se mrsavi "dnevnim". jel to istina?


Vrlo jasno je; ako trosis glikogen vjezbajuci ne trosi se direktno masno tkivo.

Kod jutarnjeg treninga nataste vrlo je bitno pripaziti na trajanje tog istog treninga i intenzitet jer inace dolazi do katabolizma odnosno razgradnje misica - sto i nije bas najbolje.

Kod dnevnog provodjenja crobnog treninga prvo se trosi glikogen pa onda mast zato imas dojam da se 3x brze mrsavi jutarnjim treningom nataste.
  

Edited by Mr G.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 23:28

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:


Kod dnevnog provodjenja crobnog treninga prvo se trosi glikogen pa onda mast zato imas dojam da se 3x brze mrsavi jutarnjim treningom nataste.
  
 

S ovim se mogu sloziti uz jedan dodatak iako je u biti teza ispravno postavljena.

Ova tema je dosta kontroverzna, moze li se trositi mast punog glikogena? I moze i ne moze sto ovisi o puno faktora; vasoj konstituciji, geneticim kolicini misica itd.. Dakle u ovoj situaciji treba puno vise pripaziti na intenzitet crobnog nego kod "normalno" ispraznjenih zaliha glikogena, jer svaki napor veci od uobicajenog hoda radije "ide" na glikogen nego na mast.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2008 at 23:51
 Kava... jednom sam citala ...ako vec pijes kavu...bolje piti vise nego manje... znam da je bilo neko istrazivanje..i da je zbog necega dobro vise kave...a manje je negativno... i sad istina ili ne... ja ne pijem ispod tri kave na dan.... ako pijem manje...onda sam dan prije bila mortus.....
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2008 at 12:34
Originally posted by dalila dalila wrote:

 Kava... jednom sam citala ...ako vec pijes kavu...bolje piti vise nego manje...


To sam i ja citala, a ne sjecam se obrazlozenja. Ne znam, ja kavu pijem zato jer mi je fina, a ujutro me i malo razbudi, ali vise od dvije mi lose padne na zeludac. No dobro, mislim si da uz sve ostale gluposti koje me okruzuju i koje su stetne za zdravlje (npr.cigarete ), ne bu me valjda bas kava dosla glave, cak i ako je ne pijem u "preporucenim dozama".
Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2008 at 15:30
Originally posted by JustMe JustMe wrote:


sa zenskog stajalista znam ono sto me kao zensko zanimalo a to je da dosta pospjesuje celulit...ali neznam koliko se to moze primjenit za muske.


zasigurno je nije dobro piti puno, to znaju svi ali je zapravo malo koga briga i malo tko ce zbog toga odbiti salicu tog napitka.



jel mi moze tko objasniti kako kava pospjesuje celulit??pa ako popijes kavu,zbog toga sto dehidrira tijelo,unosis puno vode,a velik unos tekucine je jedan od vaznijih faktora uklanjanja celulita,zar ne?


 

Edited by marinaš6
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2008 at 09:08
Ni meni nije poznat takav podatak o kavi, tim vise sto je upravo kofein jedan od sastojaka vecina krema i gelova protiv celulita zbog svojih termogenih svojstava.
 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.