New Posts New Posts RSS Feed - KAVA
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

KAVA

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Weki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Weki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: KAVA
    Posted: 09 Sijecanj 2007 at 15:04

Kao prvo pozdravljam sve clanove foruma. Novi sam i nadam se da cu se uklopiti. Imam 37 g. š02 kg (normala mi je 92-94). Dvije godine nisam bio u teretani ali misicna masa mi je ostala buduci da sam prije tijekom treninga konzumirao kreatine, proteine i tekuce aminikoseline.

Topik otvaram sa temom KAVA. Radim kao komercijalista i dnevno pijem puno kave. Da li netko zna na koji nacin ta kava djeluje na moje tijelo i koliko je to zdravo/nezdravo?

...bolje biti zdrav nego lijep!
Back to Top
JustMe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JustMe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 21:15

 znam da i jedna salica kave dnevno stvara ovisnost.

sa zenskog stajalista znam ono sto me kao zensko zanimalo a to je da dosta pospjesuje celulit...ali neznam koliko se to moze primjenit za muske.

zasigurno je nije dobro piti puno, to znaju svi ali je zapravo malo koga briga i malo tko ce zbog toga odbiti salicu tog napitka.

ja je osobno uopce ne pijem. ne treba mi unositi to u organizam.

karmen
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 21:57
Originally posted by Weki Weki wrote:

Kao prvo pozdravljam sve clanove foruma. Novi sam i nadam se da cu se uklopiti. Imam 37 g. š02 kg (normala mi je 92-94). Dvije godine nisam bio u teretani ali misicna masa mi je ostala buduci da sam prije tijekom treninga konzumirao kreatine, proteine i tekuce aminikoseline.

Topik otvaram sa temom KAVA. Radim kao komercijalista i dnevno pijem puno kave. Da li netko zna na koji nacin ta kava djeluje na moje tijelo i koliko je to zdravo/nezdravo?



Prvo jedno pitanje.

Kako to mislis da ti je misicna masa ostala nakon sto nisi vidio teretane 2. godine ?

Ako ne treniras, bez obzira na kreatin, protein ili bilo sto, nesto misica ostane ali ako nisi bio nimalo aktivan pune 2 god. onda ti misicna masa nije ostala

Kave ne valja puno piti, popij jednu dnevno i to ti je dosta



Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 18:07
 Kavu ti je dobro popiti prije treninga jer ti ubrzava puls i potice na brze mrsavljenje. Ja, kako ucim po cijele dane, pijem puno kave jer imam male otkucaje srca (47/min) pa me treba nesto razdrmati.
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 21:55
 joj kava.. bljak, bljak..
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:29
 Mmmmm, obozavam kavu. Ne pijem je puno, ali jednu salicu prijepodne svakako. Turska mi je apsolutni favorit, ali i espreso je dobar.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 17:18
 kofein--  prema definiciji je manje otrovna droga...negdje sam procitao da su japanci dosli do spoznaje da je 3 do 4 salice kafe dobro za stimulaciju mozga....gledao sam nedavno jednu americku emisiju gdje su testali jednog FITNESS trenera ,imao je zadatak da pije svaki dan 8 salica kafe....zadnja njegova recenica je bila ---da sam nastavio sa tom kolicinom kafe postao bih alkoholicar posto sam bio primoran piti pivo uvece da bih mogao zaspati...........................KAZU  da  je kafu pogresno piti kod niskog tlaka jer pijuci je mi ga samo privremeno podizemo ali istovremeno stimulisemo bubrege koji povecavaju filtraciju krvi i izlucivanje mokrace,,, dolazi do naglog pada tlaka................Osnovni efekat kafe je da stimulise nadbubreznu zlijezdu na povecano lucenje hormona STRESA(adrenalina i noradrenalina).................kad god se poveca nivo hormona stresa dolazi do povecanja secera i masnoce u krvi,,,kafa stetno utice na mehanizam za regulaciju ocnog pritiska....kafa se ne preporucuje niti dijabeticarima jer preko hormona stresa se povecava nivo secera u krvi ...nepreporucuje se ni osobam sa povisenim masnocama u krvi....KOFEIN klasiran kao doping......nesjecam se bas dobro --jedan redbull je jednak š2 expreso kafa.....kafa je dobra prije treninga jer ubrzava potrosnju masnoca,,kazu da i losioni koji sadrze kofein ili slican sastojak u zelenom caju pomazu to jest smanjuju rizik oboljenja raka koze za 50 %..............
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:00
Ma ja se osobno klonim kave, popijem je mozda dva -tri puta na tjedan i to je to!

Back to Top
mortisha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mortisha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:59

 ja pijem samo nesicu sa mlijekom ujutro... ukuhana turska kava,espresso..sve mi je to bljak

znam da nisam ovisna jer sam jedno 3 tjedna pauzirala i nista...nije mi se spavalo isl...

Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 19:58

Svega se mogu odreci samo kave ne, nema mi nista finije od prve jutarnje kave.....

Najljepsa stvar na svijetu ..... dodjes ujutro na posao i lijepo jos dok komitenti ne nahrupe popijes prvu jutarnju nesicu i procitas dnevnu stampuBig smile

rene
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2007 at 14:43
Originally posted by rene rene wrote:

Svega se mogu odreci samo kave ne, nema mi nista finije od prve jutarnje kave.....

Najljepsa stvar na svijetu ..... dodjes ujutro na posao i lijepo jos dok komitenti ne nahrupe popijes prvu jutarnju nesicu i procitas dnevnu stampuBig smile

  

 sta kazes na ovo ......dorucak pa nakon sat vremena kafa.......za stimulaciju mozga....

 

Edited by emilio
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 22:15

Svi argumenti su na tvojoj strani ali toliko toga sam se odrekla - sladoleda, kolaca, pizze, coca cole, cOKOLADE...

Ne mogu  se odreci jos i te jutarnje kave.....

Ajde dobro moze pereca (integralna) prije kave Approve

rene
Back to Top
Bobo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bobo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 01:08
Ok mi je kava s mlijekom, pijem je par puta na tjedan, znaci ne bas svaki dan.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 05:13
Originally posted by rene rene wrote:

Svi argumenti su na tvojoj strani ali toliko toga sam se odrekla - sladoleda, kolaca, pizze, coca cole, cOKOLADE...

Ne mogu  se odreci jos i te jutarnje kave.....

Ajde dobro moze pereca (integralna) prije kave Approve

 

                       Sve se moze kad se hoce Rene!!!!!!!!!!!!!!

Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina16 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2008 at 20:03
joj ja obozavam kavu! svako jutro je popim uz dorucak i poslije rucka.zanima me jel pametno piti kavu oko š8h prije treninga? nemogu nikako tada crobno trenirati,jako me bole misici dok,npr vozim bicikl,pa mi htjela neki home-made ili slicni stimulans, a da ipak budem mogla zaspat oko 2š zbog skole i probudit se oko 6.  
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2008 at 20:16

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

joj ja obozavam kavu! svako jutro je popim uz dorucak i poslije rucka.zanima me jel pametno piti kavu oko š8h prije treninga? nemogu nikako tada crobno trenirati,jako me bole misici dok,npr vozim bicikl,pa mi htjela neki home-made ili slicni stimulans, a da ipak budem mogla zaspat oko 2š zbog skole i probudit se oko 6.  
 

Kava (obicna crna bez secera i mlijeka) je u redu, ako je prije treninga, recimo nekih pola sata. Od uzimanja kave do odlaska na spavanje bi trebalo proci nekih 3-4 sata, kod svake osobe varira. Npr. netko je neosjetljiv cak i na velike kolicine i nema problema sto se tice sna, a drugome ce vec jedna salica odraditi efekt super turbo ekstra jakog stimulansa.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.