New Posts New Posts RSS Feed - Kaorijska vrijednost namirnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kaorijska vrijednost namirnica

 Post Reply Post Reply
Author
Pero Potop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2021
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Potop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kaorijska vrijednost namirnica
    Posted: 18 Sijecanj 2021 at 23:57
Pozdrav svima,

molio bih vas za jedan savijet. Naime, poceo sam aktivnije pratiti sto unosim u svoj organizam i koliko toliko pokusavam voditi sto kvalitetniju prehranu.

No, ponekad to nije moguce sto zbog privatnih sto zbog poslovnih obaveza.

E sad, ono sto mene zanima, koliko mogu vjerovati deklaracijama na proizvodima? konkretno, burek motani sa sirom, Mlinar na 100g ima 220kcal, 9.8g proteina, 25g ugljica i 8.5 grama masti. mene taj burek od 250grama drzi pola dana. s njim unesem cca 25g proteina i 550kcal.

Drugi primjer - nuggetsi MCD. Sad znam da cete me svi napasti da je to srot hrana i daleko od toga da to nije istina, ali po njihovoj deklaraciji na 100g imaju 240kcal, 15.22g bjelancevina, 18.64g ugljica i 11.84g masti.

po meni ovo i nije nagori izbor svih vremena uzimajuci u obzir da na nakih 600 kalorija dobijem 25-35g proteina a dosta dugo me drzi sitim.

u biti mene konkretno zanima da li mogu vjerovati njihvom deklaracijama? Mlinar je ozbiljna firma i sumnjam da bi se igrali s tako necim, MCD pogotovo.

eto, volio bih cuti vase misljenje,

hvallaaaa
Back to Top
Tarik6 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2020
Location: Bihac
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tarik6 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2021 at 23:04
Pozdrav
Moje neko misljenje je da se moze tim deklaracijama vjerovati, jer i oni vjerovatno kalorije i makronutrijente racunaju po tome koliko sastojaka koriste da bi dobili npr 100g odredjenog proizvoda.
Iskreno i od srca bih Vam preporucio da smanjite koliko god mozete te proizvode sto ste spomenuli i slicne njima, najbolje bi bilo da ih izbacite. Kad bi samo svjesni bili koliko industrije stetnih aditiva poput monosodijum glutamata i slicnih njemu koriste u svojim proizvodima, vjerujem da bi sve te proizvode bacili 3 dana hoda od sebe.
Uvijek se moze naci nacin da kod kuce spremite zdrav obrok i ponesete sa sobom gdje vec idete.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje izgovor, upamtite to :)
Sve najbolje ;)
Zelis smrsati? Zelis dodati misicnu masu? Zelis dostici svoju top formu, a ne znas kako? Ja ti mogu pomoci.
Tarik Mehtic - Online coach
E-Mail: [email protected]
Viber: +38762499103
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.