New Posts New Posts RSS Feed - Kalorijski unos(TDEE) pomoc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorijski unos(TDEE) pomoc!

 Post Reply Post Reply
Author
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kalorijski unos(TDEE) pomoc!
    Posted: 30 Prosinac 2015 at 16:11
Pozdrav,
Naime, zelio bih spustiti postotak masti te sam dosta educiran u tom podrucju, odnosno znam kako se hraniti i te stvari no muci me izracun kalorijskog unosa tijekom dana koji mi je potreban za odrzavanje, jer treniram tjedno kosarku 4-5 puta te teretanu 4 puta tjedno. Kalkulatori mogu vecinom izracunati ako imas 4-5 aktivnosti tjedno , a ja kao sto vidite imam puno vise . Molio bih neku strucniju osobu ako zna da mi pomogne oko toga . Hvala!
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2015 at 20:04
Pozdrav :)
Izracunaj bmr i pomnozi prema sljedecem:

Activity Multiplier:
Sedentary = BMR x 1.2 (little or no exercise, desk job)
Lightly active = BMR x 1.375 (light exercise/ sports 1-3 days/week)
Moderately active = BMR x 1.55 (moderate exercise/ sports 6-7 days/week)
Very active = BMR x 1.725 (hard exercise every day, or exercising 2 xs/day)
Extra active = BMR x 1.9 (hard exercise 2 or more times per day, or training for marathon, or triathlon, etc.)

Nadam se da je pomoglo!
better sore than sorry
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2015 at 20:29
Da.znam za to,ali nemogu staviti 1.9 ako nemam svaki dan dva puta trening
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2015 at 01:34
Nikakva formula ovog svijeta ti neće točno reći tvoje kalorijske potrebe. To su orijentacijske vrijednosti, kreneš od jedne pratiš 4-7 dana, korigiraš. Ako imaš veću jetru, bubrege, aktivniji i veći mozak, viši puls mirovanja, itd., trošit ćeš različito od osobe koja je istih mjera kao ti i radi iste treninge. Drugo, niti jedna formula ti ne može reći koji je tvoj intenzitet treninga i koliko na treningu trošiš. Pa tvoj trening status tj kondicija, vrhunski sportaš će za aktivnost identičnu tvojoj potrošiti hrpu kalorija manje. i hrpa toga još... Ni da te kojim slučajem mjere u izokaločnoj komori, niš ti ne bi pomoglo a kamoli bilo koja formula ovoga svijeta. Za potrošnju svojih aerobnih aktivnosti bi još i postigao nešto sa vrhunskim satom koji se personalizira za tebe, kakvog ćeš teško kupiti, ali to već ne važi za anaerobne aktivnosti. Pa ostaje prethodno rečeno, probaj sa nekom vrijednsti i korigiraj. Mada još i iskreno sumnjam da ti je svaki trening jednako intenzivan, pa je opet razlika do par stotina kcal od dana do dana. Mislim da ćeš morati još malo se educirati, ali ti neću reći koliko to traje, da ne dođeš u stanje stresa :)

Edited by iver - 31 Prosinac 2015 at 01:36
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2015 at 08:35
Ja bih uzela bmr x 1.6, to ti je izmedju moderate i hard, i onda prati tjedan dana (i vise) kak kaze Iver :)
better sore than sorry
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2016 at 14:17
Znaci kalorije koje sam potrosio u treninzima vec su ubrojene u tdee i netrebam naknadno oduzimati ili to sto otprilike potrosim na treningu oduzmem od tdeea?
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2016 at 17:50
Tdee je total daily energy expenditure - ukupna potrosnja, znaci uracunate su i aktivnosti.
better sore than sorry
Back to Top
musclegain123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2015
Location: Ivanec
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote musclegain123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Sijecanj 2016 at 10:12
Okej,hvala ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.