New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije

 Post Reply Post Reply
Author
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kalorije
    Posted: 17 Veljaca 2007 at 07:38
E ovako...trcim na onoj traci u teretani i pisu mi potrosene kalorije...jedino sta sam mogo nac da je š klorija = 6.4 Kcal...al jel su kalorije direktno vezane znaci sa gubitkom tezine...zapravo pitam jeli moguce ak mi tamo pise 400 kalorija da sam izgubio da znam kolko je to tocno kilograma tj grama...
hvala na odg....
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 09:48
 pa da i meni to nesh chudno na bajsu, nekako malo pishe..
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 12:46
Nemam pojma, nikad  nisam gledao te kcal -e dok sam na bicikle tako da ...
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 19:52
 Ja takokdjer ne kuzim tu potrosnju kalorija, trcim na traci, vozim bicikl i radim na steperu.... na svakoj spravi pise potrosnja u datom trenutku, a sto to u stvari znaci nemam pojma.
rene
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 20:35

klorija? mislis kalorija....

koliko ja znam:

š "kalorija" =  š kcal = 4,š8 kJ

mi kazemo kalorije, ali su to ustvari kilokalorije...

š gram masti = 9 kalorija
š gram bjelancevina = 4 kalorija
š gram ugljikohidrata = 4 kalorija

 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:21
Aha znaci tako to ide, nisam nikad obracao paznju na to i nisam znao kako se to zapravo racuna (ovo da su to kcal sam znao, al nisam znao sta to nama sve predstavlja)

Evo sad znam, iako ne  vjerujem da cu pocet pratit to dok sam na bicikli ili na traci ili vec cemu, jednostavno me to pretjerano ne zanima!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2007 at 23:55

 kao sto je mjera za zapreminu litar ,duzinu metar ,tako je i kalorija mjerna jedinica za energiju..Broj kalorija u hrani je zapravo broj energetskih jedinica koje tijelo koristi da bi funkcioniralo u svakom smislu--od fizickih aktivnosti ,preko metabolickih procesa,do kucanja srca ,rasta kose,zacijeljivanja rana ili stvaranje misicne mase...Samo cetiri komponente hrane sadrze kalorije..to su bjelancevine,masti ,ugljikohidrati i alkohol koji ima 7 kalorija po gramu......Vitamini,minerali,fitokemikalije ,vlakana i voda nesadrze kalorije.............

ZENE nebi trebale da unose manje od š200 kalorija dnevno.....nisko kaloricna dijeta ispod š000 kalorija povecava mogucnost da dobijemo kamen u zuci kao i poremecaj u radu srca......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top
hedera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hedera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2007 at 15:41
a pise negdje ovdje da za kilogram manje treba potrositi 7000kcal. 
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2007 at 22:36

 Po ovome, ja do ljeta moram spaliti š05.000 cal.Shocked

 

 

rene
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2007 at 11:45
ajde...sta je to..uz pravilan plan prehrane i vjezbu to je cas posla :-)...ja moram jos i vise spaliti...hehehe
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.