New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kalorije
    Posted: 08 Rujan 2009 at 15:50
  Poštovani,

Imam pitanje u vezi izracuna odnosno obrade kalorija. :D

Radi se o sljedecem:

Prema vise kalkulatora izracunao sam da dnevno trosim oko 6000 kalorija dnevno, takoder tjelesnu masu zadržavam istom gotovo mjesec dana pri takvom intenzitetu.

Sada me zanima sljedece, navest cu jedan primjer. U koliko bi izbacio neke visoko kalorijske namjernice tipa namjernice koje se koriste u brzoj prehrani, salame i slicne stvari koje se nalaze u frižideru prosjecne osobe. I u koliko bi smanjio unos kalorija za š000 znaci sa 6000 na 5000 dnevno.

Koliki bi bio gubitak tjelesne mase tjedno ili mjesecno?

Hvala
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 21:17
Originally posted by Arthur Arthur wrote:

  Poštovani,

Imam pitanje u vezi izracuna odnosno obrade kalorija. :D

Radi se o sljedecem:

Prema vise kalkulatora izracunao sam da dnevno trosim oko 6000 kalorija dnevno, takoder tjelesnu masu zadržavam istom gotovo mjesec dana pri takvom intenzitetu.

Sada me zanima sljedece, navest cu jedan primjer. U koliko bi izbacio neke visoko kalorijske namjernice tipa namjernice koje se koriste u brzoj prehrani, salame i slicne stvari koje se nalaze u frižideru prosjecne osobe. I u koliko bi smanjio unos kalorija za š000 znaci sa 6000 na 5000 dnevno.

Koliki bi bio gubitak tjelesne mase tjedno ili mjesecno?

Hvala

6000 kalorija?
Pa hebemu, šta ti radiš? Kopaš po cijeli dan
7000 kcal (kalorija narodno receno) je otprilike 29.000 J, a to odgovara jednom kilogramu masti.
Znaci jedno kilo masti je otprilike 7.000 kalorija.
Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 21:30
  pa da ako su kalkulatori koji su na netu pouzdani onda je to tu negdje. :D

Ujutro trcim oko 7 - š0km a posljepodne kosarkaski trening, tako da to zna cak i vise biti ako se ne varam. Plus osnovne dnevne aktivnosti.

hehehe a ne kopam imam frezu pa ofrezam gorice.

hvala na odgovoru.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 23:02

Originally posted by Arthur Arthur wrote:

  Poštovani,

Imam pitanje u vezi izracuna odnosno obrade kalorija. :D

Radi se o sljedecem:

Prema vise kalkulatora izracunao sam da dnevno trosim oko 6000 kalorija dnevno, takoder tjelesnu masu zadržavam istom gotovo mjesec dana pri takvom intenzitetu.

Sada me zanima sljedece, navest cu jedan primjer. U koliko bi izbacio neke visoko kalorijske namjernice tipa namjernice koje se koriste u brzoj prehrani, salame i slicne stvari koje se nalaze u frižideru prosjecne osobe. I u koliko bi smanjio unos kalorija za š000 znaci sa 6000 na 5000 dnevno.

Koliki bi bio gubitak tjelesne mase tjedno ili mjesecno?

Hvala
 

cek, cek...trošiš 6000 kcal i zadržavaš tjelesnu masu?

Da bi zadržali tjelesnu masu kalorijski unos bi nam trebao biti jednak kalorijskoj potrošnji, što bi po ovome znacilo da unosiš 6000 kcal? cemu toliko, ovo je skoro duplo od onog što ti je dovoljno -- pa što jedeš?  I jesi li siguran da si to dobro zbrojio?

a i ova potrošnja me malo buni...7-š0 km trcanja i trening popodne sigurno ne potroše toliko, no way...

...ništa mi nije jasno

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 23:12
  Rekoh da tako kaže kalkulatori u koje sam unosio podatke svoje aktivnosti.

Ukratko ujutro trcanje cca 7 000 - š0 000 metara, i posljepodne trening u dvorani Košarkaški u trajanju od š.5h .

Plus ostale dnevne aktivnosti a u to ulazi i pripremanje prakticnih ispita na KIF-u znaci i tu provedem dosta vremena.

Neznam sto je cudno ako ta brojka doseže 6 000 kalorija dnevno... ?

Misliš li da je to uistinu previše ili ?

Jer radi se o osobi koja je oko š92 i š02kg ... a fizika jasno govori da vecoj masi je potreban veca kolicina uloženog rada, a za obavljeni rad je potrebno vise energije i tako dolazimo da osoba od š02kg dnevno s istom aktivnošcu trosi vise kalorija nego osoba sa cca 80kg.

Ispravi me ako sam u krivu. :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2009 at 23:52

 a ko bi vise znao ko je u pravu, a ko u krivu

A ne znam, mislim da je malo previše...ako idemo racunat bazalni metabolizam dođe negdje oko 2500, pomnožimo li to sa aktivnošcu (da stavimo najveci moguci faktor) dobijemo nekih max 4500. Ovih 6000 mi se stvarno cini malo previše, ne znam, možda ja griješim . Trebali se malo decki javit da vidimo kako je kod njih

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 00:27
  Može biti naveo sam da sam to mjerio pomocu nekoliko kalkulatora kalorija koje sam nasao na netu. :D

Tako da je sve moguce....

pa nije vrag da onda kalkulatori tolko fulaju :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 00:33
 mozes mi dat link od tih kalkulatora pa da vidim malo
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 00:57
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 mozes mi dat link od tih kalkulatora pa da vidim malo


Poslano na privat mesage. :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 08:36

heh, na prvom ti stvarno ispadne oko 6000 s tim da sam dobro nabila te sate aktivnosti

a po ovom drugom ti dođe (ako je cilj gubitak mase i zadržavanje mišica) da bi unos trebao biti ravnih 2697 kcal - ne znam kako si došao na tih 6000 .

Zakljucak - nešto tu ne štima 

Ti kalkulatori su okvirni, neki malo bolji, neki neupotrebljivi - ta potrošnja od osobe do osobe ovisi o puno toga..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 08:51
 
Originally posted by Arthur Arthur wrote:

  Poštovani,

Imam pitanje u vezi izracuna odnosno obrade kalorija. :D

Radi se o sljedecem:

Prema vise kalkulatora izracunao sam da dnevno trosim oko 6000 kalorija dnevno, takoder tjelesnu masu zadržavam istom gotovo mjesec dana pri takvom intenzitetu.

Sada me zanima sljedece, navest cu jedan primjer. U koliko bi izbacio neke visoko kalorijske namjernice tipa namjernice koje se koriste u brzoj prehrani, salame i slicne stvari koje se nalaze u frižideru prosjecne osobe. I u koliko bi smanjio unos kalorija za š000 znaci sa 6000 na 5000 dnevno.

Koliki bi bio gubitak tjelesne mase tjedno ili mjesecno?

Hvala

Jel ti trošiš 6k kal dnevno ili unosiš toliko?

Ti sa svim tim aktivnostima trošiš 3500, 4000 max. Nije baš toliko lako trošiti kalorije koliko ih je lako unijeti.


Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 13:32
  Unosim onolko kolko i trosim , jer masu zadrzavam vec dobrih par mjeseci.

Ajdmo ovako probat, jer mene to sad stvarno interesira kako doc do pouzdanog okvirnog rezultata.

U koliko Traka za trcanje u teretani mjeri približno dobro kalorije ako se nevaram na 20min pri intenzitetu od 8-š2 izgubi se oko 280 kalorija.

Ja š0km trcim oko 50-60min ovisno o danu. Sto iznosi da bi to bilo oko 800 kalorija.
Posljepodnevni trening traje š.5h i vrlo je aktivan i vjerujem da se i tamo dosegne oko 800 - š000 kalorija. Naravno govorim za osobu moje mase i visine.

To je ukupno š800 kalorija na ta dva treninga.

PRosjecni covjek toris oko oko 2500 kalorija sto bi ispalo da sa ovim mojim bi bilo oko 4200 kalorija.

E sad mi recite dal je ovo sve sto tu pricam tocno ???
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 13:46
Originally posted by Arthur Arthur wrote:

  Unosim onolko kolko i trosim , jer masu zadrzavam vec dobrih par mjeseci.

Ajdmo ovako probat, jer mene to sad stvarno interesira kako doc do pouzdanog okvirnog rezultata.

U koliko Traka za trcanje u teretani mjeri približno dobro kalorije ako se nevaram na 20min pri intenzitetu od 8-š2 izgubi se oko 280 kalorija.

Ja š0km trcim oko 50-60min ovisno o danu. Sto iznosi da bi to bilo oko 800 kalorija.
Posljepodnevni trening traje š.5h i vrlo je aktivan i vjerujem da se i tamo dosegne oko 800 - š000 kalorija. Naravno govorim za osobu moje mase i visine.

To je ukupno š800 kalorija na ta dva treninga.

PRosjecni covjek toris oko oko 2500 kalorija sto bi ispalo da sa ovim mojim bi bilo oko 4200 kalorija.

E sad mi recite dal je ovo sve sto tu pricam tocno ???

Neka je i ova brojka, cca otprilike koliko sam i napisao ti ipak onda uneseš š800kal više nego što trebaš ako si rekao da unosiš 6k kal.

Da ne bude zabune, evo ti link pa si racunaj potrošnju kalorija. MET množiš sa svojom kilažom i dobiješ izracun potrošnje.
Back to Top
Arthur View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 17:58
  Krivo si me shvatio nisam reko da mi je unos 6000 to sam predpostavio posto je potrosnja po kalkulatorima ispadala 6000 kalorija. Jer masu zadržavam mjesecima a htio bi mjesecno smanjiti kilažu za cca 5 kg mjesecno ako bi se dalo u koliko bi malo podesio prehranu.

A unos neznam kolki mi je jer nisam nikad imo racunsku prehranu, unosio sam onoliko kolko sam milsio da mi je potrebno.

Problem je izracuna potrosnje kalorija dnevno, jer ako znam potrosnju dnevnu onda znam i kolko trebam unositi pa si lako napravim dnevni jelovnik unosa kalorija.

E sad po kalorimetrima ispada mi da trosim dnevno oko 6000 kalorija sto svi kažu ovdje koji su se oglasili da je nemoguce....

pa sam probo to rijesiti na neki logicniji nacin...a napisan je u predhodnom postu, pa cu ga samo citirati sada. :D

"a š0km trcim oko 50-60min ovisno o danu. Sto iznosi da bi to bilo oko 800 kalorija.
Posljepodnevni trening traje š.5h i vrlo je aktivan i vjerujem da se i tamo dosegne oko 800 - š000 kalorija. Naravno govorim za osobu moje mase i visine.

To je ukupno š800 kalorija na ta dva treninga.

PRosjecni covjek toris oko oko 2500 kalorija sto bi ispalo da sa ovim mojim bi bilo oko 4200 kalorija.

E sad mi recite dal je ovo sve sto tu pricam tocno ???"

 

Edited by Arthur
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 20:23
 

Originally posted by Arthur Arthur wrote:

    Jer masu zadržavam mjesecima a htio bi mjesecno smanjiti kilažu za cca 5 kg mjesecno ako bi se dalo u koliko bi malo podesio prehranu. 

 
 

Dalo bi se, dalo i to je jedino na što tu moraš obratit pozornost :)

Originally posted by Arthur Arthur wrote:

   A unos neznam kolki mi je jer nisam nikad imo racunsku prehranu, unosio sam onoliko kolko sam milsio da mi je potrebno. 

 
  

A da si malo daš truda jedan dan pa da pozbrajaš sve što pojedeš? Možda je tlaka ali za jedan dan neceš propast . Zabilježi što si sve pojeo tokom dana i koliko, uzmi si jednu tablicu kalorija (imaš ju i tu na naslovnici), i eto zabave . Pusti te kalkulatore...oni su više manje okvirni jer puno toga ne uzimaju u obzir...


Originally posted by Arthur Arthur wrote:

  
Problem je izracuna potrosnje kalorija dnevno, jer ako znam potrosnju dnevnu onda znam i kolko trebam unositi pa si lako napravim dnevni jelovnik unosa kalorija.

E sad po kalorimetrima ispada mi da trosim dnevno oko 6000 kalorija sto svi kažu ovdje koji su se oglasili da je nemoguce....


 
  

A ne ocekuj da ceš tocno znat dnevnu potrošnju...sve je to otprilike navedeno. To što dvije osobe na traci za trcanje potroše isto na kalorimetru ne znaci da su one to stvarno i potrošile, opet tu puno toga ovisi koliko ce ko potrošit...sve te sprave su namještene na isto, al mi smo razliciti :)

Originally posted by Arthur Arthur wrote:

   "a š0km trcim oko 50-60min ovisno o danu. Sto iznosi da bi to bilo oko 800 kalorija.
Posljepodnevni trening traje š.5h i vrlo je aktivan i vjerujem da se i tamo dosegne oko 800 - š000 kalorija. Naravno govorim za osobu moje mase i visine.

To je ukupno š800 kalorija na ta dva treninga.

PRosjecni covjek toris oko oko 2500 kalorija sto bi ispalo da sa ovim mojim bi bilo oko 4200 kalorija. 

 
 

A ispalo bi da...valjda  

Ma zapravo ne znam cemu toliko filozofije . Ako ti je cilj izgubit kile, jednostavno smanji kalorijski unos. Znaci, prvo izracunaj koliko sad pojedeš i onda spusti to za nekih 500-š000 kcal npr. ako ti je cilj 5 kg mjesecno (š000x7=7000 kcal tjedno = š kg manje tjedno). Iako je preporucljivo ic na nekih pola kile na tjedan... Tako ceš pri istoj aktivnosti bit u deficitu, a to ti je cilj jelda? Ja se tu nebi opterecivala sa potrošnjom nego bi se bacila cisto na rezanje prehrane i stvari bi trebale sjest na svoje mjesto.

Nadam se da ovo objašnjenje ima nekog smisla

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2009 at 20:34
  Gym g ti je odlicno pojasnila, slobodno ju poslušaj.

što se tice tvoga unosa i tvojih pretpostavki, vjerojatno ti se metabolizam umrtvio pa makar ti unosio i manje nego što potrošiš  i tako stojiš na jednoj te istoj kilaži - to ti je upravo ona stvar koja se događa i kod nekih dijeta te je potrebno svako malo šokirati organizam sa kalorijama.

Bilo kao cikliranje bilo kao jednom tjedno povecati unos za nekih š000kcal itd.
 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.