New Posts New Posts RSS Feed - Kalorije - kalorijska vrijednost hrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kalorije - kalorijska vrijednost hrane

 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 20>
Author
teliš17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teliš17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2013 at 13:35
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Originally posted by bebolina bebolina wrote:

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_31850.htm


U lidlu kuhinjska vaga za 99kn, ima izracun masti, bjelancevina, ugljikohidrata, kilokalorija i kolesterola....šta je moguce da tako precizno izbacuje vrijednosti UH, P, M, kcal??



Kupila je i prezadovoljna. Ima pohranjene hranidbene i energetske vrijednosti za 800 namirnica a još 200 možeš unijeti.

Izbacuje kcal, UH,P, M namirnice s obzirom na njenu težinu.

Ima funkciju pohranjivanja za
dokumentiranje unosa hrane tijekom dana.


Baš sam happy, imala sam obicnu koja se toliko izlizala da se ni brojke više nisu vidjele LOL


Jesi zadovoljna sa njom? Se isplati kupiti? Jel komplicirana za uporabu?
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2013 at 20:13

Koliko da cca racunam 300g rižota s gljivama (bez vrhnja za kuhanje).

Je li to 100g riže ili manje (sirove)?

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2013 at 23:56
rižu sirovu racunaš...ako sipaš 100g riže pojeo si 100 g riže...ovo ostalo je voda
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2013 at 07:45

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

rižu sirovu racunaš...ako sipaš 100g riže pojeo si 100 g riže...ovo ostalo je voda


Ma znam to, ali nisam uspjela izvagat prije jer sam bila kod svekrve na rucku, zato pitam 

Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2013 at 21:20
Koliko su kaloricni i loši oni pudinzi iz vrecice od dr.oetkera ili nekog drugog proizvodjaca.. Svejedno..Hvala
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2013 at 21:27
Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

Koliko su kaloricni i loši oni pudinzi iz vrecice od dr.oetkera ili nekog drugog proizvodjaca.. Svejedno..Hvala

1 vrecica pudinga ima oko 150kcal + 0,5L mlijeka oko 200kcal... + šecer i eto Smile

Ja sam si prije nekad znala napraviti taj puding s tim da nisam stavljala šecer, nego tabletice stevije.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 16:57
ja nikak ne znam izracunati koliko kalorija bi cca imao moj tanjur variva.
inace varivo pravim ovako: zdinstam zelje (pola velike glavice ili jednu i pol manju), stavim vegete i mljevene paprike i soli, izrežem unutra 3-4 mrkve i 2 srednja krumpira, zalijem vodom i sosom od rajcice i skuham.

to je cijeli lonac od kojeg ima pfff ... negdje za 5-6 tanjura (obroka)

ja si nekak racunam da jedan tanjur toga ima 400 cal. jesam li blizu?

help
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 17:29

Meni sto za variva i gulaše teško...to sve otprilike kcal...UH, P i M se ni ne trugim izracunati Tongue



Kupila sam si sokovnik, straaava stvar, npr kad si radim sok on narance, jabuke...izvažem vocku i sok ima kalorijsku vrijednost kao vocka ili manje s obzirom da ima i "otpada"??

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 18:12
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

ja nikak ne znam izracunati koliko kalorija bi cca imao moj tanjur variva.
inace varivo pravim ovako: zdinstam zelje (pola velike glavice ili jednu i pol manju), stavim vegete i mljevene paprike i soli, izrežem unutra 3-4 mrkve i 2 srednja krumpira, zalijem vodom i sosom od rajcice i skuham.

to je cijeli lonac od kojeg ima pfff ... negdje za 5-6 tanjura (obroka)

ja si nekak racunam da jedan tanjur toga ima 400 cal. jesam li blizu?

help

ja mislim da si previše uzela.. rekla bi da ima jedva 200kcal
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 19:05
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

ja nikak ne znam izracunati koliko kalorija bi cca imao moj tanjur variva.
inace varivo pravim ovako: zdinstam zelje (pola velike glavice ili jednu i pol manju), stavim vegete i mljevene paprike i soli, izrežem unutra 3-4 mrkve i 2 srednja krumpira, zalijem vodom i sosom od rajcice i skuham.

to je cijeli lonac od kojeg ima pfff ... negdje za 5-6 tanjura (obroka)

ja si nekak racunam da jedan tanjur toga ima 400 cal. jesam li blizu?

help


ja mislim da si previše uzela.. rekla bi da ima jedva 200kcal


ak je tak onda još bolje :))) thx na info
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 19:34
Hvala :) a jesu li loši ako sam na djeti?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 20:46
pa prilicno loše! Wink

Nego, zna netko kako racunati kcal iz juhe... ono, voda u kojoj su se kuhala krilca, malo vegete i rezanci Big smile s tim da ja nikada ne jedem meso iz juhe...samo bista juha dolazi u obzir Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2013 at 21:25
Kontam si da aroma se ne racuna...samo eto sol iz vegete i tako to zacini....
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 06:51
zašto ne jedeš meso iz juhe to je obicno kuhano meso i takvo je izvrsno za tebe, meni kad stara skuha juhu junecu npr ja sam u stanju pojest svo meso koje se u njoj kuhalo samo ocistim masne dijelove ili ako je high fat dan ne cistim ništa

uz to ti super ide sos od rajcice i kuhani krumpit dobar tek
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 11:42
heh..svi me cudno gledaju kad to kažem... jednostavno ne volim meso u tekucim jelima.. ja ni u cobancu ili gulašu isto ne jedem meso..samo onu juhu. Ali, recimo, kuhano meso i sos obožavam LOL
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2013 at 11:50
pa to ti kažem, odvoji si to meso koje se kuhalo u juhi i jedi kao glavno jelo u sosu od rajcice ili tikve :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1213141516 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.