New Posts New Posts RSS Feed - Kako u mjesec dana od 0 doci do 5sklekova
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako u mjesec dana od 0 doci do 5sklekova

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
vedranam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedranam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako u mjesec dana od 0 doci do 5sklekova
    Posted: 20 Svibanj 2010 at 15:00
Bok svima, ja sam pocetnik :)

neko vrijeme vec idema na crobik, tj išla sam, ali sam prestala zbog preseljenja. Sada mi to jako fali, i trudim se nekako vježbati. Nikada nisam mogla napraviti ni jedan sklek, ali evo palo mi na pamet da se prijavim u vojsku :D pa u slucaju da me pozovu moram biti FIT! i znati napraviti nekoliko sklekova, među ostalim. A imam jako jako slabe ruke. Trebalo mi je 4 mjeseca da mi se malo pokažu bicepsi i tricepsi, a trenirala sam 4 puta tjedno. Znam, premalo... što mislite koje vježbe trebam vježbati, i koliko, da napravim neki sklek za mjesec dana?

Unaprijed hvala!

Edited by vedranam
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 16:01
Vjerojatno ce ti odgovoriti netko tko nešto više zna, ali
ja bih pocela sa ženskim sklekovima, utezima za ruke
(biceps, triceps) i prsa/ramena.

I također istražiti razne vrste sklekova, pa poceti s onim
s cim možeš. Ali nije moguce da ne možeš ni jedan!
Back to Top
vedranam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedranam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2010 at 19:16
vec radim bicepse i tricepse, a m,ogla sam napraviti samo par ženskih sklekova, i to na povišenom stepu na crobiku. one "obicne sklekove" - njih ne mogu napraviti ni jedan :(
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 00:08
 okani se ti vojske
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 11:52
  Probaj polako sa ženskim sklekovima, nemoj se sad zamarati sa obicnim :)
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 11:52
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 okani se ti vojske

Strong is the new skinny.
Back to Top
vedranam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedranam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 13:02
zaozbiljno sam se prijavila u vojsku i postoji velika šansa da ce me i pozvati na lijecnicki, pa zato molim prave savjete, ovoga da se okanim vojske slušam i u živo. imam svoje razloge, i to je to! Eto, ako netko još ima kakav koristan savjet, pucajte :)
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 13:14

 znaci nisan samo ja i drugi vide da je bolje da se okanis. malo te zezan. mozes ti imat svoje razloge,to je ok. ali recimo kako ce ti neko rec kako pocet radit 5 sklekova,jednostavno pocni radit,muci se. ja se sican prije jedno 6-7 godina kad nakon nekoliko godina bez ikakvih aktivnosti uzrokovanih bolescu nisan moga ni š sklek napravit,sad mogu sigurno 50ak iako ih ne radin,ali radi oklade san bija pa je tu negdi cifra, radi,radi i radi pa se onda neces tribat okanit toga,inace zaboravi vojsku,jer to sta ce tebe zvat to je sad profesionalno tako da nemoze bas svako proc

 

Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 14:02
Ma neka ide ako hoce, bar neka proba, ako joj je to želja. Ja sam napisala da se okaniš jer nisam znala da ti treba za vojsku, ali kako ti ocito treba, udri i vježbaj, nema ti druge, nema tu neke carobne formule.
Back to Top
vedranam View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2010
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedranam Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 15:13
hvala svima
znam da nitko nece napraviti sklekove umjesto mene, trudim se, sve me boli, ali evo... koliko ja znam, moram imati jake ruke, posebno prsne i ramene mišice, i tricepse, i trbuh. tako da sad radim na tome.
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2010 at 17:16
vedranam, probaj prvo krenuti sa negativnim sklekovima. Znaci iz pocetne pozicije se spuštaj što sporije, pa ponovno zauzmi pocetni stav, da se ne dižeš odozdo, nego samo da se spuštaš i resetuješ položaj. To bi trebalo ucvrstit potrebne mišice za pocetak.
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
TopForm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TopForm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2010 at 19:24
slicna situacija i kod mene...pred godinu dana jedva 3-4
skleka...i tako ja krenuo 3 pa odmor 3 pa odmor itd)...i
tako vjezbam i sad s š05 kila mogu 30 sklekova i to u vise
serija
Back to Top
Debelii View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Debelii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2010 at 02:09
Jesi uspijela napraviti sklek?!?

Preporucam ti da pocnes raditi sklekove u stajacem položaju, znaci stojis na nogama i ruke stavis na zid i radis tako sklekove i s vremenom odmices noge od zida sto ti dava određenu kosinu / i težinu za rad skleka...

Nakon par dana vježbanja bez problema ces moci uraditi normalan sklek
Back to Top
Indir88 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indir88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 10:57
kazes ne mozes napravit nijedan sklek, ti ocito prvo moras ramena ojacati, a pocni prvo raditi zenske sklekove
tvoje tijelo, tvoja tvrdjava
Back to Top
All Shall Peris View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote All Shall Peris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2010 at 12:50
  cudi me da ne mozes bas niti jedan jedini sklek ... Gle, vojska nije za sve, stvarno nije! Ako imas urodenu "agresiju", volis oruzje ili si se kao mala igrala na "pa-pa" (predpostavljam da smo se svi igrali na to ) i dosta si se spremala za to (u psihofizickom smislu) onda idi! Imam prijatelja kojem sad zavrsava 4godisnji ugovor i naravno da ce nakon toga potraziti drukciju profesiju... Hrvatska vojska je jad i bijeda sto se same "uprave" tice... Njega bi poslali na 5 dana da bude sam na velebitu u nekakvoj kolibici i da cuva neki odredeni teritorij bez ikakve svrhe :/ ... A da ne kazem da ces morat cistit wc-e i jos svakva s**nja... Mah, pljuga... Zato dobro razmisli ;
Back to Top
KneLe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KneLe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2010 at 16:26
aa ja imam š4 godina (muško sam) tacno š mejsec i 5 dana
sam dizao bucice...i sa 0 sam doša na š0 skelkova !!! znaci
prije šm i 5d nisam mogao ni jedan a sad mogu š0 ;))) ja ti
toplo preporucujem da kupiš bucice od 3-4kg da ih prvo
dižeš 50 odjednom pa se malko odmoriš pa legneš na leđa i
tako i pocenp ih dizati ko bench i tu uradi 50puta..nakon
š0 dana pređi na 70..i tako radi jednom mjesec dana..vjeruj
mi pomaže..uz to radi jednstavnije sklekove npr stavi noge
na krevet ili ruke na sto pa radi 3 serije po 5..malo
između serija se razgibavaj..i bice bolje
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.