New Posts New Posts RSS Feed - Kako smanjiti unos slatkoga? Pomoc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako smanjiti unos slatkoga? Pomoc!

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2008 at 11:29
Originally posted by tija tija wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Sve je ok, nedostaje glavno - proteini.

pa zar jogurt nije dobar izvor proteina? isto tako i bademi...



š00 g:
  • Jogurt - 40 kcal i 4 g proteina = premalo proteina
  • Bademi - 565 kcal i š7 g proteina = previše kalorij

ako se mene pita.....
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2008 at 01:39
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Uh, to mi je samo opravdanje da izbjegnem posni.

Nemam pojma, probat cu još jednom s njim. S vanilijom ili necim za pocetak pa budemo vidili...........

 


jucer sam ja to probala sa zaslađivacem,uopce ne gubiš vrijeme! ja još nisam u mikseru miješala pa nisam ni trebala puno cistit i brzo je bilo gotovo!
a okus....
 

Znaci rucno si miješala posni, vodu, i vaniliju? I dodala zaslađivac? cak dobro zvuci...

Ma, ja to ovako radim: ujutro kako kad, nekad doruckujem, nekad ne. Ako jesam pojedem ili kuhano jaje-dva ili žitarice s mlijekom, ali najcešce ipak samo jogurt, dvije jabuke i još neku vocku. Ako ne doruckujem šalica najobicnije ''turske'' kave i litra vode je sve do rucka. Onda za rucak uzmem mali tanjur juhe (iz vrecice,doduše), pojedem puuun tanjur špinata / blitve / ostalog zelenila (ili salatu od kukuruza, crvenog graha i tomu slicnog) i od cijelog komada mesa ne da ne pojedem pola nego ni pola od te polovice, jer doma uglavnom pripremamo goveđe ili svinjece meso. Ako je npr. piletina ili neka ribica, napravim koji zalogaj više.  I još tanjur zelene salate, malo zacinjene... E, da, nekad ( rijetko,ne uvijek ) vrškom žlicice uzmem malo maminog kolaca.

Užina je uvijek jabuka/e i /ili neka druga vocka. Donedavno je to bio vocni jogurt.

Ako stignem vecerati između fakulteta i treninga, veceram po istom principu kao rucak. Obilje povrca i cca tri mala zalogajica mesa. Bez mrvice kolaca, naravno. Ako ne, jabuka prije treninga i nešto poslije. U principu, jedem puno jabuka.  Bar 4, 5 na dan.

E, sad, prije sam poslije treninga uzela koji jogurt, ali ... Odsad uzimam bananu i pa, sad opet razmišljam o tom posnom. Mene sad zanima, ako sam vec takav tip da moram paziti na prehranu jer se brzo debljam a sporo mršavim, jesu li makar ti mali zalogaji slatkog ''dopušteni''? Mislim, promjene na trapericama se svejedno osjecaju, ali možda bi se mogle osjecati i brže ako nešto krivo radim... No opet, brže = jo-jo efekt?

 

Edited by emmaplus
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2008 at 09:43
Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

E, sad, prije sam poslije treninga uzela koji jogurt, ali ... Odsad uzimam bananu i pa, sad opet razmišljam o tom posnom. Mene sad zanima, ako sam vec takav tip da moram paziti na prehranu jer se brzo debljam a sporo mršavim, jesu li makar ti mali zalogaji slatkog ''dopušteni''? Mislim, promjene na trapericama se svejedno osjecaju, ali možda bi se mogle osjecati i brže ako nešto krivo radim... No opet, brže = jo-jo efekt?

 


Situacija je sljedeca. Tebi iza treninga treba neki jednostavan i relativno brzo iskoristiv protein, tipa whey ili bjelanjci. No i posni sir je ok s obzirom na kolicinu proteina i buduci da ga pojedeš navecer ujedno je i dobar prije spavanja jer se duže razgrađuje i time zapravo radiš jedan veliki plus. Banana je ok ako nemaš ništa drugo, ali moraš imati i proteina uz to - jer treningom napraviš odlican "kalorijski prozor" za unos nutrijenata a buduci da se radi o vecernjem treningu nema brige da ce to što pojedeš otici u salo. Možda i hoce, ako uneseš previše.

što se tice slatkog i sl., mogla si procitati prije koji dan u jednoj temi, gdje sam napisao kako je bolje onda to slatko pojest onda kada ga zaslužiš, konkretno iza neke aktivnosti. Strah od odlaska tog slatkog u salo je manji, cak i za endica.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2008 at 11:56
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

proteina i buduci da ga pojedeš navecer ujedno je i dobar prije spavanja jer se duže razgrađuje i time zapravo radiš jedan veliki plus.


zašto?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Studeni 2008 at 12:11
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

proteina i buduci da ga pojedeš navecer ujedno je i dobar prije spavanja jer se duže razgrađuje i time zapravo radiš jedan veliki plus.


zašto?


Da ne kvotam samog sebe, procitaj još jednom što sam napisao
Unjela je proteine u tijelo, i k tome buduci da je vecer, one spororazgradive tako da je idealno za to vrijeme.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2008 at 00:06
 Zaboravila sam reci: obožavam posni sir!  
Back to Top
Misyka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Misyka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2009 at 08:40
Originally posted by marinaš203 marinaš203 wrote:

Ljudi Bok


Zamislite ljudi,nemam porok... ne pusim, ne pijem alkohol skoro nikada, relativno se dobro i zdravo hranim,puno voca i povrca jedem, vjezbam pilates, ali jednostavno si ne mogu pomoci u vezi COKOLADE, slatkisa i kolaca iz Ivice i Marice- iako znam da su njihovi puno zdraviji od ostalih... Ali kod mene je dan gotovo nezamisliv ako ne pojdem nesto slatko, po nekad je to takvo pretjerivanje da je to strasno....



Ma sa cokoladom ti nema pomoci, znam ja sam ista takva ali naprimjer ja sam sebi pomogla tako sto ne drzim slatkise u kuci i kad nemas sto da pojedes neces ni pojesti... logicno mislim... ako krenes u ducan da kupis cokoladu samo produzi i odi u neku setnju! Ne samo da neces unijeti kalorije nego ces ih izgubiti!
A ako imas cokoladu kod kuce samo popij casu vode i pojedi bananu... i eto!


Nadam se da ce ti pomoci

Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2009 at 21:55
  hm..ja sam sad tu nasla svasta i ostala zbunjena..vec sam negdje pisala kak sam pocela jesti po ovom jelovniku
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx
e sad..hammerstrength,pisao si da su mlijeko i riza losa kombinacija..zasto je onda tu na jelovniku riza na mlijeku?takoder si pisao da se jogurt ne jede popodne i navecer,koliko se sjecam..a na jelovniku opet redovito jogurt i popodne i navecer..nista ne napadam,samo me zanima..hvala..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 00:33
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  hm..ja sam sad tu nasla svasta i ostala zbunjena..vec sam negdje pisala kak sam pocela jesti po ovom jelovniku
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Zdrava-preh rana.aspx
e sad..hammerstrength,pisao si da su mlijeko i riza losa kombinacija..zasto je onda tu na jelovniku riza na mlijeku?takoder si pisao da se jogurt ne jede popodne i navecer,koliko se sjecam..a na jelovniku opet redovito jogurt i popodne i navecer..nista ne napadam,samo me zanima..hvala..

Hehe, prije svega, pišem s novim nickom da ne bude zabune

Tocno, taj jelovnik nije loš (za vecinu fit populacije) ali ako si endomorf i k tome želiš postic bar neke rezultate onda ipak treba razdvajati UH i M, smanjiti mlijecne proizvode ili ih ograniciti na jutro i ostalo.
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 22:11
  ok..ali kako da saznam u koju skupinu spadam..gdje to mogu provjeriti?
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 23:02
Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  ok..ali kako da saznam u koju skupinu spadam..gdje to mogu provjeriti?


ugrubo:


Originally posted by S drugog foruma S drugog foruma wrote:

Tjelesna građa covjeka se moze podijeliti prema americkom psihologu Sheldonu na tri osnovna tipa građe:

  • Ektomorf
  • Mesomorf
  • Endomorf

Zasto je to bitno? Zato sto nismo svi isto građeni pa ovisno o tipu kojem pripadamo ovisi mnogo stvari kod prehrane i treninga. Ne smijete zanemariti genetiku! Također ogromna vecina ljudi ne pripada samo jednom tipu vec utjelovljuje dva tipa gdje jedan dominira! Dakle, jako je bitno odrediti svoj tjelesni tip! Idemo redom:

Ektomorf - za BB problematicna konstitucija - mrsav, malo masti, dugacke ruke i noge, mali prsni koš i uska ramena, tanke kosti. Obilježje je vrlo brz metabolizam. Tesko se debljaju iako jedu pizze, bureke i ostalo smece. No isto tako, jako tesko dobivaju misicnu masu i dosta brzo je gube. Karakterizira ih velika izdrzljivost (uglavnom). Glavni cilj je natjerati misicne stanice da postanu osjetljive prema glikogenu i inzulinu.

Prehrana: Mora sadrzavati dosta ugljikohidrata do 50%, proteina 30% i nesto masti 20%. Jesti 4-5 obroka dnevno - ne vise! Ali obilnih

Mesomorf sjajan genetski potencijal. Ima prirodno cvrste kosti, široka leđa i veliki prsni koš. nizak postotak masti, brz metabolizam koji brzo gradi misice i spaljuje masti.

Prehrana: Visoko-proteinska i uz otprilike 40% ugljikohidrata, 40% proteina i 20% masti (ovisno o fazi treninga). Jesti 6-8 obroka dnevno.

Endomorf Ziva jebada Smile! Teske kosti, siroki bokovi, dosta masti. Metabolizam spor te je sklon debljanju, ali ima i prednost u odnosu na ekto-a: moze izgraditi relativno brzo kvalitetne misice!

Prehrana: ubrzati metabolizam uzimanjem vise manjih obroka tijekom dana. Paziti na kalorije koje unosi i vrstu hrane. Ugljikohidrati 30% i masti do š5%, a sve ostalo moraju biti proteini. Uzimati puno svjezeg povrca u kojima ima vlakana. Manjkom ugljikohidrata nastojati potaknuti koristenje masnih naslaga kao gorivo. Jesti 6-8 obroka dnevno.

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 23:04
ovo mi je najjaca fora " endomorf, živa jebada " ahaha

oh, moj stari forum :D
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Travanj 2009 at 23:23
Kako cu ja tocno odrediti što sam??? 

Prije sam bila debela (u tinejđerskim danim), sklona debljanu, u zadnjih par godina mogu jesti više manje sve tj. ne debljam se tako lako, ali isto tako, ne gradim mišicnu masu tako brzo npr. trbušne a sad opet to ima veze što sam žensko i ne težim bb...

Di me smještate??
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 00:29
  hm,prema ovome,ektomorf nisam sigurno..al imam frendicu koja je bas to! (bila manekenka svojevremeno)...no..

mislim da spadam onda u mesomorfa..jer nisam ni endomorf,nemam siroke bokove niti masnih naslaga,bar nisam nikad imala do sad(vecih)..i uvijek sam jela dosta puta na dan..dakle tu spada tih 6-8 obroka..zbog cega su mi stalno govorili da po cijele dane samo jedem jer sam jela non stop a nisam bila debela..

thx..
 

Edited by lulamc
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 15:28

Originally posted by S drugog foruma S drugog foruma wrote:


Zasto je to bitno? Zato sto nismo svi isto građeni pa ovisno o tipu kojem pripadamo ovisi mnogo stvari kod prehrane i treninga. Ne smijete zanemariti genetiku! Također ogromna vecina ljudi ne pripada samo jednom tipu vec utjelovljuje dva tipa gdje jedan dominira! Dakle, jako je bitno odrediti svoj tjelesni tip! Idemo redom:
 
Back to Top
ewie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ewie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 17:23
A ako se vidimo u sva 3 tipa???   
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.