New Posts New Posts RSS Feed - Kako smanjiti unos slatkoga? Pomoc!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako smanjiti unos slatkoga? Pomoc!

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 08:48
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Samo malo, je li jogurt onda preporucljiv u dijeti? Ili?


Ovisi koji jogurt, kojeg si tipa tjelesne građe (metabolizam), s cim ga piješ, kada ga piješ, sve su to faktori koje moraš uzet u obzir tako da nema odgovora DA ili NE.

 

Koji jogurt - nekad obicni 'z bregov od 2.8 % m.m., nekad vocni kao npr freskina euforija.  Metabolizam, hm, srednji. Teže gubim kilograme a lako ih dobivam. Pijem ga samog ili uz vodu i jabuku a kad... nekad ujutro za dorucak, ali uvijek za poslijepodnevnu užinu i navecer poslije treninga.

E, da, što je s konzumiranjem vode uz obrok? Da ili ne piti vodu dok se jede? Ja uz obrok (rucak, vecera) popijem uvijek skoro pa pola litre obicne vode...

p.s. Jabuke........  

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 10:42
Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Koji jogurt - nekad obicni 'z bregov od 2.8 % m.m., nekad vocni kao npr freskina euforija. 

Radije onda preferiraj obicni ili cak probioticki (da barem jogurt onda ima neke svrhe), a sa vocnima se pocasti koji put.


Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Metabolizam, hm, srednji. Teže gubim kilograme a lako ih dobivam.

Prema ovome bih rekao endomorfna građa, ugrubo. Stoga pripazi na mlijecne proizvode.

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Pijem ga samog ili uz vodu i jabuku a kad... nekad ujutro za dorucak, ali uvijek za poslijepodnevnu užinu i navecer poslije treninga.

Nikako poslije treninga (opcenito mlijecni proizvodi), radije ne popodne, ako ga vec piješ onda možeš za dorucak.

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

E, da, što je s konzumiranjem vode uz obrok? Da ili ne piti vodu dok se jede? Ja uz obrok (rucak, vecera) popijem uvijek skoro pa pola litre obicne vode...

Svakako da je neophodno piti tekucinu (najbolje obicnu vodu il nekakav caj) uz jelo radi lakše apsorpcije hrane i olakšane probave. Ne zaboravi koliko % tijela je voda i izbjegavanja unosa samo pogoršava situaciju. cak štoviše, nije na odmet piti što cešce vodu.

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

p.s. Jabuke........  


Apsolutno, što zbog cijene, okusa ali i ucinka
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
roľica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote roľica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 13:08

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by rožica rožica wrote:

Ovo sa zacinima nije provjereno samo na meni , vec je znanstveno dokazano!

Izvor informacije? Iz koje studije/knjige/opcenito literature si to izvukla? Ako kažeš da je nešto znanstveno dokazano, onda to mora biti i znanstveno podržano, vec kako sam naveo.
 

Procitala sam na više razlicitih mjesta pred par godina, u tekstu koji je bio potpisan od strane lijecnika, dakle znanstvenika.

By the way, nisam znala da u forumu moramo navoditi imena koja potpisuju određene tvrdnje jer forum nije znanstvena rasprava.

No more runnin for a shelter of a mother's little helper...
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 14:11

Tražila sam malo po netu o endomorfnoj građi. I da, cini se da je to ugrubo to. Ali nije mi jasno zašto npr. trebam izbjegavati te mlijecne proizvode. To znaci da prakticki moram mijenjati režim ishrane jer sam npr. jogurte (bar do danas....) konzumirala relativno cesto. A ovako mi opet dobro ide. ?

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Pijem ga samog ili uz vodu i jabuku a kad... nekad ujutro za dorucak, ali uvijek za poslijepodnevnu užinu i navecer poslije treninga.

Nikako poslije treninga (opcenito mlijecni proizvodi), radije ne popodne, ako ga vec piješ onda možeš za dorucak.
  

A što mogu poslije treninga? Dođem u stan oko 22.30h i apsolutno trebam nešto prigristi. Još jabuka? Haha

 

Edited by emmaplus
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 15:17
Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Tražila sam malo po netu o endomorfnoj građi. I da, cini se da je to ugrubo to. Ali nije mi jasno zašto npr. trebam izbjegavati te mlijecne proizvode. To znaci da prakticki moram mijenjati režim ishrane jer sam npr. jogurte (bar do danas....) konzumirala relativno cesto. A ovako mi opet dobro ide. ?


Svaka promjena ne znaci nužno i dobru promjenu, no u ovome slucaju probaj eksperimentirati. Nisu svi endomorfi jednaki, zato i je podjela ugrubo. Svakako da je npr. mlijeko za jednog endomorfa "smrt" jer prakticki cijelo vrijeme mora paziti na inzulin koji je loše "postavljen". Stoga, vjerojatno ni sam(a) ne znaš koje (loše) efekte nose mlijecni proizvodi (izuzev svježeg sira).

Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

Pijem ga samog ili uz vodu i jabuku a kad... nekad ujutro za dorucak, ali uvijek za poslijepodnevnu užinu i navecer poslije treninga.

Nikako poslije treninga (opcenito mlijecni proizvodi), radije ne popodne, ako ga vec piješ onda možeš za dorucak.
  

A što mogu poslije treninga? Dođem u stan oko 22.30h i apsolutno trebam nešto prigristi. Još jabuka? Haha

 

Za ovo si daj vremena i pogledaj po forumu, jer je vec dosta pisano o tome.
Hint: PWM, obrok iza PWM.
Glavno da je obrok protein + ugljikohidrat (bilo kao PWM ili obrok iza).
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 15:34

 jel može npr.. whey bez grožđanog + banana ili neka druga vocka biti kao PWM ? mislim voce spada u ugljikohidrate  

hammaj napiši primjer jednog svog dana - kaj jedeš - znatiželja

s obzirom na smajlice - vjerujem da neceš odbiti moj skromni zahtjev hehe..  



Edited by jedna_mala
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 16:06
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 jel može npr.. whey bez grožđanog + banana ili neka druga vocka biti kao PWM ? mislim voce spada u ugljikohidrate 

 

Je ugljikohidrat, ali fruktoza, što nije loše ako nema drugog izvora, ali ipak grožđani ima prednost.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

hammaj napiši primjer jednog svog dana - kaj jedeš - znatiželja
 

Ovdje ni sam ne vodim evidenciju, ali nema velike filozofije: svježi sir, jaja, meso, riba, whey, zobene, integralni kruh, raznovrsno povrce (kuhano, ukiseljeno), voce, lanene sjemenke (umjesto ulja), voda i zeleni caj. Ako sam nešto izostavio, nije namjerno. Ponekad uleti koji junk

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

s obzirom na smajlice - vjerujem da neceš odbiti moj skromni zahtjev hehe..  


Tako je, znaš moju slabost hehe
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 21:48

 

Originally posted by Hammerstrenght Hammerstrenght wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

hammaj napi±i primjer jednog svog dana - kaj jede± - znatiµelja
 

Ovdje ni sam ne vodim evidenciju, ali nema velike filozofije: svjeµi sir, jaja, meso, riba, whey, zobene, integralni kruh, raznovrsno povrce (kuhano, ukiseljeno), voce, lanene sjemenke (umjesto ulja), voda i zeleni caj. Ako sam ne±to izostavio, nije namjerno. Ponekad uleti koji junk

to znam..

malo si me krivo shvatio kad sam napisala "primjer dana" mislila na broj obroka i obroke po satima.. tipa 8h -dorucak bla bla.., šh- rucak bla bla.. itd.. kak ih rasporediš?


 

Originally posted by Hammerstrenght Hammerstrenght wrote:

Tako je, zna± moju slabost hehe

 

 

sad me se cuvaj  hehehe

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 22:12
  imaš vec negdje taj njegova raspored,mislim da pod podforumu nutricionizam!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2008 at 22:38
Originally posted by evica evica wrote:

  imaš vec negdje taj njegova raspored,mislim da pod podforumu nutricionizam!

Vjerojatno ima, ali se promijenilo ponešto od tog posta.

@jedna_mala
Nisam ja tebe krivo shvatio, cak dapace, ali razlog zbog kojeg nisam napisao tocno kad šta jedem je taj što to nikad nije fiksno vrijeme niti fiksne kombinacije namirnica, te sam stoga i stavio samo popis. Samo pratim da obroci budu svaka 3 sata najviše i to je to.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
emmaplus View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Studeni 2008
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emmaplus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 00:42

Prošvrljala sam malo po ostalim temama, kao što si rekao, i OK, više ne pijem jogurt navecer. Danas sam ga automatski smanjila i uzela bananu za kad sam se vratila s treninga. To mi je veceras bilo najjednostavnije, a mislim da i inace necu navecer onako umorna imati vremena i živaca raditi neke posni sir i dodaci kombinacije ( a na posni sam se prije duuugo silila, ali mi je tako bljutav!! ) pa ostajem na banani plus još nekoj vocki. Samo ne znam zašto, ali sam duuugo izbjegavala banane uopce, a kamoli navecer... Ali dobro vrati energiju, moram priznati.

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 10:50

stavi u posni malo limunovog soka i malo sladila.. znaš kak je to fino..

a na jednom drugom forumu netko je napisao recept s vanilijom i da sir onda ima okus ko sladoled od vanilije.. kad to nadjem stavim ti link ovdje..

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 10:52
Originally posted by emmaplus emmaplus wrote:

 a mislim da i inace necu navecer onako umorna imati vremena i µivaca raditi neke posni sir i dodaci kombinacije

joj, kolko se vremena na to potroši - nema šta     

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 11:33
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

stavi u posni malo limunovog soka i malo sladila.. znaš kak je to fino..

a na jednom drugom forumu netko je napisao recept s vanilijom i da sir onda ima okus ko sladoled od vanilije.. kad to nadjem stavim ti link ovdje..


Hehe pa samo doda ekstrakt vanilije i to je to
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 12:38
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

stavi u posni malo limunovog soka i malo sladila.. zna± kak je to fino..

a na jednom drugom forumu netko je napisao recept s vanilijom i da sir onda ima okus ko sladoled od vanilije.. kad to nadjem stavim ti link ovdje..


Hehe pa samo doda ekstrakt vanilije i to je to
 

meni je u sijecanju ostalo da nije bilokoja vanilija vec ona od dr. Oetkera (kak se vec piše) i još nešto - sad nemrem se sjetit kaj.. ne znam dal voda ili neš drugo... da me ubiješ nemrem se sjetit, al znam da je još nekaj pisalo

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Studeni 2008 at 13:03
Tako je mala hehe, baš taj ekstrakt i voda unutra i sve se smiksa.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.