New Posts New Posts RSS Feed - Kako se udebljati? To je to :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako se udebljati? To je to :)

 Post Reply Post Reply
Author
Dale_Cooper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dale_Cooper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako se udebljati? To je to :)
    Posted: 05 Lipanj 2013 at 17:56
Ljudi ne znam eto kako postaviti pitanje da zvuci sad ono ekstra originalno pa sam temu nazvao jednostavno, kako se udebljati? Hehe... :)

Dakle da kažem nešto o sebi, imam 28 godina, i oko 75 kg, nisam se vec neko vrijeme vagao tako da ovo za kg uzmite pod upitnik, visok sam 1,87 cm i ocigledno je da sam šta? Mršav.

E sad, mršaviji sam ja cijeli život, ne ono žgoljav, nego mršav, i nije mi to nikad smetalo baš, dapace, ali primjetio sam u zadnje vrijeme da više mršavim, jednostavno ne znam šta je...

Nemam apsolutno nikakvog iskustva s teretanom ni vježbanjem, znam samo da mi je prijatelj koji cesto ide u teretanu rekao da se muško tijelo djeli na tri vrste: žilavo/mršavo, debelo/masno, i ono "Atletsko-božansko", e sad, ja sam ova žilava/mršava kategorija, i rekao mi je da se nama najteže udebljati tj. povisiti mišicnu masu, prvo me zanima jel to istina? Meni je logicno da jest...

Da vam budem iskren, živim nezdravim životom u smislu cigareta, tj. živio sam do negdi mjesec dana nezdravim životom sto se tice cigara.

Inace se cesto bavim košarkom rekreativno mada mi je kondicija upitna al imam što se kaže jako srce u prenesenom znacenju, znate ono... Rocky Balboa i to hehe... Jednom je moj prijatelj ostao zatecen kad sam ja na atletskoj stazi odtrcao 12 krugova a da sam tada bio 5 godina pušio skoro dvi cigarete na dan, umro sam skoro al sam ih istrcao, hocu samo reci ovim da sam vjecni optimist i kad se posvetim necemu ne odustajem.

Dakle ovako: pušim i sad, ali pola kutije, imam neredovite obroke, totalno... nekad se zna desit da prvi obrok u danu pojedem oko 3 poslije podne, pa onda nešto (eventualno) izmedju toga i vecere nerezonirane vremenski isto, koja bude nekad u 7, nekad u 8, nekad u 9.

Posljedica ovakvog života mi se vuce od faksa, kad sam po cijelu noc kuvao kavu, jeo itd, zbog ispita... Sad sam covjek koji ima izrežirano normalno dizanje ujutro i odlazak na spavanje, ali udebljati se ne mogu nikako... Ocito da nisam ni pokusavao...

Teretanu jos nisam upisao o tome tek razmisljam... Stvarno padam iz vedra neba kako i vidite, al gdje da pocnem osim ispocetka ovako s ovim pitanjima...

Veliki pozdrav...
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 18:03


ocito da si ti ektomorf evo procitaj malo ovo https://www.fitness.com.hr/forum/faq-kako-dobiti-na-kilai_topic2732.html

https://www.fitness.com.hr/forum/faq-vjebanje_topic1298.html
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 18:08
Kalorijski suficit, jednostavno jesti vise nego sto tijelo trosi u danu i to je to.. Znaci izracunaj bazalni metabolizam, koliko ces trosit treningom, i nakon sto to zbrojis, moras unositi vise kalorija od toga..

Pogledaj malo nase jelovnike i treninge na forumu, probaj zatim sam si slozit program i napisi ga ovdje, pa cemo mi komentirat..

Baziraj dan na 4 do 5 obroka, nek u svakom obroku budu zastupljeni kompleksni ugljikohidrati, proteini te zdrave mast.. Samo u obroku neposredno nakon treninga unosis jednostavni ugljikohidrat (dekstrozu) uz proteine...

Sto se tice treninga, sve baziras na osnovnim vjezbama tipo cucanj, mrtvo dizanje, zgibovi, bench, vojnicki potisak... i sad idu varijacije na te glavne vjezbe... sad se baci na sastavljanje programa :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Dale_Cooper View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dale_Cooper Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2013 at 18:20
Hvala ljudi, baš cu evo od prekosutra ja sebi složit jedan jelovnik taj dan i onda cu vam reci tocno što sam jeo.
Back to Top
rockio View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rockio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2013 at 14:23
Back to Top
dianne View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dianne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Listopad 2013 at 19:38
Jel netko narucio ovu knjigu? Nije neka lova, ali ak je bezveze, cemu trud.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.