New Posts New Posts RSS Feed - Kako se rijesiti potkoznog masnog tkiva?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako se rijesiti potkoznog masnog tkiva?

 Post Reply Post Reply
Author
zjocko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zjocko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako se rijesiti potkoznog masnog tkiva?
    Posted: 04 Prosinac 2007 at 20:26

Postovanje. Evo ja samo novi ovdje, pa imam pitanjce...

Vjezbam vec duze vrijeme; imam 23 g., š78cm, 82 kg i pri zadnjem dobivanju mase koristio sam Volumass 35 i Vitargo Crx i multivitamine. Problem je u tome sto sam zajedno sa misicnom masom dobio i dosta potkoznog masnog tkiva KOJEG SE NIKAKO NE MOGU RIJEšITI! ...i to me smeta pa vas molim za savjet kako da se toga efikasno rijesim. Ne prejedam se, vjezbam redovito i intenzivno cardio na Orbitreku + A i B program od po 8 vjezbi sa 4 serije; misici se razvijaju lijepo, no stalno imam "debelu kozu". Volio bih to cim vise smanjiti, no vise stvarno neznam kako. Trenutno ne koristim nikakve dodatke prehrani osim multivitamina.

Svi savjeti su dobrodosli, osobito ako ima netko tko se profesionalno bavi time,  hvala vam

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2007 at 22:10
Evo jedan jako zanimljiv tekst u vezi ove teme, mislim da ce ti pomoci.



Put do smanjenja postotka potkoznog masnog tkiva sigurno nije gladovanje, jer smanjimo li unos kalorija, tijelo reagira na slijedeci nacin: smanjene stanice potkoznog masnog tkiva javljaju hipotalamusu o manjku pohranjenih kalorija, a ovaj reagira stvaranjem osjecaja gladi.

Nadalje, tijelo dozivljava smanjeni kalorijski unos kao zivotnu prijetnju i smanjuje bazalni metabolizam da bi sacuvalo sto vise unesene energije. Tijelo ne zna da nam je hrana dostupna i da samo nastojimo smanjiti postotak potkoznog masnog tkiva; ono misli da nam prijeti smrt od gladi i brani nas od toga! A sa smanjenim bazalnim metabolizmom, radeci iste aktivnosti kao prije, sagorijevamo manje kalorija.

Nadalje, tijelo smanjuje misice, jer su oni glavni potrosaci energije koja trenutno nedostaje!

I jos, stvara nam osjecaj umora sto nam dodatno smanjuje mogucnost trosenja energije.

Gladni i umorni, ljudi se najcesce vrate svojim prehrambenim navikama i vrate svoju tjelesnu masu na onu prije gladovanja.

Ali, veliki dio izgubljene mase bio je na ustrb misica, a skoro sva vracena masa sastoji se od potkoznog masnog tkiva, tako da su sad deblji nego prije, sto dovodi do frustracija.

Smanjenje kalorijskog unosa, ocito, samo za sebe ne moze dovesti do bitnijeg smanjenja postotka potkoznog masnog tkiva nego, stovise, moze dovesti do njegovog povecanja. Rjesenje je u kombinaciji kalorijskog unosa i fizicke aktivnosti.

Trebamo prevariti svoje tijelo i uvjeriti ga da je bolje imati manji postotak potkoznog masnog tkiva.

Ako jedemo dovoljno mnogo i dovoljno cesto, tijelo ne vidi razloga da odrzava visoki nivo potkoznog masnog tkiva.

Radimo li dovoljnu kolicinu crobnog rada (hodanje, voznja bicikle, steper) dovoljno dugo vrijeme, tijelo postaje efikasnije u sagorijevanju pohranjenog potkoznog masnog tkiva. Ancrobnim vjezbama ("vjezbe snage") povecavamo misice (dovoljna ishrana nam to omogucuje), a misici i u mirovanju trose energiju.

Kad jedemo vise, bazalni metabolizam se ubrzava.

Na taj je nacin, ocito, moguce istovremeno povecavati misice i smanjivati potkozno masno tkivo, sto dovodi do bitnog smanjenja postotka potkoznog masnog tkiva.

Ostanemo li u novopostignutom stanju dovoljno dugo, otprilike nekoliko mjeseci, tijelo se tome prilagodi i pocinje raditi za nas trudeci se da odrzi postojece stanje, tj. postojeci postotak masnog tkiva (homeostaza).

Novi ciklus tako zapocinjemo s povoljnijim postotkom potkoznog masnog tkiva, a cilj nam je da jos smanjimo taj postotak i u tome je sustina napredovanja iz godine u godinu.

 
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
zjocko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zjocko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2007 at 23:09

 E, HVALA, nisam to znao, no primjetio sam da reagiram sasvim suprotno od ocekivanog rezultata. Znaci u biti trebam normalno jesti po 6 manjih obroka kao i dosad i uz mnogo aktivnosti (trening koji radim) mast ce se smanjivati... Da li da uz normalnu ishranu ubacim i proteinske dodatke tipa whey?

Koji preporucate? Primjetio sam da je Scitec dignuo cijene, to mi se ne svidja; ako netko zna, koji whey bi bio u najpovoljnijem omjeru ulozeno-dobiveno? Nije nuzno da bude najjeftiniji nego da bude efikasan

 

Hvala puno

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Prosinac 2007 at 23:45
Procitaj svakako i ove tekstove:

Kardio trening - trening za gubljenje masnih naslaga

Ok programcic za misicnu definiciju:

Program treninga za misicnu definiciju

Da, whey bi dobro dosao poslije treninga. Sto se tice proizvodjaca, tu svatko hvali 'svoga konja' :)

Ja osobno preferiram Weider ali planiram uskoro probati i Pro.nutrition

A sto se tice Scitec kvalitete..mnogo ljudi misli da oni imaju 'upitnu' kvalitetu, sad to moze biti trac ili ne...ti odluci.

Btw nemoj vise uzimat Volumass 35 jer je to puno secera od kojeg si i dobio masno tkivo.


Back to Top
zjocko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zjocko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2007 at 08:42

Hvala vam na pomoci. E, kad ste vec kod Weidera, sto mislite o Soy 80+? cuo sam nekoliko dobrih iskustava o tom proizvodu pa me zanima misljenje od nekoga tko je to mozda koristio neko vrijeme i da li se isplati?

što se mene tice, od Sciteca uzimam samo Pump FX sumeci kreatin jer ima dobar efekt na razinu energije u tijelu, na to nemam prigovora, a sto se tice Volumass 35 nema sanse da ga vise ikad koristim jer sam dobio znatno vise masti nego misica, pa to onda ni nema svrhe...

 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2007 at 08:49
 Imas na pocetnoj stranici temu "Pravilna prehrana" i imas plan za tjedan dana koji ce ti najbolje predociti kako se pravilno treba hraniti. Ja sam ga pratila dosta dugo i vec se nakon 2 tjedna vidi smanjenje potkoznog masnog tkiva.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2007 at 11:43
Originally posted by zjocko zjocko wrote:

Hvala vam na pomoci. E, kad ste vec kod Weidera, sto mislite o Soy 80+? cuo sam nekoliko dobrih iskustava o tom proizvodu pa me zanima misljenje od nekoga tko je to mozda koristio neko vrijeme i da li se isplati?


Nikakav Soy protein. Ono sto ti treba je klasicni whey protein koji pijes poslije treninga i to ti je to.

Mislim da ne trebam napominjat da za vrijeme skidanja potkoznog masnog tkiva nebi trebao piti kreatin.
Back to Top
zjocko View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zjocko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Prosinac 2007 at 12:15
 Znam, ne pijem sad nista osim multivitamina, nema svrhe da pijem samo kreatin. Uvijek kada sam ga trosio bio je u kombinaciji sa proteinskim dodacima.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.