New Posts New Posts RSS Feed - Kako se pokrenuti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako se pokrenuti?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako se pokrenuti?
    Posted: 09 Ožujak 2010 at 03:06
Ne znam ni gdje da otvorim ovu temu ali probat cu ovdje. Imam velikih problema s motivacijom i ne znam gdje da pocnem...ulijenio sam se maksimalno. Evo sada je 3 ujutro i tko zna kad cu zaspati i naravno da cu opet ujutro zakasniti na faks. Ne mogu se pokrenuti,okrenuo sam dan za noc... Na faksu imam aktivnosti cijeli dan i ujutro i popodne skroz do 9 navecer i nemam vremena ni da ucim a kamoli da odem u teretanu kao što sam planirao...ali više me plaši ta moja lijenost nego taj gusti raspored.

Mjesecima se borim sam sa sobom,stalno si govorim da nešto TREBA poduzeti ali kada to treba i napraviti onda samo posegnem za kutijom pljugi i odgodim to za sutradan... To vrijedi i za fakultet a bome i za mene. Ne znam zašto sam toliko lijen i bezvoljan a još manje znam kako da se dignem iz tog nekog sivila. Ova zima ne može biti gora,osjecam se slabo,ogledala izbjegavam,živim sam i LIJENO mi je pripremati jelo,ali kad treba pljugat onda idem vani i na -š0

Kako da si promijenim navike? Kako da ne odem svaki dan u birtiju u onaj dim? Kako da pocnem uciti,jesti i živjeti zdravo? Kako da budem zadovoljan sa sobom? Kako se uopce organizirati kada svaki dan "radim" dvokratno na faksu? Kako da se ošamarim i da nešto napravim od sebe? Ja znam da ste se ovakvih slucajeva naslušali ali zanima me da li itko ima ovakvih problema kao ja...da li itko ima iskustava s tim? Fizicki mislim da nikada nisam izgledao gore (mršavije) i nikada se nisam osjecao ovako slabo i bezvoljno ...zato i jesam ovdje na forumu jer mi je neugodno o tome pricati s mojima iako znaju sve o tome...

Meni treba onaj KLIK u glavi...ali kako doci do njega?!

Edited by vlajster
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 09:20
Najbolje je ponavljat si pozitivne i poticajne odluke/recenice/ideje iz dana u dan, svako malo, kljucat si po glavi sa tim samomotivirajucim izjavama i mislima, malo se u pocetku više silit na izvršavanje dobrih navika...i samo bit UPORAN s tim.

Imaj stalno pred sobom viziju o tome kamo želiš doci i predoci si kako ce to izgledati kad ostvariš svoje ciljeve.

Ima jedna mudra:"NE PLIVAJTE U OcAJU ZATO šTO STE DOSPJELI TAMO GDJE JESTE, NEGO RAZMISLITE O TOME šTO BISTE TREBALI PODUZETI DA DOĐETE TAMO GDJE ŽELITE I PODUZMITE SVE šTO MOŽETE DA TO I OSTVARITE"


Keep the faith

Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 09:57
Ne želim bit bezobrazan al procitao sam ostale teme o motivaciji i nisam baš našao neki odgovarajuci odgovor... Zapustio sam se duže vrijeme i sada želim instant uspjeh što je nemoguce... Za muškog sam mršav ali sve cure bi poželjele ovakvu figuru,to znam ali ja ju ne želim!
Ja svaki dan sanjarim ali uvijek ostane samo na tome,kada treba nešto napraviti onda rađe odem na kavu i gotovo je. Definitivno sam dotaknuo dno što se tice samopouzdanja i discipline
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 12:01
 jel imas nekog prijatelja s kime bi moga u teretanu, neka ti nebude lino sebi nesto skuvat baci duvan radje uzmi se hrane . to malo vrimena sta imas provedi tako da se posvetis sebi izbjegavaj te kafice jer nemoras ic tamo. noc za dan eh i ja oko 2-3 poslin ponoci zaspen ali zato sta trenutno neradin i mene ceka rad i to dvokratne smjene pa vec sad razmisljan kako cu bar liti 3 puta tjedno u teretanu jer ovo na cemu radin zadnjih godinu dana ne zelin unistit.moras sam sebe uvjerit sta ti zelis,ako si u konstantnoj depresiji neces se lako izvuc.moj savjet ti je i da razgovaras s nekim da ti pomogne,netreba to bit psiholog,moze jednostavno neki prijatelj ili prijateljica. da ti si zgoljav,sve kosti ti se vide, skroz si jadan i sta ces poduzet, probat izac iz toga ili potonit jos dublje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 13:26

 

Originally posted by vlajster vlajster wrote:

Ja svaki dan sanjarim ali uvijek ostane samo na tome,kada treba nešto napraviti onda rađe odem na kavu i gotovo je. Definitivno sam dotaknuo dno što se tice samopouzdanja i discipline
  

Zašto, strah te necega? Promjene?

Bezvoljnost, manjak samopuzdanja, depresija....sve su to znakovi nedostatka smisla ili ajmo rec, nekog cilja. Znaš li što želiš u životu, di ideš, jesi zadovoljan faksom kojeg si izabrao, ljudima koji su oko tebe, opcenito smjerom kojim se kreceš? Ako nisi, zašto ga ne promijeniš, izbor je samo na tebi.

Tebe ocito nešto dublje muci...ne znam kakve su ti prije bile navike i koliko dugo se vec ovako vuceš, i što te je uopce dovelo do takvog stanja. šta je, je, sam sebi nisi baš najbolji frend, a trebao biš to bit.

Taj klik kojeg tražiš....gle, za njega nema recepta. Da ti pravo kažem, imala sam i ja takvo razdoblje u životu gdje baš ništa oko mene nije štimalo. Tek kad sam polako pocela shvacat što stvarno volim i želim u životu (možeš pocet i sistemom eliminacije - time što ne želiš pa ceš doc do toga što želiš s vremenom) pocelo je ic na bolje...odnosno, ajmo rec to ovako: klik mi se desio kad sam skužila da ne želim jednog dana sa 60,70,80 godina lupat glavom u zid jer nisam dala sve od sebe da iskoristim život nego sam se samo lijeno vukla po kuci, grintala i proklinjala i sebe i sve oko sebe. Želiš li ti takav scenarij?

Nađi si smisao, razmotri korake do njega i KRENI. Samo kreni! Ako se želiš udebljat recept je jednostavan, prisili se jest! Makni tu bananu iz dorucka zaboga . Odnosno pusti ju ako hoceš al daj nešto pošteno mrkni. Cigare, birtije, dim? Zapitaj se koliko ti to treba, kako se osjecaš tamo, jesi li tamo svoj ili ne. Zašto ja ne idem više van? Jer se tamo osjecam ko u nekom drugom svijetu. Rađe odradim trening i odem spavat na vrijeme. Al nije da nisam prošla svoje vrijeme lumpovanja...itekako jesam. Kad sam osjetila da to više nisam ja....prestala sam. Dakle, ko si ti vlajster? :)

Vrijeme? Nađe se. Ok, na faksu si i sve to....al evo, imaš vikend ako ništa drugo? Iskopao biš negdje to vrijeme, pa makar i pola sata koje utrošiš na neke gluposti. Evo, imaš faks do 9...što nebiš poslije nešto odradio ako te trening muci?

Uostalom, pusti teretanu...radi sklekove...nešto, bilo što...samo jedi...

Gle, shvacam te...sve ti je sivo, sve ti je katastrofa sa tvoje tocke gledišta...ali..pretpostavljam da si zdrav, vidiš, cuješ, hodaš.. imaš šta za jest i pit, imaš krov nad glavom, imaš ljude oko sebe, imaš priliku da se školuješ... pogledaj koliko toga, a koliki bi ljudi na ovom svijetu samo za prvu stavku sve dali...a ti se još žališ na bezvoljnost i sivilo?

Come on, glavu gore i probudi se

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 15:07
 Eh.. kada bih ja radio sve sto me usrecuje, nebi vise ni ziv bio
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 15:32
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 jel imas nekog prijatelja s kime bi moga u teretanu, neka ti nebude lino sebi nesto skuvat baci duvan radje uzmi se hrane . to malo vrimena sta imas provedi tako da se posvetis sebi izbjegavaj te kafice jer nemoras ic tamo. noc za dan eh i ja oko 2-3 poslin ponoci zaspen ali zato sta trenutno neradin i mene ceka rad i to dvokratne smjene pa vec sad razmisljan kako cu bar liti 3 puta tjedno u teretanu jer ovo na cemu radin zadnjih godinu dana ne zelin unistit.moras sam sebe uvjerit sta ti zelis,ako si u konstantnoj depresiji neces se lako izvuc.moj savjet ti je i da razgovaras s nekim da ti pomogne,netreba to bit psiholog,moze jednostavno neki prijatelj ili prijateljica. da ti si zgoljav,sve kosti ti se vide, skroz si jadan i sta ces poduzet, probat izac iz toga ili potonit jos dublje.


Nemam više partnera za teretanu,svi ili rade nešto ili su postali birtijaši a i ja skupa s njima...a nemam ni vremena da idem,sad sam u subotu malo proigrao nogomet,smrzo se vani i dobio upalu mišica naravno... Nemam pojma s kim da porazgovaram kad su svi neozbiljni i nitko to ne shvaca ozbiljno,svi bi samo na kavu i pivo i to je to a meni je toga vec zlo. Ne mogu reci za sebe da sam baš depresivan ali kao da sam dvolican,s jedne strane sam se pomirio s tim da od mene nece biti ništa,a s druge strane u meni je sto vizija o tome kako bi ja volio izgledati,kako bi se volio osjecati...
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 16:03
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 


Originally posted by vlajster vlajster wrote:

Ja svaki dan sanjarim ali uvijek ostane samo na tome,kada treba nešto napraviti onda rađe odem na kavu i gotovo je. Definitivno sam dotaknuo dno što se tice samopouzdanja i discipline
  


Zašto, strah te necega? Promjene?


Bezvoljnost, manjak samopuzdanja, depresija....sve su to znakovi nedostatka smisla ili ajmo rec, nekog cilja. Znaš li što želiš u životu, di ideš, jesi zadovoljan faksom kojeg si izabrao, ljudima koji su oko tebe, opcenito smjerom kojim se kreceš? Ako nisi, zašto ga ne promijeniš, izbor je samo na tebi.


Tebe ocito nešto dublje muci...ne znam kakve su ti prije bile navike i koliko dugo se vec ovako vuceš, i što te je uopce dovelo do takvog stanja. šta je, je, sam sebi nisi baš najbolji frend, a trebao biš to bit.


Taj klik kojeg tražiš....gle, za njega nema recepta. Da ti pravo kažem, imala sam i ja takvo razdoblje u životu gdje baš ništa oko mene nije štimalo. Tek kad sam polako pocela shvacat što stvarno volim i želim u životu (možeš pocet i sistemom eliminacije - time što ne želiš pa ceš doc do toga što želiš s vremenom) pocelo je ic na bolje...odnosno, ajmo rec to ovako: klik mi se desio kad sam skužila da ne želim jednog dana sa 60,70,80 godina lupat glavom u zid jer nisam dala sve od sebe da iskoristim život nego sam se samo lijeno vukla po kuci, grintala i proklinjala i sebe i sve oko sebe. Želiš li ti takav scenarij?


Nađi si smisao, razmotri korake do njega i KRENI. Samo kreni! Ako se želiš udebljat recept je jednostavan, prisili se jest! Makni tu bananu iz dorucka zaboga . Odnosno pusti ju ako hoceš al daj nešto pošteno mrkni. Cigare, birtije, dim? Zapitaj se koliko ti to treba, kako se osjecaš tamo, jesi li tamo svoj ili ne. Zašto ja ne idem više van? Jer se tamo osjecam ko u nekom drugom svijetu. Rađe odradim trening i odem spavat na vrijeme. Al nije da nisam prošla svoje vrijeme lumpovanja...itekako jesam. Kad sam osjetila da to više nisam ja....prestala sam. Dakle, ko si ti vlajster? :)


Vrijeme? Nađe se. Ok, na faksu si i sve to....al evo, imaš vikend ako ništa drugo? Iskopao biš negdje to vrijeme, pa makar i pola sata koje utrošiš na neke gluposti. Evo, imaš faks do 9...što nebiš poslije nešto odradio ako te trening muci?


Uostalom, pusti teretanu...radi sklekove...nešto, bilo što...samo jedi...


Gle, shvacam te...sve ti je sivo, sve ti je katastrofa sa tvoje tocke gledišta...ali..pretpostavljam da si zdrav, vidiš, cuješ, hodaš.. imaš šta za jest i pit, imaš krov nad glavom, imaš ljude oko sebe, imaš priliku da se školuješ... pogledaj koliko toga, a koliki bi ljudi na ovom svijetu samo za prvu stavku sve dali...a ti se još žališ na bezvoljnost i sivilo?


Come on, glavu gore i probudi se


 



Kao prvo imam faks svaki dan,a svaki dan osim petka imam dvokratno,dakle bude prijepodne od pola 8 (?!) pa negdje do š popodne i onda imam od recimo 4 do 8 cak i 9 navecer. š5 minuta sam hoda od faksa ali kad sve zbrojim meni dnevno bar sat vremena ode na hodanje! Moram popraviti bicikl... A sad o faksu...da se mene pita ja bi odavno radio ali nit mi to starci dopuštaju a bome ni ova država mi ne da da radim. I kad završim ove 3 godine bit cu BAKALAR (prvostupnik) i pitanje je da li cu i onda naci posao. Na taj faks MORAM ici i MORAM ga završiti,pa makar i preko one stvari. Uglavnom u turnusu od 2 mjeseca imam 5 predmeta i tjedan mi je bukiran,a vikendom bi kao trebao uciti naravno...a jesam li rekao da još imam i curu? Takva je situacija,vrlo gadna i ne znam kako se s tim nositi,danas je cak i profesor rekao da je to sve lakrdija...

Dakle vremenski sam u škripcu,ne znam di mi je dupe a di glava... Nažalost izgleda cu se morati pozdraviti s teretanom a htio sam krenuti još prošli tjedan,no kad sam vidio raspored...ništa od toga.

Moj najveci problem je ta nezdrava rutina. Navikao sam na birtiju,kavu,pljuge i Sportske,tu rutinu prakticiram gotovo svaki dan...evo danas sam bio prije faksa na kavi,pa sam otišao u McDonalds i poslije na još jednu kavu... Toliko sam navikao na to da ne znam kako da se riješim toga. U zadnje vrijeme živim sam i jednostavno mi je lijeno pripremati si jelo pa se tako cesto dogodi da doruckujem u š popodne a veceram u šš navecer. Nisam,definitivno nisam fer prema samom sebi... Odakle ta kolicina bezvoljnosti ja ne znam,mrzim zimu ali ne vjerujem da je to razlog,jedino ja uvijek izgledam kao da sam istiskan iz tube...

Ne znam,uskoro cu napuniti 24 a osjecam se kao da imam 74,kada pogledam da ljudi koji su š0-š5 godina stariji od mene pucaju od snage dođe mi da se propucam. Randy Couture ima 45 godina a i dalje udara ko da mu je 20 dok se ja osjecam kao da ce me srcani udarit. Definitivno sam postao žrtva tog sjedilackog nacina života i ne znam kako da se izvucem,svega mi je preko glave. Znam da ne postoji neki recept za to sve ali stvarno ne znam zašto mi je toliko teško promijeniti se,prema svom zdravlju pristupam linijom manjeg otpora i to mi dolazi na naplatu.

Da...imam krov nad glavom,imam hranu (u frižideru ali ne i na stolu),imam mogucnost da se školujem ali u glavi kao da mi je neka ogromna kocnica koja to sve baca u vodu... Hvala ti na podužem odgovoru,malo mi je otvorio oci,ali u mojoj glupoj glavi i dalje stoji ta cinjenica kako je pocetak težak...a rezultati se cekaju mjesecima,godinama... Sad znam kako je bilo Mirku Filipovicu kada je htio objesiti rukavice o klin,jednostavno dođe to tog nekog zasicenja i stvori se ta neka ružna slika u glavi kako ništa ne valja...
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:19
  Ti samo cekaš da se nešto desi...ali nece se desiti ako ti ne pokreneš stvari...kao što hrana nece sama doc na stol..makar je u frižideru....
Kao što je gymka rekla...ti si ocito u nekoj depresiji..ili samo želiš biti žrtva.... Niko od nas nije samo u teretani ili bilo kom fitness centru...i svatko od nas bi mogao naci milijun izgovora zašto ne vježbati... NEMA IZGOVORA.... ono vrijeme što si u bircu odi u teretanu..ili u šugi od mcDnjasra.... koji te doslovce truje..... Mislim..helou...

Kažeš..imaš djevojku...evo...to ti može biti dovoljan poticaj...žene ne vole slabice...ne vole muškarce bez energije... pa...možda te to izmotivira....

Razmisli šta želiš i nemoj si tražiti izlike zašto nešto ne možeš...nego se potrudi i daj sve od sebe da si što bolje uskladiš raspored... Pozdrav....


Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2010 at 19:44
Originally posted by dalila dalila wrote:

 
Ti samo cekaš da se nešto desi...ali nece se desiti ako ti ne pokreneš stvari...kao što hrana nece sama doc na stol..makar je u frižideru.... Kao što je gymka rekla...ti si ocito u nekoj depresiji..ili samo želiš biti žrtva.... Niko od nas nije samo u teretani ili bilo kom fitness centru...i svatko od nas bi mogao naci milijun izgovora zašto ne vježbati... NEMA IZGOVORA.... ono vrijeme što si u bircu odi u teretanu..ili u šugi od mcDnjasra.... koji te doslovce truje..... Mislim..helou... Kažeš..imaš djevojku...evo...to ti može biti dovoljan poticaj...žene ne vole slabice...ne vole muškarce bez energije... pa...možda te to izmotivira....Razmisli šta želiš i nemoj si tražiti izlike zašto nešto ne možeš...nego se potrudi i daj sve od sebe da si što bolje uskladiš raspored... Pozdrav....


Imaš pravo...žene ne vole slabice iako znam da mene moja žena voli bez obzira na to...ali definitivno bi htio izgledati tako da ona padne na dupe kad me vidi a ne ovako,puno bolje cu se osjecati. Ne bi baš rekao da sam u pravoj depresiji ali sam prilicno blizu,meni se uvijek nakupi svega i stres mi je veliki problem pa kad podvucem crtu onda budem ovo
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 08:47

Originally posted by vlajster vlajster wrote:


Moj najveci problem je ta nezdrava rutina. Navikao sam na birtiju,kavu,pljuge i Sportske,tu rutinu prakticiram gotovo svaki dan...Toliko sam navikao na to da ne znam kako da se riješim toga. Definitivno sam postao žrtva tog sjedilackog nacina života i ne znam kako da se izvucem,svega mi je preko glave. Znam da ne postoji neki recept za to sve ali stvarno ne znam zašto mi je toliko teško promijeniti se,prema svom zdravlju pristupam linijom manjeg otpora i to mi dolazi na naplatu.

 

...jer si prelijen za to 

Eto nas do moje nadraže rutine :) Ajme ja sam bila majstor rutine prije par godina vlajsteru moj, doktorirala sam rutinu . Digneš se u isto vrijeme, radiš isto, ideš na ista mjesta, viđaš iste ljude, misliš iste misli.....dok sanjariš o svemu i svacemu, a misliš da si tolika nesposobna konjina da je jednostavno presmiješno i pomislit da biš ti nešto mogao napravit na ovom svijetu...taj razgovor sa sobom ide nekako ovako: "a ne, ne, to ostavi nekom drugom, nekom sretnijem. Jer kužiš majmune..postoje ljudi kojima sve ide, i oni kojima je suđeno gnjilit cijeli život...da, a ti si blento među ovim drugima, š00%, pa pogledaj se, šta biš ti mogao od sebe napravit? aufff ku ku ku, jao meni, jao meni, zašto ja, kako ja, jadan ja, da je bar ovako, da je bar onako... da bar mogu ovo, da bar mogu ono, ....bla bla jadan ja.. nije mi suđeno, ostat cu tu na mjestu i cekat da me nešto zdimi u glavu pa da prestane ova lakrdija od života...a do onda cu se vuc kroz dane i tratit vrijeme..ah, idem na tu šugavu kavu..."

DOSTA!

covjece, trgni se! Gle, znaš ti koliko sam ja stvari u ovih zadnjih 2 god. napravila za koje sam mislila da necu nikad? Koliko sam navika promijenila? Koliko sam novih ljudi upoznala? Zapravo, pred par mjeseci sam si život koji je išao u jednom prilicno sigurnom smjeru okrenula naglavacke jer me je nešto iznutra tjeralo na promjenu - rutina koja mi se nudila bila je sigurna, ugodna i prihvatljiva - al ja sam htjela nešto više. Kao i za posao. Eto, završavam ekonomski fax i iako nas ima ko kineza na birou, sa dobrim smjerom kojeg sam završila mogla bi si lijep poslic nac i dobro se probit jednog dana- al ne, ja zatupila za osobnog trenera i smutila sve moje doma sa promjenom plana. I znaš šta sam shvatila nakon svega toga? Stari moj, iznenadit sebe...to je život - promjene, promjene su zakon. Kakva rutina...dosada živa. Rutinu ostavi za penziju , a cak se i onda trudi iskoristit svaki dan...

Ne krivi nikoga sa strane, ni fax što nemaš vremena, ni starce što ti ne daju da radiš, a bome ni državu . Krivi sebe i svoju lijenost i nedostatak hrabrosti da nešto promijeniš. Nece ti nitko pomoc - cak ni cura - ako ti to sam ne odluciš.

Ako ti društvo ne odgovara, promijeni ga. Nađi neke s kojima ceš moc dijelit navike. što god ti ne odgovrara i što možeš promijenit - promjeni. Pa kako ti nije dosadno živit tako? A kako se više uvlaciš u tu rupu bit ce ti sve gore...

Shvati ovaj svoj život ko film, a sebe kao redatelja tog filma - samo ti možeš mijenjat scenarij, a ne drugi glumci koji su u njemu

p.s. Opet roman, al eto, kad me uhvati inspiracija, moram je negdje izbacit van

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 09:35
Originally posted by vlajster vlajster wrote:

Ne želim bit bezobrazan al procitao sam ostale teme o motivaciji i nisam baš našao neki odgovarajuci odgovor... Zapustio sam se duže vrijeme i sada želim instant uspjeh što je nemoguce...



... I s time si sve rekao


Ustvari, instant uspjeh je ponekad cak moguce ostvariti, ali on tada ostaje na tome, upravo INSTANT i kratkog je vijeka.

Ti se trebaš naoružati STRPLJENJEM i UPORNOšcU.

Vjeruj mi, znam o cemu pricaš, prije 7 godina ja sam bila u totalnom rasulu od života, nisam mislila da cu ikad više moc normalno funkcionirati.

Ali eto, kad su mi rekli da je moguce iskoprtljat se iz mojih zdravstvenih tegoba,pokrenula sam sve što je bilo u mojim rukama da se izvucem.

U pocetku rezultati su nešto polaganiji, ali kad jednom uhvatiš ritam i uđeš u taj đir promjene na bolje, kad shvatiš da je proces mijenjanja sebe - PROCES koji traje i prihvatiš ga takvog, onda ceš vrlo brzo prestati kukati i cak uživati u tom svom putovanju.

Kriza ce biti...pa ti savjetujem da otpocetka ideš s tim i imaš to na pameti. Ali to je NORMALNO.
Važno je da se svaki put kad padneš isto tako digneš i ideš dalje, kao da tog zastoja nije niti bilo.

Kao što je Gymka rekla, osvijesti ono što je dobro u tvom životu sada, ono što imaš a ne ono što još nemaš i na tome budi zahvalan. A onda neka ti te vrijednosti/stvari/ljudi koje su ti najvece blago u životu svi postanu MOTIV, TJ. TO ZBOG cEGA SE VRIJEDI BORITI PROTIV OVIH CRNIH MISLI I NEZADOVOLJSTVA.

Ako si tako jako depresivan da ništa od ovoga ne pali, potraži pomoc psihologa jer možda je u pitanju nešto što nadilazi znanje nas na Forumu.
Oni su u ovom slucaju daleko strucniji i možda te mogu nauciti tehnikama samomotivacije koje ce ti brže pomoci.

Ali ne zaboravi...SAMO TI MOŽEš DONIJETI ODLUKU U KOJEM cE SMJERU IcI TVOJ ŽIVOT.





Edited by Kate
Back to Top
poison eyes View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Prosinac 2009
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote poison eyes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 12:25
Đizs, vidi se da si Dalmatinac (šala mala)

Digneš dupe i kreneš ( sa svim navedenim stavkama ).
I ja sam kukala godinu i pol, tražila savjete.. (opake
depresivne faze su me prale).
Ljudima je to sve polako vec dopi*****, pa sam shvatila
da nema ništa dok sam ne uzmeš stvar u svoje ruke

I nemoj ocekivati da ce volja samo tako doci i ostati.
Recimo mene uhvati neka faza gdje sam nikakva i ništa mi
se ne da.. E pa onda baš u inat svemu i ljenosti uprem
još jace.
I dok natipkaš ove dugeee postove vec si imao vremena
procitati š0 stranica skripte
Dabog da crko' fejsbuk kad ga svako ima..
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 12:51
  pa to ti je najlakse dragi!

ja vako,umislim sama sebi kako vin diesel trci ispred mene a bombonjerom,pa ja onda picim za njim dok ga ne uhvatim (citaj dok mi noge ne otpadnu).
pa da mi on dosadi,umislim si ville valo s tepsijom hurmasica,robert pattison sa sladoledom......i tako uglavnom
 

Edited by lady_namine
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 14:40
Originally posted by lady_namine lady_namine wrote:


 
pa to ti je najlakse dragi!ja vako,umislim sama sebi kako vin diesel trci ispred mene a bombonjerom,pa ja onda picim za njim dok ga ne uhvatim (citaj dok mi noge ne otpadnu).pa da mi on dosadi,umislim si ville valo s tepsijom hurmasica,robert pattison sa sladoledom......i tako uglavnom 





Back to Top
vlajster View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vlajster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2010 at 15:47
@ Gym Girl: sumnjam da bi ja sad mogao napraviti tolike promjene u životu da odbacim faks i taj ekonomski "poziv" ali da bi mogao promijeniti navike,mogao bi... U krajnjem slucaju ne moram ni mijenjati društvo koliko moram mijenjati sebe.

Prošle godine sam jednostavno išao u teretanu koja je bila preblizu birtije i tako sam sve manje išao u teretanu a sve više na cugu... U to vrijeme sam bio prestao pušiti na puna 2 mjeseca i svi su se cudili kako to da Vlaja ne puši... Onda sam opet poceo ali cisto radi gušta,nikad nisam cađio ko turcin... A ima i sportaša koji puše jel,vecina njih to radi iako znam da je štetno,baš sam neki dan vidio poznatog gimnasticara kako uživa u dimu... Svejedno,definitivno cu se morati toga riješiti prije ili poslije

Ja znam da je cinjenica da mogu samo ja sam sebi pomoci,ali nikada se nisam suocio s tolikom mentalnom blokadom u glavi i to mi je veliki problem jer ne samo što ne mogu napraviti nešto od sebe nego zapostavljam i ucenje i to je vec problem. Imam strašnih problema s koncentracijom i nikakav tu Red Bull ne pomaže.

Teško je...ma da bar imam para da si neke sprave kupim vec bi ja sebe nekako natjerao ali ovako je stvarno bezveze,ne moram ni spominjati vrijeme vani,ubio bi samo za jednu zraku sunca jer mi lijepo vrijeme jako digne raspoloženje.
Vracam se starom poroku...mišicima :P
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.