New Posts New Posts RSS Feed - Kako se disciplinirati?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako se disciplinirati?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 01:05
bolje da nista ne komentiram na ovaj post... ako nisi naucio do sada, a imas vec š775 postova, tesko ces i od sada.

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 01:20
  Pa zato i govorim to jer se bas ne drzim starih uvjerenja u LI kardio, beskonacna hodanja i slicno.......
Da i malo mucnes glavom znao bi da ces potrosit puno manje kalorija nego nekim hiitom, kruznim treningom visokog itenziteta ili necim slicnim,plus ostale koristi i prednosti takvog treninga....... a i nakon takvog treninga tijelo je duze u fazi ragradnje masti.......na kraju su ipak bitne potrosene kalorije......govorimo o definiciji naravno..
A ti komentiraj kaj god zelis, ja sam iznio svoje misljenje oko ovoga a tebi ak se ne sviđa gledaj si filmove doma i citaj knjige dok treniras, to sve govori o ozbiljnosti tvog treninga i pristupu
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 01:34
  hahaha!
HIIT se radi iskljucivo na glikogenu, a njegova prednost je u ubrzavanju metabolizma. LI cardio nataste se radi skoro pa samo na masnocama. kada pogledas potrosene kalorija - izgledat ces u pravu, ali poanta je izvora tih kalorija. kada radis HIIT i kruzni trening visokog inteziteta, radis na kalorije koje si unio kroz hranu (a kasnije imas PWM cime obnavljas zalihe glikogena i zaustavljas razgradnju masti), kada radis LI cardio nataste radis na kalorije uzete iz masnoca u tvom tijelu.
a ovo za ozbiljnost dok hodam - ti mora da se salis... kako gledanje filmova utjece na moje hodanje? ovo citanje knjiga dok vjezbam, to si ti nadodao kako bi si dao argument u raspravi. problem je sto jedini argument koji imas ti je izmisljeni...


 

Edited by GajbaPive
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 08:34
  SAm ti deri po tom LI kardiu ak ti pase, nemam ja nis protiv toga, ja ga osobno necu nikad radit jer smatram da je gubljenje vremena, a ja ga nemam..........
a ti se samo zavarajavaj svojim teorijama koje jednostavno ne drze vodu u praksi, a da ne kazem da pricas gluposti kad velis da HIIT-om ne topis masti...Sam ti gubi vrijeme hodajuci na taste ujutro xy puta tjedno, ja cu u pola ili manje od pola tog potrosenog vremena odraditi nesto s utezima hi itensity i kladim se daleko boljem rezultatu nego hodanjem po sat vremena plus kaj ce mi ostat duplo vise vremena za sve ostalo.....
Jedini LI kardio koji radim , ako ga uopce radim je nakon hi itensity kruznog treninga ili nekog drugog takvog i to je u trajanju nekih 20-ak minuta samo, iskljucivo radi dodanog nakupljanja mljecne kiseline kad je tijelo vec potrgano i to je to......
da ne kazem da sam procitao sve moguce fat loss programe od hrpe trenera i pregledao hrpe clanaka vezanih za LI kardio, posebno taj famozni na taste i nevjerovatno, ali bas nigdje nisam vidio da je itko u program ubacio LI kardio ili to smijesno hodanje na taste jer je to nista drugo nego gubitak vremena i neucinkovito, postoje puno bolji nacinii metode , no tu se treba oznojit  i malo zapet, nema gledanja filma i zavaravanja sebe da si odradio jeben trening tim hodanjem.
A ti radi kaj oces, nit sam se osvrtao na tvoj post i briga me za njega,samo sam iznio svoj stav o LI kardiu kao sto si ti svoj,no ti si se ocito nasao uvrijeđen jer ne dijelimo isto misljenje. tvoj je problem ak nemres cut i drugo misljenje, ali s obzirom na nacin na koji se obracas ljudima na forumu pretpostavljam da se radi o isfrustriranom balavcu ili necem gore od toga, tak da uopce se sa djecom nemam namjeru prepucavati i spuštati........
   

Edited by The Phoenix
Back to Top
vanjava View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vanjava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 09:03
OK, malo deprimirajuce.

Nije da nemam karakter (završila sam faks :), ali jednostavno kad se radi
o hrani, padnem na koljena jako brzo. Npr.kad sam motivirana jedem manje
i to potraje tjedan nekad i dva i onda to vrijeme trcim, radim sklekove,
trbušnjake i sve je ok. Al onda ko da me neko ošamari i vratim se na
staro.

Mogu prihvatit da jednostavno necu izgubit kile, tj. da se ne mogu
disciplinirat vježbat, ali htjela bih probat dok je još vrijeme (s 40
sigurno necu).

Možda probat sa yogom (i sl. "duhovnijim" vježbama) izgradit disciplinu,
ne znam. Hvala na komentarima, idem prolistat još malo po forumu.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 09:25
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

 
Jedini LI kardio koji radim , ako ga uopce radim je nakon hi itensity kruznog treninga ili nekog drugog takvog i to je u trajanju nekih 20-ak minuta samo, iskljucivo radi dodanog nakupljanja mljecne kiseline kad je tijelo vec potrgano i to je to......
   


sada dolazimo do jednog bitnog pitanja: da li si ti mozda ektic? ak jesi, to je odgovor na sve tvoje teorije.
ja sam mjesavina endo i mezo i vjeruj mi, nema toga kaj nisam radio i probao i LI cardio mi se jako dobrim pokazao. i to ne samo LI cardio ujutro, nego i 2-3 sata hodanje kroz dan. tvoja tvrdnja da nemas vremena ne drzi vodu, osim ako nisi neki menager. al to je druga tema.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:04
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

meni je to svojevrsna meditacija, trenutak za kreiranje.. :) neka poticajna muzika, moji oblaci i to je to..ništa mi više ne treba.. ah mi sanjari
 joj i ja bi tako.. al zivim na prvom katu.. i u dijelu grada gdje ako krenem u setnju nemam kamo.. ili sam medju automobilima ili me mogu zaskociti iz svakog ugla(jako slaba rasvjeta a puno grmlja )
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:05
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

  Pa zato i govorim to jer se bas ne drzim starih uvjerenja u LI kardio, beskonacna hodanja i slicno.......
Da i malo mucnes glavom znao bi da ces potrosit puno manje kalorija nego nekim hiitom, kruznim treningom visokog itenziteta ili necim slicnim,plus ostale koristi i prednosti takvog treninga....... a i nakon takvog treninga tijelo je duze u fazi ragradnje masti.......na kraju su ipak bitne potrosene kalorije......govorimo o definiciji naravno..
A ti komentiraj kaj god zelis, ja sam iznio svoje misljenje oko ovoga a tebi ak se ne sviđa gledaj si filmove doma i citaj knjige dok treniras, to sve govori o ozbiljnosti tvog treninga i pristupu
 slazem se s tobom. Trening nebi smio bit proveden uz aktivnost koja odvraca paznju od vjezbanja. Ili treniras punim duhom.. ili mlatis u prazno. Muzika je druga prica..
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:07
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

 
Jedini LI kardio koji radim , ako ga uopce radim je nakon hi itensity kruznog treninga ili nekog drugog takvog i to je u trajanju nekih 20-ak minuta samo, iskljucivo radi dodanog nakupljanja mljecne kiseline kad je tijelo vec potrgano i to je to......
   


sada dolazimo do jednog bitnog pitanja: da li si ti mozda ektic? ak jesi, to je odgovor na sve tvoje teorije.
ja sam mjesavina endo i mezo i vjeruj mi, nema toga kaj nisam radio i probao i LI cardio mi se jako dobrim pokazao. i to ne samo LI cardio ujutro, nego i 2-3 sata hodanje kroz dan. tvoja tvrdnja da nemas vremena ne drzi vodu, osim ako nisi neki menager. al to je druga tema.
 samo menageri nemaju vremena? nebi se slozila.. ja u danu ne stignem puno a daleko sam od menagera..vodim prosjecan zivot
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:27
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

  Pa zato i govorim to jer se bas ne drzim starih uvjerenja u LI kardio, beskonacna hodanja i slicno.......
Da i malo mucnes glavom znao bi da ces potrosit puno manje kalorija nego nekim hiitom, kruznim treningom visokog itenziteta ili necim slicnim,plus ostale koristi i prednosti takvog treninga....... a i nakon takvog treninga tijelo je duze u fazi ragradnje masti.......na kraju su ipak bitne potrosene kalorije......govorimo o definiciji naravno..
A ti komentiraj kaj god zelis, ja sam iznio svoje misljenje oko ovoga a tebi ak se ne sviđa gledaj si filmove doma i citaj knjige dok treniras, to sve govori o ozbiljnosti tvog treninga i pristupu
 slazem se s tobom. Trening nebi smio bit proveden uz aktivnost koja odvraca paznju od vjezbanja. Ili treniras punim duhom.. ili mlatis u prazno. Muzika je druga prica..


ovdje govorim iskljucivo o hodanju na traci. koja ti krvava koncentracija treba da hodas?


za sve koji govore da nemaju 2-3 puta tjedno 2 sata za hodanje: koliko vremena provedete za kompom zbog zabave?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 10:54
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:


Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:




 
Jedini LI kardio koji radim , ako ga uopce
radim je nakon hi itensity kruznog treninga
ili nekog drugog takvog i to je u trajanju
nekih 20-ak minuta samo, iskljucivo radi
dodanog nakupljanja mljecne kiseline kad je
tijelo vec potrgano i to je to......   

sada dolazimo do jednog bitnog pitanja: da li
si ti mozda ektic? ak jesi, to je odgovor na
sve tvoje teorije. ja sam mjesavina endo i
mezo i vjeruj mi, nema toga kaj nisam radio i
probao i LI cardio mi se jako dobrim
pokazao. i to ne samo LI cardio ujutro, nego i
2-3 sata hodanje kroz dan. tvoja tvrdnja da
nemas vremena ne drzi vodu, osim ako nisi
neki menager. al to je druga tema.


iskreno neznam kaj sam trenutno.kad sam
bio mladji bio sam ektic,a sad hmm tesko
rec.sumnjam da sam ak pogledas slike koje
sam slao kad sam bio fat,jos uvijek sam sa
svojih š7š cm i 82 kg mozda ipak van
definicije ektica.sad sam miks sveg troje

nije ovo moja teorija,citam svakodnevno
protiv tog LI kardia,no š00 ljudi sto teorija i
ne velim da je ispravna ili neispravna,bitno je
kaj tebi radi a ako velis da si probao sve i ovo
ti je najbolje djelovalo to je onda tvoj
recept,nisu svi isti iako hi itensiti i hi itensity
nije isti,nemora ynacit da si ga radio hard
dovoljno il nekaj, ne velim da nisi il neynas
neg da opcenito postoji puno parametara ya
pogodit.
A kratak sam s vremenom jer imam sugavo
radno vrijeme od 9-5 i dvoje male djece. Tako
da maksimalno ga vec odvajam kolko mogu
sto mi znaci treninge u 7 ujutro ili 2š navecer
a za to treba ipak volje jer sam umoran bilo
tak rano il navecer , a i nemogu racunat pod ziher da cu ga imat taj dan......iako bez daljnjeg, jos uvijk 5-6x tjedno idem u teretanu, no nekak sat vremena za hodanje mi je tesko odvojit, tim vise kaj citam vise argumenata protiv nego za....


Edited by The Phoenix
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 11:14
Originally posted by vanjava vanjava wrote:

OK, malo deprimirajuce.

Nije da nemam karakter (završila sam faks :), ali jednostavno kad se radi
o hrani, padnem na koljena jako brzo. Npr.kad sam motivirana jedem manje
i to potraje tjedan nekad i dva i onda to vrijeme trcim, radim sklekove,
trbušnjake i sve je ok. Al onda ko da me neko ošamari i vratim se na
staro.

Mogu prihvatit da jednostavno necu izgubit kile, tj. da se ne mogu
disciplinirat vježbat, ali htjela bih probat dok je još vrijeme (s 40
sigurno necu).

Možda probat sa yogom (i sl. "duhovnijim" vježbama) izgradit disciplinu,
ne znam. Hvala na komentarima, idem prolistat još malo po forumu.


zvucat ce možda pretjerano, ali ono što je mene potaklo da krenem kao prvo je bilo stvarno nagomilano nezadovoljstvo izgledom tocnije donjim tijelom, ispalo mi je da jednostavno moram biti "nezadovoljna sobom dovoljno", i tako krenuh,a onda sam otkrila koliko me smiruje pa su došli i prvi rezultati i nisam više htjela stat, gotovo da mi je taj ispušni ventil bio neophodan, a dođu i komplimenti okoline što nije presudno ali pomaže i evo nakon god i nešto malo izgledam gotovo pa dobro i nema teorije da stanem, uživam gledati kako mi se tijelo mijenja, tim više kad vidiš da i u samo 2 mj možeš napraviti puno, i za kraj cu iritantno citirati Kate Moss- "No food tastes as good as skinny feels" Na stranu što je ona manekenka i to stvarno mršava i što mi to nije cilj, ali s izjavom se mogu složiti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 13:53
  Nij epretjerano to, jednastavno j eto to, kad ti prdje granicu izdrzljivosti i nezadovoljstvo bude tolko da ces sve napravit da to rjesis.......nekon je ta granica niza , nekom visa.....
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 13:59
da, poželiš razlog da "zaslužiš vlastite kriterije", na bilokojem podrucju. kad tražiš puno i želiš što bolje moguce, moraš to prvo sam sebi pokušati dati, a time i moci to poduprijeti. ni ja ne mislim da je pretjerano, ocito, ali napisah za svaki slucaj
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 14:53
Pocneš se disciplinirat kad pocneš poštivati samog sebe! Vrlo je jednostavno!

LiveStrong
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:50
  I kad pocneš uživati u vježbanju i jednostavno ti dan nije to...ako nisi odradio trening..... ali treba doc do toga....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.