New Posts New Posts RSS Feed - Kako sama složit trening ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako sama složit trening ?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2013 at 15:38
Dobro ti je rekla Avangarde....moraš uzimati i pauze nekad...dati tijelu da diše....ne sili ga ako ne ide... :) Neceš se dovesti nigdje ako samo forsiraš ono što tijelo ne traži od tebe :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2013 at 19:40
hvala vam na savjetima, imam još jedno pitanje, možda glupo zvuci ali moram ga postaviti ;) naime ako sam do sada vježbala ovim tempom, znaci 6 puta tjedno orbitrek i 3 puta tjedno kružni trening, i s time sam održavala težinu,ako sada smanjim vježbanje na orbitreku tako da ga vozim u odvojene dane od kružnog treninga, hocu li i dalje uspjeti održavati težinu s obzirom da je to manje aerobnog treninga?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2013 at 20:38
ukoliko nisi mrsavila na ovoliko kardija to znaci da si jela vise kcal od svog odrzavanja, npr. odrzavanje ti je na 2000kcal, ti si jela 2200 ali si ovih 200 potrosila na treninge. Da li znas koliko kcal unosis?
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 10:32
to zvuci logicno, no nije mi jasno kako sam prošle godine dok sam vježbala samo na orbitreku 6 puta tjedno, bez kružnog treninga (kružni trening sam uvela prije par mjeseci jer sam htjela i oblikovati mišice a to mi orbitrek nije pružao) imala istu težinu kao i sada, a isto se hranim vec godinama? znaci intenzitet treninga mijenjam, prehrana je ista no težina mi ostaje ista. neznam tocno koliko kcal
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 10:51
Draga orbitrek6 puta tjendno... ako si do sada tako skroz radila...reci mi kako si dala tijelu da napreduje? Jedna te ista radnja... Tijelo moraš iznenaditi..dati mu novo nešto...šokirati ga ... Da si 1 dan trcala drugi dan hodala treci Orbi vec bi bilo drugacije...

Sumnjam da kroz cijelu godinu ti je skroz ista prehrana...jer ako i ej i tu ti je veliki problem...em za zdravlje em za ostalo...

Intezitet mjenjaš kada osjecaš da možeš naravno :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 11:02
možda je u tome problem, što svaki dan vozim orbitrek pa se tijelo navikne. nisam mislila da jedem istu hranu vec otprilike isti broj kcal :)
no ako sam do sada vježbala 6 puta tjedno orbitrek i tri puta tjedno kružni trenig, a sada to smnajim bojim se da ne dodje u promjeni u težini??
iako primjecujem da me ovaj trening kad kombiniram i orbitrek i kružni trening prilicno iscrpi.
što se tice kružnog treninga, tu radim 3 seta po tri vježbe, pa sve ponovim još dva puta.
to otprilike izgleda ovako:
20x cucnjevi, 20x trbušnjaci, 20x vježbe za biceps/ledja/prsa - ovisno o danu
20xiskoraci, 20x trbušnajaci s pilates loptom, 20 x vježbe za biceps/ledja/prsa
20x podizanje noge dok klecim, 20x podizanje nogu na klupici(za trbuh) i 20 xvježbe za biceps/ledja/prsa
+plank
ovaj trening sam sama složila, radim kod kuce jer nemam drugog izbora, te radim s bucicama od 2kg
mislite li da je ovo u redu? neznam da li je ovaj zadji set potreban jer mi se cesto trening oduži duže nego je preporucljivo, još uz onaj orbitrek :D to potraje
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 12:11
neznam dal pitanje sad zapravo koje zelis pitatije- hoces li se udebljati ako izbacis orbitrek? ako je to pitanje na to ti mi ne mozemo dati odgovor, moras probati izbaciti pa vidjeti kako ce utjecat. Ili probaj zamjeniti taj obitek iza treninga snage (btw, podebljaj tu tezinu utega, 2kg je malo) sa nekim intevalima kao finisherom
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 15:19
da, to je bilo pitanje, hocu li se udebljati ako smanjim orbitrek na dane kad ne radim kružni. ili mi je druga varijanta bila da smanjm minute na oribtreku u dane kad radim kružni i eventualno izbacim neke vježbe tako da ukupno traje 1h, a ostale dane samo vozim orbitrek?
oprostite na gnajavaži no sve ove varijante me zbunjuju, izguila sam se u moru informacija
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 15:24
bolje kruzni ostavi kako je, i dodaj iza kruznog odmah 15 min intervala recimo 2 vjezbe- mountain climbers i j. jacks 25 sec max rada, 30 sec pauze i tako izmjenjujes dok ne dodes do 15min. Povecavas kroz tjedne po 2minute i smanjujes pauze a povecavas rad. Tako ces npr. u 2 tj imati 17minuta sveukupno i 30 sec rad/25 sec odmor. Orbitrek ostavi za dane kad ne radis kruzni 1-2 put tjedno cca 30-40 min. Jedi kako si do sad jela i ne bi trebalo biti problema
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 17:57
ovakav trening mi izgleda kao puno bolja varijanta od dosadašnjeg. ove dvije vježbe koje si mi preporucila da li su to kardio vježbe ili? s obzirom da cu ih raditi 15 minuta da li je to dovoljno kardio treninga, s obzirom da sam na puno mjesta citala da je potrebno minimalno 20 min aerobnog vježbanja? pretpostavljam da to nije toliko bitno u mojem slucaju, kad vec radim kružni, no ipak moram pitati :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 18:03
da to su kardio vjezbe. 15 minuta kojih ces povecavati kroz tjedne, na kraju ces doci do 20 minuta. To je dovoljno kao finisher kruznom treningu s tim da kod sekundi maksimalnog rada das sve od sebe
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 18:23
puno hvala na odgovorima i strpljenju :D još samo jedno pitanje, kad dodjem do 20 min da više ne povecavam minute?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 18:33
Ako osjecaš da možeš ne vidim zašto ne bih..ili to ili barem intezitet pojacaj 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Pocahontass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 42
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pocahontass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 18:48
uredu, pocet cu onda na ovaj nacin. hvala još jednom svima na pomoci!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 18:58
Mjenjaj gledaj kako ti paše :) Tako ceš najbolje imati rezultate :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Studeni 2013 at 19:00
Originally posted by Pocahontass Pocahontass wrote:

puno hvala na odgovorima i strpljenju :D još samo jedno pitanje, kad dodjem do 20 min da više ne povecavam minute?


možeš, do max nekih 30-35min, a rad/odmor- 45/15, to je sasvim dovoljno
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.