New Posts New Posts RSS Feed - Kako s prehranom?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako s prehranom?

 Post Reply Post Reply Page  123 15>
Author
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako s prehranom?
    Posted: 07 Sijecanj 2014 at 19:50
Pozdrav!!

Prije 4 tjedna sam krenula vježbati po programu "focus t25" , sada sam u zadnjem tjednu alfe . polako sam se prilagodila i ulovila korak, no ne znam kako sa prehranom. trudim se jest manje,cešce i zdravije. inace se ne hranim nezdravo ali zbog financijskih problema jedem puno pašte, riže i tih jeftinih sranja sa nekim umakom, kako se u obitelji iskombinira.

dali itko zna kako si sataviti neki prehrambeni program, a da nije skup??

znaci, ne želim nabit masu, želim zategnut tijelo.
inace, sat vremena nakon treninga pojedem salatu sa posnim sirom, tunom ili piletinom kako bi vratila izgubljeno mišicima. ali ne želim se debljat. kad u koje doba dana je najbolje kako i što jest (ako me razumijete)? xD

hvala!!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 20:45
pozdrav, i dobrodosla znaci, ne trebas mrsavit? prvo si trebas izracunati svoj BMR I TDEE i vidjeti koliko priblizno kcal dnevno trosis. Kad dodes do te brojke onda tu brojku rasporedis na gramazu proteina, ugljikohidrata i masti. E sad, ovo sto si navela mi vuce na dosta losih uh i masti, a malo proteina. Najbolje bi bilo kad bi napisala bar 2 dana tocno sto jedes, koliko i kad jedes
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 22:25
Hvala
a kako se to sve izracunava? skroz sam nova u tome i izgubljena i iskreno nemam pojma a internet mi i nije jedan od dražih prijatelja !
a imam za skinut 3-4 kg. mislim da sam bila više mlitava nego popunjena to nije neki problem jer se s ovim programom dosta brzo gubi na težini, tj. centimetri.
htjela bi uskladit prehranu nekako sa vježbanjem, skidanjem tih 3-4 kg koliko mislim da trebam i naravno kasnije, samo zatezanje tijela te održavanje.    :))
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 22:32
a što se tice jela, evo otprilike ovako ide.

dorucak- zobene pahuljice sa groždjicama i mlijekom ili jogurtom ili feta kruha sa tankim slojem maslaca i meda + zeleni caj

medjuobrok- ako imam voce, bademi, orasi

rucak- ovisi, ponekad ako sam u mogucnosti skuham u jusi piletinu sa mrkvom, cvjetacom + salata
a ponekad su tu ruža, pašta, krumpir..bolonijez, gulaš, grah. (takve stvari se trudim u što manjim kolicinama)
ponekad i riba. sve ovisi o mogucnostima

medjuobrok-jogurt/povrce/voce.......

vecera- posni sir/ pileca prsa/ tuna (na salati)-sve ovisi o mogucnostima

pijem puno vode i zelenog caja. no nekako nisam sigurna. htjela bi da mi netko pomogne kako, ali da nije preskupo i nemoguce to iskombinirat:)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 10:46
http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm evo kalkulatora pa ubavi svoje mjere da vidis otprilike koliko kcal dnevno trosis. ovo što si navela mi opet vuce na hrpu ugljikohidrata, a premalo proteina. Koliko posnog, pilecih prsa, tune otprilike? znaci samo jedan obrok u danu uzimas proteine i to vjerovatno u malim dozama što je nedovoljno. Takoder sve masti koje imas su ti iz cega? ulja? suncokretovo ili?
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:04
maslinovo.
ah. malo, da. sve ovisi o mogucnostima, koje nisu velike, jako male.
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:24
možete mi dati neki primjer prehrane za jedan dan?
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 11:49
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 14:24
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

možete mi dati neki primjer prehrane za jedan dan?


D: UH+P+M (npr. raženi kruh, posni sir + med + par badema ili oraha ili nekog drugog orastog ploda ili 1 jaje, 2 bjelanjka, omlet na maslinovom ulju + raženi kruh ili zobene sa posnim sirom i vocem
R: UH+ P+M (npr. krumpir kuhani + povrce neko+ komad pilecih prsa)
V: UH+P+M (isto kao i rucak ili mjesto piletine moze tuna, posni ili neki drugi protein)
pred spavanje- P+M (posni sir+ orasasti plodovi)
evo jedan primjer recimo, ali s obzirom da nisi rekla koliko kcal ti je odrzavanja tj tdee nemozemo znati ni koliko cega trebas. Takoder ne znamo ni tvoje navike, jedes li 2,3, 5 ili vise puta na dan..
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 14:47
kcal(brm)-1382
tdee-2384

evo izracunala sam.
navika mi je oko 3-5 puta na dan. 3 glavna (ponekad prespavam dorucak, ali jako rijetko), 2 medjuobroka (ovisi ako se sjetim i ako sam doma, ili negdje s hranom    )
hvala vam na razumijevanju, skroz sam zbunjena oko svega toga
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 15:42
sljedece clanke bi trebal procitati:
1. https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx
2. https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/31-zlatno-pravilo-prehrane.aspx
3. https://www.fitness.com.hr/prehrana/dijete/31-zlatno-pravilo-prehrane-2dio.aspx

kad to napravis, od svog tdee-a, znaci 2300 kcal oduzmes 20% da bi mrsavila, i dobijes nekih 1800-1900kcal koje onda trenas rasporediti na proteine, ugljikohidrate i masti.
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 21:01
ok, znaci svaki obrok moram izracunat?
uvijek sam mrzila matematiku i brojeve
i to je zbilja nužno?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2014 at 21:41
nije nužno, možeš i napamet ali onda opet ne znas di si zato postoje kalkulatori u koje mozes unosit sta si pojela npr. https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 09:39
uredu!!:)) vec sam dosta skinula cm pa cu sad dalje malo bolje sa prehranom :) puno vam hvala!! :) ako cu imat kakvih pitanja, a sigurno ocu. javim se. doo taad hvala i do citanja!! :)))
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 09:46
iiii ovaj kalkulator sa hranom je odlican :D vec sam mislila nekog pitat kako da si to racunam jer mi je bilo neugodno ovdje :D
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 09:48
tamo si mogu izracunat kroz cijeli dan??
gledam jaja i za dorucak sam jela 2 jaja ali tamo je samo jedno xD mogu li nekako nadodat još?   
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.