New Posts New Posts RSS Feed - kako pocet?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kako pocet?

 Post Reply Post Reply
Author
macak View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote macak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kako pocet?
    Posted: 13 Sijecanj 2010 at 14:12
 i ja imam duze pitanje-treniram 6 god. i pred 6 mj.sam imao tezak lom desne nadlaktice. kirurg je rekao da mogu pocet lagano trenirat za mj. dana. ali sta je to lagano?bojim se da ne preforsiram ili da mi se ne dogodi opet neka ozljeda jer naravno ispao sam iz forme. i da li bi mozda trebao neko vrijeme malo trenirat desnu ruku samo, tako da mi dodje u neki balans s lijevom jer mi je desna stvarno puno izgubila na snazi? Hvala
Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 13:03
  Lagano treniranje je minimalno naprezanje, tj. konstantno opuštanje i stezanje mišica tokom treninga. NE SMIJEš forsirati sa pretjeranim vježbanjem da ne napraviš još vecu štetu od loma koji si imao. A svakako je potrebno da vježbaš kako bi i kost i mišic i cijela struktura ruke vratila svoju funkciju u normalu. Ako si prije 6 mj. imao lom nadlaktice, a ako imaš manje od 35 godina možeš vježbati vecim tempom nego ako si stariji zbog brzine i kvalitete zacjeljivanja i obnavljana organizma. A za vježbe koje ti profesionalci sa ovog foruma mogu ponuditi još se malo strpi

P.S. Ovo svavako nije moje podrucje, ali sam pitao kolegu fizioterapeuta koji mi je prenio savjet na temelju tih informacija koje si dao u svom pitanju i rekao je da je najpametnije to riješiti tako da pitaš nekog tko se bavi rehabilitacijom nakon lomova jer ce takva osoba puno bolje i kvalitetnije objasniti što i kako napraviti da se, kako i sam kažeš, ne napravi još veca šteta.

Ovaj odgovor je stvarno dug

oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
macak1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote macak1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2010 at 14:34
 hvala ti puno ali evo jos cu malo objasnit i pitat,mozda neko drugi je imao takvo iskustvo. mogu ja i nac nekog ko se bavi tim ali danas nista nije besplatno pa mi se ne placa par sto kn za savjet. inace,imao sam veliku masu i meni je ta kost u biti zarasla jos pred 2 mj.ali radi sigurnosti se treba cekat 6-7 mj. posto sam naucen vjezbat ko manijak jedva cekam kad cu opet moc punom snagom pa me izmedju ostalog zanima kad cu moc pocet s jacim kilazama,znaci koliko dugo taj lagani pocetak traje? jer da se mene pita ja bi sad dizao koliko mogu ali znam da ne smijem. nije mene strah toliko za kost jer kost je sad i jaca nego,isto ono kao i kad nogometas slomi nogu pa kad se oporavi,istegne misic ili ligamente,uvijek nesto pa ne zelim da i meni se dogodi neka druga ozljeda radi nespremnosti. ovo je bilo stvarno dugo
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.