New Posts New Posts RSS Feed - Kako da poboljsam svoju ishranu?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako da poboljsam svoju ishranu?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Dakota View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Listopad 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dakota Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako da poboljsam svoju ishranu?
    Posted: 13 Listopad 2007 at 19:45

 Molila bih vas da pomognete sa savjetima u svezi moje ishrane i nacina zivljenja (tjelovjezba) jer trenutno nisam zadovoljna svojim dosadasnjim naporima koje ulazem kako bi postigla zeljene rezultate. Voljela bih smrsaviti i ostati mrsava ali pri tome ne narusiti svoje zdravlje.

Moje fizicke karakteristike:

tezina: 49kg;

visina: š59cm.

Moje prehrambene navike:

pretezno se baziraju na vocu, bundevinim sjemenkama i ponekad cokoladu ali ne vise od 50g dnevno.

Procitala sam brdo literature na tu temu, ali nisam nasla niti konkretne vjezbe koje bi mi odgovarale niti konkretan nacin ishrane. Sve dijete mi se cine kao prevelike kolicine hrane koje moram unositi u sebe. Vise mi pase manje unosenje hrane, ali kvalitetnije namirnice.

Problem? Mozda je problem u tome sto mi je metabolizam usporen, jer jedem premalo hrane, a uopce ne mrsavim?!

Od fizickih aktivnosti:

bavim se hodanjem, 2 h dnevno.

blabla
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2007 at 11:32

Najprije nam moras reci kakva je tvoja prehrana, a tek onda ti mozemo pomoci da ju poboljsas, kuzis?


(Pogledaj moj dnevnik)
Back to Top
Dakota View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Listopad 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dakota Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2007 at 18:40

 Namirnice koje sam navela su moja prehrana,kuzis?

Al eto da ti malo jos pojasnim-npr.danasnja prehrana-š jabuka,š zlica kinder-lade i pola snite kruha i navece bi pogrickala oko 50 grama bundevinih kostica,ala kako sam procitala da su visoko kaloricne-odustajem i od njih.Tako je uglavnom svaki dan,osim sto je voce druge vrste,ali uvijek svjeze.Ne volim meso pa to ne klopam.Nije mi bas neka prehrana i sramota me priznati ljudima koliko malo jedem,a ne mrsavim.Ovakav nacin prehrane prakticiram vec oko 2 godine.Priznajem da nisam debela,ali nekih 5 kila dolje bilo bi idealno!

Tamo negdje prije 7 godina imala sam svega 39 kila,ali tada sam bila premrsava i prebrodila sam tu krizu neke tzv psihicke bolesti-ovo pisem jer se pitam dali sam time totalno unistila svoj metabolizam u toj mjeri da kad jedem kao vecina ljudi-samo se debljam.

Ipak,da bilo tko jede ovako malo kao ja bio bi totalno mrsav,zar ne?!!!!!

POMOc!!!!!!!!!!

 

blabla
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2007 at 19:20
Mislim da ova prehrana koju ti jedes nije dovoljna za normalno funkcioniranje organizma.

Ne kuzim zasto ne jedes bilo kakav konkretan oblik bjelancevina?

Dobronamjeran savjet:

Mislim da bi trebala posjetiti svojeg ljecnika opce prakse i iznest mu plan prehrane i svoj stav o prehrani i o tome ozbiljno popricat.

BTW mislim da ti je metabolizam totalno usporen ovakvim nacinom hranjenja.
  

Edited by Mr G.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2007 at 19:28

S indeksom tjelesne mase  od š9.4 ti si blizu donje granice normalne tezine, i normalno bi bilo zakljuciti da tvoje nezadovoljstvo izgledom nije utemeljeno.

Zato pretpostavljam da tvoja tjelesna gradja nije bogom dana i imas podrucje gdje imas vise sala nego sto bi htjela imati. Drugacije si ne mogu objasniti ...

Ako hoces, posalji mi svoju sliku "ispod vrata". Ja ti mogu strucno procjeniti da li dobro izgledas

Definitivno bi rekao da moras baviti fizickim aktivnostima, jer ako mozes prezivjeti s 500 kalorija dnevno, mora da imas jako usporeni metabolizam. ( Ja bi nakon treceg dana takve prehrane zavrsio u bolnici )

Jesi probala plivanje, pilates, ... ?

Zasto jedes kruh i kinder-ladu ako zelis smrsaviti?
Najbolja hrana za mrsavljenje je ona s niskim glikemijskim indeksom, npr. zitarice, povrce, riba, ...

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2007 at 22:22
uf... jabuka , pola snite kruha i šPICE za cijeli dan...

nisam kompetentna osoba da ti ista kazem, ali definitivno potpisujem savjet Mr.G, u vezi razgovora s doktorom.

svi smo razliciti, ali meni 49 kila na š59 centimetara djeluje sasvim normalno i ne vidim razloga cemu nezadovoljstvo, ili se mozda ipak varam?
 
sretno


Edited by Lega
Back to Top
gardelinka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gardelinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2007 at 12:20

 Ok...zadnja poruka je poslana davno, ali....malo citam.....

Ja sam prije 5 godine imala 52 kg. na š68 cm, i moram priznati da nisam bila zdrava, ni psihicki ni fizicki. Konstantno sam se izgladnjivala i naravno jako puno hodala.

Svi su mi govorili kako sam grozno mrsava, ali neeeeeeee, pa nisam.

Pocela sam s teretanom, navukla na 58-60 kg ovisno o "gustima", i sada sam "SITA I NAPITA".

Savjet Dakoti: mozda da probas unositi vise kalorija dnevno, barem da startas s nekim konkretnim obrokom, i upises neku aktivnost (crobic, teretana...), to ce ti vjerojatno ubrzati metabolizam i nema straha od debljanja.

NO FEAR

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2007 at 19:57
 Isuse boze, 49 i 38 kila!!!! koma....
Back to Top
Vladan View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vladan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2007 at 15:52
Ocajno je da jos uvijek ima ljudi koji izgladnjivaju svoje tijelo a ne kuze zasto imaju visak potkoznog masnog tkiva, necu se ponavljati jer su objasnjenja ovakvih "paradoksalnih" zagonetki vrlo jednostavna i logicna (imam nekoliko tekstova na tu temu na mojoj stranici), inace napravi vitaminsko-mineralnu procjenu i garant ces biti deficitarna u puno toga, nazalost sama si kriva za usporavanje svog metabolizma sa nesuvislo sastavljenom prehranom i prisiljavanjem vlastitog tijela da se nosi sa krajnje nedovoljnim unosom nutrijenata.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2007 at 15:58

 Tako je! Slusaj Vladana!

 

 

 

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2007 at 19:00

Originally posted by Vladan Vladan wrote:

Ocajno je da jos uvijek ima ljudi koji izgladnjivaju svoje tijelo a ne kuze zasto imaju visak potkoznog masnog tkiva, necu se ponavljati jer su objasnjenja ovakvih "paradoksalnih" zagonetki vrlo jednostavna i logicna (imam nekoliko tekstova na tu temu na mojoj stranici), inace napravi vitaminsko-mineralnu procjenu i garant ces biti deficitarna u puno toga, nazalost sama si kriva za usporavanje svog metabolizma sa nesuvislo sastavljenom prehranom i prisiljavanjem vlastitog tijela da se nosi sa krajnje nedovoljnim unosom nutrijenata.
 

Ne zelim uopce drugo nista komentirati....

Back to Top
idnes View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote idnes Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2007 at 18:53
 Ja imam prijateljicu sa otprilike istim proporcijama i ona isto zeli smrsaviti i stalno si je debela... A jede cokolade, peciva, litre kave (nekad je samo na kavi znala biti po 3 dana) uz to pusi kutiju i pol na dan. Ja sam joj bez ikakve dlake na jeziku preporucila psihijatra - samo razgovor o sebi i svome tijelu. Ja osobno mislim da je sve to u glavi (dokazano je) i kao prvo ne treba razmisljati o zdravijoj prehrani nego o samoaktualizaciji, tj. podizanje ega i o samopostovanju. Kada se sve u glavi sredi onda se krenuti baviti tijelom...  Moj savjet iz iskustva...
idnes
Back to Top
BUCA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BUCA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 16:33
JA ISTO IMAM PROBLEM VELIKI ALI NE SA TEZINOM   NEGO SA STRIJAMA  BAVIM SE AKTIVNOSCU JAKO PUNO JEDEM TRI PUTA NA DAN I TO KUHANJA NIKAD NEST STRASNO MASNO JER NESMIJEM...ZBOG TOGA STO SAM DIABETICARKA I NEAM POJMA KAKO DA SE RIJESIM STRIJA......POMAGAJTE
DANDIC
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 17:02
Originally posted by BUCA BUCA wrote:

JA ISTO IMAM PROBLEM VELIKI ALI NE SA TEZINOM   NEGO SA STRIJAMA  BAVIM SE AKTIVNOSCU JAKO PUNO JEDEM TRI PUTA NA DAN I TO KUHANJA NIKAD NEST STRASNO MASNO JER NESMIJEM...ZBOG TOGA STO SAM DIABETICARKA I NEAM POJMA KAKO DA SE RIJESIM STRIJA......POMAGAJTE

Nemoj slucajno tolko puno jest na dan

Ali ko što kažu, u svakoj šali je pola istine, i ako još k tome dodamo to što si dijabeticarka (kojeg tipa?) trebala bi cak što više puta dnevno jesti kako bi konstantno održavala razinu šecera u krvi.

Strija se teško riješiti. Kružile su price o nekoj kremi iz dm-a koja uspijeva u pocetnoj fazi nastanka, ali jednom kad dođu teško ih se rješiti na prirodan nacin. Koža se rastegne dobivanjem na težini i nakon gubitka kg, olabavi na tom dijelu ako se radilo o prebrzom gubitku.
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 18:45
Originally posted by Theia Theia wrote:

 Isuse boze, 49 i 38 kila!!!! koma....

haha,theia! vidiš kaj se događa,sad si ti na 49 ak se ne varam!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2009 at 18:51
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by BUCA BUCA wrote:

JA ISTO IMAM PROBLEM VELIKI ALI NE SA TEZINOM   NEGO SA STRIJAMA  BAVIM SE AKTIVNOSCU JAKO PUNO JEDEM TRI PUTA NA DAN I TO KUHANJA NIKAD NEST STRASNO MASNO JER NESMIJEM...ZBOG TOGA STO SAM DIABETICARKA I NEAM POJMA KAKO DA SE RIJESIM STRIJA......POMAGAJTE

Nemoj slucajno tolko puno jest na dan

Ali ko što kažu, u svakoj šali je pola istine, i ako još k tome dodamo to što si dijabeticarka (kojeg tipa?) trebala bi cak što više puta dnevno jesti kako bi konstantno održavala razinu šecera u krvi.

Strija se teško riješiti. Kružile su price o nekoj kremi iz dm-a koja uspijeva u pocetnoj fazi nastanka, ali jednom kad dođu teško ih se rješiti na prirodan nacin. Koža se rastegne dobivanjem na težini i nakon gubitka kg, olabavi na tom dijelu ako se radilo o prebrzom gubitku.


mislim da nema neke određene,idealne "super-kreme" koje rješavaju strije!
bilo kakva hidratantna krema za tijelo djeluje! (pogotovo ona na kojoj piše da je za suhu kožu)
naime,strije su posljedica slabe elasticnosti kože,a što se događa kad je koža svakodnevno hidratizirana? mekša je,elasticnija pa tako i nece doc do "pucanja" kože/strija!
maži se nakon tuširanja svaki put sa kremicom,vidjet ceš-djeluje! (kažem iz iskustva!)

p.s. nije moguce š00% uklonit strije! ovako ceš prevenirati nastanak novih i ublažit ividljivost starih!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.