New Posts New Posts RSS Feed - Kako da mi cura smršavi?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako da mi cura smršavi?

 Post Reply Post Reply
Author
RaZ0R911 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RaZ0R911 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako da mi cura smršavi?
    Posted: 19 Svibanj 2013 at 18:16
Pozdrav..

Dakle moja cura želi smršaviti.

Bilo je sve uredu prije par mjeseci no eto pocela je jesti,nakupilo se sala na bokovima,nogama,trbuhu,rukama..ma uglavnom svugdje cak i na licu.

Pokušao sam joj promjenit jelovnik no to je 1 dan tak a drugi dan opet pizza itd.

Što da radi? 


Back to Top
marina52410 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marina52410 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 18:29
Disciplina i jaka volja. Ne možeš ti nju tjerati šta ce jesti ako ona to ne želi. I naravno, fizicka aktivnost ima veliku ulogu. :)
Back to Top
RaZ0R911 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RaZ0R911 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 18:42
Ona kaže da je spremna sve promjenit da smršavi uglavno ovako to izgleda.

što da joj kupim od tih dodataka za mršavljenje? preporuka?
visoka je 168..73kg.

http://i41.tinypic.com/5bvhgm.jpg


Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 18:59
Ništa... ne bacaj novce bez veze.

Samo sredjena prehrana i trening, to je sve.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 19:54
Originally posted by RaZ0R911 RaZ0R911 wrote:

Pozdrav..

Dakle moja cura želi smršaviti.

Bilo je sve uredu prije par mjeseci no eto pocela je jesti,



Zzz..

Nek ti se cura vrati navikama koje je imala do prije kojih mjesec dana kad je sve bilo uredu.., to bi bilo jednostavno rijesenje, bar mislim, sve u svemu kako ti je Slavonka napisala, trening i pravilna prehrana svima djeluje pa ce i njoj ako ima dovoljno želje i motivacije...




Edited by Thor - 19 Svibanj 2013 at 19:54
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
keclu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Studeni 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote keclu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 19:56
Što god radila (teretana, hodanje, trcanje itd) nemoj ju agresivno uputiti. Pretpostavljam da se do ljeta/plaže želi malo dotjerat.

za pocetak odredite datum... recimo da je to 20.7 (2mj)... to je relativno kratak period. Svega 8 tjedana. S obzirom na tjelesnu kilažu od 73kg realno i zdravo je da gubi cca 700-750g tjedno. Naravno, može i više, ali tijelo se voli buniti protiv naglog skidanja kilaže što ce rezultirati letargijom, naglim padom sex drive-a, te u konacnici izletima u pekaru...

koliko smo puta culi onaj magicni potez "podignuo sam kalorije i poceo gubiti na tjelesnoj kilaži, a prije toga sam stagnirao". Nema nikakve magije u podizanju kalorija osim što se pojedinici zaista pocnu držati zacrtane dijete i jelovnika, a onako se izgladnjuju i nakon 4-5 dana pošalju sve u PM i pocnu žderat (što ne priznaju)...

dakle... sve polako, probajte prihvatiti novi lifestyle, životnu promjenu, trenkajte zajedno, idite u šoping, budite maštoviti i kuhajte low fat/low carb recepte(kombinirajte)...

Za pocetak neka eliminira
-sokove
-junk food
-pekaru
-oblizeke i grickalice

Neka se zadrži na 3 cjelovita obroka dnevno i neka budu kombinacija ugljikohidrata, proteina i masti. Povrce uz svaki obrok, voce 1-2x dnevno (voce se jede u komadima).

nešto tipa:
1. dorucak
-manje pecivo (manja žemlja ima 60 grama)
-50g dimceka
-jabuka
-mali jogurt

2. rucak
-komad pileceg mesa
-2 kuhane mrkve i 1 kuhani krumpir
-zelena salata sa malo bucinog ulja

3. vecera
-posni sir
-paradajz/krastavac
-kuhano jaje
-šnita kruha

Na tu foru... idite u šetnju, u dalji ducan. Hodajte, smijte se, šalite na racun sala. Nemojte ocajavat, plakat, kenjkat i izgadnjivat se.

Cardio: ako se nikada nije bavila tjelesnom aktivnošcu neka pocne sa 4x tjedno po 30min šetnjama(3-4km)... Neka tjedno dodaje po 15min ili dodatni dan dok ne dodje na 7x tjedno. Onda može ubacivati i kratke šprinteve itd...

neka doma radi neke vježbice sa tjelesnom težinom(prvenstveno za gluteus)... Uskoro cu napisat clanak o ovome pa necu sada posebno pisati...
Za 2mj ce se vidjeti veliki napredak, za 6mj je fitness model. 

Ili ju pošalji meni u teretanu pa cemo ju srediti. Big smile



Edited by keclu - 19 Svibanj 2013 at 19:57
...prehrana/trening, strucno vodstvo na podrucju Zagreba. ZA informacije, pošaljite PM.
https://www.facebook.com/Nutricionizam.fitness

BLOG: http://nutricionizam-fitness.blogspot.com/
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Svibanj 2013 at 21:36
Originally posted by keclu keclu wrote:


Ili ju pošalji meni u teretanu pa cemo ju srediti. Big smile



Ha ha ha.....LOLLOLLOL
Back to Top
RaZ0R911 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote RaZ0R911 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 21:52
Nažalost trenutno je na 79kg i stanje se DRASTICNO pogoršalo,natjerao sam ju u teretanu.prethodno tome sredjivao sam joj prehranu,što je uzrokovalo "suzice" i protestiranje gladovanjem,a poslje toga prežderavanje u hrani.

Sutra krece u teretanu,možete joj preporuciti workout plan?


Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2013 at 22:31
Hm... nema ništa na silu pitanje je želi li ona to uopce
Ako je odgovor da, onda je pitanje što voli postoje razliciti tipovi treninga i nisu svi za sve
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.