New Posts New Posts RSS Feed - kada vjezbati
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kada vjezbati

 Post Reply Post Reply
Author
nera View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2007
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kada vjezbati
    Posted: 27 Ožujak 2007 at 13:36
 Nakon histeroktomije koja mi je obavljena u mjesecu oktobru moze li mi ko reci kada bih mogla poceti sa trbusnjacima jer se sala lijepo "nalijepilo" kako nemam neke teze aktivnosti
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 17:01
 Dali je histeroktomija obavljena klasicnim nacinom ili laparaskopski?
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 17:13

po mojem (nestrucnom) misljenju, trbusnjaci su neucinkoviti u skidanju sala...

najbolje za skidanje sala su one aktivnosti kod kojih se dosta brzo zadises, bilo ti se "podupla" i znojis se... trbusnjaci bas ne spadaju u tu kategoriju, barem ne kod mene....

kardio-vjezba koju ja radim:

š. stojis uspravno, ruke su ti ispruzene uz tijelo, u rukama drzis bucice (utege)

2. podignes ruke savijajuci ih prema prsnom kosu (standardna vjezba za bicepse)

3. podignes ruke iznad glave, tako da budu ispruzene prema gore

4. vratis se u š. polozaj, zatim se spustis u cucanj, odlozis utege na stranu, nagnes se prema naprijed oslanjajuci se na ruke i ispruzis noge tako da zauzmes polozaj za sklek (opcionalno: napravis sklek)

5. vratis se u cucanj, uzmes utege i ustanes, sad si opet u š. polozaju i radis ispocetka


ja napravim 6 serija po 20 ponavljanja (s sklekom) s bucicama od 3,5kg
mogu reci da se posteno oznojim, bilo mi se digne na š60


naravno djevojke mogu koristiti lagane utege, škg, i sklek ne moraju napraviti...



Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 19:17
Fitness.hr je fizioterapeut, najbolje njega slusaj, ipak je covjek strucnjak!

Kad je meni ovaj fizioterapeut u teretani poceo nesto pricat  o gradji koljena, covjece, nisam ga apsolutno nista skuzio, sve neki latinski nazivi i to!

Al dobro, recimo taj fizioterapeut nista ne kuzi kad ja njemu pocnem o kompjuterima, tako da svatko zna nesto!


Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 19:37

Originally posted by fitnessHr fitnessHr wrote:

 Dali je histeroktomija obavljena klasicnim nacinom ili laparaskopski?
 

 predlozio bih da se koriste rijeci suskladne obicnom covjeku.Da svi mi obicni ljudi razumijemo.................................................. ........................................................HIST EROKTOMIJA-ostranjenje maternice operativnim putem,KLASICNI METOD gdje je duzina reza negdje oko š2 cm

 LAPAROSKOPSKA HISTEROKTOMIJA----moderna naprednija metoda sa tri reza u duzini 0.5 i š cm,,,,,,odlikuju je brz postoperativni oporavak(pacijent ustaje nakon operacije š2-24 sata)(kraci boravak u bolnici š-3 dana kao iu manje postoperativnih komplikacija)  

 

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 22:01
 Prihvacam prijedlog ali posto su mene na predavanjima iz anatomije i medicine ucili da koristim te rijeci nekad mi izleti, ali shvacam da to izgleda glupo pa cu se potruditi da ih izbjegavam.
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2007 at 22:46
ma samo ti napisi strucan naziv,ali pokraj pojasni sta znaci.barem cemo nesto  nauciti

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2007 at 10:26

Originally posted by fitnessHr fitnessHr wrote:

 Prihvacam prijedlog ali posto su mene na predavanjima iz anatomije i medicine ucili da koristim te rijeci nekad mi izleti, ali shvacam da to izgleda glupo pa cu se potruditi da ih izbjegavam.
 

netrebas ih izbjegavati vec naprotiv koristiti, samo nebi lose bilo da se koriste i sinonimi za te rijeci( naravno na hrvatskom),,,,vecina tih izraza su latinskoga porijekla kao u zadnje vrijeme i engleskoga jer se medicina sve vise okrece engleskom govornom narjecju.........VIVA ITALIJA

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2007 at 11:43
Samo ti koristi te rijeci, nisam ja mislio s ovim prije rec da ih ne koristis, nego samo da ih ja ne kuzim, pa bi bilo super ako bi uz neku strucnu rijec napisao objasnjenje na hrvatskom da bi svi mi to skuzili i ponesto naucili!

A tako cemo i mi  naucit  poneku strucnu rijec


Samo ih koristi i dalje, pa bolje za nas da naucimo nesto,kao sta je i emilio rekao


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.