New Posts New Posts RSS Feed - Junk meal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Junk meal

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2014 at 11:37
Pa tako je, upravo to, nije čak ni stvar u tome da je to najslađe nego nas sve te zabrane nečega jednostavno tjeraju da o tome intezivno razmišljamo...što nas na kraju dovodi do pretrpavanja time :) Nekad se to dešava i čisto iz te sklonosti nekih ljudi da idu na sve ili ništa pa kad si popuste u nečemu misle da su ionako zbrljali pa sad može i kutija otić Big smile Velika je razlika između 2 keksa i cijele kutije Smile


Spominješ profiće, da, ima nešto i u tome (što se potrebom za restrikcijima tiče) mada bi trebalo promijeniti fokus gledanja, odnosno maknuti ga sa "mučenja i ograničavanja" u normalan način života kojem spontano težiš. Recimo, nekad je ljudima koji nisu u tome teško zamisliti da netko stvarno uživa u svoj toj pažnji na hranu, vaganju, kombiniranju, kuhanju....a tom koji to radi je to zbilja ono, najprirodnija stvar na svijetu, pa i da je daleko od profija. Do tog stanja treba doći, pa onda nećeš na sve ovo gledat kao na neko mučenje i ograničavanje. A i budimo realni, mislim da većina natjecatelja nebi baš to uspjeli biti da sve rade na prirodan način :) Makni im sve one kemikalije, supresante apetita, hormone i sve te čudalije pa da vidimo koliko bi izdržali :)

Svega pomalo, a najviše dobroga i sve teče kako treba.







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 16:55
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Pa tako je, upravo to, nije čak ni stvar u tome da je to najslađe nego nas sve te zabrane nečega jednostavno tjeraju da o tome intezivno razmišljamo...što nas na kraju dovodi do pretrpavanja time :) Nekad se to dešava i čisto iz te sklonosti nekih ljudi da idu na sve ili ništa pa kad si popuste u nečemu misle da su ionako zbrljali pa sad može i kutija otić Big smile Velika je razlika između 2 keksa i cijele kutije Smile


Spominješ profiće, da, ima nešto i u tome (što se potrebom za restrikcijima tiče) mada bi trebalo promijeniti fokus gledanja, odnosno maknuti ga sa "mučenja i ograničavanja" u normalan način života kojem spontano težiš. Recimo, nekad je ljudima koji nisu u tome teško zamisliti da netko stvarno uživa u svoj toj pažnji na hranu, vaganju, kombiniranju, kuhanju....a tom koji to radi je to zbilja ono, najprirodnija stvar na svijetu, pa i da je daleko od profija. Do tog stanja treba doći, pa onda nećeš na sve ovo gledat kao na neko mučenje i ograničavanje. A i budimo realni, mislim da većina natjecatelja nebi baš to uspjeli biti da sve rade na prirodan način :) Makni im sve one kemikalije, supresante apetita, hormone i sve te čudalije pa da vidimo koliko bi izdržali :)

Svega pomalo, a najviše dobroga i sve teče kako treba.









slažem se sa svime
Never give up
Back to Top
SeaPrincess View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2014
Location: All around
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SeaPrincess Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 17:26
Svaku nedjelju junkam. Cijeli dan :D Pritom pripazim malo da ne predjem kcal odrzavanja, ali ne pazim uopce na makrose. I to mi cuda radi za metabolizam. Valjda. Uglavnom, ja se uvjeravam da junkanje pridonosi mom napretku :D za sad, ide dobro. Overall, da ne junkam, ja bi poludjela. Ne uzivam bas u previse jela, poglavito onih zdravih, i moram se nauzivati barem jednom tjedno, skoro pa bez ogranicenja :). A i ne namjeravam se any time soon, ili ikad, natjecati za Miss Bikini, te mislim da je redovito junkanje u redu kod nas koji svojim divnim tijelima ne placamo racune i hranu :D

Edited by SeaPrincess - 31 Srpanj 2014 at 17:26
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 17:29
Što to spada pod junk? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 17:40
moj metabolizam je pravi stroj. valjda sam tipični ektomorf, mada u te podjele ne vjerujem previše...

sve što više jedem sve je brži...prije dok sam brojao kalorije bio je usporen i jeo sam 5 puta manje nego sad i  dobijao na kilaži, a sad jedem koliko god mogu i sve što hoću, ali valjda imam prebrz metabolizam tako da ništa ne dobijam. čak sam zadnjih tjedan dana možda i izgubio kilu-dvije. al i ne važem se više tako često, možda jednom mjesečno tek da vidim kakvo je stanje. vozim svaki drugi dan bicikl 20-tak km i pomalo vježbam. i tek sad uživam u ovome, a ne onda dok sam brojao svaki gram riže ili svaku šalicu mlijeka...
Never give up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 18:10
Hehehe tijelo iznenađuje iz dana u dan :) ja se šokiram na koju količinu stagniram :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
SeaPrincess View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2014
Location: All around
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SeaPrincess Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 19:20
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Što to spada pod junk? :)

Pizza Clap

U PMS-u Kinder čokoladice - inače u ostale dane ne volim ništa slatko i mrzim kolače  i slično :D

Pašta bolonjez Clap Ma sve vrste pašte i lasagne Clap

Pomfri Clap Pomfri Clap

Pringles od paprike Clap

Sladoled Clap

Još malo pizze  Clap

Ali ono najvažnije - mogu se napit malo više vina od jedne čaše u tri dana :alkos: Clap




Edited by SeaPrincess - 31 Srpanj 2014 at 19:21
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2014 at 23:45
Alkosu pizza nije junki niti pomfri hahaha :))

PAŠTA I BOLONJEZE? PA NEMOJ ME ZEZATI  znaoo sam LOL

Reci mi što je tu junk? LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 12:28
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

moj metabolizam je pravi stroj. valjda sam tipični ektomorf, mada u te podjele ne vjerujem previše...

sve što više jedem sve je brži...prije dok sam brojao kalorije bio je usporen i jeo sam 5 puta manje nego sad i  dobijao na kilaži, a sad jedem koliko god mogu i sve što hoću, ali valjda imam prebrz metabolizam tako da ništa ne dobijam. čak sam zadnjih tjedan dana možda i izgubio kilu-dvije. al i ne važem se više tako često, možda jednom mjesečno tek da vidim kakvo je stanje. vozim svaki drugi dan bicikl 20-tak km i pomalo vježbam. i tek sad uživam u ovome, a ne onda dok sam brojao svaki gram riže ili svaku šalicu mlijeka...


Mogla bi i ja počet manje pazit Pa da vidimo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 14:04
Originally posted by SeaPrincess SeaPrincess wrote:

Svaku nedjelju junkam. Cijeli dan :D Pritom pripazim malo da ne predjem kcal odrzavanja, ali ne pazim uopce na makrose. I to mi cuda radi za metabolizam. Valjda. Uglavnom, ja se uvjeravam da junkanje pridonosi mom napretku :D za sad, ide dobro. Overall, da ne junkam, ja bi poludjela. Ne uzivam bas u previse jela, poglavito onih zdravih, i moram se nauzivati barem jednom tjedno, skoro pa bez ogranicenja :). A i ne namjeravam se any time soon, ili ikad, natjecati za Miss Bikini, te mislim da je redovito junkanje u redu kod nas koji svojim divnim tijelima ne placamo racune i hranu :D


Smile Dobro je imati te neke free trenutke, kad totalno bez opterećenja uživamo u onome što volimo jesti, ali mene više brine ovo boldano kod tebe Smile

Po meni je to 1 dan gušta u zamjenu za 6 dana mučenja - na mjesečnoj i godišnjoj bazi skupi se poprilično tih mučeničkih dana što meni i nije baš recept za sretan život Big smile Ne kažem da moraš na silu uživati u svoj "zdravoj hrani", svi imamo nešto što nam ne ide, ali pretpostavljam da ima toliko tih kreacija koje biš si mogla raditi da stvarno počneš uživati u hrani koja je dobra za tebe. Time biš i imala manje potrebe za junkanjem taj 1 dan, bio bi ti dovoljan i 1 obrok možda. Meni ti cjelodnevni izleti nikad nisu bili jasni Smile Kad mi se jede nešto, pojedem i vozim dalje po svom.  Makar to bio sladoled svaki dan - samo ga ukalupim u okvirne kcal ili tempiram oko treninga. Nekad i ne, priuštim si koju kcal više ili time zamijenim uh-e pa pojedem uz obrok proteina s povrćem . Kad krenemo testirati sebe (a i druge), skužimo da se možemo zdefkati sa "junkom" isto kao što se možemo udebljati sa "zdravom" hranom Wink


Mislim da još dosta kočnica moraš otpustit i mitova razbit ali doći će to sve na svoje.....samo se stalno preispituj i ne vjeruj svemu što čitaš, pa ni ovome dok ne provjeriš na sebi Tongue


Pašta bolonjez junk....ccccccc.... LOL







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2014 at 15:44
Ja sam testirao na sebi i skužio da kad jedem junk da nikak nemrem prestat to jest...uglavnom,jedan pizza kebab(velika pizza sa puretinom i hrpom svega i punjenim rubom) mi nikak nije dovoljan da bi i malo bio sit pa još uz to naručim i punjenu štrucu sa piletinom,sirom i špinatom i pohanu piletinu(sendvič sa umakom i ostalim čudima) i ni to mi nije dosta neg još moram naručit kasnije 4 pakovanja palačinki sa nutelom,čokoladom,karamelom,pa neke punjene mljevenim orasima,lješnjacima i čokoladom...jednostavno taj junk food tako reagira na mene da kad ga krenem jest jednostavno pojedem svaku glupost šta mi dođe pod ruku...tak da junk sad pokušavam uopće ne jest,niti malo,jel krenem uvijek sa malo i nemrem se iz nekog razloga zaustavit na jednom.A problem je i što kod tih stvari iz restorana neznaš koliko imaju kalorija pa ako podcijeniš njihovu kalorijsku vrijednost začas si u jednom obroku(kao slučaj kod mene) središ cijeli tjedan treninga i jedenja u potrebnim kalorijskim okvirima,ovisno o cilju...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 08:16
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ja sam testirao na sebi i skužio da kad jedem junk da nikak nemrem prestat to jest...uglavnom,jedan pizza kebab(velika pizza sa puretinom i hrpom svega i punjenim rubom) mi nikak nije dovoljan da bi i malo bio sit pa još uz to naručim i punjenu štrucu sa piletinom,sirom i špinatom i pohanu piletinu(sendvič sa umakom i ostalim čudima) i ni to mi nije dosta neg još moram naručit kasnije 4 pakovanja palačinki sa nutelom,čokoladom,karamelom,pa neke punjene mljevenim orasima,lješnjacima i čokoladom...jednostavno taj junk food tako reagira na mene da kad ga krenem jest jednostavno pojedem svaku glupost šta mi dođe pod ruku...tak da junk sad pokušavam uopće ne jest,niti malo,jel krenem uvijek sa malo i nemrem se iz nekog razloga zaustavit na jednom.A problem je i što kod tih stvari iz restorana neznaš koliko imaju kalorija pa ako podcijeniš njihovu kalorijsku vrijednost začas si u jednom obroku(kao slučaj kod mene) središ cijeli tjedan treninga i jedenja u potrebnim kalorijskim okvirima,ovisno o cilju...

Nemoj se jebavati toliko sa kalorijama :)

Moj ti je savjet da ne dođe do tih prežderavanja..da koristiš češće ali manje cheat mealove...:)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 18:21
Ma ništa od tih malih cheatova,to mi nije neka uživancija...radije to ne jedem uopće ako nemogu se pravo toga najest...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 18:55
Čekaj dali je problem kod tebe kao i kod mene proždrljivost? Mislim kod mene nije bitno što ću jesti nego da je puno količine..ako su to faktori..ja sam riješio to sa 6 obroka... i između njeih još nešto gricnem ..znači često jedem konstantno svakih 2-3 sata..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2014 at 19:52
Pa moglo bi se i reć,samo što meni to sa puno obroka nikak ne odgovara,ne paše mi,meni je super da jedem manje preko dana pa onda navećer velika večera koja traje skoro 2 h...
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2014 at 00:27
Mettastsza ja sam isto jako prozdrljov haha evo ja mogu bez problema dvije velike pizze,tako da se ja ni u jednom od svojih 6 obroka NIKAD NENAJEDEM haha :) a imam samo 65 kg : P
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.