New Posts New Posts RSS Feed - Juhuuu, ima li koga za društvo?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Juhuuu, ima li koga za društvo?

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2021 at 14:22
Ma crnog đavla 2-3 tjedna!!! Kad imaš toliki višak, prvih 10kg je gotovo neprimjetljivo😣 Pa period kad nemožeš skinuti ni gram, vaganje bespotrebno svaki dan koje baca u depru... Treba debeloj osobi vremena da shvati kako sve funkcionira, kad ne padaju kg, padaju cm... i tako...
Bit priče je posložiti glavu, shvatiti da ako "zgriješiš" tu i tamo, neće se ništa dogoditi, ali i da nema povratka na stare navike, jer kg se vračaju puno brže no što idu dolje! Izdržati barem pola godine dok rezultati ne postanu vidljivi svima oko tebe, e tada je posao obavljen na pola i motivacija je 🔝 Uglavnom, opet kažem, jedino jaka glava može pomoći, sve drugo samo traži izgovore i nije na duge staze
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 08:48
Heeej Vitova mama, hvala ti na javljanju! Baš si me motivirala i vidim da govoriš iz iskustva! :)) To je to! :) A i objasnila si mi koncept oko tog vježbanja i to, znači u pravu sam - vježbe snage bi bile baš poželjne.

Ja sam inače dosta veliki hodač, ali od tog nije bilo puno koristi. Više sam se nekako "nabila", nego smršavila. No, bar se nisam debljala!

Zadnjih šest mjeseci sam zbog posla prestala hodati i primjećujem da mi fizički nije dobro. Imam problema s inzulinom (nije još dijabetes, ali na dobrom sam putu) i nekidan mi je bilo toliko loše da sam shvatila da nema više zafrkancije. Bližim se 5 banki i ako se ne uozbiljim neću imati dug ni zdrav ostatak života :-(

Baš sam happy što sam vidjela tvoju poruku, definitivno krećem s dijetom, a baš istražujem koliko će me koštati pretrage za to oko dijabetesa, tako da ili sad ili nikad! Javim se! :)

Super je da održavaš kilažu. I ta, to za kožu, to sam shvatila. A gle, ja bih bila u stanju dignuti i kredit kad bih došla do te faze :) Inače, može se i preko HZZO-a, ako ti je baš ozbiljan višak, mogu ti dati neke linkove!
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 10:17
Znaš da je bio četvrtak! HAHA to mi je baš fora! :)

I dobro da si naglasila da je cheat MEAL a ne cheat DAY. Kod mene je uvijek bio cheat DAY, a onda naravno i WEEK :) Ma katastrofa!

Što ti je u tome svemu bilo najteže? Da li se to hodanje povećavalo onda u kilometraži? Jesi li u početku samo hodala, kad si počela ići u teretanu?
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 10:31
Hej,pa drago mi je ako uspijem pomoći😊 Iskustvo je ipak najbolji motivator, iako nismo svi isti.
Kaj se hodanja tiče... ovako... prije mi je trebalo cca 1h 15min za 6 km i polako se ubrzavala dok nisam došla do toga da mogu 1km odhodati ispod 10min, tu sam počela i sa laganim trčanje,ali to nije bilo "preko noći". Gym? Paaa... bilo je to u 2.dijelu kad sam opet vratila bila par kg, ali i sa 90kg je lakše nego sa 108kg🙄 Nađi dobrog pvt trenera koji će ti pokazati vježbe, ako imaš mogućnosti, uzmi barem 1x tjedno privatni sat...
E sad... neće bit lako, samo ne odustaj! Ako i zbrljaš,ništa strašno, samo nastavi! Ja i sad uz 4-5 treninga tjedno u gymu, nastojim barem vikendom bit na 10km hodanja. Usudim se reči da je bilo kakvo kretanje bolje od sjedenja,jer MORAŠ trošiti uneseni kcal. Pogotovo ako imaš problem sa inzulinom, 3x15min dnevno hodanja ti je min (igrom slučaja sam "proučavala" taj dio na prethodnom poslu)...

Edited by Vitova_mama - 09 Rujan 2021 at 10:37
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 10:33
Eh, a ovo sa četvrtkom...hahaha pa uvijek sam imala izgovor da ću početi sa dijetom od ponedjeljka... i ostajalo bi na tome! Kad odlučiš nebitno je koji je dan, to je bila poanta☺
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 10:35
Iii jako si me zainteresirana sa ovim preko HZZO-a... baš mi se ne daje 30K kn ako nije nužno... samo mislim da nemam baš predispozicije više za to džabe...svejedno please,pošalji! Možda mi i uspije, onda ću ti biti personal coach doživotno😜🤣🤣
Kako god, držim ti palčeve da uspiješ skinuti to zlo od sala

Edited by Vitova_mama - 09 Rujan 2021 at 10:39
Back to Top
Nerathekera View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nerathekera Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 12:58
Svaka Vam čast. Ali smatram i da je hodanje svakodnevno poželjno i psihički i fizički. Dok su vježbe snage i dizanje utega najvažnije!
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 16:24
Hmmm... aljkavuša ja🤭 tek sad skužila ovo! No dakle, doručak nek ti bude pod obavezno; ja imam par obroka koje izmjenjujem-zobene pahuljice 50gr (5 velikih jušnih žlica) namoči sa par žlica vode na večer, do jutra nabubre i omekšaju, pa pomiješati sa 150gr Grčkog jogurta (onaj iz Lidla Pilosov mi je 🔝), dodam 1 breskvu (cca 15dag) I 10-15 gr indijski oraščića; pa varijanta 2 isto zobene pomiješam sa Wheyem od vanilije (mjericu rastopimo u 1dl vode) I dodam 15 dag borovnica; varijanta 3 - rižin griz 60gr skuham u 2,5dl bademovog mlijeka, u kuhano umiješam snijeg od bjelanjka i mjericu Wheya od čokolade, posipam sa cimetom; varijanta 4- tortilja sa jajima- 50gr pureće šunke popržite na žlici maslinovog ulja, dodaš 10 dag romane tikvice, dok pusti vodu "ubiješ" 1 jaje veće gore; staviš u integralnu tortilju, dodaš 2 šnitice dimljenog trapista,zamotaš i još malo zapečeš na tavi i pojedeš sa 1 paradajzom (cca 10dag)... i tak imam ideja za ove zdrave doručke, samo se moraš naučiti da razmišljaš unaprijed i nosit sa sobom zdjelice sa gotovin obrocima🤣🤣😜 jedino tako nećeš doč u napast i pojest kakvo sranje

Edited by Vitova_mama - 09 Rujan 2021 at 16:27
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 16:29
E da... i piti kavi bez mlijeka, čistu crnu, mlijeko općenito izbjegavati, ali može Grčki jogurt, Kefir i ev.malomasni jogurt. I gledaj da je sve sa što manje masnoće.
Big NO je i gazirano. Pij puno vode, cca 1l na 25kg svoje mase, vidjet ćeš uz vodu će se pokrenuti i procesi koji pomažu da kg padaju
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 22:53
Heeej, super su savjeti, hvala ti puno! Kužim sve i kad bih se tako držala toga, bar 2-3 mjeseca pa sigurno bi bilo rezultata! Problem je što ja jako brzo uvedem cheat day :) i ono što postignem u 5 dana poništim tim danom!

No, mislim da sam mentalno sazorila, mora ti se posložiti puno toga u životu da ti klikne, inače možeš biti na dijetama i tretmanima sto godina.

Osobno sam za "real food" i nekako sam skužila da mi je to najbolje, pa ću probati tako kombinirati. Sve te zdrave namirnice završe tako da ja pojedem ili popijem cijeli paket :) Naravno da se napucaju kalorije. Dva mala paradajzića? To prije nije bilo opće mjerilo, dva-tri-četiri velika prije!

Uglavnom, počela sam kužiti svoju iskrivljenu percepciju i oko porcija i namirnica i svega, a mislim da je to put k otrežnjenju.

Što se tiče privatnog trenera u gimu bijah ga platila prije korone, uglavnom, sprzila lovu na to da imam drustvo za brbljanje u teretani :) Lik je bio simpatičan, kao trener isto ok, ali ono, ja se više ne sjećam vježbi samo zafrkancije :) Ali slažem se, probat ću opet nešto od toga organizirati!

Hodanje za nas s inzulinskom rezistencijom je zdravo, jako zdravo, ali mi dosta teško mršavimo i zato nam je važno jačati mišiće da oni što bolje rasporede sve to i da nam pojačaju bazalni metabolizam.

Vidjela sam da ti trošiš 2000 kcal dnevno, to mi je zazvučalo puno za žensku od 68 kg. No, sad kad vidim da si 5x tjedno u gymu mi je ipak jasnije :)

Ja sam kupila nove trenirke i mislm da će to biti ovaj put to. Ne znam ti zašto točno reći, ali sam sigurna. Četvrtak mi je bio zabavan, a kužim poantu, i slažm se, samo mi je bilo smiješno. To "od ponedjeljka" je stvarno kliše :)

Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 23:11
Ja sam već nekih tjedan dana smanjila klopanje i to je super. Sokove uopće ne pijem,a izbacila sam i vrhnje i mlijeko iz kave, to mi je definitivno smetalo. Čak nekad ubacim i čaj, što je veliki napredak i nadam se da ću ići u tom smjeru!

Ne osjećam više glad za slatkim što je dobar pokazatelj, a čini mi se da sam čak bila u hipoglikemiji jer sam smanjila ugljikohidrate na minimum, pa to nije baš dobro. Uglavnom, moram ubaciti ugljiće ujutro i prijepodne, a onda dalje mogu voziti na LCHF-u.

Uglavnom, bit će nešto od mene. Točno vidim da sam u tih tjedan dana splasnula tj. da sam manje natečena i podbuhla. Nije ono da sam dehidrirala nego sam baš nekako normalnije.
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2021 at 23:37
Danas sam se pošteno najela tek popodne i naravno da sam navečer gladna. Oko 11 sam pojela jogurt sa zobenima. Ajde, moglo je i gore, ali opet, sad ću takva leći.
Definitivno se moram bolje organizirati da više jedem u prvom dijelu dana pa onda ne budem gladna na večer. To sam baš primjetila.

Nerathekera kako si ti? Situacija dobra?
Back to Top
Vitova_mama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Rujan 2021
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vitova_mama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2021 at 09:06
Heej...e još jedna od stvari koje NEBI trebala raditi je da tako jedeš, pregladniš pa oči postanu veće od želuca🙈 planiraj obroke i nosi sa sobom posudice sa hranom... možda će te u početku ekipa malo čudno gledati,ali baš te briga, radiš to zbog svog zdravlja! Jesi čula za grelin? E pa to čudo je krivac za napadaje gladi, malo googlaj🤭
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Rujan 2021 at 18:55
Hvala ti, da!

Smišljam što ću jesti za doručak, da ima ugljikohidrata, a da je prihvatljivo. Ja fakat ne mogu živjet od zrnja i integralnih krekera.

Ma dobro, pomalo. Danas sam se kad sam došla s posla najela kuhanog krumpira. Mislim, ono.

Poslala sam ti neku PM, baci pogled.

Edited by DebelaTetka - 10 Rujan 2021 at 18:56
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 08:43
Jesi li našla neki recept da glumi kruh i da je ok?

Ja moram naći neku zamjenu za kruh, kakvu-takvu.

Takodjer, ja ne kuzim koncept zobenih. Pa zar to nije antinutrijent? I na kraju krajeva i zobene imaju ugljikohidrate, čak bih rekla dosta, a vidim da svi jedu te zobene kaše i obične zobene i ne znam što. S time su se nekad pajceki hranili da ne dobiju prolijev od napoja :)

Ja sam od svih tih kontradiktornih informacija i pokušaja da ih slijedim na kraju razvila kroničan poremećaj prehrane. Ili jedem samo ovo ili ne jedem uopće ono ili ne znam što, nikad se ne hranim kao normalna osoba, a sad više nisam ni sigurna kako se hrani normalna osoba.

Valjda ću spoznati. Loš dan, bit će bolje :)
Back to Top
DebelaTetka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Kolovoz 2021
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DebelaTetka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Rujan 2021 at 16:50
Evo i mene, pomaknula sam se s mjesta i prehodala skoro 5 km danas i zadovoljna sam. Možda nije puno, ali veseli!

Našla sam neki recept za kruh od badema, lana, psilijuma i ne znam čega još. Vidim da je taj psilijum ustvari ljuskica od trputca. Jel se može to zamijeniti s nečim? Nisam ga uspjela kupiti...

Što misliš o tome smijem li jesti ono integralno tijesto iz DM-a? Ono je tamno, ali mislim da je od pšenice.

Kupila sam raženo brašno pa mislim od njega tu i tamo napraviti neku palačniku, kad me baš spopadne. Raženo NEMA ŠEČERA.

Što jedeš od te vrste hrane? Ja moram nešto, ne mogu skroz bez kruha, tijesta i svega. Ne mogu se najesti mesa i povrća.

Danas sam oko 11 jela dinstanu tikvicu, sa paradajz sosom (domaćim) i stavila sam 2 šake kuhane integralne tjestetine, jer mi je inače "prevodeno". Ne najedem se. To me je držalo do 16 sati, kad sam pojela nekoliko raženih krekera, 2 šnitice pršusa, malo svježeg sira i paradajz i papriku. Najela sam se! A sad kad gledam nije to ništa kalorijski pretjernao. Uglavnom, zadovoljna.

Stavila sam malo vrhnje u kavu, jel misliš da trebam i to izbaciti?

Definitivno moram do endokrinologa. Cijeli život imam problema i stalno mislim "mogu ja to dijetom". Ma mogu štangu. Jako teško mršavim, a da sam na vrijeme uzela neke lijekove vjerojatno bi problem puno lakše riješila i to davnih dana.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.