New Posts New Posts RSS Feed - Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jogurt i mlijecni proiz. - da / ne, kada?

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 12:54
SVIMA ONIMA KOJI OVO JOS NE ZNAJU!
Dakle, kolegica prevoditeljica bila u Bruxellesu s predstavnicima Vindije, Sirele i Lure.
Isli su tamo kako bi vidjeli na koji se nacin moraju u proizvodnji mlijecnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.
Uglavnom, ona je slusala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas u HR(sve je legalno, na zalost) - muka joj je bila nekoliko dana....
Idemo po redu:
S i r e v i nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina. Kad bi bili prava, onda bi kostali deset puta skuplje, a mlijeko, da je mlijeko, bi kostalo 20 kn.Naime, mlijeka krave skoro da vidjele nisu. S tim da ih pumpaju steroidima i antibioticima, izbjeljivacima, umjetnim vitaminima,...
Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i vocni jogurti koji imaju toliko secera da djeci definitivno povecavaju agresivnost. Drugim rijecima, marketinski trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno boljih izvora kalcija od mlijeka - to je cisti mljekarski lobi) su nas
naveli na to bespotrebno i STETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi UOPCE ne treba, pogotovo zenama.
Sve vazi i za kisele mlijecne proizvode, posebno LGG koji su zaista bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvaca - kako
ljudi, tako i krava (dobro ste procitali, m r t v a c a).
Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije nase.
S o j i n o mlijeko kao zamjena je bolje, ali buduci da se ne moze (ili moze, ali tesko) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i to izbjegavati.
Glede s a l a m a , p a s t e t a - NEMAJU mesa u sebi. Zato i jest CAJNA kobasa, recimo. Da bi bila mesna, mora imati barem 20% mesa, a i to je rijetkost. Sve se opet napucava steroidima.
Krave koje se uzgajaju za telad koja ce se klati daju bolje mlijeko, al ne prodaje se nama to mlijeko,
nego ono losije (dakle, telici dobivaju bolje).
Dok, recimo, u Japanu se uzgajaju krave na poseban nacin: posebni travnjaci, sve organski uzgojeno, krave imaju masazere, idu na pasu, prije klanja ih se uspava jer inace, ako se zivotinja zakolje, ona je u stresu,
i taj adrenalin se prenosi na meso koje ljudi jedu...
M e g g l e bi trebalo izbjegavati jer dolazi iz Poljske, pa nije sigurno jel ozraceno ili nije.
I tako dalje, i tako dalje...

xxxxx xxxxx
Ravnateljstvo za trzisnu i strukturnu potporu u poljoprivredi
Odjel za informiranje i EU odnose
tel. 00385 š 600 27 43

ovaj mail sam dobio nedavno, samo sam ime maknuo!

Edited by mesek
will smoke your weed for food!
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:10
Dakle lista za odstrel hrane i pica

- Hrenovke
- Pašteta
- Parizer
- Mlijeko
- Jogurti LGG
- Coca Cola
- Cedevita


Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:11
Mesek, thnx za info 

Nisu tu samo mlijeko i mlijecni proizvodi u pitanju, danas sve što jedemo je "umjetno", napucano HGH-om, ozraceno i što vec sve nije, šteta.

Sad zavidim onim špiljskim ljudima koji su išli u lov i jeli sve prirodno,jeli su hranu koja je rasla pod suncem a ne pod svjetiljkom od 60 vati.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:20
  Ispada da vegetarijanci najbolje prolaze? tj najzdravije
Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:23

 a uglavnom da su ljudi znali srat po brazilskoj piletini, ak je vjerovat ovom mailu zdravija je od vecine tog što trpamo u sebe

sva sreca pa mlijecne proizvode ne jedem cesto, osim posnog tu i tam i domaceg tvrdog sira

Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:33
ja posni konzumiram prakticki svaki dan...a gle, šta onda opce ostaje?? tako ima hrpa info o štetnosti i za povrce i sve ostalo..
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:37
Originally posted by Žiga Žiga wrote:

  Ispada da vegetarijanci najbolje prolaze? tj najzdravije


Ma nije nit njima bajno, vjeruj mi

Povrce i voce puno pesticida, sve rajcice iste, paprike se sjaje, nemaju nikakvih mana u izgledu, iste velicine, soja-gmo, ispada da svi mi jedemo otrove i kemikalije a ne hranu
Rijeąeno na PM.
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:51
znam samo da sam nakon ovog maila drasticno smanjio potrošnju mlijecnih proizvoda, posni, neki tvrdi sir sa tržnice i mlijeko uz zobene


a kolko sam toga prije jeo i pio
will smoke your weed for food!
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 13:54
najbolje da se svi sakrijemo u mišju rupu od štetnih proizvoda

alkohol uništava jetru i bubrege, cigarete uzrokuju rak...

GMO hrana uzrokuje rak

prekomjerno izlazanje suncu može izazvati rak

o majke ti ga...ne smijem ni disat više da nebi obolio od necega....

možda od kronicne shizofrenije
Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 14:21
a sad nemoj jest ovo, nemoj jest ono ja to sve
nabrojano ponekad pojedem, bar hrenovke, ova pica sam
izbacio, bez njih mogu, a jogurte sam u posljednje vrijeme
poceo pit š-2 dnevno, da mi reguliraju probavu
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 14:30
  @pitbull: ja pice ne izbacujem, no way
Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 14:56
ja pijem samo vodu, te ponekad popijem capuccino
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 15:03
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

ja pijem samo vodu, te ponekad popijem capuccino

Pitaj Boga kakva je i ta voda... cijevi su stare po š00.god. i sl.

Pripazimo da pricamo ovdje o mlijeku i mlijecnim proizvodima, da nejdemo previše u offtopic.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 15:28
Originally posted by mesek mesek wrote:


xxxxx xxxxx
Ravnateljstvo za trzisnu i strukturnu potporu u poljoprivredi
Odjel za informiranje i EU odnose
tel. 00385 š 600 27 43

ovaj mail sam dobio nedavno, samo sam ime maknuo!


Mogao si i broj maknuti, ovako sam jednim klikom našla ko ti je poslao
Strong is the new skinny.
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 15:32
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Mesek, thnx za info Nisu tu samo mlijeko i mlijecni proizvodi u pitanju, danas sve što jedemo je "umjetno", napucano HGH-om, ozraceno i što vec sve nije, šteta.Sad zavidim onim špiljskim ljudima koji su išli u lov i jeli sve prirodno,jeli su hranu koja je rasla pod suncem a ne pod svjetiljkom od 60 vati.

Paleo diet


Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Ma nije nit njima bajno, vjeruj mi Povrce i voce puno pesticida, sve rajcice iste, paprike se sjaje, nemaju nikakvih mana u izgledu, iste velicine, soja-gmo, ispada da svi mi jedemo otrove i kemikalije a ne hranu

ja kad sam cula da u rajcice stavljaju gen iz riblje ljuske zbog boljeg podnošenja transporta s jednog kraja svijeta na drugi i zaštitu od inih oštecenja, pozlilo mi
Strong is the new skinny.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 15:41

 de neka netko nabaci koju motivacijsku poruku za preživljavanje u ovom svijetu punom otrova i kemikalija

znam da imate koju, ajde šibnite ovdje

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.