New Posts New Posts RSS Feed - još jedna koja treba vašu pomoc...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

još jedna koja treba vašu pomoc...

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: još jedna koja treba vašu pomoc...
    Posted: 22 Kolovoz 2013 at 19:15
ocito sam se ubacila u krivi topic pvi put, pa cu pobati ovdje...
:)
i ja sam odlucila da je vrijeme za promjene. Citam vas svaki dan i svi ste predivna motivacija.
Htjela bi skinuti nekih 10-tak kg. Krenula sam s treninzima svako jutro. Pon, sri i pet imam grupne treninge, a ut, cet i sub uglavnom radim sama - neki cardio, cca 45 min. Problem mi je sa prehranom. Radim do 17, a u 12 imam rucak. Ne jedem meso, pa pokušavam nadomjestiti proteine sa posnim sirom, tunom i jajima. Uzela sam i proteine, ali ne znam kad bi mi bilo najpametnije to popiti...:/ Zasad pijem samo poslije treninga - jednu mjericu (30g) s vodom.
Dakle, obicno poslije treninga nabrzinu pojedem bananu ili neko voce jer odmah pocinjem raditi, pa u 12 posni sir ili neki jogurt sa rajcicom. Pa tek u 17 (kad vec umirem od gladi) jedem neki obrok. A to je rijetko nesto kuhano i zdravo jer sam dalje na gasu. Obicno neko pecivo ili opet voce ili salata. I navecer znam nesto gricnuti oko 9 kad dodjem u stan (grisini npr.). Fali mi slatko... Ne znam kako i sta da ubacim. I eto, molim vas za pomoc. Ovim nacinom nemam rezultata (iako je proslo tek 10 dana), a zelim znati bar da sam na dobrom putu.
Hvala unaprijed ;)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Kolovoz 2013 at 21:35
pozdrav i dobro nam došla

krenula si dobro, trening i zdrava prehrana:))
ne znam jesam li dobro skužila iz tvog posta ali nakon treninga koji je ujutro i natašte popiješ samo whey i voce neko pojedeš?
kako izgledaju treninzi?

Trebala bi malo bolje složiti prehranu imaš na forumu puno o tome napisano pa malo citaj.
Nakon treninga ti treba dobar pravi obrok.

Složi jelovnik pa napiši sigurno ce ti netko iskomentirati.
Bilo bi dobro na pocetku i izracunati koliko ti kcal dnevno treba, koliko trošiš..
Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 11:51
E hvala vama što me primate...
Da, nakon treninga su samo proteini i voce. Jer bojim se uz preteine još nešto više pojesti da se ne udebljam...:p
Kao što sam rekla pon, sri i pet imamo grupne treninge s trenerom. To su obicno kružni treninzi i fenomenalni. E, a ut, cet i sub sama odradim 45 min cardia, pa nakon toga malo cucnjeva, sklekova...ovisi koliko imam vremena.
Bazalni cu provjerit kad dodjem u stan.. Sad sam na poslu :p ;)
a onda i prehranu napisem, jer sam pocela voditi dnevnik svaki dan, pa cu prepisati jedan dan da mi ga malo prokomentirate... :)

I meni je dosta brzih dijeta. Ne zelim cudo u 10 dana, nego samo nauciti neke zdrave navike... A uz to i lijepo izgledati :)
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 14:03
bojiš se da se ne udebljaš od proteina?
budi dobra molim te i ne slušaj ljude koji pojma o nicemu nemaju ali znaju da su proteini za "masu" i da se od njih "deblja" (to je recenica koju meni ljudi govore na poslu kad me vide sa shakerom, uz to je blago teleci pogled u nevjerici ti to piješ??? to je za debljanje)

Dakle sve to su gluposti.

Iza treninga popij whey i pojedi (ili smiksaj s njim) voce ali nakon toga ti treba još jedan pravi veliki obrok sa cvrstom hranom. Najbolji dio dana kada možeš jesti i kada tijelo iskorsiti najkvalitetnije to što si unijela je iza treninga tako da koristi tu privilegiju
Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 19:42
hehehe... Da, upravo takve reakcije sam dobila kad su me vidjeli da to pijem... Pa zato pazim...

e sad... u 12.mj. su mi nutricionistkinje racunale bazalni i bio 1392 kcal. Odonda sam i skinula 3 kg, a malo mi je i tempo drugaciji. Ali bar otprilike...

Pa ovako izgleda moj jelovnik kad je trening u 6:00 vec (prije posla):
7:30 - whey
12:00 - ponesem si od kuce izmiksano jabuka, 2 žlice posnog sira, jogurt, 3 žlice zobenih, cimet
14:00 - neki integralni keks ili voce
18:00 - 200 g posnog sira, tikvice, patlidjan i 1 rajcica
20:00 - budem gladna, pa uzmem nešto malo (1 grisin, cašu jogurta, vocku)

Eto, sad vas molim da me ispravljate i vicite šta da mjenjam!

E, i zanima me još jel da pijem whey u dane kad ne treniram? Sutra planiram odmor napraviti, pa ne znam jel da stajem i s tim.
A od ponedjeljka pod broj 1, pojacavam obrok poslije treninga!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 21:11
Whey možeš piti bilo kada kada trebaš nadomjestiti protein u prehrani, nije toliko važan....ako imaš nešto pojedi mislim na protein....Kakav ti je trening? Koliko cesto? Ne samo poslije treninga pojacaj skroz 2 žlice posnog keksi voce povrce ti nisu pravi obroci baš...tako da samo ako ti osjecaš glad jedi...jer od 6 sati ništa ne jedeš prakticki nekada ti se desi da oko 8 a budiš se u 6 ...znaci od 24 sata na dan ti ne jedeš 12 sati :) 

A i to bi nekako lakše prebrodio da su ti jace kalorije...ali su dosta slabe...pa me znaima kakav trening dolazi još uz to i koliko cesto..i kakav je posao?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 21:26
treninzi su cca sat vremena. pon, sri i pet s trenerom imamo grupne treninge, pa su vecinom kružni i dosta iscrpljujuci. Ut, cet i sub treniram sama - 45 min cardio (traka ili orbitrek), pa na kraju cucnjevi, sklekovi, trbušnjaci. Trening je uvijek ujutro natašte i popijem prije l carnitin.
Posao je sjedeci. 8 sati sam za kompjuterom...
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 22:14
Ako ne jedeš meso gdje je riba, jaja, soja...
Pojacaj tu hranu kako ti mett sugerira i molim te bolji obrok nakon treninga onaj na poslu (možeš na posao nositi kanticu s tunom, jajima, salatom.....)

Bolje ti je napraviti prvo sklekove, cucnjeve i sl pa nakon toga LI kardio
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2013 at 22:15
L karnitin baš i nije nešto u što se isplati ulagat novac;))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 00:48
Hey marty Smile

Možeš li nam reci koja kilaža je u pitanju i koliko si visoka?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 09:42
OK, poboljsat cu prehranu, pa vam pisem...
Najvise me bilo strah oko tog wheya da li dobro pijem. Svjesna sam da mi proteina fali jer osim sto ne jedem meso, jaja i soju bas ne volim, a ribu jako rijetko jedem.

visoka 165, 66kg. Mjerila sam i postotak misicnog i masnog tkiva: 35,3% masno tkivo, a 28,4% misicno tkivo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 10:58
Di si to mjerila?

Ovako...što se treninga tice, to je ok. Ideš na grupni program, dakle tu si vodjena, a kardio radiš izmedju. To je dovoljno za pocetak, s vremenom možeš povecavati taj kardio.

Što se prehrane tice - tu kiksaš. S obzirom da imaš malo veci %BF, pitanje je koliki je taj bazalni uopce, lako moguce da je i niži, pogotovo ako ovako jedeš vec neko vrijeme. Tako da to uzmi u obzir kod izracunavanja potrebnog unosa kcal i zapamti - što veca mišicna masa, to se i bazalni povecava. Cuvaj miške Wink

U ovom primjeru kojeg si navela ti ne prijedješ niti 1000 kcal, što je prepremalo i nece te dovesti do toga što želiš. Samo ceš jesti sve manje jer neceš vidjet rezultata pa ceš se na kraju prejesti kad ti pukne živac od svega toga jer ti ništa ne ide, a muciš se ko pas.

Vecero odmah mijenjaj - tu mora biti nešto konkretno (povrce i neki izvor proteina + nešto zdravih masti, bi bilo najbolje). Kao i obrok nakon treninga - slobodno si daj gušta tu, zaslužila si UH-e dobrim treningom Wink Isto tako - treba povecat proteine, pogotovo u ovom obroku di imaš 2 žlice posnog...2 žlice...daj Tongue Bolje i više posnog nego jogurt. I da, više se fokusiraj na povrce nego na voce. Probaj si ubaciti što više zelenog lisnatog povrca u rucak i veceru najbolje, bar 2 obroka.


Whey piješ odmah nakon treninga, samog ili s vocem?

Treniraš natašte?

Kako reagiraš na UH-e? Jesi gladna nakon njih, teško ti se kontrolirati, napuhuju te, nakupljaš vodu...anything?

Koliko vec dugo ovako jedeš?








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 11:20
ovo sam mjerila u 12.mj. kod nutricionista. Proslo je dosta vremena. Mozda se i promjenilo nesto jer sam pocela vise vjezbati, ali eto okvirno da se bar vidi...

hehe... bas sve kuzis... Moj problem je sto se ja ovog drzim 3 ili 5 dana, pa onda puknem i jedem sve, pa opet ispocetka i tako ukrug. Moram u glavi prelomiti tu granicu.
I sto vise citam o svemu tome, sve manje znam i totalno sam zbunjena.
whey je odmah nakon treninga sam... a trening nataste...
Da ti najiskrenije kazem, UH se bojim... jer cini mi se da je sve sto si nabrojala... Primjetila sam, kad ih veceram, da se budim natecena i podbula, pa zato izbjegavam to vecerati.
Evo zadnja dva tjedna se ovako trudim. Inace moja borba s kilazom je vec dugotrajan proces i imala sam rezultate (skinula 20 kg), ali sad vec par godina stojim i htjela bi to dotjerati do kraja... Mislim da sam si napokon i u glavi poslozila, jer veselim se treningu svaki dan i sretna sam kad mi dan zdravo zavrsi, a oni trenuci slabosti kad popustim i pojedem sto ne bi smjela... mrzim samu sebe. Zato se zelim nauciti zdravo hraniti da ne dolaze ti napadaji gladi gdje sizim i onda sve trpam i zato vjerojatno nema ni rezultata...
eto, sad sam svasta napisala... Nadam se da ces se snaci
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 11:54
Bez brige, snašla sam se Wink

I sve mi je jasno Smile Stojiš vec duže jer se tijelo adaptiralo i vrlo vjerojatno usporilo na taj nacin da sada traži manje energije nego nekad, prije nego si krenula u mršavljenje - što zbog opcenito manje težine, što zbog drugih razloga. Pitanje je kako si skinula tih 20 kg, opet je vrlo vjerojatno (jer to tako ide) da si skurila veci dio mišicne mase uz sve ostalo, tako da se i metabolizam malo usporio time. Tako se lako debljaš i sa malo hrane.....a svaki taj tvoj izlet u prejedanje završi još vecom katastrofom jer tijelo samo ceka da vrati sve što je izgubilo i vecinom sve trpa u masne stanice.

Pukneš najviše zato što jedeš premalo, zato te i tijelo jednostavno natjera da se prejedeš - fali mu energije. Inace, što manje UH-a to je veca želja za šecerima jer ih tijelo traži radi brze energije...a i ne uneseš dovoljno hranjivih tvari opcenito. Da ih unosiš, nebi imala tolike želje.

Najprije se opusti i ostavi se borbe sa sobom, to ti ne koristi. Prije svega - nemoj se mrzit, molim te Smile Vidim da si procitala moj zadnji blog - please, shvati ga i primijeni ga. Taj psihološki dio je užasno bitan. Ništa nas ne može toliko ogranicit tako kao naše negativne misli o sebi. Tako ceš se stalno vrtit u krug. Shvati da sve možeš - samo moraš znat kako.

Uh se bojiš...ok, za pocetak ih izbjegavaj za veceru - tu ti ionako ne trebaju. Dakle - povrce, nešto od proteina i žlica maslinovog ulja recimo. Odlicna vecera. No tamo di biš ih trebala ubaciti je vrijeme poslije treninga, i to bez straha - u to vrijeme ih tijelo najbolje tolerira.

U svakom slucaju, ne diži ih naglo....odi postepeno, tijelo se mora naviknuti. Razne smetnje nisu neubicajene kod dužeg perioda bez UH-a. Tijelo se pomalo odvikne od njihovog korištenja....napuhnutost, fluktuacije šecera u krvi, probavne smetnje...sve je to normalno i zato ih ne treba dizati naglo, pogotovo kod onih koji imaju veci postotak masti, imaju problema sa inzulinskom rezistentnošcu ili ih dugo ih nisu jeli....

Zato diži sve pomalo....treba ti i više proteina, i više dobrih UH-a, i masti.....da dostigneš neki normalan unos kcal. Moraš oporaviti tijelo, a to neceš bez dovoljne kolicine UH-a, i kcal opcenito.

I tebi bi bila dobra jedna pauzica od dijete, kratko, tjedan-dva....s tim da polako dižeš kcal do održavanja. U tjedan dana biš vec trebala bit na nekom svom održavanju (ajmo rec da bi to bilo nekih 1700 max, a možda i niže s obzirom na sve...), ostat tu još tjedan i onda opet krenut u lagani decifit, ali sad s puno uravnoteženijim jelovnikom.

Sad ti meni reci - biš mogla iz svega ovoga nešto sebi složit? Smile Ili sam ja sad tebe zbunila? Big smile

I da...moramo sredit još ovaj whey ujutro :) Ocito ti je prerano da jedeš prije....a daj mi reci, koliko je realno da pojedeš neki konkretniji obrok nakon treninga, a whey sa nekom vockom popiješ na putu do treninga?








Edited by Gym_girl - 25 Kolovoz 2013 at 11:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 12:13
Još nešto - ova tvoja metoda 3-5 dana clean (i u deficitu) pa onda ludilo (ali 1-2 dana povecanog unosa uh-a i kcal, ne 2 tjedna Big smile) cak i ne mora bit tako loša i u biti i je jedna od metoda efikasnog mršavljenja ALI ako je unos hrane pod kontrolom Wink Dakle, radeci to napamet radiš si više štete nego koristi. Onda bolje krenut uravnoteženije i od temelja, pa onda prijec na tako nešto kada treba probit plafon - ali sa znanjem, planom i kontrolom ;)


Edited by Gym_girl - 25 Kolovoz 2013 at 12:35
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marty84 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marty84 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2013 at 12:40
joj Gym... puno ti hvala

nisi me zbunila. sve kuzim. Mogla bi whey popiti prije treninga (da pijem s mlijekom ili vodom?), a poslije treninga cu si onda sloziti mix sa zobenim, posnim sirom, mozda neki bademi, med ili, vec vidim sendvic sa integralnim kruhom, kuhanim jajetom i rajcicom. To cu vec iskombinirati. Vocni jogurti nisu dobri, jel? Dat cu si oduska poslije treninga s UH
A reci mi, ako dignem sad unos tih kcal, jel moguce da dobijem na kilazi? Uf, i grozim se ovog vremena sto nam dolazi. Inace i puno setam, a tesko cu se po kisi natjerat poslijepodne negdje setati...
Da, procitala sam tvoj blog i bas je motivirajuci...   
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.