New Posts New Posts RSS Feed - -još jedan ektomorf
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

-još jedan ektomorf

 Post Reply Post Reply
Author
Bjorgvin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bjorgvin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: -još jedan ektomorf
    Posted: 29 Listopad 2013 at 18:30
Dakle, vjerojatno vec isfurano pitanje oko problema debljanja, dobivanja mase..
Ektomorf sam po gradji i oduvijek mi je to predstavljalo izvor kompleksa koje sam godinama zanemarivao drugim obavezama i pokušao potisnut, medjutim trenutno sam na zadnjoj godini studija i imam nešto više slobodnog vremena i htio bi se ozbiljno pozabaviti tim svojim vjecitim problemom..
Moj najveci problem predstavlja prehrana, mislim da sam dosta izbirljiv i ne jedem prave stvari, usto mislim da imam pojacan metabolizam i nikako pridobiti gram na sebe, a pošto citam da prehrana predstavlja 70% uspjeha ne znam da li meni ima smisla uopce krenuti u teretanu i pokušati nešto promijeniti? citam ove jelovnike i mislim da nisam baš u stanju takav režim provoditi.. muka mi je siliti se i gurati nazor hranu u sebe..ne mogu! imam jedva 70kg i visok sam 189cm. Bio bi najsretniji kada bi dobio nekih 15kg na tu visinu, ali realno vjerujem da je to nemoguce, zadovoljio bi se bilo kakvim vidljim pomakom sa trenutnog stanja.. Ne želim se previše žaliti, želim nešto napraviti iako se nikada nisam nicim bavio, htio bi ozbiljno krenuti i imam želju ako treba i 6x tjedno trenirati, samo ne znam da li ima smisla?  usput, ako vec poznajete neku dobru teretanu sa ozbiljnim trenerima koji su educirani i voljni pomoci kroz cijeli taj proces volio bi da mi nešto preporucite a da nije previše udaljeno od studentskog doma Cvjetno naselje.. Bio sam na razgovoru u fitnes centru Olimp i Adam&Eva ali me nisu previše oduševili..
Hvala na bilo kakvoj pomoci. :)
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 19:20
pozz, ja sa 185cm 81kg na defki   izgledam sad još mršavo, al prijatelju moj ti si ko kostur 189cm/70kg

i da   bez pravilne prehrane nema ništa, jbg ako ti je muka "siliti se" i "muciti se" budi kostur =)

ako ipak želiš nešto postici, pitaj sta god treba i daj da vidimo kak jedeš

" htio bi ozbiljno krenuti i imam želju ako treba i 6x tjedno trenirati, samo ne znam da li ima smisla?" nema smisla da ektomorf trenira 6x tjedno tebi je dosta 4-5x tjedno   naglasak stavit na velike vježbe i papat puno



"usput, ako vec poznajete neku dobru teretanu sa ozbiljnim trenerima"   gdje to nisu ozbiljni treneri da cujem ?
Back to Top
Bjorgvin View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bjorgvin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 19:36
jesam, kao kostur sam, i svjestan sam toga. Posvecivao sam se drugim stvarima u životu, uz 6ogodišnji studij bez ikakvih zaostataka nisam baš imao vremena za išta drugo, zato sam i tu jer želim promjene.
Znam da nema smisla trenirati toliko puta tjedno kao što sam naveo.. time sam samo htio pokazati da imam želju i da sam ambiciozan u svojim namjerama.. prilicno brzo sam sit, i stvarno mi je teško jesti više nego što mi tijelo zahtjeva da bi ispunio taj neki suficit kalorijski u tome smislu sam stavio izraz ''muka''.. dakle doslovno muka!
pa ja mislim da jesu treneri neozbiljni ako im veliš da si prvi put tu, a oni ti odgovore samo evo udji i kreni, ili gdje je trener ujedno i recepcionarka.. mislim, ne tražim da netko visi nad mnom i svaki moj korak prati, ali barem da pokaže i gleda da li dobro izvodiš vježbu i poneki savjet vec puno znaci za nekoga tko je tek pocetnik..
Back to Top
eXpertise View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 200
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote eXpertise Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 20:02
mislim da ako si pocetnik trebao bi najprije savladati pravilnu izvedbu cucnja i mrtvih dizanja, od te dvije vježbe ces biti puno jaci (i veci ako ces papati) ako ih radiš

uz cucanj i mrtva, bench press, zgibovi i dipsevi (ako ih mozes), potiski; moras pitati trenera da ti pojasni te vjezbe   (i probaj malo sam gledati tutoriale na netu, citaj malo na ovom forumu ima svašta , angažiraj se sam)
imati ces puno veci apetit kada ces poceti vjezbati vjeruj mi

kak stojis sa prehranom ? što si jucer i danas jeo
što ti nije jasno još ?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2013 at 00:26
Bjorgvin, razni tekuci mixevi su spas za tebe... i masti u svakakvom obliku Smile

Može primjeri jelovnika?

Bez brige, sve je moguce, samo ce trebat malo informacija sa naše strane i volje i truda sa tvoje Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Matt619 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2013
Location: Faisalabad
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Matt619 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 06:51
Bio bi najsretniji kada bi dobio nekih 15kg na tu visinu, ali realno vjerujem da je to nemoguce, zadovoljio bi se bilo kakvim vidljim pomakom sa trenutnog stanja.  LOLLOLLOL
**** FRank ****
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2013 at 07:42
Zašto vjeruješ da je nemoguce? Nije nemoguce samo po sebi - samo ako vjeruješ u to i nastaviš se ponašati u skladu s tim Tongue

Ako želiš promijeniti to vjerovanje onda prvo moraš nauciti što trebaš raditi, a onda biti uporan u tome.


Edited by Gym_girl - 02 Studeni 2013 at 07:43
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.