New Posts New Posts RSS Feed - Jeli skupo jesti zdravo ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jeli skupo jesti zdravo ?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jeli skupo jesti zdravo ?
    Posted: 28 Lipanj 2009 at 23:22
evo ljudi ovako stoje stvari..

ja sam toliko ogorcen na danasnju spizu da je kucnio cas da recem stop! nabrijan sam do daske.. dosta sam vremena jeo u menzi pomfrit i sranja i da se sada ne ponavljam uglavnom ono sto zelim reci je to, da ja ako hocu da se hranim zdravo, dali moram biti bogatih dzepova, i koje su TO ZDRAVE NAMIRNICE? ja znam da je zdravo to sto ja u svom vrtu uberem jer to nisam poliva nicim, al jel jabuka i soja iz ducana zdrava..?

sokove sam iz upotrebe izbacio, gazirani da ne govorim, meso sve manje i manje, jedan moj frend potpuno ozbacio meso ima godinu dana= kaže "osjecam se fantasticno"!
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 00:44
  Ne moraš biti bogataš, a zdrave namirnice su manje-više sve one koje nisu industrijski prerađene, tj. jedeš ih u što prirodnijem (ili izvornom) obliku.

Search po forumu i baci se na citanje
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 12:36
ovdje postoji rasprava u vezi tvog naslova

Prehrana u studentskim menzama

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 13:47
Zdrave namirnice jesu u osnovi nešto skuplje od ostatka. Npr. posni sir, piletina / puretina / teletina, tuna, crni kruh sa sjemenkama i sl.  No, dakako da se ne mora biti bogataš da se nešto od toga možeš priuštiti.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 13:55
  Kada se s racuna izbaci svo smece, gotovo da dođe na isto..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2009 at 13:56
otkad je meso nezdravo?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 09:58
Ciao ljudi,
Je li zdravo za dorucak svaki dan jesti integralno Sovital pecivo? Ja baš nemam naviku jesti pahuljice od žitarica iako sam vec proucila dobro tu temu i znam da su one zaslađene i pune nekih dodataka niškoristi i da su best one ciste integralne žitarice. Inace, znam za veceru napravit kašicu od integralnih žitarica bez šecera s mlijekom i to onu za bebe marke Milupa iz njihove linije BIO proizvoda. Tako da sam svaki dan na Sovitalu, ali malo mi je dorucak jednolican, pa bih isprobala nešto drugacije. Imam dosta problema sa želucem, jaki gastritis, upala jednjaka, pa u nedostatku svježeg voca ponekad koristim djecje vocne kašice i pritom tražim one bez dodanih šecera, di je š00 % voce. Kakav vam je stav prema njima?   Osim pitanja, imam i savjet:          ;  
U svakom slucaju, preporucam posni sir u svakom obliku i svaki dan-u slanoj ili slatkoj varijanti.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 10:39
isprobaj sitne zobene, kuhane na mlijeku, kuhaš i svega apr minuta uz stalno miješanje dok ne bud eonako gusta kaša.. jedeš ih sa medom i vocem    vocne kašice su ok..
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2009 at 13:17
Puno hvala na savjetu. Inace sam s ovog portala jako puno naucila o nutricionizmu i vježbanju, svaka cast i sve pohvale. Nove i pametne ideje uvijek dobro dođu.Pozdrav
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 11:19
mene zanima sto je najbolje jesti ujutro za dorucak znaci i koliko mnogo se moze jest ?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2009 at 14:29
Evo par jelovnika.
-crni/integralni kruh, posni sir i jogurt,komad voca
-voce i integralne žitarice(no sugar) s mlijekom ili jogurtom
-graham pecivo ili sovital pecivo(crno sa sjemenkama) i sirni namaz lagani, rajcica
-crni kruh, lagani margo, med/pekmez s visokim postotkom voca i manje šecera, caj po želji
-integralno pecivo, pureca tost šunka, tvrdi sir ili mozarella, rajcica, vocni sok

Samo bez lisnatih tijesta, krafni, kroasana i slicnog smeca.

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2009 at 21:19
  JE! Sve što je zdravije je i skuplje.

Pogledaj samo usporedbe integralne riže, tjestenine i kruha s bijelim. O puretini da ni ne pricam. Posni sir koji je neko vrijeme bio i po š9 kn.... Povrce (glupa kristalka je u konzumu prije 2 mj bila š7 kn - za zelene listove!!!!).... Voce (trešnje za 35 kn i sl)....

 Ajde, još se ne žalim jer kad odem van hr, sve sto nije GMO, tj. što je oznaceno kao "organsko" - što znaci da je paradajz normalne velicine, a ne kao lubenica - je 3, 4 puta skuplje!!!

Bilo kako bilo, ne štedim baš na hrani. Izabrala sam hraniti se zdravo, a daljnjeg izbora nema, nažalost.


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2009 at 00:30
  Theia otkud sad ovaj napad dark-side misli?

Ja ne znam gdje ti kupuješ i šta kupuješ da je tako skupo da se ne može jesti svaki dan i biti zdravije od junka?

Osvrni se malo oko sebe i citaj šta smo pisali po forumu o ovome
Back to Top
dino88 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 62
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dino88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2009 at 14:17
neko je spomenuo integralne stvari, zitarice i to..

ljudi moji, pa to je nevjerojatno tesko za nabavit ! skoro pa i nemoguce..pogotovo na selu..al dobro posto mi je split relativno blizu mogao bih nabavit ali problem je sto nekidan primjera radi: u nekoj pekari bilo je nekih buhtli koje nisu od lisnatoga tijesta ali samo š0-tak, tako da se ne uspije doc. sve je inace od lisnatog!

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2009 at 17:36
ma što je skoro pa nemoguce? kupi si š0 kila zobenih za nekih š00 kn i jedi brate.. uz to ti ne treba nbišta drugo osim mesa i salate! možeš jesti i rižu, ne možeš mi reci d aje i rižu teško nabaviti
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2009 at 12:09
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Theia otkud sad ovaj napad dark-side misli?

Ja ne znam gdje ti kupuješ i šta kupuješ da je tako skupo da se ne može jesti svaki dan i biti zdravije od junka?

Osvrni se malo oko sebe i citaj šta smo pisali po forumu o ovome


Pa npr. - š kg bijele riže nabaviš i za 5 kn, dok je š kg integrlne i preko 20 kn. Ne možeš reci da nije razlika.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.