New Posts New Posts RSS Feed - Jel valja ovo sta?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jel valja ovo sta?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 05:19
Originally posted by bucka1990 bucka1990 wrote:

Originally posted by dodoos dodoos wrote:


Originally posted by katniss katniss wrote:

al stisni samo, ne daj se da te preuzme sivilo, doci ceš na svoje... Wink

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Hvala na podršci. Puno mi to znaci.SmileVidjet cu s doktoricom u vezi pregleda, jer što je najgore od svega nemam zdravstveno, niti imam pravo na njega. Confused


Kako nemas zdravstveno?
Zasto nemas pravo?


Kad sam se ispisala s faksa, cekala sam neke papire da stignu i buduci da su se negdje izgubili, dok su stigli meni je isteko pravo za dostavu papira HZZO-u i ostala sam bez zdravstvenog. Trenutno sam nezaposlena, da bih dobila pravo na zdravstveno moram prvo raditi 6 mjeseci.

Originally posted by katniss katniss wrote:

mislim da je vadjenje hormona štitnjace ak nemaš zdrasvteno nekih 50-60 kn, dakle nije preskupo... u privatnim poliklinikama di rezz dobiš isti dan je mislim cca 200 kn Shocked

pa meni se jelovnik cini okej, ne znam... možda si takve gradjeko i ja da ti se sve , al baš sve pocevši od zraka lovi Confused 




Hvala ti puno za to u vezi štitnjace. To krv moram ic vaditi, jel?

Što se tice toga da mi se lako primaju kile, pa to je užas. Imam osjecaj da kad samo prodjem pored pekare dobijem 2 kg
.


Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

A pa jel moguce da si dobila misica? Oni su tezi od sala. Ali mi je cudno da salo nije bar malo otislo.



Da je to mišicna masa, pa to bi bilo tako lijepo. Tako sam se i tješila i još se tješim da su to mišici, ali ne znam baš. Mislim da bi 5 kg mišica bilo poprilicno vidljivo, a možda sam u krivu, ne znam zato sam i došla ovdje potražiti pomoc i savjete.


Iskreno se nadam da je sa zdravljem sve u redu. Možda jedem previše, ako uzmemo u obzir da sam uglavnom kod kuce, odradim Insanity, dnevno šetam oko 2 sata i još obavim neke kucanske poslove i odem do trgovine, ali mislim da je to slabo da bi se nazvalo aktivnošcu. Možda da srežem kalorije? Ili da izbacim šumece tablete ili te UH ujutro? Ili još neki trening?


Edited by dodoos - 15 Veljaca 2013 at 07:00
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 12:45
Današnji jelovnik, pa kaj mislite?

5:30 - 200 g jabuke
6:00 - Insanity
7:00 - 50 g raženog kruha, 200 g posnog, instant kava s mlijekom, šumece (vitamin C, magnezij, kalcij), 1 kapsula omega 3, 1 kapsula multivitamina
10:00 - 200 g posnog, instant kava s mlijekom, zeleni caj
13:00 - 115 g junetine, 270 g kelja
16:00
- 115 g junetine, 270 g kelja
17:00  - instant kava s mlijekom
19:00 
- 115 g junetine, 270 g kelja

1690 kcal
P - 190 g
U - 120 g
M -  53 g

Znam da sam pretjerala s keljom i nemam pojma kako cu toliko pojesti, ali budala kupila danas na akciji i umjesto pola narezala cijeli i skuhala, a kontam da do sutra to nece biti za ništa. Big smileEmbarrassed

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 13:14
ja bi prije rekla da pretjerujes sa kavom :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 13:36
E da, slazem se sa Slavonkom. Recimo, ja ujutro (danas - sada ) popijem Nes gold 2 zlicice (to je onaj bez arome, bez iceg dodanog) s vodom, bez iceg, a kasnije me "strah" uzet opet da ne bi bilo too much. Tak da nemoj se navikavat.

A pa mozda da odes u apoteku izmjerit na vagi udio bf-a i misica?
I svakako te pretrage, nece skoditi visak opreza.

Ma nis se ne brini - nema glupih pitanja - to se i ja brinula nisam li prije jela mozda premalo (premalo proteina znam da jesam) pa sad kad sam oduzela od dnevnog unosa i dosla u deficit, da se ne bih udebljala. Haha ali tijelo ima tu sposobnost brzog navikavanja.
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 13:45
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

ja bi prije rekla da pretjerujes sa kavom :)


Iskreno, dok nisam ovo stavila na papir nisam ni primjetila, kolika sam kavopija. I meni se cini da je previše. Za pocetak cu izbaciti ovu oko 10-11 i umjesto nje piti zeleni caj.


Originally posted by LolitaInChains LolitaInChains wrote:

E da, slazem se sa Slavonkom. Recimo, ja ujutro (danas - sada ) popijem Nes gold 2 zlicice (to je onaj bez arome, bez iceg dodanog) s vodom, bez iceg, a kasnije me "strah" uzet opet da ne bi bilo too much. Tak da nemoj se navikavat.

A pa mozda da odes u apoteku izmjerit na vagi udio bf-a i misica?
I svakako te pretrage, nece skoditi visak opreza.

Ma nis se ne brini - nema glupih pitanja - to se i ja brinula nisam li prije jela mozda premalo (premalo proteina znam da jesam) pa sad kad sam oduzela od dnevnog unosa i dosla u deficit, da se ne bih udebljala. Haha ali tijelo ima tu sposobnost brzog navikavanja.


Nazvat cu doktoricu, pa se dogovoriti s njom u vezi pretraga, a za ovo u ljekarni cu morati vidjeti u kojoj to ima.

Puno vremena mi je trebalo da se ohrabrim uopce javiti, ali sad kad je voda došla do grla, želja za uspjehom je nekako prevladala sram, pa sam ovdje potražila pomoc i savjete. Smile

Znaci ovako rasporedjeni nutrijenti vam se cine u redu?

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 14:09
A jeste prestrašili curu, a niste ni za simptome pitali Smile dodoos, kako stojiš sa opcim stanjem organizma, osjecaš li umor cesto, pospanost, lošu koncentraciju, promjene raspoloženja, hladnocu, bezvoljnost, opstipaciju, poremecaj menstrualnog ciklusa? Ima još tih simptoma, googlaj malo.

Inace, i PCOS (policisticni jajnici) može dovesti do debljanja, koje se cini da nema uzroka.

Ako uklonimo sve ove poteškoce, što se nadam da hocemo, ostajemo na mogucem usporavanju organizma prijašnjim nacinom života, odnosno možebitnim dijetama. Kako si jela prije ovoga? Jesu bile koje dijetice u djiru? I jeli ovako baš svaki dan? Jer badava nam jedan jelovnik ako se dan kasnije ili za vikend pretrpaš Wink Dakle, kako to izgleda na tjednoj bazi?

Gledajuci po ovim primjerima - nema šanse da te to udeblja. Ali ako zbrljaš ostale dane, da se nakupiti. Te kilice koje si dobila su skup više toga, nije sve nekorisno, bez brige Wink

I nemoj se slijepo voditi tim kalkulatorima - vjerojatno su ti potrebe još i niže. Najbolje bi ti bilo tjedan dana pratit sve što jedeš, zbrojit, pa vidjet da li se šta mijenja i na koliko ti je to održavanje ustvari. Ako je hormonski sve ok....jer ako je kojim slucajem stvar u štitnjaci, jest ceš više nego što je tijelu potrebno.

Inace, svidja mi se kad vidim da cura ovako trenira...bench, mrtvo... Thumbs UpWink

 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 15:05
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

A jeste prestrašili curu, a niste ni za simptome pitali Smile dodoos, kako stojiš sa opcim stanjem organizma, osjecaš li umor cesto, pospanost, lošu koncentraciju, promjene raspoloženja, hladnocu, bezvoljnost, opstipaciju, poremecaj menstrualnog ciklusa? Ima još tih simptoma, googlaj malo.

Inace, i PCOS (policisticni jajnici) može dovesti do debljanja, koje se cini da nema uzroka.

Ako uklonimo sve ove poteškoce, što se nadam da hocemo, ostajemo na mogucem usporavanju organizma prijašnjim nacinom života, odnosno možebitnim dijetama. Kako si jela prije ovoga? Jesu bile koje dijetice u djiru? I jeli ovako baš svaki dan? Jer badava nam jedan jelovnik ako se dan kasnije ili za vikend pretrpaš Wink Dakle, kako to izgleda na tjednoj bazi?

Gledajuci po ovim primjerima - nema šanse da te to udeblja. Ali ako zbrljaš ostale dane, da se nakupiti. Te kilice koje si dobila su skup više toga, nije sve nekorisno, bez brige Wink

I nemoj se slijepo voditi tim kalkulatorima - vjerojatno su ti potrebe još i niže. Najbolje bi ti bilo tjedan dana pratit sve što jedeš, zbrojit, pa vidjet da li se šta mijenja i na koliko ti je to održavanje ustvari. Ako je hormonski sve ok....jer ako je kojim slucajem stvar u štitnjaci, jest ceš više nego što je tijelu potrebno.

Inace, svidja mi se kad vidim da cura ovako trenira...bench, mrtvo... Thumbs UpWink
 


Evo ovako, ajmo iz pocetka. Do prije 3 godine nisam brinula o sebi, jela sam sve i svašta nisam bila aktivna i natukla sam na svoju visinu od 163 cm, 75 kg. Završetkom srednje škole odlucila sam nešto promijeniti. Za pocetak, sam iz prehrane izbacila sve slatkiše, kolace, kekse, grickalice, sav šecer, svu brzu hranu, sokove, alkohol, masnoce, bijeli kruh, mislim da cak od tada ne jedem niti krumpir niti rižu (bojim se da se ne vratim na staro). Starci su kupili traku za trcanje, svima nama, ali sam si je ja svojim danonocnim boravkom na njoj prisvojila. U pocektu nisam mogla trcati ni 1 min, doslovno, tako da sam uglavnom hodala i nekako tjerala sebe da izdržim. Nakon otprilike 8 mjeseci, pala sam na 57 kg.  Do 10-og mjeseca 2012. varirala sam oko 59 kg. Onda sam krenula u teretanu. Radila sam takve treninge snage, nabila te kile i onda su mi rekli da bi bolje bilo da radim više kardio dok se ne riješim viška. Iskreno, draže mi je dizati bench, nego raditi taj kardio, ali što se mora nije teško.

Moram priznati da kad sam krenula u teretanu sam prevrtila par nacina prehrane i na kraju sam shvatila da sam radila gluposti, opcenito sam unosila premalo kalorija oko 1200 dnevno (sad znam da je to GLUPOST!). Konstantno sam jela proteine i stavljala naglaska na njih, masti i UH sam izbjegavala u širokom luku, kasnije sam shvatila da moram uzimati dobre masnoce.
Kada sam se hranila uglavnom proteinima i tim ultra malo kalorijama, stolicu sam imala, nisam sigurna, ali mislim svako jutro. Sad je otprilike 1-2 puta dnevno. LOL
 
Opcenito se dobro osjecam, pospana sam npr. poslije treninga i dorucka, ali poslije rucka dobijem energiju, onda odem šetati kojih sat vremena i onda kad me navecer uhvati odem spavati, tijekom noci uglavnom spavam kao beba. Imala sam u zadnje vrijeme nekih problema, pa sam se zbog toga sekirala. Nisam umorna, koncentracija možda malo slabija, nije mi hladno, zapravo sam dobro raspoložena, samo me tak kad vidim da nema promjena baci u bed, ali trudim se konstantno pozitivno razmišjati, nedam sama sebi da krenem o negativnom onda zbogom meni Insanity i sve ostalo, znam dobro kad sam nesretna organizam kao da blokira. Ne vidim promjene na vagi, metru ili ogledalu, ali vidim promjene u tome da, u teretani, mogu više kila dizati ili mogu napraviti neke vježbe koje nisam mogla (sklekovi, ali pravi sklekoviSmile), tak da se na to cupam.

Menga mi je do 9 mjeseca bila tocna u sat Big smile onda nije bila redovna, sada znam i zašto. Zadnje dvije su (da ne ureknem), otkako klopam kako spada (bar se nadam da jedem ok) vracene u normalu. Svakih 28 dana, traje po 5 dana.

Otkad treniram Insanity, mislim da sam 2 puta zabrljala, prvi odmah nakon 3 dana, i sad u utorak sam pojela koju žlicu dvije pekmeza Embarrassed
Gledam sad malo to što sam jela prvi i drugi tjedan Insanity-a cini mi se da sam jela premalo.
Ali sada, kad znam neke stvari mislim da je uzrok mom debljanju, to što sam prije jela tako malo kalorija, pa sam sada povecala.

Iskreno, ne mislim da imam problem s štitnjacom ili jajnicima, zapravo se nadam, svakako vrijedi provjeriti hormone.  To sam prije jedno 4 godine išla vaditi krv za pregled hormona štitnjace, tada je sve bilo ok.

I još nešto, ja kad krenem verglati ne stajem, Tongue osim što mi je cilj skinuti kile, ucvrstiti tijelo, cilj mi je i napraviti jedan pravi zbig, to je za pocetak, onda ima da radim serije ko prava. LOLLOL.






Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 15:17
Svaka cast na odgovoru Wink

Po ovome što kažeš, ja bih iskljucila hormonske probleme, bar što se štitnjace tice iako si ju lako mogla sredit tim svojim režimom, meni dobro poznatim LOL

Izgleda da si samo malo usporila metabolizam, pa možda naglo digla kalorije, kako si i sama zakljucila. Plus promjene u tijelu koje se dešavaju pocetkom treninga... to ce biti to. Znaci, ne vidiš nikakve promjene na sebi? Ni roba bolje ne stoji, ništa? Samo snaga? A uvijek radiš heavy ili? Koliko ponavljanja? Ajd šibni glavne liftove da vidimo malo kako to ide, fale mi cure koje liftaju da se veselimo malo Big smile

Kardio bi ti koristio da, opcenito više aktivnosti......kombinacija umjerenog i možda HIIT-a....ili neka forma kružnog treninga. Za insanity ne znam što bih ti rekla Big smile Povecaj aktivnosti, ne smanjuj hranu puno jer i nemaš što puno smanjivat Smile Ja bi jedino malo produžila pauze izmedju obroka, mislim da nije nužno svakih 3h jest....jesi gladna ili trpaš jer moraš?

Unosiš što masti?

Puno pitanja Smile





Edited by Gym_girl - 15 Veljaca 2013 at 15:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 16:56
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Svaka cast na odgovoru Wink

Po ovome što kažeš, ja bih iskljucila hormonske probleme, bar što se štitnjace tice iako si ju lako mogla sredit tim svojim režimom, meni dobro poznatim LOL

Izgleda da si samo malo usporila metabolizam, pa možda naglo digla kalorije, kako si i sama zakljucila. Plus promjene u tijelu koje se dešavaju pocetkom treninga... to ce biti to. Znaci, ne vidiš nikakve promjene na sebi? Ni roba bolje ne stoji, ništa? Samo snaga? A uvijek radiš heavy ili? Koliko ponavljanja? Ajd šibni glavne liftove da vidimo malo kako to ide, fale mi cure koje liftaju da se veselimo malo Big smile

Kardio bi ti koristio da, opcenito više aktivnosti......kombinacija umjerenog i možda HIIT-a....ili neka forma kružnog treninga. Za insanity ne znam što bih ti rekla Big smile Povecaj aktivnosti, ne smanjuj hranu puno jer i nemaš što puno smanjivat Smile Ja bi jedino malo produžila pauze izmedju obroka, mislim da nije nužno svakih 3h jest....jesi gladna ili trpaš jer moraš?

Unosiš što masti?

Puno pitanja Smile





Odjeca mi knap, onak nije bolje nego prije, tjesnija nego prije.
Vidim na rukama više nego prije vene, nisu izražene, ali kao da se bolje vide. Osjecam da su mi mišici pogotovo na rukama veci nego prije, osjecam da imam više fizicke snage ili blefiram, jer nekad kad izadjem iz teretane imam osjecaj da bih Švarciku dobila na rukama hahaha LOL
Mislim da jedem više iz navike, sigurno mogu izdržati još minimalno sat vremena duže bez jela.

Ali to što ja dižem, nije tak puno kila, sramota i za napisati al aide. Embarrassed
Evo primjera iako nije baš nešto, ali tješim se da je to tek pocetak Smile
iskorak 3x15 (10 kg sa svake strane + šipka) cca 27 kg
cucanj 3x15 (10 kg sa svake strane + šipka) cca 27 kg (mislim da sam radila prije pauze i iskorak i cucanj s 12,5 kg sa svake strane)
bench press 3x15 22 kg
mrtvo dizanje s ispruženim nogama 3x15 27 kg
lat. vucenje 3x15 25 kg
lat. veslanje 3x15 30 kg  
odmor 30 sec
ovo nije primjer treninga, nego sam se sada tih vježbi sjetila :P

Kad je teretana puna, znam mrtvo, cucanj odraditi s girijama mislim da uzmem one od 20 kg, iskorak s utezima  

Otkako sam na Insanity-u prestala sam sad s teretanom, odem oko 2 puta tjedno, onda napravim neki trening cijelog tijela, iskorak, mrtvo, bench, lat. vucenje, lat. veslanje, biceps i triceps (s utezima), listovi (ne znam kak se zove ta sprava, ono što dižeš ramenima ).Od masti, omega 3 kapsule, tj. jedna dnevno, ujutro, uz to nakupi mi se oko 50-60 g masti dnevno iz mesa.


Ne bih baš izbacivala Insanity, završit cu s nijm pa cu vidjeti što dalje.
Misliš da ubacim još neki trening popodne uz Insanity? Nije problem. Ni što se prehrane tice, nije problem, napraviti dužu pauzu izmedju obroka, mogu probati, dapace meni je drago cuti savjete iskusnih.

Puno odgovora Big smile


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.