New Posts New Posts RSS Feed - Jel valja ovo sta?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jel valja ovo sta?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jel valja ovo sta?
    Posted: 14 Veljaca 2013 at 20:13
Dakle, treba mi savjet, želim smršaviti, imam 21 godina, visoka sam 163 cm i imam 64 kg.
Prije 4 mjeseca sam krenula u teretanu i od tada sam se udeljala 5 kg. Rekli su mi da se trebam fokusirati na kardio i od prije 3 tjedna treniram Insanity, danas zapocela cetvrti tjedan. Od pocetka Insanity-a do danas, vaga pokazuje +1 kg, ali više me brine što su i centimetri u plusu. Voljela bih skinuti 8 kg. Dakle, cilj je do 6. mjeseca imati 56 kg. Možda se više trebam koncentrirati na izgled, a manje na ono što pokazuje vaga.
Jel uz ovakav nacin treniranja i prehranu, to realno i valja li ovo šta?

Insanity  6:00 (natašte)
Dorucak 7:00 - 50 g raženog kruha ili 40 g zobenih + 200 g posnog + instant s mlijekom,  1 omega 3 kapsula, 1 kapsula multivitamina, šumeca tableta magnezija, šumeca vitamina C i šumeca kalcija (kontam da je to drlog ili ?)
Medjuobrok 10:00 - 200 g posnoga, instant kava s mlijekom
Rucak 13:00 - 100 g pilecih prsa ili 100 g junetine ili 100 g ribe + povrce (kelj, kupus, zelena salata, prokulice, brokula, crvena paprika, kiseli kupus)
Medjuobrok 16:00 - 100 g pilecih prsa ili 100 g junetine ili 100 g ribe + povrce, instant kava s mlijekom
Vecera 19:00, 100 g pilecih prsa ili 100 g junetine ili 100 g ribe + povrce
Dnevno popijem oko 3 l vode.
Još dnevno hodam oko 2 sata.

Nisam sigurna jesam li dobro izracunala BMR i TDEE.
BMR=1470
TDEE=2200-500= 1700 dnevni unos

Vec oko godinu dana citam o svemu tome i što više citam sve manje znam, samo se zbunjujem i imam osjecaj da se vrtim u krug.
Trebam li što dodati ili oduzeti? Trening?
I još jedno pitanje, vjerovatno super glupo, svugdje citam ako jedeš previše se debljaš, ako jedeš premalo se debljaš, buduci da nisam sigurna jedem li ovako dobro, ako sam prije jela manje od potrebnog, hocu li se kad krenem jesti tocno onoliko koliko treba, udebljati? Debljanja i UH se bojim kao vraga.

Unaprijed hvala! :)
Back to Top
katniss View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote katniss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 20:44
hmmm, da nemaš problem sa štitnjacom? ja sam malo hipohondar, al provjeri dal je u redu, jer ak ideš u teretanu, sad insanity i debljaš se, ne znam... provjeti hormone..

nadam se da je okej, onda negdje šteka u trenizima ili prehrani.. 

This is not goodbye, this is bonjour!
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 20:58
Uu sad sam se smrzla. Moram priznati da se ovom nisam nadala, kontala sam da je prehrana kriva i da premalo vježbam.

Pauziram sad malo s teretanom, slabije nego prije mjesec dana, onda sam išla skoro svaki dan, otprilike pon- ruke, uto-60min orbitrek, sri-noge, cet-60 min orbitrek, pet-ruke, sub-odmor, ned-noge i tako u krug.

Otkad sam krenila u teretanu pojavili su se problemi s vena na nogama, nakon treninga nogu znale su mi popucati, noge nabubre, peckaju, jednom je cak i na ruci pukla valjda od preopterecenja, ne znam, ali to me ni ne brine toliko, to mi je genetski tako da na to ne mogu previše utjecati.

Sada otkako treniram Insanity odem oko 2 puta tjedno u teretanu i to su neki nikakvi treninzi u odnosu na prije, radim trening cijelog tijela, bench press, mrtvo, lat. vucenje, lat. veslanje, iskoraci, cucanj, biceps s EZ šipkom, triceps s bucicama...tako si nešto iskombiniram da imam 2-3 osnovne vježbe i onda par sporednih.

Jel to za štitnjacu, vadiš krv i onda dobiješ nalaze za 3 tjedna na kucnu adresu?


Edited by dodoos - 14 Veljaca 2013 at 21:00
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:04
U hebote nadam se da nisu nikakvi zdravstveni problema, za svaki slucaj provjerit to. Al kao što katniss kaže, nešto tu ne valja.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:07
Pa sad necu moci zaspati, a treba se ustati u 6 odradit Insanity Confused
Ali, nema veze, odradit cu ja to. Svakako hvala vam na odgovorima.

A kako vama se cini prehrana i to?

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:15
Meni se prehrana, ovako na prvu, cini ok.. nesto tu definitivno ne stima..

iako, cini mi se da tu nema 1700kcal..

Edited by Slavonka23 - 14 Veljaca 2013 at 21:17
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:25
Ne znam, što bih rekla.
Stalno si govorim budi strpljiva, treba vremena za promijene, ali je problem što ih ja ne vidim, pa polako gubim motivaciju i volju.
Mislim to mene tak uhvati onda tražim po netu neke motivacijske videe, clanke, bilo što pa se  tjeram da izdržim, mislila sam da nešto krivo radim i dalje se nadam da je nešto u krivu s prehranom ili treninigom.
Što se sna tice, otprilike sam vec oko 10 u krevetu, jer ustajem oko pola 6-6 zbog Insanity-a, tako da mislim da mi je to u redu.

Zapravo više ne znam što, zbunjena sam sada do kraja.

Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:28
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:



iako, cini mi se da tu nema 1700kcal..


Uracunam i povrce u tih 1700 kcal. Trebam li?


Edited by dodoos - 14 Veljaca 2013 at 21:29
Back to Top
katniss View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote katniss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:31
aj fino testiraj hormone.. ne znam odakle si,  al ak imaš mogucnost u varaždinskim toplicama se nemoraš narucivat, samo dodjedj tamo, odma izvade krv, nala za 4-5 dana dodje posštom...

sve te ja kužim,bila sam pred malo manje od godine dana u istom takvom stanju, kile su se gomilale, ja bila bez motivacije i želje.. sad me isto ulovi melankolija ponekad, al stisni samo, ne daj se da te preuzme sivilo, doci ceš na svoje... Wink


This is not goodbye, this is bonjour!
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:32
I to sam htjela pitati, jesam li dobro izracunala da mi dnevno treba oko 1700 kcal uz Insanity?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:34
Originally posted by dodoos dodoos wrote:



Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:


iako, cini mi se da tu nema 1700kcal..

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Uracunam i povrce u tih 1700 kcal. Trebam li?


pa ja inace racunam sve..
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:35
Originally posted by katniss katniss wrote:

al stisni samo, ne daj se da te preuzme sivilo, doci ceš na svoje... Wink


Hvala na podršci. Puno mi to znaci.Smile

Vidjet cu s doktoricom u vezi pregleda, jer što je najgore od svega nemam zdravstveno, niti imam pravo na njega. Confused

Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:39
Originally posted by dodoos dodoos wrote:


Originally posted by katniss katniss wrote:

al stisni samo, ne daj se da te preuzme sivilo, doci ceš na svoje... Wink

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Hvala na podršci. Puno mi to znaci.SmileVidjet cu s doktoricom u vezi pregleda, jer što je najgore od svega nemam zdravstveno, niti imam pravo na njega. Confused


Kako nemas zdravstveno?
Zasto nemas pravo?
Back to Top
dodoos View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dodoos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:41
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by dodoos dodoos wrote:



Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:


iako, cini mi se da tu nema 1700kcal..

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Uracunam i povrce u tih 1700 kcal. Trebam li?


pa ja inace racunam sve..


Mislim da je ovdje oko 1700 kcal. Znam još nekada ubaciti u ovakav rucak i veceru oko 10- tak badema Možda ja negdje griješim.

A što ako stvarno nema dovoljno, znaci da zbog toga ne napredujem? I što ako se ja ovako hramin vec nekih 6 mjeseci, znaci li to da sad ako povecam unos kalorija na onoliko koliko mi zaista treba cu se još udebljati?

ConfusedConfusedConfusedConfused
Back to Top
katniss View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote katniss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 23:01
mislim da je vadjenje hormona štitnjace ak nemaš zdrasvteno nekih 50-60 kn, dakle nije preskupo... u privatnim poliklinikama di rezz dobiš isti dan je mislim cca 200 kn Shocked

pa meni se jelovnik cini okej, ne znam... možda si takve gradjeko i ja da ti se sve , al baš sve pocevši od zraka lovi Confused 


This is not goodbye, this is bonjour!
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 23:53
A pa jel moguce da si dobila misica? Oni su tezi od sala. Ali mi je cudno da salo nije bar malo otislo.
Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.