New Posts New Posts RSS Feed - JEL MOŽE POMOC?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

JEL MOŽE POMOC?

 Post Reply Post Reply
Author
NuclearBishop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuclearBishop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: JEL MOŽE POMOC?
    Posted: 30 Kolovoz 2012 at 23:21

Bok! Dosta sam mlad i trebam par iskrenih mišljenja od iskusnijh u vezi moga vježbanja pa ako možete odvojiti par minuta da mi pomognete.

 
Imam 16 godina.. visok sam 168cm i težak 72kg.
 
Vježbam 6 puta tjedno ( jedan dan za pauzu)
Jedan dan ruke a drugi prsa i tako vec 4 mjeseca...
 
PRSA:  bench: vježbam sa 52.5kg- 5 serija do iznemoglosti (brojke se vrte oko 7-10 puta)
                                       a rekord mi u benchu 65 kg
            razvlacenje:     vježbam sa 13.5 kg (jedna bucica) i napravim 5 serija po 10 ponavljanja
             potisak na ravnoj klupi:   vježbam sa 15 kg (jedna bucica)
i ona vježba gdje sa obje ruke dižem bucicu iza glava : vježbam 13.5kg 5 serija po 10 ponavljanja
 
 
RUKE: EZ šipkom iza glave (nez kak se zove) : radim sa 33kg po 5 serija do 10 ponavljanja
            bench uski hvat : 33 kg - 5 serija po 20 ponavljanja
 pregib u stojecem stavu: 33kg - 5 serija do iznemoglosti
najizmjenicno dizanje bucica: 13.5 kg -5 ponavljanja do iznemoglosti..
 
mrtvo dizanje: 80 kg- 5 serija do iznemoglosti
 
Jel to išta valja.. aj pomozite mi :)
            
 
 
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2012 at 23:26
Vidi se da imaš 16 godina :). Al dobro još možeš sve stic, bitno je da uciš koliko god možeš. Procitaj malo moje blogove, pa ako ti šta nije jasno onda pitaj. Pozz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2012 at 23:28
Jednostavno, ubaci u trening noge i ledja za pocetak i složi si 3-4x tjedno nki full body program jer ovo kaj radis nema smisla
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2012 at 23:36
Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Vidi se da imaš 16 godina :).


heheheh istina :)
Sjecam se svojih pocetaka. Otprilike smo isto godište, ako se sjecaš onog stripa tarzan ako si ga ikad imao, mislim da je bio a4 format, ili mrvu manji.Na zadnjoj stranici je bio Arnold u fotografijama kao izvodi vježbe s bucicama ili šipkom.Kao ucenje i demostracija izvodjenja vježbi u fotkama. E tu sam se prvi put primio utega , gledao te slike i vježbao po tomeLOL Volio bih sada te stripove imati da vidim i podsjetim se......
Back to Top
NuclearBishop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuclearBishop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2012 at 23:59

Pa zašto je to besmisleno? Pa ja sam u 4 mjeseca uspio uduplati težinu kod bencha a ruke sam poceo raditi sa 5 kg bucice a ez 18kg sada 13.5 i 33 kg...a ledja su dobra jer ipak radim mrtvo dizanje sa 90 kg... i usput teško ce mi biti raditi full trening jer ja imam praksu 8h i još pomažem roditeljima oko kuce..pretežno bude fizikalija... jednostavno umoran sam :(

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2012 at 00:04
S ovim sam se hranio , al nikak da nadjem vježbe :))

Nekak mi ova slika zvoni u glavi da je isto u tom stripu bila :)

http://mightylists.blogspot.com/2009/12/18-classic-comic-book-ads.html  ( 2. po redu)










Edited by The Phoenix - 31 Kolovoz 2012 at 00:05
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2012 at 00:10
Originally posted by NuclearBishop NuclearBishop wrote:

jednostavno umoran sam :(



Uhhh, ak si sad umoran sa 16 kak buš onda kasnije kad ceš morati raditi, imati obitelj i ostalo........
Jednostavno nije dobro da zapostavljaš druge, puno bitnije dijelove tijela. dovest ceš se do disbalnsa , ozljeda i na kraju kajeva smješnog izgleda.
Napredak u pocetku je normalan što god radio, posebno u tvojim godinama kada hormoni divljaju i tijelo se mijenja, tako da te napretke i jacanje možeš pripisati i tom homonalnom razvitku i razvijanju tijela........najbolje prouci sve na na portalu i šire pa ce ti biti jasnije
Back to Top
NuclearBishop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuclearBishop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2012 at 01:43

Cuj mene budale ''umoran'' xD

Krivo sam se izrazio.. mislo sam reci da ujutro na praksi osjecam se ko bik, onako jak ali dok dodjem do svojega treninga vec to nije to.. htje bih vježbat baš kad sam full energije...ali sve me neš zafrkava :)
pocet cu sa nogama iako sam ih prije radio ali ne želim izgledati glupavo xD
 
I baš kad si spomenuo kak si poceo vježbati kod mene je pitanju ljubav prema jednoj djevojci koja izgleda da me ne šljivi ni 2% ahhhhhhhh
btw hvala ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2012 at 09:15
Koji god razlog za vježbanje bio dobro da si krenuo iako ti nebi trebao biti razlog radi drugih nego radi sebe.
Nebuš izgledal glupavo ak radis noge, upravo suprotno.Ako razvijes gornji dio tijela,  a zapostavis donji kao sto ljudi obicno rade tek onda izgledaš smiješno i glupavo.Jake ruke i trup na cackalicama.A i limitiran si razvojem gornjeg dijela ukoliko nebaš na cemu nositi to tijelo, da ne govorim i o disbalansima i  mogucnosti ozljeda
Back to Top
NuclearBishop View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuclearBishop Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2012 at 13:24
Rekoh pocet cu vježbat noge jer ne želim izgledati glupavo i naravno da vježbam radi sebe ali ona me potakla :)
Back to Top
Vlasta64 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Rujan 2012
Location: CROATIA
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vlasta64 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2012 at 15:21
Kao prvo ubaci noge , gornji dio ledja, trbusnjake u trening kako su ti diskusanti preporucili... Sto je s cardiom?
 
Drugo sest dana u tjednu treninga je po mom misljenju previse. Misici prsa i ruku zahtijevaju barem 48 sati oporavka da bi imali prostora za jacanje i rast...
 
Kako je napisao Phoenix ti si sad u fazi razvoja, a na pocetku na bilo koji trening i sok misic reagira. Kako ce vrijeme ici sve ce biti puno teze i sporije Iz tog razloga pokusaj vise stvari procitati na forumu, te od pocetka pametnije i ucinkovitije trenirati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.