New Posts New Posts RSS Feed - Je li Internet &#š46;pojeo&#š46; dorucak
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Je li Internet &#š46;pojeo&#š46; dorucak

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Je li Internet &#š46;pojeo&#š46; dorucak
    Posted: 19 Kolovoz 2009 at 11:14
Zanimljiv clanak pojavio se na jutarnjem. Zove se - je li Internet 'pojeo' dorucak

U clanku se govori o tome da sve više mladeži ima ovakav jutarnji ritual:
buđenje, kava i racunalo, neki cigarete, Facebook, Twitter, informativni “sajtovi̶š;, trcanje na posao, u školu.

Osobno si ne mogu zamisliti jutro bez dorucka koji ce me razbuditi, no clanak ukazuje na zanimljive informacije - ekipa umjesto da doruckuje, facebookira.

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 12:22

 

Nažalost, to nije problem samo mladeži. Ko me god u teretani pita za neki savjet ja ga pitam šta jede ujutro - odgovor ništa. Oni koji mršave misle da ce time uštediti koju kaloriju, neki ne stignu, a nekima se jednostavno neda.

I ja osobno ne mogu zamislit da ništa ne pojedem ujutro, zato se i iznenadim svaki put kako ti ljudi doguraju do rucka samo sa kavom i još bolje cigaretom. Ali eto...nema se vremena valjda za te nepotrebne radnje 

Wake up people

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 12:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

Nažalost, to nije problem samo mladeži. Ko me god u teretani pita za neki savjet ja ga pitam šta jede ujutro - odgovor ništa. Oni koji mršave misle da ce time uštediti koju kaloriju, neki ne stignu, a nekima se jednostavno neda.

I ja osobno ne mogu zamislit da ništa ne pojedem ujutro, zato se i iznenadim svaki put kako ti ljudi doguraju do rucka samo sa kavom i još bolje cigaretom. Ali eto...nema se vremena valjda za te nepotrebne radnje 

Wake up people


Imaš pravo, ali kao u vecini slucajeva, radi se o šacici svjesnih ljudi i koji naravno vrlo slabo mogu nametnuti nekakve navike kod drugih, pogotovo ako one nisu cool i njima bar nemaju smisla... Slabe ili nikakve ucinke možeš ocekivati od nekakvih intervencija sve dok ljudi sami ne vide šta si cine a takvih znakova nema sve dok ne dođe šteta jel...

Izgleda da još nismo ni na pol puta do poštene evolucije jer evo ovo je bar jedan primjer (između ostalih) koji pokazuje kako glupo "rukujemo" našim tijelima.

Eh i ovo me sad podsjetilo na moj zadnji ispit za ovu god koji je zapravo izrada projekta vezanog uz prehrambene navike djece u osnovnim školama. Prva pomisao - utopija, druga - ipak je za ocjenu pa se treba potrudit hehe
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 14:17

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 [Imaš pravo, ali kao u vecini slucajeva, radi se o šacici svjesnih ljudi i koji naravno vrlo slabo mogu nametnuti nekakve navike kod drugih, pogotovo ako one nisu cool i njima bar nemaju smisla... Slabe ili nikakve ucinke možeš ocekivati od nekakvih intervencija sve dok ljudi sami ne vide šta si cine a takvih znakova nema sve dok ne dođe šteta jel...

Izgleda da još nismo ni na pol puta do poštene evolucije jer evo ovo je bar jedan primjer (između ostalih) koji pokazuje kako glupo "rukujemo" našim tijelima.

Eh i ovo me sad podsjetilo na moj zadnji ispit za ovu god koji je zapravo izrada projekta vezanog uz prehrambene navike djece u osnovnim školama. Prva pomisao - utopija, druga - ipak je za ocjenu pa se treba potrudit hehe

 

To je to. Možeš ponavljat i ponavljat nekome nešto al dok taj to stvarno sam ne shvati...ponavljaš zidu.

Ali ajde, ja se i dalje trudim, od š0 ljudi bar ce netko reagirat, a i to je nešto .

A ti si na prehrambenom faxu? Meni je sad tako žao što nisam upisala nutricionizam - kao i sve drugo išla linijom manjeg otpora pa sad lupam glavom u zid heh :) Al ovo je super tema za projekt, kad se sjetim tih marendi u oš slabo mi dođe. Ne znam dal je još uvijek tako - slanac, pizza, krafna đir al nadam se da ce se i to sve pocet mijenjat i da ce se dobre navike pocet usvajat od malih nogu...kasnije je muka ..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 16:26
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

To je to. Možeš ponavljat i ponavljat nekome nešto al dok taj to stvarno sam ne shvati...ponavljaš zidu.

Ali ajde, ja se i dalje trudim, od š0 ljudi bar ce netko reagirat, a i to je nešto .

A ti si na prehrambenom faxu? Meni je sad tako žao što nisam upisala nutricionizam - kao i sve drugo išla linijom manjeg otpora pa sad lupam glavom u zid heh :) Al ovo je super tema za projekt, kad se sjetim tih marendi u oš slabo mi dođe. Ne znam dal je još uvijek tako - slanac, pizza, krafna đir al nadam se da ce se i to sve pocet mijenjat i da ce se dobre navike pocet usvajat od malih nogu...kasnije je muka ..


Jok

Sasvim nešto deseto.. psihologija i sad vec mogu mislit kak je nekima jasnije moje ponašanje na forumu

No ispit/projekt je iz domene socijalne psihologije a buduci da sam ju sam odabrao, zato i je takva tema.

Sve me strah kako ce biti kada prijeđemo sa papira na djelo, ajme ludnice po školama
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 10:40
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


[ Jok Sasvim nešto deseto.. psihologija i sad vec mogu mislit kak je nekima jasnije moje ponašanje na forumu No ispit/projekt je iz domene socijalne psihologije a buduci da sam ju sam odabrao, zato i je takva tema.Sve me strah kako ce biti kada prijeđemo sa papira na djelo, ajme ludnice po školama


Sad su meni neke stvari jasnije....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2009 at 18:25
 aahaaa pa vidiš to nije loše,  znaci kad me kriza ulovi, znam kome cu se obratit
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Kolovoz 2009 at 21:58
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 aahaaa pa vidiš to nije loše,  znaci kad me kriza ulovi, znam kome cu se obratit

A možeš i kad imaš unutarnjih problema


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Kolovoz 2009 at 00:03

  ma vanjsko, unutarnje - sve to spada pod krizu

ok, super, ipak se mi endici najbolje razumijemo

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.