New Posts New Posts RSS Feed - Jaki bokovi i straznjica.
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jaki bokovi i straznjica.

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
marko2112 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko2112 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jaki bokovi i straznjica.
    Posted: 25 Listopad 2009 at 09:49
Zdravo visok sam š.92 imam 97kg,u teretani uvjek vjezbam gornji dio tjela,da ga sto vise ojacam i da se istice na spram donjeg djela tjela,imam jake bokve i dosta veliku straznjicu,i volio bi na neki nacin smanjit opseg bokova i velicinu straznjice,radi toga da mi se gornji dio vise istice,meni drugi kazu da ja nisam mlohav da su to uglavnom misici,a bas za straznjicu nebi reka,savjeti poput toga,nemoj vjezbat donji dio sam davno poslusa ali bez rezultata, ja tako vec dosta radim nogama,jer mislim da bez rada nogu bi ucinio jos gore omlahovio bi noge.Pa tako dajte mi neki savjet trebam li zato uzet mozda neki preparat za skidanje masti pa vjezbat taj dio ili nesto drugo????  

Edited by marko2šš2
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 10:30
Ne treba tebi nikakav preparat za skidanje masti vec puno puno kardia da skines masti sto imas. Ne znam koliki ti je BF ali vjerujem da tih 97kg nisu sami misici. 

Ubaci kardio barem 3x tjedno zasebno od ancrobnog treninga ili ako bas ne mozes onda na kraju treninga sa utezima opali low intensity kardio barem 30minuta.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 11:18

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Ne treba tebi nikakav preparat za skidanje masti vec puno puno kardia da skines masti sto imas. Ne znam koliki ti je BF ali vjerujem da tih 97kg nisu sami misici. 

Ubaci kardio barem 3x tjedno zasebno od ancrobnog treninga ili ako bas ne mozes onda na kraju treninga sa utezima opali low intensity kardio barem 30minuta.
 

to je to, i nikako ne prestat radit noge - sve se treba trenirat, a kako su noge jedna od velikih mišicnih skupina, na njima trošiš najviše energije.

Uz dobar kardio, pripazi malo na prehranu ako vec ne paziš i nema frke

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 11:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Ne treba tebi nikakav preparat za skidanje masti vec puno puno kardia da skines masti sto imas. Ne znam koliki ti je BF ali vjerujem da tih 97kg nisu sami misici. Ubaci kardio barem 3x tjedno zasebno od ancrobnog treninga ili ako bas ne mozes onda na kraju treninga sa utezima opali low intensity kardio barem 30minuta.
 


to je to, i nikako ne prestat radit noge - sve se treba trenirat, a kako su noge jedna od velikih mišicnih skupina, na njima trošiš najviše energije.


Uz dobar kardio, pripazi malo na prehranu ako vec ne paziš i nema frke



bas to.. noge odradjuj , i to jako..

evo moj trening nogu, mozda mozes njega ubacit:

3x8 prednji cucanj
3x8 press masina
3x8 fleksija
3x8 ekstenzija
3x8 podizanje na prste (listovi)
Back to Top
marko2112 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko2112 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 19:58
Hvala,e pa tako je na tolikoj tezini naravno da nisu sve misici nego mast,ja noge ne treniram,ali posao mi je takvi da jako puno hodam,a vi hocete reci da treniranjem nogu mogu skinit masti sta imam,ali ja se bojim da ih jos vise ne napumpam,pa jeli onda moram vjezbat s njima definiciju??I moram pitat eto neznam,sta je to kardio???Mislim kad bi uspio na tom polju da bi imao bolji izgled.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 20:05
Kardio - hodanje, brzo hodanje, trcanje, bicikliranje, orbitrek, veslanje, steper itd itd.

Imas nesto i ovdje pa procitaj.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2009 at 20:27
Originally posted by marko2šš2 marko2šš2 wrote:

Zdravo visok sam š.92 imam 97kg,u teretani uvjek vjezbam gornji dio tjela,da ga sto vise ojacam i da se istice na spram donjeg djela tjela,imam jake bokve i dosta veliku straznjicu,i volio bi na neki nacin smanjit opseg bokova i velicinu straznjice,radi toga da mi se gornji dio vise istice,meni drugi kazu da ja nisam mlohav da su to uglavnom misici,a bas za straznjicu nebi reka,savjeti poput toga,nemoj vjezbat donji dio sam davno poslusa ali bez rezultata, ja tako vec dosta radim nogama,jer mislim da bez rada nogu bi ucinio jos gore omlahovio bi noge.Pa tako dajte mi neki savjet trebam li zato uzet mozda neki preparat za skidanje masti pa vjezbat taj dio ili nesto drugo????  

Sorry što to moraš cuti, ali to su nebuloze što si naveo, pogotovo savjeti od drugih.

cisto sumnjam da se radi o mišicavim nogama, a onaj mali zahebani ego u nama kaže da je to mišicava noga iako je zapravo ogromna nakupina sala. Da budem precizniji, imaš ti i mišice i masti, samo što se vjerojatno radi o vecoj kolicini masti nego mišica.

Ne raditi noge kako bi ih smanjio i istaknuo gornji dio je notorna glupost kakvu vec davno nisam cuo/procitao. I onda se cudiš što imaš "jake" ajmo reci masne bokove i stražnjicu, opcenito donji dio tijela. Je li to onda neka proporcija? ti misliš ništa ne raditi s nogama, smanjiti ih, a onda nek gornji dio tijela strši na cackalicama i tako se istice?

Noge su polovica tijela i ja ne znam šta si ti onda radio u teretani? biceps pregibe i lat mašinu? šta misliš zašto nisi postigao uspjeh, tj, istaknuo gornji dio (iako ne vidim razloga za to osim ak ti furka nije ala đoni bravo)?


Kljucne rijeci: kardio kardio i još malo kardia, vježbati noge, sredit ishranu i citat forum (možda i najbitnije).

sretno, fala na citanju


Back to Top
marko2112 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko2112 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 14:48
Ok Thorn upravo sam na ovom forumu jer sam neznalac o teretani tek idem 4 miseca,nemoj mi se rugat nisam bas mislio noge dovest na cackalice,bio bi zadovoljan i da koje kilo skinem oko nogu, od kolina do trbuha je veliki dio moje tezine,imam dosta masti iako ne itgleda mlohavo ,ja sam trenutno izgledam obrnuto od đonija brava gori cackalica a doli misici i mast.
Back to Top
marko2112 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko2112 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 14:57
I znaci sa mnogo kardia na tom djelu mogu izgubiti na tezini,i jeli bolje da radim samo kardio ili da dodam standardne vjezbe za noge,i ako ih dodam jeli bolje da radim s manjim tezinama i koliko ponavljanja?? 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 15:04
ma samo ti odradjuj noge uz kardio.. cucnjevi, press masina, fleksija i ekstenzija, svaka vjezba po 3 serije po š0 ponavljanja i to je to..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 16:03

Originally posted by marko2šš2 marko2šš2 wrote:

Ok Thorn upravo sam na ovom forumu jer sam neznalac o teretani tek idem 4 miseca,nemoj mi se rugat nisam bas mislio noge dovest na cackalice,bio bi zadovoljan i da koje kilo skinem oko nogu, od kolina do trbuha je veliki dio moje tezine,imam dosta masti iako ne itgleda mlohavo ,ja sam trenutno izgledam obrnuto od đonija brava gori cackalica a doli misici i mast.
 

ufff znam kako ti je

i nema ti tu bez kardia ništa....ja se doslovno ubijam na tom crobnom - to su masne naslage i bez sređene prehrane i puno kardio vježbi ništa - naravno i uz ancrobne vježbe za noge koje ti je Davor preporucio.

E sad, tu cu se nadovezati na Markovo pitanje, odgovor ce i njemu i meni dobro doci  što se tice ponavljanja...ja za noge uvijek odradim nekih š5 ponavljanja (za razliku od manjeg broja ponavljanja za gornji dio) u 4 serije i to odradim u superserijama - znaci zadnja loža - kvadriceps i aduktori-abduktori.

Dakle, je li to ok u ovom slucaju - kad je glavnina problema u donjem tijelu, ili bi se trebalo držat i tu na manje ponavljanja?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
marko2112 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko2112 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 18:54
Ok,sad me jos zanima posto ja za gornji dio radim masu(prsa,ramena,ruke),kako cu kombinirat kardi trening,jeli prije pravoga ?ili dane kad nemam pravog trninga pa da slobodne dane trcim i vozim biciklu,jeli mi kardio trening sta lose utjece na gornji dio gdje radim masu??I ako tko ima volje moze li mi ponudit program za tertetanu 3puta tjedno vezano uz ovu temu,gore radim masu i spoj sa kardio treningom za noge?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 19:46
Originally posted by marko2šš2 marko2šš2 wrote:

I znaci sa mnogo kardia na tom djelu mogu izgubiti na tezini,i jeli bolje da radim samo kardio ili da dodam standardne vjezbe za noge,i ako ih dodam jeli bolje da radim s manjim tezinama i koliko ponavljanja?? 

Prvo disclaimer: što prije skontaš istinu prije ceš moci rješit problem, tako da budi sretan da ti netko pametuje i daje kritiku jer mnogima nije bilo tako u pocetku. Ne rugam ti se vec ti govorim istinu kakva je.

Odg:
Radi i kardio i vježbaj noge. buduci da si pocetnik ne možemo nastaviti dalje neku dublju raspravu dok ne uhvatiš osnove.

Možda gore jesi cackalica baš zato jer nisi radio noge.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

ma samo ti odradjuj noge uz kardio.. cucnjevi, press masina, fleksija i ekstenzija, svaka vjezba po 3 serije po š0 ponavljanja i to je to..

Fleksija, ekstenzija su totalno nepotrebne i sissy vježbe.

cucnjevi i iskorak na tisuce varijacija, presa, mrtvo dizanje i ostalo...

Rep range se nikada ne može striktno preporuciti nekom jer nece svakome odgovarat 3xš0, ako želiš napredak trebaš stalno mijenjati broj serija, ponavljanja i vježbe.


Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

E sad, tu cu se nadovezati na Markovo pitanje, odgovor ce i njemu i meni dobro doci  što se tice ponavljanja...ja za noge uvijek odradim nekih š5 ponavljanja (za razliku od manjeg broja ponavljanja za gornji dio) u 4 serije i to odradim u superserijama - znaci zadnja loža - kvadriceps i aduktori-abduktori.

Dakle, je li to ok u ovom slucaju - kad je glavnina problema u donjem tijelu, ili bi se trebalo držat i tu na manje ponavljanja?


Zašto za noge veci broj a za gornji dio manji? Jest da su noge pretežno slow twitch (osim lože) a gornji dio pretežno fast twitch, ali smatram da ako uzmeš recimo jedan program treninga da bi se trebala držati jednakog broja ponavljanja za gornji i donji dio.

š5 pon bi vec prelazilo u nekakvu izdržljivost i samim time nema mogucnosti za nekakvu veliku kilažu -> veci priming za rast -> veca potrošnja kalorija itd..

Superserije su ok ako su one prave tipa prednji cucanj + rumunjsko mrtvo i ne rade se cesto vec kao šok metoda i za podizanje intenziteta.

Noge su konstantno pod opterecenjem i sposobne za ogroman stres tako da ih možeš slobodno opteretiti i s vecom kilažom/manjim rep rangeom.

Optimalno bi bilo po potrebi mijenjati rep range, bilo unutar jednog tjedan, 2 tj. mjeseca, kako god.

Može se dosta toga postici kod problema s donjim dijelom samo treba poslagat kockice
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 21:21
Thorn, zasto je ekstenzija sissy vjezba?? pa nije to bas lagana vjezba.. jos ako se izvodi polako i zadrzava noga po par sekundi na krajnjem polozaju, djeluje super na quadricepse..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 23:29

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Zašto za noge veci broj a za gornji dio manji? Jest da su noge pretežno slow twitch (osim lože) a gornji dio pretežno fast twitch, ali smatram da ako uzmeš recimo jedan program treninga da bi se trebala držati jednakog broja ponavljanja za gornji i donji dio.

š5 pon bi vec prelazilo u nekakvu izdržljivost i samim time nema mogucnosti za nekakvu veliku kilažu -> veci priming za rast -> veca potrošnja kalorija itd..

Superserije su ok ako su one prave tipa prednji cucanj + rumunjsko mrtvo i ne rade se cesto vec kao šok metoda i za podizanje intenziteta.

Noge su konstantno pod opterecenjem i sposobne za ogroman stres tako da ih možeš slobodno opteretiti i s vecom kilažom/manjim rep rangeom.

Optimalno bi bilo po potrebi mijenjati rep range, bilo unutar jednog tjedan, 2 tj. mjeseca, kako god.

Može se dosta toga postici kod problema s donjim dijelom samo treba poslagat kockice
 

Ma zato i pitam jer me sve to buni malo...procitala sam masu tih casopisa na poslu, raznih ženskih treninga itd. i nigdje broj ponavljanja za noge nije manji od š5, cak ide i do 20.

Ja sam prvo pocela radit sa istim ponavljanjima za gornji i donji dio - znaci š2 mi je bilo uvrh glave ali cešce š0. S time da cesto mijenjam rep range, to mi je jasno i s tim se slažem. Onda sam pocela to citat, a i da ne kažem da je svaki program za žene kojeg trener napravi napisan tako da su ponavljanja od š5-20.

Na kraju sam krenula radit tako i sad se opet gubim s tim vražjim nogama . što se mene tice, i meni je logicki da se rade ista ponavljanja za sve tako da...možda se i vratim na staro.

Eh te kockice se presporo slažu . Makar kardio, cucnjevi i iskoraci odrađuju svoje - to je zakon.....ali nikako na zelenu granu s tim nogama heh..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2009 at 23:35

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Fleksija, ekstenzija su totalno nepotrebne i sissy vježbe.

cucnjevi i iskorak na tisuce varijacija, presa, mrtvo dizanje i ostalo...

 

S tim se slažem (osim s ovim sissy ), što više složenih vježbi to bolje...ali pocetnicima je dobro odrađivat i ove izolacijske na pocetku dok se ne uhodaju...a kasnije da su osnova cucnjevi i ostalo navedeno, a ove nek budu za neko dodatno sređivanje ili naglašavanje...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.