New Posts New Posts RSS Feed - Izbjeljivanje zubi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Izbjeljivanje zubi

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2010 at 13:28
  Ja pušim i pijem puno crnog vina pa se jako brinem o zubima.

Moje rješenje je:
  • Sensodyne Whitening (je skuplja, 40 kn, ali mi je definitivno naaajbolja od svih),
  • elektricna cetkica i
  • pranje 3 puta na dan po 3 min (u dm-u sam si kupila onaj djecji pješcani sat za pranje zubi ).
Back to Top
tweety View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tweety Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2010 at 15:35
  najbitnije je održavati dobru oralnu higijenu!!! A na prirodnu boju zubi možeš utjecati, ali ne sad super bombasticno!!

I dragi ljudi, koristite zubni konac!!! necistoce između zubi se mogu jedino koncem odstraniti!!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 19:21
Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.


Ja sam ih tražila ali - NEEEMAAA!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 11:18
Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.


Ja sam ih tražila ali - NEEEMAAA!

Ima
ja sam ih uzeo, odlicne su. Efekat nakon par dana nevjerovatan.
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:51
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.


Ja sam ih tražila ali - NEEEMAAA!

Ima
ja sam ih uzeo, odlicne su. Efekat nakon par dana nevjerovatan.


gdje si ih kupio? na netu?
Back to Top
Roncha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 27
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roncha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 01:54
Izbjeljivanje zubi Zoom sistemom ;) koriste ga u seriji
"Pod noz", najpopularniji je ali s pravom jer najbolje
odradjuje posao... e sad pitanje je cakline, naravno mora
se nesto zakinut da bi se dobila ljepota al nije to tak
strasno ... ak imas 2 soma cca za izbjeljuvanje - pici!
6 nijasni skida =) baci pogled na google.

P.S. slazem se s Theiom za Sensodyne Whitening, najskupljaa
ali i ucinkovita .
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 08:04
Originally posted by Theia Theia wrote:


Originally posted by chaxy chaxy wrote:

Ma nemate pojma.

Crest Whitestrips

Preko ebaya za cca 30 $, trakice za izbjeljivanje, 2 tjedna ih lijepiš preko zubi i držiš 30 min i rezultat -->

ja sam svoje izbjelila ima 3 god i još uvijek su snježno bijeli... iako, moram napomenuti da su i prije bili poprilicno bijeli.
<span style="color: rgb(255, 5š, 153);">Ja sam ih tražila ali - NEEEMAAA! </span>


trenutno naj ponuda na ebayu za ove moje --> LINK
Strong is the new skinny.
Back to Top
ancii View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ancii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2010 at 13:22
to sto ste pricaLi o izbjeljivanju zubii na tv-u sam gledala da ako tijedan dana peres zube sa sodom bikarbonom imat ces snijezno bijele zube   Prije nego sto se odlucim isprobati taj trik zeljela sam vas pitati za misljenje pa od iduceg tijedna poceti ♥ hvala vam naa svim odgovorima
  

Edited by ancii
Back to Top
zlatko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zlatko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2010 at 12:33
 
Probao sam proizvod od miradent Profilakse koji se moze naci samo u ljekanama .
Proizvod se zove Mirawhite oxygen bez peroksida sto ne steti caklini .
meni je super pomogao i tete u ljekarnama super objasne postupak primjenjivanja.
link vam saljem

http://www.tvrtke.com/izbjeljivac-za-zube-bez-peroxida-miraw hite-oxygen,PID-7,MF-72428,MP-4422.aspx
Back to Top
zlatko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zlatko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2010 at 12:37
  evo jos i ovo sto je jako zanimljivo----
 ovo sam probao i super je a oglas i stranicu sam pronasao preko facebooka.
pogodan za dijabeticare i stiti te cisti zube.....
ylitol (ksilitol), zamjena za šecer, pogađa sastav bakterija u usnoj šupljini vec pri malim koncentracijma. S druge je strane, potrebna relativno velika kolicina za sprecavanje stvaranja kiselina između zubi, navodi Pernilla Lif Holgerson u svojoj dizertaciji koju ce braniti na Sveucilištu Umeå u švedskoj, 23. veljace.
Xylitol je alkoholni šecer dobiven redukcijom šecera xylose (ksiloze).

Xylitol inace dolazi prirodno u vocu ibobicama, kao što su kruške i jagode. Koristi se u zaslađivacima bez šecera, a posebno u gumama za žvakanje i tabletama. Glavna tema ove dizertacije je utjecaj xylitola na ekologiju oralne šupljine i njegova uloga u prevenciji zubnog karijesa. U seriji ispitivanja na djeci i adolescentima, analizirani su uzorci sline i zubnog plaka. Između ostalih nalaza, utvrđeno je kako je dnevni unos samo 3.4 grama xylitola dostatan za promjenu konzistencije bakterija u usnoj šupljini, ali to nije dovelo do manjeg stvaranja mlijecne kiseline u plaku. U drugoj je studiji dokazano kako samo malo veci unos xylitola kroz određeno vrijeme smanjuje stupanj kiselosti u plaku između zubi.
U studiji provedenoj na š28 djece starih 7-š2 godina, djeca su zamoljena da žvacu gume za žvakanje 3 puta dnevno s ukupnim unosom xylitola od 6 grama. Kolicina plaka i stvaranje mlijecne kiseline su se dramaticno smanjili tijekom perioda ispitivanja. Nakon cetiri tjedna, kolicina bakterija koje poticu stvaranje karijesa se smanjila za jednu trecinu, ali se ponovo vratila na stare vrijednosti nakon šest mjeseci. Unatoc velikoj kolicini xylitola, nisu zamjeceni negativni efekti, kao problemi s probavom.
...
read more...

Proizvodi s xylitolom kao samostalni zaslađivacem još nisu uobicajeni na tržištu. U najcešcim proizvodima bez šecera, xylitol dolazi najviše kao trecina ukupnih zaslađivaca.
Iz studije se ipak mogu izvuci nedvojbene preporuke:
-dnevni unos xylitola je preporucen kao zamjena za šecer posebno kod pacijenata s visokim rizikom za nastanak karijesa;
-proizvodi s xylitolom koji aktivno stimuliraju sekreciju sline bi trebali biti prvi izbor, primjerice gume za žvakanje;
-oko 6 grama xylitola dnevno je potrebno za smanjenje proizvodnje kiseline i time smanjenje rizika za nastanak karijesa;
-dnevni unos bi trebao biti raspoređen kroz najmanje tri unosa dnevno;
-proizvodi bi trebali imati koliko god je moguce više xylitola nepomiješanog s drugim zaslađivacima.
Izvor: Swedish Research Council

XYLITOL miradent
Back to Top
Bojan92 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bojan92 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2010 at 18:37
....hmmm.....meni je pomoglo to sto sam svaku vece nakon
temeljnog pranja zuba uzimao komad svijeze odsjecenog
limuna i sa njim par minuta treljao zube....i zbilja je
pomoglo....
Back to Top
mm View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2010 at 11:41
nedugo sam bila kod zubarke na skidanju plaka, imam ga od pusenja
ugl, onda mi je preporucila Sensodyne Pronamel, od toga se stvar plak jako slabo, koristim ga vec nekih mj dana i vidi se razlika, jedino kaj kosta 40kn
Back to Top
marcella View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 125
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marcella Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2010 at 12:22
ima jedan narodni recept koji djeluje na ocigled
nakon pranja pastom za zube, ne precesto - umociti cetkicu u prah sode bikarbone i trljati zube. IT HELPS :)
IT'S GYM TIME
... zato digni guzu, obuci starke,
pumpaj trbuąnjake, sklekove i leđnjake ...
Back to Top
Rekreativac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rekreativac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2010 at 08:24

 Ja sam prije 2-3 godine izbjeljivao zube sa peroxidom š0% i dan danas su mi bijeli, istina ne vise kao odmah poslije tretmana ali jos nikad za ove 2-3 godine nisam vratio onu staru (zutu) boju zuba.

Procedura je bila ovakva :

otisao kod stomatologa koji mi je napravio kalup, tacnije uzme otisak zuba i na osnovu njega napravi kalup od silikona u koji se stavlja taj peroxide

dok sam cekao da bude gotov kalup morao sam pregledati da nemam eventualno neki zub pokvaren, kad se to rijesilo onda se uklonio kamenac.

na kraju peroxide koji je u obliku gela stavio u kalup koji sam pred spavanje stavio na zube i vec ujutro sam se pozitivno sokirao. bilo je prijatelja kojima nisam nista govorio vec sam cekao njihovu reakciju :) prvo primjetim da me malo malo pa ljudi gledaju u zube, a onda slijede pitanja " de ba sta si to radio sa zubima, kako su ti tako bijeli" :)

E sad dok traje proces izbjeljivanja ne smije se piti kafa, crno vino, treba izbjegavati gazirano, izbjegavati paste za zube koje su u boji....

Sve me kostalo oko š00 eura i jos dan danas imam 2 "inekcije" peroksida ali nisam siguran da li im je prosao rok pa ga ne smijem ni koristiti :S

 

Edited by Rekreativac
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 08:59
  Ipak sam došla do Crest Whitestripsa - super stvar!!!!
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2010 at 18:57
 Theia ima li to ili nesto slicno tome a da se zove drukcije u ljekarni i koja je cijena u pitanju ako ima i tako,nije da iman zute zube,ali zasto ne bijelije...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.