New Posts New Posts RSS Feed - It's me again...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

It's me again...

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 14:12
Originally posted by Skviki Skviki wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by Skviki Skviki wrote:

Originally posted by Sun Chi Sun Chi wrote:

Ne mislim da trebas izbaciti orbitrek, ali vjerujem da je kombinacija aerobnog i anaerobnog najbolja za skidanje kila i dovodenje u formu.

Btw ab roler je aerobni? Neb' bas rekla


ma znam da nije al kao rješavam se špeka na trbuhu pa zato :)))
Od tog rollera nebus bas puno napravila u smislu skidanja speka, tj nebus nist napravila EmbarrassedAk nist drugo bolje da Insanity radis pa i 3 umjesto 6 dana u tjednu nego malo rolanja po ab wheelu


što je to insanity?


Neki online program za vjezbanje uz DVD-e.
Imas tu na forumu topic i pratioce toga pa se informiraj.
Mislio sam da kao i sve ostale zene znas kaj je to pa sam ti samo htio dat primjer nekih treninga visih intenzitetom u kojem se rade full body vjezbe.
Iako bi ja to malo drugacije radio i sa dodatnim opterecenjem dosta toga , ali samo sam ti htio primjerom  pokazat  sto smatram vec vjezbanjem, jer malo orbitreba i wheela ne smatram treningom koji bi imao bilo kakav transformacijski ucinak.
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 14:50
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:



što je to insanity?
Neki online program za vjezbanje uz DVD-e.Imas tu na forumu topic i pratioce toga pa se informiraj.Mislio sam da kao i sve ostale zene znas kaj je to pa sam ti samo htio dat primjer nekih treninga visih intenzitetom u kojem se rade full body vjezbe.Iako bi ja to malo drugacije radio i sa dodatnim opterecenjem dosta toga , ali samo sam ti htio primjerom  pokazat  sto smatram vec vjezbanjem, jer malo orbitreba i wheela ne smatram treningom koji bi imao bilo kakav transformacijski ucinak.[/QUOTE]

ma znam da nije al kondicija mi je trenutno nula bodova tako da je od sjedenja za kompom - svaki dan - ovo sa pol sata orbitreka svaki dan je meni trenutno veliki pomak

može link na tu raspravu pliz? baš me zanima
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 14:54
evo ga tu ti pisu oni koji to rade........
Ja nisam to nikad radio niti vidio , ali znam kak izgleda pa smatram da je to daleko bolje da vec nekaj doma radis nego ovo trenutno illi klasine stvari kak znaju doma radit, par sklekova, tbusnjaka i bodyweight cucnjeva i smatraju to vjezbom........
Nije taj insanity idealan nacin, no za nekoga tko nije upucen u treniranje je dobar.
malo se ubaci u formu i probaj  jer ovaj trenutni nacin ti nebu pomogao

https://www.fitness.com.hr/forum/beachbody-insanity_topic3545.html

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 15:02
Kako može insanity biti dobar za nekoga tko nije upucen u treniranje?!!?!
Za mene je to potpuno suprotno, to je žestok trening koji onima koji ne znaju kako pravilno trenirati i što je najvažnije - voditi pravilnu prehranu, može uciniti više štete nego koristi.

Naravno, slažem se da bolje nešto raditi nego ništa, ali ima i programa prilagodjenijih pocetnicima...

Edited by zika - 23 Svibanj 2012 at 15:03
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 15:14
Originally posted by zika zika wrote:

Kako može insanity biti dobar za nekoga tko nije upucen u treniranje?!!?!
Za mene je to potpuno suprotno, to je žestok trening koji onima koji ne znaju kako pravilno trenirati i što je najvažnije - voditi pravilnu prehranu, može uciniti više štete nego koristi.

Naravno, slažem se da bolje nešto raditi nego ništa, ali ima i programa prilagodjenijih pocetnicima...


Pa prehrana nema veze sa tim programom,ak ju ne zna kombinirat to je loše kak god okreneš.... a postoje i upute za prehranu tamo koliko znam...
Nisam nikada vidio insanity , niti jedan klipic toga , no ako se en varam to su bodyweght vjezbe sa kratkim rest periodima i brzim tempom izvodjenja , tak da sad nis specijalno kompleksno ne vidim u tome da je potreban neki veliki proces ucenja.
Pratis svoj tempo i pojacavas postepeno kako stjeces kondiciju i snagu........
Slazem se da nije idealan, no po tome ceg god se primila ne valja jer nije upucena, a tu se ipak ne rai o nekim olmpijskim dizanjima ili utezima i sl da je potrebno neznam kakvo ucenje pa smatram da je to ako zeli sama doma vjezbati i ne placati nekoga da ju nauci ili vodi ovo najbolje rjesenje.
neke druge programe koji kruze na dvd-ima i neznam pa nisam nista drugo spomenuo iako mislim da su svi ostali manje-vise gubitak vremena.
A i spomenuo sam jos 3x tjedno trening iz tog serijala, a ne 6 puta tjedno jer smatram da je to pretjerano




Edited by The Phoenix - 23 Svibanj 2012 at 15:16
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 15:50
Postoje upute za prehranu o kojima se i oni koji nekaj kuže znaju zbuniti. Koliko cura znam da su smršavile, ali mišicna masa im je na kraju bila ocaj, posebno ako su imale veci višak jer se nisu dobro snašle...

Nisi nikad vidio insanity, a misliš da su svi ostali gubitak vremena... Ok

Kako ce sad ona znat koje odabrat iz tih 6 puta tjedno, koji dan, bezveze. Lijepo neka si uzme primjer is FAQ pocetnickih treninga, hvala bogu ima ih pun portal, postoje upute, odradjuje se full body dio po dio + kardio, trening ce joj trajati 45 minuta, a kasnije kada ojaca i ako ce se potruditi procitati nešto, moci ce i znati više.

LiveStrong
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 15:57
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

klasine stvari kak znaju doma radit, par sklekova, tbusnjaka i bodyweight cucnjeva i smatraju to vjezbom........



Jooj pa naravno da nisam mislila na "par sklekova, trbusnjaka i cucnjeva" Big smile vec na trening koji ukljucuje te vjezbe u kolicini prilagodjenoj njenoj fizickoj spremi... znaci poceti sa 40-50 ponavljanja u više serija pa povecavati, možda ubaciti vijacu ili nešto slicno izmedju ponavljanja. Sklekove naravno u kolicini koju može ali joj je jako teško izvest.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2012 at 16:05
Originally posted by Sun Chi Sun Chi wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

klasine stvari kak znaju doma radit, par sklekova, tbusnjaka i bodyweight cucnjeva i smatraju to vjezbom........



Jooj pa naravno da nisam mislila na "par sklekova, trbusnjaka i cucnjeva" Big smile vec na trening koji ukljucuje te vjezbe u kolicini prilagodjenoj njenoj fizickoj spremi... znaci poceti sa 40-50 ponavljanja u više serija pa povecavati, možda ubaciti vijacu ili nešto slicno izmedju ponavljanja. Sklekove naravno u kolicini koju može ali joj je jako teško izvest.


Heheheh, nisam se ja na tebe referirao , tj nisam ni skuzio kaj si napisala tamo.......
Dobro si ti mislila, da radje radi kompleksnije vjezbe poput cucnjeva iskoraka itd i slazem se s time, problem je kako to povezati u trening da bude odgovarajuci intenzitet i volumen, a to tesko da ce napraviti, zato sam dao primjer insanity-a.......
Inace slazem se sa onim kaj si rekla.......
Back to Top
zvoncica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvoncica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 11:03
sviki,ja ovdje rijetko pisem al citam. vjezbam jako dugo. prije sam u teretani,sad kuci jer je nestalo love za tereatnu. radim najcesce insanity al definitivno nije za nekog ko nije u dobroj kondiciji. probaj si skinuti neki program od jillian michaels...oni su bas za pocetnike. trebaju ti samo bucice. tu imas i cucnjeve,iskorake,sklekove,trbusnjake,vjezbe za ruke,ramena i sl a kombinuje sa cardiom... imaju neki koji traju pola sata a poslije mozes jos dodati i orbitrek... licno mislim da ipak na pocetku trebas prilagoditi intenzitet vjezbanja svojoj kondiciji da ne bi odustala jer ti je prelagano i nema rezultata ili pretesko pa neces moci izdrzati
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 11:23
Originally posted by Skviki Skviki wrote:


jedem zobene s jogurtom, variva, umjesto kruha dvopek, salate od povrca i tunjevine, piletinu, voce, jaja kuhana

ono što mene muci je - moji nekontrolirani napadaji gladi :( .. sve bude super i onda u 8 navecer POLUDIM i pojela bih sve oko sebe i ne mogu zaspati navecer jer sam glaaaaaaadna i nemrem si pomoc i onda sve da prostite zaj.... jer uzmem kruh i sir i jogurt i jedem to :(
ne ubijem se od klope al svejedno - nemam disciplinu :(



ok skviki, ajde nam ti najprije ovo nabrojano i boldirano gore posloži po obrocima, satima i kolicinama, može? Wink Pa da nadjemo uzrok tim nekontroliranim napadajima... mada ga naslucujem (cak si i spomenula al daj da ja to vidim posloženo sve) Smile


Edited by Gym_girl - 24 Svibanj 2012 at 11:24
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 12:35
Originally posted by zvoncica zvoncica wrote:

sviki,ja ovdje rijetko pisem al citam. vjezbam jako dugo. prije sam u teretani,sad kuci jer je nestalo love za tereatnu. radim najcesce insanity al definitivno nije za nekog ko nije u dobroj kondiciji. probaj si skinuti neki program od jillian michaels...oni su bas za pocetnike. trebaju ti samo bucice. tu imas i cucnjeve,iskorake,sklekove,trbusnjake,vjezbe za ruke,ramena i sl a kombinuje sa cardiom... imaju neki koji traju pola sata a poslije mozes jos dodati i orbitrek... licno mislim da ipak na pocetku trebas prilagoditi intenzitet vjezbanja svojoj kondiciji da ne bi odustala jer ti je prelagano i nema rezultata ili pretesko pa neces moci izdrzati


Ma kave Jilian  Michaels il kakvo vec vjezbanje sa rozim bucicama , gubitak vremena za ništa, time sigurno nece povecati izdrzljivost, a ni nista drugo.....
Ako ima cucnjeva , iskoraka, sklekova i ostalog koja je razlika izmedju tog i ovog drugog osim u tempu izvodjenja vjezbi? jer ako je ovo staticno mahanje bucicama od 0,5 kg ili drzanje istih u rukama i radjenje iskoraka onda je to za dob 60 + ,a oba programa si moze prilagoditi po nacinu izvodjenja za svoju razinu spreme i ne ocekuje se da ona prati tamo zadani tempo nego svoj, ali da ima ojam cemu treba teziti.
I ne radi ga 6x nego 3 put tjedno tako da je i to bolje nego neko druge stvari koje bi doma radila.
Ima li taj Insanity neku napomenu za koga je predvidjen i na kog cilja ? jer cisto sumnjam da je taj masovni program bio namjenjen za neke iskusnije vjezbace posto njima to niti ne treba jer bi si i sami mogli bolje slozit.......
Mozda se varam pa pitam dal ima preporuku za koga je, za koga nije?
Back to Top
zvoncica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvoncica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 13:43
ne mora raditi sa 0,5kg. ja kad radim (ako hocu laksi trening), radim sa bucicama od 3kg. velika je razlika izmedju tih treninga. insanity trazi dobru podlogu i sa snagom a posebno kondicijom. ima na pocetku vjezbanja fit test i onaj ko ne zadovolji osnove ga ne treba raditi.. nekako mi nema smisla da ga neko radi ako ne moze muske sklekove i sl.ja sam predlozila ovaj trening za sami pocetak,za nekog ko tek pocinje. jillian radi kruzne treninge, vjezbe snage,cardio,trbusnjaci.. intenzitet je puno laksi pa je samim tim i lakse za pratiti. ja to ne radim al jesam prije godinu dana. sad radim sa bucicama od 5kg i one su mi vec lagane,posebno za noge... 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 14:15
Ali cemu ce raditi sa bucicama ako ne može i bez njih, a i sa tim vjezbama sa tim rozim bucicama i onako nece razviti snagu niti ce doci do skleka.
jako puno zena i to onih s amozda dobrom izdrzljivoscu ne moze napraviti muski sklek,o zgibu da i ne govorim...... tak da nebi to uzimao kao mjerilo u ovom programu koji  je prije svega dinamican trening namjenjen iskljucivo topljenju masti, a ne za razvoj snage , tak da je ponta samo u tempu , podizanju pulsa i potrosnji masti u oporavku kod takvog treninga,pa ako je njoj zenski sklek dovoljni stimulans i opterecenje kao nekome muski sklek onda je ucinak priblizno isti kao i  nekome u boljoj formi koji ce raditi brzim tempom ili napraviti vise ponavljanja....

Bucice od 5 kg za noge? kako ti moze biti dovoljno opterecenje od 5 kg za noge, pa bar su noge daleko jace od ruku i ta razlika u opterecenju bi trebala biti dalkeo daleko veca nega da raidis i ruke i noge s istom tezinom, tak da bez uvrede, ali to ne moze biti dobro odradjeni trening kak god okreneš.
Tim više kaj  si nakon godinu dana treniranja dosla tek na bucice od 5 kg  što bi ja dobrim dijelom dao prakticki u staratu nekome tko je tek došao trenirati prakticki cim bi prošli osnove, naravno ukoliko bi se odlucio da radimo nesto sa vanjskim opterecenjem.
To je i poanta svega, nisi ni svjesna da se debelo štediš na treningu i radis subliminarnim volumenom da bi taj trening bio dovoljno ucinkovit....
Eto ako postoji neki eliminacijski test uz preporuku da tko ga ne prodje nije za njega onda neka odradi to i vidi, pa ako je preporuka autora da ga ne radi onda neka to i poslusa....Da je pretila ili nikada se kretala nije nebi to preporucio, no ipak je vjezbala nekaj prije, sad malo pedalira pa ne vjerujem da nebi mogla i ovo 3x tjedno.
Samo jos jednom da velim da ne smatran da je Insanity najsretnije moguce rjesenje, ali svakako smatram da je daleko bolje nego gubljenje vremena sa drugim stvarima po doma i radjenjem tbusnjaka i rozim bucicama.



Edited by The Phoenix - 24 Svibanj 2012 at 14:21
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 14:23
Nije da kurim opet vatru Phoenix, ali doma imam bucice koje kad ih natrpam na ruku i jedva držim da ne ispadnu cine 12kg zajedno

Naravno, išla sam u teretanu i gušila se u kilama, ali vec 6 mjeseci sam off nje i imat cu prebrutalnu formu za ljeto jer sam shvatila kako da izazovem mišice s manjim opterecenjem, a max.efektom

Vjeruj, ne vjeruj, ja cu dokazati uz svoju Lily da je vježbom doma s rozim utezima svašta moguce
LiveStrong
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 14:25
Uuu kad vidim Theine fotke prije i poslije i komentare vecine na fit testove (prije i poslije) ne mogu se sloziti da nema utjecaja na snagu ;)

Ali mislim da ja jos nisam ni blizu toga da mogu odradit insanity do kraja :/
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Svibanj 2012 at 14:39
Originally posted by Sun Chi Sun Chi wrote:

Uuu kad vidim Theine fotke prije i poslije i komentare vecine na fit testove (prije i poslije) ne mogu se sloziti da nema utjecaja na snagu ;)

Ali mislim da ja jos nisam ni blizu toga da mogu odradit insanity do kraja :/


A kaj da ti velim na to osim da neznaš kaj pricaš.
Program ciljan necemu drugome ne znaci da nece razviti i nešto od drugih komponenti motorickih sposobnosti, no to mu nije namjena niti je ucinkovit u tome.ne možeš izolirati jednu motoricku sposobnost , a ne utjacati na druge. Na neke utjeceš pozitivno, a na neka negativno.....
Zanaš li uopce kako izgleda program za povecanje snage?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.