New Posts New Posts RSS Feed - Istezanje prsa poslje bench press-a
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Istezanje prsa poslje bench press-a

 Post Reply Post Reply
Author
Ch4KiT View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ch4KiT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Istezanje prsa poslje bench press-a
    Posted: 30 Kolovoz 2013 at 20:32
Al vi mene ubijete u pojma hehe,hvala ma i aj sam mislio poslje pa eto da pitam ipak,uzet cu si vremena pa vidit kad mi najbolje odgovara meni nekako se sve skoro ohladi i opusti tak negdje 2-3 sata poslje vjezbanja pa onda,a ovo s vratima hvala puno :)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 18:51
Ja se ujutro istezem nakn vjezbi, i popodne.. samo misice koje trenirao..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 18:29
100 ljudi, 100 teorija Smile

Ja sam lijena za istezanje ali se prisiljavam sad...nakon treninga i nekad u dane odmora, na nacin kojeg je maratonac opisao. Opcenito moram poradit na fleksibilnosti malo. 

Prije treninga ne, bar ne staticko istezanje. Za to sam na puno mjesta citala da nije dobro - dinamicko da, ali ne staticko.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 18:15
Treba izbjegavati istezanje hladnih misica i tetiva. Ovo 3-6 sati... necu komentirati :) Ozljede isto :) Pobogu pa zar mi pricamo o istezanju ili pokusaju kidanja udova :))) Istezanje mora biti blago i usporeno, i radi se sve dok traje osjecaj rastezanja. Kod prve naznake boli znas da si otisao predaleko.

I da, istezanje se radi nakontreninga. Moze se krace istezanje raditi i prije vjezbanja ali nakon zagrijavanja. I ne, istezanje prije vjezbanja nije zamijena za istezanje nakon vjezbana.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 15:45
aha, evo ovdje sam isto nedavno to vidjela, tocka 2. zadnja recenica s tim da je vrijeme malo drugacije https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/6-najcescih-gresaka-u-treningu.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 15:41
Originally posted by Lepy Lepy wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

istezanje, opcenito recimo ovo koje s Maratoncevog linka ne bi nikada trebao raditi prije vježbanja s utezima. Isto vrijedi i za istezanja potpomognuta od starane dr. osobe. Prije treninga trebaš napraviti zagrijavanje koje se može sastojati od dinamickog zagrijavanja http://www.youtube.com/watch?v=5S1q6abG4AI i dizanja manjih težina i prazne šipke 10-15 puta.
Staticko istezanje prsa ostavi uvijek iza vježbanja, najbolje 3-6h iza samog vježbanja
pozz


Možeš molim te objasniti zašto 3-6h? Zagrijavam se uvijek ali nikada se ne istežem, samo me cisto interesira zašto se ne istezati neposredno nakon treninga?

i ja sam to procitala negdje i naravno pitala svog trenera on mi je rekao da je poslije treninga s utezima mišic zgrcen i zbijen i da ga svakako treba istegniti da se vrati u prvobitno stanje. No da treba pricekati kako ne bi došlo do ozljeda..šta ja znam, ja se istežem kad dodem kuci, otuširam se, jedem i onda u miru, dakle cca 2-3h nakon treninga
cookies are for pussies
Back to Top
Lepy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lepy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 15:27
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

istezanje, opcenito recimo ovo koje s Maratoncevog linka ne bi nikada trebao raditi prije vježbanja s utezima. Isto vrijedi i za istezanja potpomognuta od starane dr. osobe. Prije treninga trebaš napraviti zagrijavanje koje se može sastojati od dinamickog zagrijavanja http://www.youtube.com/watch?v=5S1q6abG4AI i dizanja manjih težina i prazne šipke 10-15 puta.
Staticko istezanje prsa ostavi uvijek iza vježbanja, najbolje 3-6h iza samog vježbanja
pozz


Možeš molim te objasniti zašto 3-6h? Zagrijavam se uvijek ali nikada se ne istežem, samo me cisto interesira zašto se ne istezati neposredno nakon treninga?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 13:55
istezanje, opcenito recimo ovo koje s Maratoncevog linka ne bi nikada trebao raditi prije vježbanja s utezima. Isto vrijedi i za istezanja potpomognuta od starane dr. osobe. Prije treninga trebaš napraviti zagrijavanje koje se može sastojati od dinamickog zagrijavanja http://www.youtube.com/watch?v=5S1q6abG4AI i dizanja manjih težina i prazne šipke 10-15 puta.
Staticko istezanje prsa ostavi uvijek iza vježbanja, najbolje 3-6h iza samog vježbanja
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 13:08
Back to Top
Ch4KiT View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ch4KiT Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2013 at 12:50
Ovako,imam pitanje,poslije bench presa znam da se misici prsa znaju stisnut i spustaju ramena lagano prema dolje ako se intenzivno vjezbaju,ma i kod nekih drugih vijezba,sad mene zanima,da li mi neko moze detaljnije objasnit kako da istegnem misice prsa,posto vec iovako me zeza drzanje i problemi s ledima pa zelim znati kakve vjezbe istezanja imaju za prsa i kad ih radit,prije ili poslje vjezbi za prsa.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.